Říkejte si co chcete, pro mě jako laika to byla pohodová a hodně vysmátá podívaná. Steva Martina mám ráda, film jsem se nesnažila srovnávat s tím původním ale naopak užít si "nové" zpracování. S nasmála jsem se hodně, hlavně v první půli filmu. Ty jeho překecy byly tak strašně pitomý až byly skvělý, viz třeba "děfkuju Nicol" nebo nezapomenutelný hlášky: " To máme ale dneska pěknej počas, hlavně aby nám podržel " a "celej plac je v cajku" :-) A Jean Reno byl taky výbornej i když ale nedostal tolik prostoru kolik by si zasloužil.(19.2.2012)

Prekvapivo som sa veľmi bavil. Najlepšia bola scéna, keď sa Clouseau učil vyslovovať slovo hamburger. Asi ešte týždeň po filme sme na seba s kamarátmi pokrikovali "Ambugaaaa":). Inspector Jacques Clouseau: [asking Ponton about his wife] "Tell me about her". Ponton: "I consider her the most beautiful woman in the world." [pauses] Ponton: "What about yourself?" Inspector Jacques Clouseau: "No, I don't consider myself a beautiful woman."(15.1.2008)

Určitě to není taková katastrofa, jakou bych podle dosavadního ohlasu čekal a to přesto, že řada forků byla trapných, řada jich nefungovala a některé byly poněkud přetažené nebo naopak nedotažené. Dokonce i přesto, že Steve Martin není Peter Sellers. Mělo to švih, několik vydařených momentů, několik výborných hlášek, a Martinova variace Clouseaua byla přes na první pohled shodné pojetí překvapivě odlišná a v některým momentecvh se mi dokonce zamlouvala víc než originál.(13.2.2010)

• Stanislaus

Postavy, které na sebe přivolávají trapasy a samy jsou trapné mám rád, ale tohle bylo trošku víc než přehnané. Trapnou Bridget Jones? Ano! Trapného Clouseaua? Ne! Po chvilce mě ty jeho nemotornosti a slovní hříčky prostě přešly, ale dokoukal jsem to. No párkrát jsem se zasmál, ale zase bych to tak moc nepřeháněl. Zkrátka zklamání!(6.8.2010)

Tvůrci museli mít hodně kuráže, když se rozhodli jít po stopě jednoho z nejznámějších inspektorů na světě. Steve Martin se strašně snaží napodobit Sellerse, ale moc mu to nejde spíš měl být svůj i se mi zdá že Jean Reno vypadá ve filmu nějak divně. Docela často se ve filmu objevujou výborné hlášky hlavně od inspektora :) Příběh mi příjde trochu ujetý, kdo kdy viděl aby se hrálo semifinále MS ve fotbale Francie proti Číně? Také se mi nelíbilo jak je film využit k řadě reklam...Smart, který se objevil už v řadě novějších filmech, ale to tak bývá u komerčních filmů. Je vidět, že se autoři snažili, jak sebevíc mohli. Kdyby to nebylo pokračování Růžového panthera a spíše samotný film tak by to bylo možná i na 4* --- Gluant byl v Číně. Jed je z Číny. Ti Číňani jsou z Číny. Možná je příliš dělat nějaké ukvapené závěry ale myslím si, že náš vrah je Číňan.(28.7.2006)

• - Kevin Kline si mohl zahrát inspektora Clouseaua, pokud by odmítl Steve Martin. (Karlos80)

• - Úvodní scéna a fotbalové mistrovství bylo natáčeno na fotbalovém stadiónu FK Teplice s ohromným komparsem teplických občanů. (Hennes)

• - Jeden z producentů snímku, Ivan Reitman, měl zasednout také na režisérskou stoličku a do hlavní role chtěl obsadit Chrise Tuckera. (imro)