• Matty

Jedinec, který přišel s myšlenkou remaku Růžového pantera, by měl být fyzicky potrestán (Steven Martin si preventivně uškvařil varlata už ve filmu). S původním Panterem to má společné pouze Manciniho nesmrtelné hudební téma a animované úvodní titulky. Inspektor Clouseau již není kým býval. Ani vzdáleně. Sellers hrál sice taky idiota, ale bylo vám jej tak nějak vnitřně líto, Martina jsem toužil po dvaceti, pardon, po deseti minutách rozpustit v kyselině (a vzpomínky na něj také). Jeho trotlovské chování a neustálé pletení slov je dohromady o něco méně vtipné než výběr toho nejlepšího z Neváhej a toč!. Český dabing Clouseaovu debilitu ještě znásobuje („I would like a hamburger“ bylo v originále docela vtipné) a k slzám mě dojala poslední čtvrtina, kdy snad tvůrci očekávali, že toho imbecila politujeme. 30% Zajímavé komentáře: Oskar, Damiel, Zevon(4.6.2008)

Naprosto skvele, naprosto uzasne...neveril jsem, ze se budu tak naramne bavit, ze mi smichem budou teci slzy a ze Steve Martin dokaze to, co v tomto filmu dokazal. Jen blazen by tenhle kousek srovnaval se Sellersovymi klasikami, to nejde a ani to nikdo nezada a Steve Martin sam prohlasil, ze se nesnazi Sellerse prekonat, napodobit nebo se mu nejak priblizit. Jednoduse chtel jen podat dalsi pribeh ruzoveho pantera svym zpusobem. Zvladl to skvele. Francouzsky prizvuk, jeho anglictina, to je jen zacatek brisnich kreci od smichu. Na novinarske premiere byly delany titulky (na ktere jsem sem tam koukl) zajimavym zpusobem, preklad byl mnohdy vlastnim ceskym dilem (zrejme tak bude i v oficialni distribuci v kinech), ale skvele sekundoval "francouzske" anglictine. Je to proste vyborna komedie a Shawn Levy ani Steve Martin se za ni nemusi vubec stydet. Jen skoda, ze Jean Reno nedostal mnoho prostoru.(14.2.2006)

• MM_Ramone

Steve Martin je nemožný herec. Jedna z najpreplatenejších hollywoodskych stars. Vo všetkých filmoch si vystačí s jedným výrazom, niekoľkými opozeranými grimasami, čo korunuje svojou vždy super blond vyšedivelou pokrývkou hlavy. A tento človek sa podujal na to, že zahrá úlohu svojrázneho, roztržitého inšpektora Jacquesa Clouseau. Postavu, ktorú učinil nesmrteľnou, pred mnohými rokmi, britský herec Peter Sellers. Ten jej dal dušu a charizmu. Toto, čo natočil režisér Shawn Levy v roku 2006 je barbarstvo. To vôbec nie je "Ružový panter". *(5.1.2010)

• kulyk

52%?? To tu jste všichni protinožci, nebo snad hlavonožci? Vždyť zase nějaký finanční hraboš z hvězdopružného kokotlandu sebral klasiku, aby si s ní vytřel prdel, pak vám to oplácal o xicht a vy mu ještě tleskáte! Jedině snad Reno, ten nezklamal. Celou dobu se plíží za Martinem s výrazem jasně naznačujícím, že se mu z toho chce vyložit včerejší snídani na zem.(18.1.2013)

• Tom Hardy

I kdybych neznal předlohu, tak to není povedená komedie. Sice má (co se režie týče) celkem tempo, ale jednotlivé skeče se dělí na povedené (těch je pár), ucházející (těch je více) a nevtipné (těch je nejvíc), přičemž to jako celek postrádá určitý tvar (takový nicneříkající mišmaš). Slabší variace Johnnyho Englishe, nic víc, nic míň. Ale klobouk dolů před tím, že to aspoň není úplný trapas (jde o boj s mocným protivníkem), jenom je to dost často nuda... navíc, kdo viděl trailer, tak viděl to nejlepší z filmu.(10.2.2006)

• - Steve Martin chová Petera Sellerse ve velké úctě. Uvažoval tak, že roli nepřijme. (Elisebah)

• - Už po osmé se ve filmu objeví slavný hudební motiv Henry Manciniho. Mimochodem, je to poprvé v sérii (kromě Inspektora Clouseaua z roku 1968), kdy hudbu skládá někdo jiný. Christophe Beck má za sebou například práci na Garfieldovi nebo Elektře. (imro)

• - Film se natáčel v mnoha městech a zemích, mezi něž patří New York a studia Universal v Kalifornii v USA, v Paříži a Magny en Vexin ve Francii. Dále v Římě v Itálii, v Praze a Teplicích v České republice a Vancouveru v Kanadě. (Cheeker)