Říkejte si co chcete, pro mě jako laika to byla pohodová a hodně vysmátá podívaná. Steva Martina mám ráda, film jsem se nesnažila srovnávat s tím původním ale naopak užít si "nové" zpracování. S nasmála jsem se hodně, hlavně v první půli filmu. Ty jeho překecy byly tak strašně pitomý až byly skvělý, viz třeba "děfkuju Nicol" nebo nezapomenutelný hlášky: " To máme ale dneska pěknej počas, hlavně aby nám podržel " a "celej plac je v cajku" :-) A Jean Reno byl taky výbornej i když ale nedostal tolik prostoru kolik by si zasloužil.(19.2.2012)

• oli.G

Nikdy by som nebol povedal, koľko ľudí sa zmestí do nášho kina, keď sa lístky rozdávajú zadarmo, aké kvalitné a hi-res sú obrázky na MSN.com a že ulicami Paríža sa osamotene prevážajú cyklisti oblečení do pretekárskeho dresu. Práve vyššie vymenované bolo pre nás počas sledovania filmu jediným zdrojom zábavy. Gagy a vtipy by totiž (s výnimkou asi 4 fakt podarených) nerozosmiali ani v podaní Toma & Jerryho. Platí, že opakovaný vtip prestáva byť vtipom. Ale čo s opakovaným niečim, čo nie je ani trochu vtipné? Odpovie vám Steve Martin alias legendárny inšpektor Clouseau v polotragickom remaku, pri ktorom som sa síce zasmial a 2x sa dokonca ozvali emócie, no celkovú nudu a pocit sklamania mi to zahnať nepomohlo. Ako divákovi nedotknutému originálmi sa mi ale žiada zastať sa Martina, je v pohode a za nič nemôže.(2.4.2006)

• predators

Již před třemi lety v době růžového vydání :-) jsem dával za 1* a i dnes se nic nezměnilo. Trapné scénky, které se snaží udělat z inspektora Clouseaua totálního idiota, nefungují, tak jak mají. Ještě trapnější jsou však jeho přeřeky, kterých je opravdu požehnaně, zato jeden horší než druhý. Když to přeženu, zasmál jsem tak dvakrát třikrát a to je na pinky pantera sakra málo :-( 20%(3.5.2009)

U Růžového pantera jsem se skvěle bavil. Absurdní komedie je to skvělá. Steve Martin jako Inspektor Jacques Clouseau působí výtečně. Po boku ubručeného Jeana Renoa je to skvělá dvojka. Komické gegy střídá absurdní humor a komické až praštěné scénky. Na rozdíl od podobně laděného Johnyho Englishe film není trapný a já se u něj královsky pobavil. Inspektorovo hloupé mluvení a artikulace je skvělá. Jeho "Děvkuju" prostě nemá obdoby. Komedie s nadsázkou. Berte to tak a královsky se pobavíte taky. ( 70 procent )(10.4.2012)

Sice to nebylo tak priserny, jak jsem cekal, ale kdyby tenhle film nevzniknul, tak se nic nestalo. Nema cenu porovnavat s predlohou, at uz filmovou nebo hereckou v podani Sellerse, Loma atd. protoze v takovym pripade bych musel dat odpad. Ale kdyz to budu brat nezatizenej predlohou, je to vicemene podprumerna komedie. Vsechny fory jsou super stupidni, nekdo nekam pada a podobne, coz by ale nevadilo, kupodivu to docela rozesmeje, ale kamen urazu je, ze Clouseau musi neustale mluvit jak retard. Ale absolutne neustale, snad neni veta, kterou by rek normalne. Pobavilo me to bohuzel jen jednou, kdyz se dohadoval, ze ma v kapse hamburgr. Dalsi problem jsou herci, zastoupit Sellerse by nezvlad nikdo a Martin nebylo moc stastna volba, vypada spis jak nejakej uchylak. Kevin Kline taky naprosto spatne obsazena role, smysl postavy Renoa mi unikal, Owen jak kdyby sem vlit z jinyho filmu a Statham absolutne nevyuzitej. Pribeh by jeste jakz takz usel, kdyby z Clouseaua na zaver neudelali schopnyho detektiva, to se sem fakt nehodilo, kdyz se predtim choval jak debil. Takze celkove dost mimo herci, uchazejici pribeh, celkem svizne natoceny, spousta trapnejch foru a par stupidnich, ale schopnejch pobavit.(3.5.2009)

• - Film se natáčel v mnoha městech a zemích, mezi něž patří New York a studia Universal v Kalifornii v USA, v Paříži a Magny en Vexin ve Francii. Dále v Římě v Itálii, v Praze a Teplicích v České republice a Vancouveru v Kanadě. (Cheeker)

• - Kevin Kline si mohl zahrát inspektora Clouseaua, pokud by odmítl Steve Martin. (Karlos80)

• - Jeden z producentů snímku, Ivan Reitman, měl zasednout také na režisérskou stoličku a do hlavní role chtěl obsadit Chrise Tuckera. (imro)