• Kryton

Tohle nemá se Sellersem nic společného. Steve Martin jen dělá idiota s přiblbým přízvukem a pořád někam padal. Celý film je jen chaotický slepenec scének. Jediné co vyčnělo nahoru je výborné cameo Clive Owena. On měl být Bondem. Jsem 006 víte co to znamená? Ano, že vám chybí jedno číslo k dokonalosti. Tady k dokonalosti chybí více než jedno číslo.(29.8.2007)

S odřenejma ušima. Mohlo to být i horší. Přibližně polovina vtipných situací je opravdu vtipná (všechny scény s ciklistama, nebo třeba ta s glóbusem), ale je tu několik opravdu velice předvídatelných (brejle) a ten taneček v růžovém kostýmku, silně zdůrazňujícím určité partie je opravdu hodně trapnej. Steve Martin by jako Cluoseau nemusel bejt špatnej, kdyby ho zahrál (úplně) jinak. Ostatní herci se snaží, přdevším jean Reno je k sežrání, ovšem opravdu nevím, co ho přimělo hrát zrovna v tomdle. a Opravdu velký + za naprosto kouzelné cameo Cliwe Owena. Začínám litovat, že nakonec nedostal Jamese Bonda. Jo a další menší plus za Jasona Stathama a za úvodní titulky(23.3.2006)

• Stanislaus

Postavy, které na sebe přivolávají trapasy a samy jsou trapné mám rád, ale tohle bylo trošku víc než přehnané. Trapnou Bridget Jones? Ano! Trapného Clouseaua? Ne! Po chvilce mě ty jeho nemotornosti a slovní hříčky prostě přešly, ale dokoukal jsem to. No párkrát jsem se zasmál, ale zase bych to tak moc nepřeháněl. Zkrátka zklamání!(6.8.2010)

Pravda je, že jsem se smál na čtyři hvězdičky, ale v (záchvatu?) objektivity musím ubrat. Filmu často docházel dech a mnoho vtipů vyšlo do ztracena (tedy pro mě asi menší část, než u ostatních) a taky ta detektivní zápletka, pokud ji tam tvůrci chtějí tak moc rozebrat, měla být propracovanější, i když se jedná o crazy komedii. Vytáčí mě jen dvě věci: za prvé, pokud byl Peter Sellers dobrý komik a Steve Martin je taky (alespoň jsem si nevšiml, že by tady na databázi byl nějak hojně kritizován), problém v hercích by nebyl. A není. V podání SM je JC také více "lidský." Pochvalu by si zasloužil také tvůrce českých titulků. -JSEM AGENT 006. VÍTE, CO TO ZNAMENÁ? -ANO. ŽE JEN JEDNO ČÍSLO VÁM CHYBÍ K DOKONALOSTI.(19.5.2006)

U Růžového pantera jsem se skvěle bavil. Absurdní komedie je to skvělá. Steve Martin jako Inspektor Jacques Clouseau působí výtečně. Po boku ubručeného Jeana Renoa je to skvělá dvojka. Komické gegy střídá absurdní humor a komické až praštěné scénky. Na rozdíl od podobně laděného Johnyho Englishe film není trapný a já se u něj královsky pobavil. Inspektorovo hloupé mluvení a artikulace je skvělá. Jeho "Děvkuju" prostě nemá obdoby. Komedie s nadsázkou. Berte to tak a královsky se pobavíte taky. ( 70 procent )(10.4.2012)

• - Jeden z producentů snímku, Ivan Reitman, měl zasednout také na režisérskou stoličku a do hlavní role chtěl obsadit Chrise Tuckera. (imro)

• - Do hlavní role se původně uvažovalo s Kevinem Spacym či Mikem Myersem. Clouseauova sluhu Kata měl nejprve ztvárnit Jackie Chan. (imro)

• - Film se natáčel v mnoha městech a zemích, mezi něž patří New York a studia Universal v Kalifornii v USA, v Paříži a Magny en Vexin ve Francii. Dále v Římě v Itálii, v Praze a Teplicích v České republice a Vancouveru v Kanadě. (Cheeker)