Ja to absolútne nechápem. Moje nadšenie z filmu je fakt veľké. Z pôvodnej série som videl iba prvú časť, no tá sa na túto modifikovanú verziu akosi nechytá. Všetko je novšie, krajšie, svižnejšie. Jednoducho americkejšie, ale asi to je presne to, čo sa mi sem hodilo (stále porovnávam len s pôvodným prvým dielom). Samozrejme, že nie v každej scéne pôsobia tieto faktory rovnako stimulujúco, no celkový dopad je nadmieru priaznivý. Martin dominuje, viac som čakal od Rena. Ale nevadí, kiež by si to vynahradil v pokračovaní, ktorému by som sa v tejto zostave potešil. Takže buď je nutné, aby ste nevideli pôvodnú sériu, alebo jednoducho netreba mať predsudky. 70%.(13.2.2008)

• monolog

Viděli jste film o filmu, kterej dávali na Čt? Pokud ano, nemusíte se už na tenhle film dívat, protože všechno, co je tu jen trochu zábavný, nacpali tam. A to i s tím, že několik věcí je zábavných pouze ve filmu o filmu. Já měl tu smůlu, že jsem ho viděl nějakou mně neznámou náhodou dvakrát, takže i to, co by mě pobavilo mě nepobavilo, protože jsem to viděl už předtím. Děj sice celkem odsýpá, ale většinou se tu jedná o nehumorný křeče, totiž chci říct skeče, který prostě nejsou směšný. Největší problém ale vidím ve změně postavy komisaře Clouseaua. Z bláznivé figurky s různými výstřelky a trpící velkou nešikovností je v podání Steva Martina jen další přitroublý paňák, který ty blázniviny spíš vytváří úmyslně, než aby ho provázely od přírody. Navíc ten Martinův strašnej hranej francouzskej přízvuk, kterej prostě NENÍ směšnej, strašlivá napudrovaná paňáca Beyoncé, řeknu vám, že kdyby tam nebyli přítomni Kevin Kline a Jean Reno (kterej má paradoxně téměř nulovej přízvuk), dal bych odpad jako vyšitej, protože zasmát se u komedie na třech nebo pěti místech, to je opravdu k smíchu.(17.5.2006)

• frashmaker

Daleko slabší díl než dvojka. Tam jsem se řezal smíchy. Tady se mi snad jedinkráte koutky nerozjely. Moc časté to nebývá, že jsou pokračování lepší, ale tady se výjimka potvrzující pravidlo jen potvrdila. Odsuzuji rovněž dávání do filmů známých osobností nespojených s herectvím. beyoncé hrála dobře, ale člověku to tam prostě nesedí.(17.10.2010)

• xxmartinxx

Hloupé, stupidní, urážející a naprosto nevtipné. Původní Pantery jsem měl vždycky rád, proto mě tenhle nesmysl urazil ještě víc. Vtipy tu jsou až smutně nápadně okopírované odjinud a tvůrci se to očividně ani nesnaží skrýt. Steve Martin svojí roli naprosto nezvládl. Je to hrozný film, který je zoufalá ztráta času.(12.12.2009)

• Gilmour93

Tak tohle se opravdu nepovidlo.. Růžový partner z vodní znělky z toho ztratil srůst, Sellers dostal v hrobě další zástavy srnce a Kató se raději uvadl nunčakem do splavu bezvědomí. Klasika nemilosrdně nasliněná, aneb když dva dělají totem, může z toho vyjet něco úplněk jiného. Zřejmě tady byla láhvová představa amerických tvůrců, že to v kinech půjde na sračku a přitom vznikla ostudná dračka, v které je pan Martin tak neskonale tratný, až mi bylo chlívemi tratno za něj a kdybych měl na něj telefénní číslo, zavolám mu, jaký je idiom..(7.8.2010)

• - Snímek je, když vezmeme v úvahu všechny snímky o Clouseauovi, v pořadí desátým filmem v sérii Růžový panter, ve čtyřech hlavní roli ztvárnil Peter Sellers, dva další, natočené po jeho smrti, byly poskladané z hercových nepoužitých záběrů. (imro)

• - Už po osmé se ve filmu objeví slavný hudební motiv Henry Manciniho. Mimochodem, je to poprvé v sérii (kromě Inspektora Clouseaua z roku 1968), kdy hudbu skládá někdo jiný. Christophe Beck má za sebou například práci na Garfieldovi nebo Elektře. (imro)

• - Do hlavní role se původně uvažovalo s Kevinem Spacym či Mikem Myersem. Clouseauova sluhu Kata měl nejprve ztvárnit Jackie Chan. (imro)