Pravda je, že jsem se smál na čtyři hvězdičky, ale v (záchvatu?) objektivity musím ubrat. Filmu často docházel dech a mnoho vtipů vyšlo do ztracena (tedy pro mě asi menší část, než u ostatních) a taky ta detektivní zápletka, pokud ji tam tvůrci chtějí tak moc rozebrat, měla být propracovanější, i když se jedná o crazy komedii. Vytáčí mě jen dvě věci: za prvé, pokud byl Peter Sellers dobrý komik a Steve Martin je taky (alespoň jsem si nevšiml, že by tady na databázi byl nějak hojně kritizován), problém v hercích by nebyl. A není. V podání SM je JC také více "lidský." Pochvalu by si zasloužil také tvůrce českých titulků. -JSEM AGENT 006. VÍTE, CO TO ZNAMENÁ? -ANO. ŽE JEN JEDNO ČÍSLO VÁM CHYBÍ K DOKONALOSTI.(19.5.2006)

• Brouk

Nepřirozenost, křečovitost. Proč? Tak jsem Stevovi přál, vím že umí. Druhá věc: jaká to dekadentní zvrácenost??? Oholený Jean Reno? Co se děje? Apokalypsa? Ble. Teď trochu vážně: je velmi těžké navázat na excentrickou a navíc jednu z nejprapodivnějšich dvojic ve filmařské historii jako je Edwards/Sellers. Jejich humor uměl balancovat poměrně přirozeně, citlivě a přeně na tenké hraně mezi crazy komedií a inteligentním humorem, což se v tomto případě ne úplně podařilo. Růžový Panter "nové generace" tak sklouzl do křečovitého vtipu (opravdu?) a šaškování. J.Reno, zejména S.Martin vyznívají kontraproduktivně vůči postavám a hercům ve vedlejších či cameo rolích jako K.Kline,C.Owen a E..Mortimer. Asi se jen mohu domnívat jak je to těžké... navázat na něco, co má laťku tak vysoko, ale Steve, buď svůj! Moc si přeji, aby Pink partner nezmizel... a tak pokud chcete jít a vidět šaškárnu, shlédněte! Pokud chcete (dnes už konzervativně) vidět starého Clouseau nemusíte plýtvat časem, ale v žádném případě nezatracujte. Clouseau i Martin si zaslouží (možná) ještě jednu šanci(30.3.2006)

Celkem jsem se zaradoval, že sága o omezeném inspektoru Clouseauvi bude pokračovat, ale Steve Martin mně moc do hlavní role nesedl. A pravda, on svého inspektora Clouseaua pojal úplně jinak, a srovnávat ho s geniálním Sellersem nelze, ale pokud přistoupíte na Martinova pravidla hry, nebude to marný boj. I Kevin Kline pojal svého Dreyfusse úplně jinak. Prostě vše je tu jiné. Chybí Kato, chybí Herbert Lom, chybí Blake Edwards. O ději se nemá cenu vůbec rozepisovat. Je stejně jen druhořadý, aby se na něj mohly navlékat gagy nevyrovnané úrovně. I nelogičnosti se zde našly. Například mně nejde do hlavy, proč je po celou dobu Clouseau idiot s pilinami místo mozku, ale v závěru přesto zdárně a geniálním způsobem vyřeší celý případ. Potěší přítomnost zpěvačky Beyoncé Knowles. Filmu chybí lepší režisér. Shawn Levy přece jen není Blake Edwards. Některé gagy byly velmi zdařilé a největším plusem filmu je hlavně návrat legendární filmové postavy a o to jde především. Mohlo být hůř. 60%(19.1.2009)

• kulyk

52%?? To tu jste všichni protinožci, nebo snad hlavonožci? Vždyť zase nějaký finanční hraboš z hvězdopružného kokotlandu sebral klasiku, aby si s ní vytřel prdel, pak vám to oplácal o xicht a vy mu ještě tleskáte! Jedině snad Reno, ten nezklamal. Celou dobu se plíží za Martinem s výrazem jasně naznačujícím, že se mu z toho chce vyložit včerejší snídani na zem.(18.1.2013)

• Hurley

Toto pokračování slavných příběhů inspektora Clouseaua naprosto uráží a znehodnocuje ostatní díly. I když se Steve Martin snaží své postavě vštípit nový elán a zároveň jít ve stopách geniálního Petera Sellerse, scénář mu připisuje pouze samé oplzlé, nebo směšné (pozor, né vtipné) scény. A když už je nějaká vtipná, tak je většinou okopírovaná z předchozích filmů. Mimo to, film oplívá mnoha nelogickými prvky (například děj vypráví o tom jak se z Clouseaua stal inspektor, a přitom je zasazen do přítomnosti!), takže jediné co film zachraňuje, jsou společné scény Martina a Jeana Rena a scéna, kde se Clouseau snaží naučit anglicky ( I would like to buy a hanburger :-) ) .(5.8.2006)

• - Kevin Kline si mohl zahrát inspektora Clouseaua, pokud by odmítl Steve Martin. (Karlos80)

• - Steve Martin chová Petera Sellerse ve velké úctě. Uvažoval tak, že roli nepřijme. (Elisebah)

• - Film se natáčel v mnoha městech a zemích, mezi něž patří New York a studia Universal v Kalifornii v USA, v Paříži a Magny en Vexin ve Francii. Dále v Římě v Itálii, v Praze a Teplicích v České republice a Vancouveru v Kanadě. (Cheeker)