Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Sašenka165

Hodně zajímavý film, který určitě stojí za zhlédnutí... Grant je moc dobrý herec a film má celkem dost zajímavý příběh. To snad říká vše. ()

nascendi

Hneď v úvode filmu ma rozladila prítomnosť Hugha Granta (nič osobné, púha alergia). To som ešte netušil, že na scénu vstúpi Marcus a neuveriteľné stvorenie, ktoré nazýva matkou. Zúfalo veriac, že je to iba krátke nedorozumenie, že im jednoducho nevyšiel úvod, som film hrdinsky dopozeral do konca. A bolo iba horšie. Bol som náchylný obviňovať kórejský rekordér, že nahral niečo iné, než mal zadané. Vrútil som sa do ČSFD, aby som zistil, kde sa stala chyba. Ale po prečítaní zopár komentárov som sa musel zmieriť s tým, že niektoré filmy jednoducho nie sú pre mňa. Veď na komentári Pradlíka, že k totálnemu happy-endu mu chýbalo iba to, aby mŕtva kačka ožila a zožrala hodený bochník chleba som sa zabával viac, ako na celom filme, ktorý je zaradený aj ako komédia. ()

Eawy

Snažila som sa v tom hľadať viac, ale nenašla som. Je to smutné, lebo film je veľmi dobre obsadený, natočený, snaží sa o novátorský scenár. Ale niečo mu chýba. Je to podstatné a to je asi chyba. Neviem, zdá sa mi akoby si ten film požičiaval dušu z požičovne. Lepšie to vyjadriť nedokážem. akoby to už bola opotrebovaná duša, a ešte k tomu požičaná. Rozmýšľala som, čo by filmu pomohlo. ale naozaj netuším čo, príbeh je niekde v prostriedku divne zakrivený a to sa mi nepáči. Hovorím teraz na vysoko teoretickej úrovni, ktorej ani sama poriadne nerozumiem, ale inak to vysvetliť neviem. Takže zo smutným srdcom 60% ()

Slartibarkfast

Výjimečně děj filmu zcela trefně popisuje oficiální text distributora, takže přistoupím k jádru pudla. Dílo tlačí na city diváka a to docela plánovitě. Jistá do očí bijící klišé naštěstí vyvažují vskutku nečekané okamžiky, které prosvěcují jinak nudnou a předvídatelnou zápletku. Nemohl jsem se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami, jelikož film není ani průměr ani světoborná záležitost. Nakonec jsem přeci jen přidal, ačkoliv po trýznivém happyendu se mi zkřivila ústa do bolestné grimasy. Jak na věc spadá do kategorie "odpočinkový", tak by se k němu mělo i přistupovat. 70% ()

Tomco

Tieto britské komédio-drámy mi sakramentsky dobre sedia. Dokonca by som povedal, že sympatizujem aj s výkonmi Hugha Granta, ktorý je ideálnym prostriedkom presne do tohto typu filmov. Britský humor celkovo má niečo do seba, a keď je urobený dobre je už vopred jasné, že vznikne utešený film. Oddych, vypnutie mozgu a dobrá nesilená zábava. Viac mi netreba. ()

LoLaa

Zase tak trošku jiná komedie, ve které si zahrál Hugh Grant a zvládl to doopravdy brilantně a přesvědčivě stejně jako v té době ještě malý a nenápadný Nicholas Hoult. Nepřeslazené, nepřehnané, obyčejně neobyčejné a dá se říci, že místy i celkem vtipné a napínavé. Navíc zcela odlišný konec od všech těch romantických komedií, který zaujal i překvapil. Jen malé mínus za podle mě krok vedle při výběru herečky Natalii Teny pro roli Marcusovy "přítelkyně" Ellie a stejně tak při Marcusových "flirtovacích" technikách, na něž by mu v reálném světě žádná adolescentní drsňačka jako Ellie určitě nepřistoupila. ()

Bachy

Pozitivní zprávou je, že si na Hornbyho najdu čas a zkusím se začíst. Velmi pozitivní zprávou je, že Hugh Grant už mi není tak nesympatický. Opravdu moc pozivitní zprávou je..tento film. Milé. Negativní zprávou je, že toho kluka bych stejně asi kopnul. ()

eLeR

Veľmi dobre vybratí herci a veľmi dobre zahraté úlohy. Collette a Houltovi som to úplne uverila, Grant fantastický. Výborný film. ()

klerik

Skvelí herci v jednoduchom filme. Grant konečne odhodil všetky svoje mrkania a nehrá trtka, ale riadneho bezohľadného bastarda. Aby sa to zmenilo, prichádza malý chlapec... a jeho matka v podaní (ako vždy) perfektnej Toni Collette... ()

iamek

Skvělá komedie se skvělým Grantem, kterého jsem nikdy nemusel kromě lásky nebeské. Po filmu Jak na věc jeho akcie u mě jdou víš a víš. Příběh muže a chlapce je dojemný a krásný. Moc nechybělo do plného hodnocení. ()

dopitak

Hugh Granta mám rád, ale kde proboha přišli na Toni Collette? Celý film se pak táhne s pocitem prstu v krku, což ještě umocní startrekovský vzhled mladého Nicholase Houlta. Vtipné je to jen do doby, než si Will přestane užívat, potom už film nestojí ani za starou belu. ()

Chrustyn

Originální, zábavná a skvěle zahraná romantická komedie s prvky dramatu. Podle mě jedna z nejlepších rolí Hugha Granta. ()

Jirka_Šč

V akváriu, které má Will doma, plavou celý film sumečci žraločí, občas se objeví skalára. Zcela na konci, v záběru na spokojenou skupinu lidí skrz akvárium, v něm plavou parmičky barbus (zlatá barevná varianta) a červené platy. Dotyčné akvárium je jinak zajímavostí samo o sobě. Nepodařil se mi přesbě identifikovat svazek zelených rostlin, které tam Will má, ale upřímně nevěřím, že by se mu při takové výšce akvária a při tak malém množství rostlin dařilo udržovat ho dlouhodobě tak čisté a bez řas. Nikde není zmínka, že by používal na údržbu externí službu, nikde nehovoří: "Čistění akvária - pět jednotek." ()

marhoul

Ani ne romantická, ale komedie. Anglická komedie- to bude ten správný výraz. Příběh citlivého, hodného kluka, který nezapadl do kolektivu průměrně spokojených školáků, neboť přestože má maminku a má ji rád, má s ní spoustu problémů, které by nezvládl ani mnohý otrlý dospělý. Chlapec se potýká s něčím, co nemůže sám zvládnout a zdaleka to není jen ten otřesný pletený svetr s duhou, který musí nosit. A do toho ta věčná samota... Jeho protipólem je sebestředný, arogantní, nepracující, ale finančně dobře zajištěný třicátník, který má svůj život pod palcem, ví Jak na věc, ale jak se rychle ukáže, rezervy takový život přeci jen má... Setkání dvou individuí přináší řadu úsměvných situací, přičemž celkově se film vyvine do typicky anglicky vtipné, laskavé komedie. Po filmu mi je vždycky moc fajn. ()

Šandík

Nesmírně inteligentně natočená komedie. Dokonce tak moc, že člověk v jejím průběhu začne děj podvědomně posuzovat měřítky jiných žánrů, aby si poté uvědomil, že tohle přece není nějaké psychologické drama, ale "jen" komedie. Ovšem... na každém šprochu, pravdy trochu, někdy i docela hodně... 8/10 ()

jojinecko

Výborný film, v ktorom skvele funguje aj komediálna aj dramatická "línia". Hugh Grant bol pre túto rolu priam stvorený a Nicholas Hoult mu skvele sekunduje. Ako vraví Jon Bon Jovi: "No man is an island":)))))))) ()

poz3n

Hornbyho předlohy mi nějakým způsobem nesedí. A je to zcela jistě tím něčím, co je uvnitř, co je těžko popsatelné a tím pádem nevysvětlitelné. Ale tak či tak vím, že filmům dle jeho předloh pokaždé něco chybí. Jakoby ten film měl pokaždé hezký a milý obal, ale uvnitř nebylo mnoho, nebo možná nic. A nezachránil to pořádně ani Hugh, který je taková má latentní úlitba, co se týče britských romantických komedií. 6/10 ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)