Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

eraserhead666

Ani ne tak komedie jako spíše drama, syrové drama. Grant je tady typický, což je možná trochu škoda, působí trochu uondaně a jako by filmem jen procházel. Ten kluk je hrozně nesympatickej, což je asi účel, ale člověk by mu horzně rád ublížil. Pokud si vybavuji dobře, tohle je první film, v němž jsem zaregistroval existenci Toni Collette a od té doby mi v paměti zůstala. ()

veru_needy

Příjemná, vtipná, místy smutná a hořká komedie s britským smyslem pro vnímání světa kolem nás. Skvělý námět ze všední někdy trochu děsné reality. Milé herecké obsazení, kde Hugh je okouzlujícím darebákem, Rachel bojácnou a upřímnou ženou a Toni depresivní hippiesačkou, která svého syna miluje natolik, že mu způsobuje víc traumat než radosti. Nicholas zahrál svou postavu, ňoumu, taky špičkově. Vše bylo podáno nepateticky, nečernobíle a i když mi bylo jasné, že se ti dva nakonec spřátelí a vzájemně si pomohou, stejně konec filmu nepůsobí jako klišé. Už jsem ho viděla víckrát a vždy mě chytne za srdce, všechno v tomhle filmu je tak dojemně praštěné. A kulturní kytarová vložka nakonec, ta mě vždycky dostane. Jedním dechem; moc příjemný film o tom, jak dospělého čtyřicátníka-playboye mění výchova malého kluka. - "It happens, and I wish it didn't, but that's life isn't it?" ()

Sawy

Kdyby hlavní roli v tomhle filmu hrál kdokoliv jiný,dal bych tomu tak 2*.Ale jelikož ji hraje naprosto fantastický Hugh Grant,dávám nadprůměrné 4*.Hugh si svou roli požitkářského sukničkáře parádně vychutnal,řekl bych,že takový asi bude i ve skutečnosti.Skvělá je i Toni Collette v roli svobodné matky.A k tomu tam hraje i moje velká oblíbenkyně,nádherná Rachel Weisz!Zkrátka velmi příjemná a zábavná komedie.Určitě si ji v dohledné době zopakuju.75 % ()

Handle

Takovej ten pěknej film, na kterej se kouknete bez očekávání, sice Vás nijak zvlášť nezasáhne, ale celkově je sympatický, nenudící a baví Vás. 70%. ()

BoPo

Najväčšou výhodou filmu je, že nehrá na city a zbytočne na veci netlačí. Hugh Grant bol v tomto prípade skvelou voľbou. Podľa mňa sa jedná o jeden z najreálnejšie pojatých romantických filmov, kde človek postavám držím palce, aby to svoje šťastie našli, kedže sa nehonia za nejakých obrovským načančaným nereálnom. ()

Lacike

Už ma to tak nebavilo ako pred rokmi, ale Hugh ako zabezpečený ale totálne nezrelý chlapík je stále neskutočne vtipný. Škoda len že tá dramatická stránka nie je drsnejšia a happyend je až príliš rozprávkový. Úplne by stačilo, keby Hughova postava iba dospela a nemusel mu hneď vyjsť aj prvý vážny vážny vzťah. Proste reálnejší prístup by ma dnes už bavil viac ako tento rozprávkovo dokonalý. No a Nicholas Hoult mňa rozhodne zaujal aj pred rokmi a dnes je z neho jeden z mojich obľúbených hercov. Neskutočne sa herecky vypracoval. Asi najviac sa mi páčila scéna v ktorej matka chlapca konfrontuje Hugh v reštaurácii a táto nepríjemná a trápna scéna nakoniec vyústi v rozumný dialóg namiesto bežného klišé v ktorom by došlo k nedorozumeniu a postavy by si nič nevyjasnili. Takže celkovo je to pre mňa za slabšie 4*. 7/10. ()

Johny_fork

Tohle se mi líbilo ale strašně moc, Jak na věc vybočuje ze šablony klasických romatnických komedií, má nenucený a chytrý humor, hodně pravdy a fantastického Hugha Granta, který mě svými sebestřednými hláškami dostával do kolen. Na konci sem měl jakýsi pocit štěstí, tenhle film rozesměje, donutí k zamyšlení a ještě pohladí, nepochybně mi ještě dlouho zůstane v hlavě a rozhodně jsem ho neviděl naposled, nelze dát jinak než plný počet! ()

JohnCZ

S britským humorem to je u mě zvláštní. Někdy mi sedne naprosto a někdy vůbec. About a Boy je naštěstí tím kladným příkladem. Film není vyloženě komedie, ale po celou dobu sledování jsem měl dobrou náladu, cynický Hugh Grant mě baví pokaždé. Postupem času začne sice film sklouzávat do takové té typické šablony, kdy si všichni uvědomí své chyby a na závěr se obejmou, ale i tak jde o svěže pojatý film. ()

Revanx

To že je romantická komédia nereálna nevadí, predsa len ten žáner má často s realitou spoločného menej ako také sci-fi, ale ten prerod tu bol predsa len trocha moc. Napriek tomu je About a boy celkom príjemná jednorázová zábava stojaca za pozretie. BTW: No Man is an Island povedal John Donne. ()

El Pistolero

8/10. Guilty pleasure. Námět se může jevit jako trochu ohraná písnička, ale způsob, jakým je podán, rozhodně stojí za pozornost. Hugh je tradičně perfektní, Rachel se tu sice jen mihne, ale vše vynahrazuje malý Nicholas Hoult v roli dětského outsidera. Chytré, jednoduché a „ze života“. A když se k tomu všemu podíváte na stopáž, zajásáte, že nemusíte před televizí pro jednou dřepět tři hodiny, abyste si vychutnali požitek z kvalitního filmu. ()

vurhor

Myslím, že znepokojivý důvod mé naprosté adorace tohoto filmu tkví ve faktu, jak moc se vidím v hlavní postavě. Totální lenoch, který na všechno sere, miluje Xenu a má po dexterovském stylu slyšitelné myšlenky. (Plus Hugh Granta mám hrozně rád.) Ale nemůžu samozřejmě opomenout i ten fakt, že zde působí jedna z nejhezčích chemií mezi dítětem a dospělým, kteří si navíc nejsou ani trochu podobní. About a boy naprosto překrásným způsobem servíruje divákovi milý, skromný a opravdu vtipný příběh, který má navíc jedno z nejlepších a nejdojemnějších finálí ze všech komedií, co jsem doposud viděl. Grantova nejlepší role. Ano, lepší než premiér v Lásce nebeské či ten playboy v Bridget Jonesové. A to už je co říct. Průměrných 5* ()

sidzej

Typicky britský film so všetkým čo k nemu patrí. Paradoxné je akurát to, že ho natočili tvorcovia Prcičiek. Sympatické herecké obsadenie a niekoľko priam kultových hlášok :" Asi som zabil kačku" alebo " čo robíte s mojím 12 ročným synom?" príjemná pohodová oddychovka so skutočne inteligentným a decentným humorom ()

Johanka

Této role se Hugh Grant zhostil naprosto skvěle. Film nepostrádá vtip ( hlavně v první půlce ) a také působení na city. Je to milé dílko, které určitě stojí za zhlédnutí. ()

depony

Příjemná, vtipná, místy smutná hořká komedie s britským smyslem pro vnímání světa kolem nás. Působivé herecké obsazení, kde Hugh je okouzlujícím darebákem, Rachel bojácnou a upřímnou ženou a Toni depresivní hippiesačkou, která svého syna natolik miluje, že mu způsobuje víc traumat než radosti. Nicholas zahrál svou postavu, ňoumu Marcuse velmi dobře ... postupně se vyvíjí díky okolnostem, podobně i i Will v podání Hugha se posunuje dál a tak jako obvykle u komedií, i zde se dočkáme příjemného happy endu. Není to na 100%, ale rozhodně stojí za vidění [takže 88%=4 a půl hvězdičky]. ()

Paxxx.cz

Tak tento film mě dost bavil. Hugh Grant mi moc jako herec nesednul ale po tomhle filmu jsem změnil názor. Pěkná podívaná, která rozesměje...8/10 ()

mysiak

Vynikajúca komédia...ešte raz vynikajúca..originálna...vtipná...Hugh Grant...britský humor...záruka je na mieste ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)