Sice to nebylo tak priserny, jak jsem cekal, ale kdyby tenhle film nevzniknul, tak se nic nestalo. Nema cenu porovnavat s predlohou, at uz filmovou nebo hereckou v podani Sellerse, Loma atd. protoze v takovym pripade bych musel dat odpad. Ale kdyz to budu brat nezatizenej predlohou, je to vicemene podprumerna komedie. Vsechny fory jsou super stupidni, nekdo nekam pada a podobne, coz by ale nevadilo, kupodivu to docela rozesmeje, ale kamen urazu je, ze Clouseau musi neustale mluvit jak retard. Ale absolutne neustale, snad neni veta, kterou by rek normalne. Pobavilo me to bohuzel jen jednou, kdyz se dohadoval, ze ma v kapse hamburgr. Dalsi problem jsou herci, zastoupit Sellerse by nezvlad nikdo a Martin nebylo moc stastna volba, vypada spis jak nejakej uchylak. Kevin Kline taky naprosto spatne obsazena role, smysl postavy Renoa mi unikal, Owen jak kdyby sem vlit z jinyho filmu a Statham absolutne nevyuzitej. Pribeh by jeste jakz takz usel, kdyby z Clouseaua na zaver neudelali schopnyho detektiva, to se sem fakt nehodilo, kdyz se predtim choval jak debil. Takze celkove dost mimo herci, uchazejici pribeh, celkem svizne natoceny, spousta trapnejch foru a par stupidnich, ale schopnejch pobavit.(3.5.2009)

• LiVentura

Nevím, co si mám vlastně myslit o tomto kopírujícím šplechtu, přes to vše však skvělý Martin vždy něco nového přinese a obohatí.. ale z Panterů to nemá už nic.!(9.8.2008)

• LION-MR.T

Steve Martin se snaží napodobit Cluseo,ale vůbec mu to nejde,samé přeřeky a moc se snaží napodobit legendu. Trapné vtípky a vše je o ničem.(29.4.2008)

• petero

No prečo sa takéto blbosti točia? Komu chýbal Ružový panter? Mne nie. Komédia pri ktorej sa ledva pousmejem, ale skôr na tom aké je to trápne, neskutočne to nudí a nebyť tých hercov, mimochodom do svojich úloh sa vôbec nehodiacich v momente to vypínam.(9.9.2006)

• Dever

Soundtrack Christophe Beck: 1. Main Titles ,2. Perfect Day for a Murder ,3. The Damburger Incident ,4. Dreyfus in Charge ,5. Paris Bound ,6. The Airport ,7. Helping Nicole Get Off ,8. The Area is Secure ,9. Blind Love ,10. Pierre Phouquette ,11. 006 Calling ,12. Flesh Mask ,13. Pinch a Finger ,14. A Farewell to Ponton ,15. Vitamin V ,16. Clouseau's Lament ,17. Chasing Yuri ,18. Waldorf Astoria Arrival ,19. The Ring ,20. Dragalong Dreyfus ,21. End Titles ,22. Pink Panther Theme ,(10.6.2011)

• - Původně měla být animace na začátku filmu vytvořena pomocí CGI, ale tvůrci se rozhodli zachovat tradiční ručně kreslenou animaci. Tato animace byla režírována Bobem Kurtzem, který pracoval na několika krátkých snímcích Růžového pantera. CGI animace se objevuje jako bonus na DVD. (Cheeker)

• - Snímek je, když vezmeme v úvahu všechny snímky o Clouseauovi, v pořadí desátým filmem v sérii Růžový panter, ve čtyřech hlavní roli ztvárnil Peter Sellers, dva další, natočené po jeho smrti, byly poskladané z hercových nepoužitých záběrů. (imro)

• - Už po osmé se ve filmu objeví slavný hudební motiv Henry Manciniho. Mimochodem, je to poprvé v sérii (kromě Inspektora Clouseaua z roku 1968), kdy hudbu skládá někdo jiný. Christophe Beck má za sebou například práci na Garfieldovi nebo Elektře. (imro)