• imf

Předem odsouzeno k záhubě. To hlásal nápad, následně jméno režiséra a nakonec i trailer. Nejde tu o předsudky, i kdybych se nakrásno chtěl Steveu Martinovi smát, fušérsky poslepovaný scénář a unylá režie Shawna Levyho mi to spolehlivě překazí. U Růžového pantera se nebudete bavit, budete trpět. Kdo čekal něco jiného, ten si to možná i zaslouží. ;) p.s. Významné plusko za agenta s povolením zabíjet.(11.2.2006)

Naprosto skvele, naprosto uzasne...neveril jsem, ze se budu tak naramne bavit, ze mi smichem budou teci slzy a ze Steve Martin dokaze to, co v tomto filmu dokazal. Jen blazen by tenhle kousek srovnaval se Sellersovymi klasikami, to nejde a ani to nikdo nezada a Steve Martin sam prohlasil, ze se nesnazi Sellerse prekonat, napodobit nebo se mu nejak priblizit. Jednoduse chtel jen podat dalsi pribeh ruzoveho pantera svym zpusobem. Zvladl to skvele. Francouzsky prizvuk, jeho anglictina, to je jen zacatek brisnich kreci od smichu. Na novinarske premiere byly delany titulky (na ktere jsem sem tam koukl) zajimavym zpusobem, preklad byl mnohdy vlastnim ceskym dilem (zrejme tak bude i v oficialni distribuci v kinech), ale skvele sekundoval "francouzske" anglictine. Je to proste vyborna komedie a Shawn Levy ani Steve Martin se za ni nemusi vubec stydet. Jen skoda, ze Jean Reno nedostal mnoho prostoru.(14.2.2006)

• Djkoma

Steve Martin není Clouseau. Steve Martin je NIKDO, který se snaží být vtipný, svým odporným obličejem zajímavý a svými trapnostmi zábavný. S ním nemohl Inspektor Clouseau vstoupit do nového tisíciletí jinak nežli špatně. Jean Reno se na postavu poskoka vůbec nehodí a je tam jen pro francouzskou verzi plakátu, kde e jeho jméno bude krásně vyjímat. Kevin Kline býval solidní herec, který upadá do průměru a podobnými slátaninami ztrácí nejednoho zastánce jeho herectví. Camea Clive Owena a Jasona Stathama jsou fajn, ale to je asi všechno. Beyonce Knowles se chce dostat díky svým prsům a postavě skrz slátaniny do áčkové produkce, ale ona má štěstí, že její jméno něco znamená aspoň ve světě hudebním. Růžový panter je moc špatný film, v kterém se nepovedlo zhola nic a příště všechny ty peníze dejte sirotkům, uděláte krásný skutek a lidé vám budou děkovat.(3.2.2007)

• Matty

Jedinec, který přišel s myšlenkou remaku Růžového pantera, by měl být fyzicky potrestán (Steven Martin si preventivně uškvařil varlata už ve filmu). S původním Panterem to má společné pouze Manciniho nesmrtelné hudební téma a animované úvodní titulky. Inspektor Clouseau již není kým býval. Ani vzdáleně. Sellers hrál sice taky idiota, ale bylo vám jej tak nějak vnitřně líto, Martina jsem toužil po dvaceti, pardon, po deseti minutách rozpustit v kyselině (a vzpomínky na něj také). Jeho trotlovské chování a neustálé pletení slov je dohromady o něco méně vtipné než výběr toho nejlepšího z Neváhej a toč!. Český dabing Clouseaovu debilitu ještě znásobuje („I would like a hamburger“ bylo v originále docela vtipné) a k slzám mě dojala poslední čtvrtina, kdy snad tvůrci očekávali, že toho imbecila politujeme. 30% Zajímavé komentáře: Oskar, Damiel, Zevon(4.6.2008)

• jojinecko

Mám rád stupidné komédie, ktoré fungujú (krásny príklad je Napoleon Dynamite). Aj dementné a infantilné vtipy sa musia vedieť podať a Steve Martin je priamo úmerne tak zábavný herec ako moja starká je dobrá kozmonautka. Jean Reno tu zo seba spravil "filmovú prostitútku" a fakt neviem aký mal honorár, že sa na toto dal...Ale aby som nebol len kritický, pár krát som sa zasmial a vydržal som to pozerať do konca... Keby bol ústrednou postavou iný herec s iným parťákom, možno by to fungovalo viac komediálne a menej otravne...(27.12.2008)

• - Film se natáčel v mnoha městech a zemích, mezi něž patří New York a studia Universal v Kalifornii v USA, v Paříži a Magny en Vexin ve Francii. Dále v Římě v Itálii, v Praze a Teplicích v České republice a Vancouveru v Kanadě. (Cheeker)

• - Jeden z producentů snímku, Ivan Reitman, měl zasednout také na režisérskou stoličku a do hlavní role chtěl obsadit Chrise Tuckera. (imro)

• - Původně měla být animace na začátku filmu vytvořena pomocí CGI, ale tvůrci se rozhodli zachovat tradiční ručně kreslenou animaci. Tato animace byla režírována Bobem Kurtzem, který pracoval na několika krátkých snímcích Růžového pantera. CGI animace se objevuje jako bonus na DVD. (Cheeker)