Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (532)

predators 

všechny recenze uživatele

Již před třemi lety v době růžového vydání :-) jsem dával za 1* a i dnes se nic nezměnilo. Trapné scénky, které se snaží udělat z inspektora Clouseaua totálního idiota, nefungují, tak jak mají. Ještě trapnější jsou však jeho přeřeky, kterých je opravdu požehnaně, zato jeden horší než druhý. Když to přeženu, zasmál jsem tak dvakrát třikrát a to je na pinky pantera sakra málo :-( 20% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Steve Martin je nemožný herec. Jedna z najpreplatenejších hollywoodskych stars. Vo všetkých filmoch si vystačí s jedným výrazom, niekoľkými opozeranými grimasami, čo korunuje svojou vždy super blond vyšedivelou pokrývkou hlavy. A tento človek sa podujal na to, že zahrá úlohu svojrázneho, roztržitého inšpektora Jacquesa Clouseau. Postavu, ktorú učinil nesmrteľnou, pred mnohými rokmi, britský herec Peter Sellers. Ten jej dal dušu a charizmu. Toto, čo natočil režisér Shawn Levy v roku 2006 je barbarstvo. To vôbec nie je "Ružový panter". * ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tvůrci museli mít hodně kuráže, když se rozhodli jít po stopě jednoho z nejznámějších inspektorů na světě. Steve Martin se strašně snaží napodobit Sellerse, ale moc mu to nejde spíš měl být svůj i se mi zdá že Jean Reno vypadá ve filmu nějak divně. Docela často se ve filmu objevujou výborné hlášky hlavně od inspektora :) Příběh mi příjde trochu ujetý, kdo kdy viděl aby se hrálo semifinále MS ve fotbale Francie proti Číně? Také se mi nelíbilo jak je film využit k řadě reklam...Smart, který se objevil už v řadě novějších filmech, ale to tak bývá u komerčních filmů. Je vidět, že se autoři snažili, jak sebevíc mohli. Kdyby to nebylo pokračování Růžového panthera a spíše samotný film tak by to bylo možná i na 4* --- Gluant byl v Číně. Jed je z Číny. Ti Číňani jsou z Číny. Možná je příliš dělat nějaké ukvapené závěry ale myslím si, že náš vrah je Číňan. ()

Radka_86 

všechny recenze uživatele

Říkejte si co chcete, pro mě jako laika to byla pohodová a hodně vysmátá podívaná. Steva Martina mám ráda, film jsem se nesnažila srovnávat s tím původním ale naopak užít si "nové" zpracování. S nasmála jsem se hodně, hlavně v první půli filmu. Ty jeho překecy byly tak strašně pitomý až byly skvělý, viz třeba "děfkuju Nicol" nebo nezapomenutelný hlášky: " To máme ale dneska pěknej počas, hlavně aby nám podržel " a "celej plac je v cajku" :-) A Jean Reno byl taky výbornej i když ale nedostal tolik prostoru kolik by si zasloužil. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Před lety jsem tento film vnímal, jako obrovský propadák, leč s postupem času jsem mu celkem přišel na chuť. Martin se sice někdy pitvoří až moc a přeřeků je zbytečně víc, než českých epidemiologů, ale scéna s hodným a zlým poldou, mě pobaví pokaždé. Jo a mihne se tady i jeden týpek z Expendables... POZOR: Nikdy nesrovnávat s legendární sérií, ve které září nedostižný Peter Sellers, to je úplně jiný sport. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Desátý film ze série Růžový panter. Peter Sellers hrál inspektora Clouseaua v šesti filmech, přičemž v jednom z nich se objevil pouze v archivních záběrech, protože byl natočený po jeho smrti. V dalších filmech ztvárnili Clouseaua Alan Arkin a Roger Moore. Roberto Benigni pak v dalším filmu hraje Clouseauova nemanželského syna. V tomto filmu Clouseaua ztvárnil Steve Martin. (imro)
  • Film se natáčel v New Yorku, ve studiu Universal v Kalifornii v USA, v Paříži a obci Magny-en-Vexin ve Francii. Dále v Římě v Itálii, v Praze a Teplicích v České republice a ve Vancouveru v Kanadě. (Cheeker)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)

Reklama

Reklama