Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Fanucci

Velmi milý film, u kterého se dojmete, zasmějete a zároveň nejde o patetickou hollywoodskou trapnost. A to je celkem vzácné. Příjemné překvapení! ()

Fíla

Inteligentní komedie. Hugh Grant se svým výkonem připomíná Dr. House, kterého ztvárnil Hugh Lauire. Příběh především třech životních situací. Jedna ze strany muže, který lže, aby ženy dostal do postele, nebo aspoň na rande. Žená, která se utápí v depresích, nejspíše kvůli tomu, že je sama bez muže a chodí na sezení s ostatními ženami bez mužů. A potom chlapec, který chce za každou cenu své matce udělat radost, aby byla šťastná, ovšem on sám je ve škole pro smích, protože je maminčin mazánek. Matka je zaslepena svým synem tak, že si myslí že je mu fajn. Opak je ovšem pravdou, což zase vidí Will, který chlapci začne pomáhat, aby se vyrovnal se svými problémy. Ale sám Will má problémy se svou osobností, už nechce lhát. 7,5/10 ()

donvitoso

příjemná romantická oddychovka netlačící nijak na pilu, coz velice kvituju, velým plusem byl úžasný Grant a minusem byl děsnej sestřih toho kluka :D jinak nemam větších výhrad, silné 4* ()

Nuala

Hodně pěkná a milá komedie. Přestože se Hugh Grant vyskytuje snad ve všech podobných filmech a mohlo by se zdát, že v tomto žánru již zevšedněl, působí zde přirozeně, sympaticky a upřímně si v jeho úloze nedokážu představit jiného herce. Navíc i zbytek postav působí reálně, děj je relativně inteligentní a vtipný, takže co víc si u komedie přát? ()

Martin741

Nemam doteraz ani najmensi sajn, kto je Hugh Grant. Jedine, co viem, ze tu hrala Rachel Weisz, ktora bola vyborna /a pekna, pochopielne/. A po pozreti tohotofilma ani nemam zaujem zisit, kto je Hugh Grant. 56 % ()

Aljak

Čo ak jedného dňa zistíte, že váš život, o ktorom ste boli doteraz presvedčení, že je totálne bezchybný, je vlastne úplne prázdny? Čo ak si uvedomíte, že na ľuďoch, ktorých ste sa snažili využiť, tak vám na nich vlastne dosť záleží? Tak presne o tomto je tento milý film s nenahraditeľným Hughom Grantom v hlavnej roli a s pútavým príbehom o egocentrickom mužovi, ktorý zrazu zistí, že je to pekné, keď iným na ňom záleží. To všetko sprevádzané tradičným britským humorom a vo veľkej miere skvelými dialógmi. No a hlavne treba vyzdvihnúť fakt, že nejde o tradičnú romantickú komédiu s typickou šablónou, ale celé sa to vyvíja aj v akomsi dramatickom duchu medziľudských vzťahov. ()

dezorz

skvela ukazka filmovej hornyovosti. po sice uzasnom ale na vacsinoveho divaka prilis hudobne insiderskom filme high fidelity a pred hnusnym americkym fever pith to najlepsie, co filmove spracovasnie hornbyho ponuka. rovnako najelsopia ukazka filmoveho hnusaka granta. ()

shyster

Příjemná rodinná komedie o nápravě jednoho dospělého při střetu se světem malého dítěte. Kolikrát jsme to už viděli. I tak "prcičkový" bratři dokázali tomuto námětu dát potřebnou šťávu, která vás zachrání před usnutím někdy v polovině. Přesto mi některé dějové zvraty připadali nepatřičné, Rachel Weisz jakoby tam byla navíc a závěrečná scéna na podiu mi přišla tak klišovitá a trapná, že jsem musel zavřít oči. ()

xjane

Velmi povedená romantická komedie/drama s inteligentním anglickým humorem, scéna s kachnou neměla chybu:)...no a při Marcusově zpívání mi bylo trapně za něj:) Jinak opravdu příjemný film, který vás chvílemi pobaví, chvílemi rozesmutní a zůstane vám po něm dobrý pocit... 80% ()

Streeper

Pustila jsem si to, když jsem nemohla usnout a koukalo se na to skvěle, takže jsme neusnula dalších hodinu a půl, nicméně nelituji toho. Hugh Grant mi nikdy nebyl sympatický a bohužel ani v tomhle filmu si mě nezískal, ale s Nicholasem Houltem jsou skvělá dvojka a krásně jim to spolu klapalo. Toni Collette mi tam připadala jako jen takové dramatické zpestření filmu, jinak vztah mezi těmi dvěma byl stěžejní bod příběhu. Film se mi líbí daleko více než kniha, je to odpočinkové, zábavné, romantické a dojemné. Prostě balíček pro každou ženskou. ()

ifa

Film má skutečně silnou myšlenku. Nechci být nikdy ostrov sám pro sebe. Myslím, že nějaké to souostroví je vždy lepší... ()

Lopic

Další super film od bratrů Weitzových. Tragikomedie protkaná britským humorem, co víc si přát. Hugh Grant ukázal, že není jen pěkná tvářička romantických komedií. Akorát ten malej kluk mě nebyl nějak moc sympatickej, ale když zabil kachnu bochníkem chlebem hned mi byl milejší :) ()

tomtomtoma

Upřímně a s povděkem jsem zjistil, že tento film je zcela odlišný od prvního filmu bratrů Weitzových. Sbližování muže ve středním věku a malého chlapce, s lehce vtipným a laskavým nadhledem. Hledání svého místa na světě a smyslu existence, štěstí a spokojenosti. Není to psychologické drama, ale příjemná komedie, hledání se neanalyzuje, pouze konstatuje. Ale v tomto případě, kdy se jedná o lehčí žánr, to není na závadu, ale naopak jde o přednost. A zábava příjemně plyne vpřed až ke svému neodvratnému konci. Ústřední dvojici tvoří bezstarostný a bohatý solitér Will Freeman (dobrý Hugh Grant) a malý chlapec Marcus Brewer (zajímavý Nicholas Hoult), s těžkostmi ve škole i doma. Oba dva, do určité míry nešťastníci, a jejich životy se vzájemně začínají proplétávat, ovlivňovat a měnit. Je to až léčba šokem, vedoucí k nalezení hledaného, pochopení prázdnoty, nalezení štěstí a smyslu. Z dalších rolí: Marcusova nevyrovnaná matka Fiona (Toni Collette), Marcusova výrazná spolužákyně Ellie (Natalia Tena), Willův žádaný cíl a osamělá matka Suzie (Victoria Smurfit ), a konečný Willův smysl Rachel (Rachel Weisz) s naštvaným synem Alim (Augustus Prew). A tak film plyne vpřed. Mile, vtipně, zábavně, s nutným dotykem romantiky a se zaslouženým koncem. ()

Wormboy

Prekvapivo velmi prijemna a citliva romanticka komedia, ktora na romantickej strane je sice znacne netradicna, avsak stale velmi vydarena a stranka komedialna je milo komicka. Hugh Grantovi a vlastne vsetkym zucastnenym to hra velmi dobre. ()

danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Hugh Grant ()

Pajky3

Trošku jsem se obával, když mi to brit doporučil jako "Hilarious", naštěstí zbytečně. Kdo je víc britský herec než Hugh Grant, ale musím uznat, že tady v roli nicnedělající trouby mi byl o dost příjemnější než je tomu v jiných jeho počinech. A překvapivě dost jsem se bavil, na to, že je to britský humor a já na to koukal s anglickýma titulkama. I když možná to je ten důvod. Každopádně to bylo vydařené představení a bavilo mě se na to koukat, i když jsem tomu před filmem moc nevěřil. ()

Šimpy

Docela dobré. Moc jsem neočekával, ale mile mě to překvapilo. Příjemná zábava a vtipný Hugh Grant. "...a tak jsem je zabíjel svou písní." Killing me softly rules! A zvyšuju na 4*. ()

c.tucker

Můj druhý nejoblíbenější film s Hugh Grantem, hned po mojí srdcovce Notting Hill. I když v tomto snímku Hugh hraje dosti lépe. Ten příběh je celkově dosti vtipný a to tím zvláštním anglickým způsobem, který já prostě můžu. - Fiona: "Will, am I a bad mother?" - Will: "No. No, you're not a bad mother. You're just a barking lunatic." ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)