Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (530)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Pravda je, že jsem se smál na čtyři hvězdičky, ale v (záchvatu?) objektivity musím ubrat. Filmu často docházel dech a mnoho vtipů vyšlo do ztracena (tedy pro mě asi menší část, než u ostatních) a taky ta detektivní zápletka, pokud ji tam tvůrci chtějí tak moc rozebrat, měla být propracovanější, i když se jedná o crazy komedii. Vytáčí mě jen dvě věci: za prvé, pokud byl Peter Sellers dobrý komik a Steve Martin je taky (alespoň jsem si nevšiml, že by tady na databázi byl nějak hojně kritizován), problém v hercích by nebyl. A není. V podání SM je JC také více "lidský." Pochvalu by si zasloužil také tvůrce českých titulků. -JSEM AGENT 006. VÍTE, CO TO ZNAMENÁ? -ANO. ŽE JEN JEDNO ČÍSLO VÁM CHYBÍ K DOKONALOSTI. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Jedinec, který přišel s myšlenkou remaku Růžového pantera, by měl být fyzicky potrestán (Steven Martin si preventivně uškvařil varlata už ve filmu). S původním Panterem to má společné pouze Manciniho nesmrtelné hudební téma a animované úvodní titulky. Inspektor Clouseau již není kým býval. Ani vzdáleně. Sellers hrál sice taky idiota, ale bylo vám jej tak nějak vnitřně líto, Martina jsem toužil po dvaceti, pardon, po deseti minutách rozpustit v kyselině (a vzpomínky na něj také). Jeho trotlovské chování a neustálé pletení slov je dohromady o něco méně vtipné než výběr toho nejlepšího z Neváhej a toč!. Český dabing Clouseaovu debilitu ještě znásobuje („I would like a hamburger“ bylo v originále docela vtipné) a k slzám mě dojala poslední čtvrtina, kdy snad tvůrci očekávali, že toho imbecila politujeme. 30% Zajímavé komentáře: Oskar, Damiel, Zevon ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tvůrci museli mít hodně kuráže, když se rozhodli jít po stopě jednoho z nejznámějších inspektorů na světě. Steve Martin se strašně snaží napodobit Sellerse, ale moc mu to nejde spíš měl být svůj i se mi zdá že Jean Reno vypadá ve filmu nějak divně. Docela často se ve filmu objevujou výborné hlášky hlavně od inspektora :) Příběh mi příjde trochu ujetý, kdo kdy viděl aby se hrálo semifinále MS ve fotbale Francie proti Číně? Také se mi nelíbilo jak je film využit k řadě reklam...Smart, který se objevil už v řadě novějších filmech, ale to tak bývá u komerčních filmů. Je vidět, že se autoři snažili, jak sebevíc mohli. Kdyby to nebylo pokračování Růžového panthera a spíše samotný film tak by to bylo možná i na 4* --- Gluant byl v Číně. Jed je z Číny. Ti Číňani jsou z Číny. Možná je příliš dělat nějaké ukvapené závěry ale myslím si, že náš vrah je Číňan. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

I kdybych neznal předlohu, tak to není povedená komedie. Sice má (co se režie týče) celkem tempo, ale jednotlivé skeče se dělí na povedené (těch je pár), ucházející (těch je více) a nevtipné (těch je nejvíc), přičemž to jako celek postrádá určitý tvar (takový nicneříkající mišmaš). Slabší variace Johnnyho Englishe, nic víc, nic míň. Ale klobouk dolů před tím, že to aspoň není úplný trapas (jde o boj s mocným protivníkem), jenom je to dost často nuda... navíc, kdo viděl trailer, tak viděl to nejlepší z filmu. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Steve Martin není Clouseau. Steve Martin je NIKDO, který se snaží být vtipný, svým odporným obličejem zajímavý a svými trapnostmi zábavný. S ním nemohl Inspektor Clouseau vstoupit do nového tisíciletí jinak nežli špatně. Jean Reno se na postavu poskoka vůbec nehodí a je tam jen pro francouzskou verzi plakátu, kde e jeho jméno bude krásně vyjímat. Kevin Kline býval solidní herec, který upadá do průměru a podobnými slátaninami ztrácí nejednoho zastánce jeho herectví. Camea Clive Owena a Jasona Stathama jsou fajn, ale to je asi všechno. Beyonce Knowles se chce dostat díky svým prsům a postavě skrz slátaniny do áčkové produkce, ale ona má štěstí, že její jméno něco znamená aspoň ve světě hudebním. Růžový panter je moc špatný film, v kterém se nepovedlo zhola nic a příště všechny ty peníze dejte sirotkům, uděláte krásný skutek a lidé vám budou děkovat. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Původně měla být animace v úvodních titulcích vytvořena pomocí CGI, ale tvůrci se rozhodli zůstat u tradiční, ručně kreslené animace. Tu režíroval Bob Kurtz, který pracoval na některých krátkých filmech o Růžovém panterovi. CGI animace se objevuje jako bonus na DVD. (Cheeker)
  • Film s rozpočtem 80 milionů amerických dolarů vydělal během úvodního víkendu (10. – 12.2.) v amerických kinech 20,2 milionů dolarů. Celosvětově utržil 164 milionů dolarů. (imro)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech…

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou…

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve…

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná…

Reklama

Reklama