Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (532)

klerik 

všechny recenze uživatele

No, nie je to na úrovni trápneho PÁNA MAGORA, ale bolo to nebezpečne blízko. Dva podarené vtipy a jedno cameo (naozaj vydarené) nezachránia tento film "na motívy" legendárnej komédie. Napriek nevtipnému humoru založenom na akože nešikovnosti, je Steve Martin jediný spomedzi známych mien, kto sa strápnil priveľmi... ()

kulyk odpad!

všechny recenze uživatele

52%?? To tu jste všichni protinožci, nebo snad hlavonožci? Vždyť zase nějaký finanční hraboš z hvězdopružného kokotlandu sebral klasiku, aby si s ní vytřel prdel, pak vám to oplácal o xicht a vy mu ještě tleskáte! Jedině snad Reno, ten nezklamal. Celou dobu se plíží za Martinem s výrazem jasně naznačujícím, že se mu z toho chce vyložit včerejší snídani na zem. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Nemůžu přijít na kloub tomu, jak to režisér Shawn Levy dělá.. Jeho „komediální“ snímky jsou pravidelnými diváckými hity (jeho Noc v muzeu dosáhla takřka hranice 600 milionů dolarů, Dvanáct do tuctu, Líbánky i Panter překročily s přehledem 100 milionovou hranici), kvalitativně však stojí na pomezí trapného výplachu, bez špetky invence (snad jen převleková scéna maskovacího „trikotu“), kdy značně předvídatelný humor spočívá v kopancích, absurdních pádech a narážení do předmětů. Nabízený prostor ke komickým situacím je ve scénáři zašlapán do nepříjemné pachuti, zužitkováno je jen několik málo momentů, které zase naopak postrádají pevnější uchopení a disponují špatným načasováním. Stevea Martina mám rád, ale do této role se trestuhodně nehodí!! ()

predators 

všechny recenze uživatele

Již před třemi lety v době růžového vydání :-) jsem dával za 1* a i dnes se nic nezměnilo. Trapné scénky, které se snaží udělat z inspektora Clouseaua totálního idiota, nefungují, tak jak mají. Ještě trapnější jsou však jeho přeřeky, kterých je opravdu požehnaně, zato jeden horší než druhý. Když to přeženu, zasmál jsem tak dvakrát třikrát a to je na pinky pantera sakra málo :-( 20% ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Oživení značky s názvem Růžový panter si samozřejmě hned od začátku říkalo o malér. Ten se nakonec skutečně stal, přestože musím uznat že mohl být mnohem větší. Steva Martina moc nemusím, ale v tomhle filmu mě nějak extra nevadil. Humor je často hodně jednoduchý až primitivní a jako nejlepší bych označil scénu, kdy se učitelka angličtiny snaží naučit Clouseau říct jak si správně říct o hamburger. Stejně jako se nedá zapomenout na prohlídky pokojů, závěsů a stříhání jakýchkoli drátů. 40% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Úvodní scéna a fotbalové mistrovství bylo natáčeno na fotbalovém stadiónu FK Teplice s českým komparzem. (Hennes)
  • Ivan Reitman měl původně film režírovat, ale nakonec se rozhodl, že bude pouze producentem. (imro)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)

Reklama

Reklama