Popravde nepoznám povodných Panterov (nikdy ma nezlákali) a od tohto ma odrádzal S.Martin, ale nakoniec neľutujem, že som sa nechala trailerom zlákať. Síce postavene skor na gegoch a v podstate logika žiadna až mizivá, no bolo to vcelku vtipné a pobavilo. Súdiac podľa smiechu vo vypredanom sále, asi nie len mňa. No a vidieť drsňáka Rena, ako sa v jednej chvíli trochu úchylne vlní v priliehavom kvietkovanom oblečku... na nezaplatenie. PS: Človek, čo robil české titulky, sa na tom asi poriadne vybláznil:-)(6.3.2006)

Rovnou se přiznám, že kopání do klasik nemám rád a nikdy tomu moc nevěřím. Zvlášť pokud jde o britskou komedii a revival v USA. Přestože mi budou příznivci původní série potichu nadávat, protože se Sellersovým talentem je to nesrovnatelné, rovnou vypálím, že se mi to líbilo. I když budu znít zvláštně, má smysl to srovnávat? Měl jsem pocit, že se v tom skrývá bondovská parodie, která je říznutá držkopády z Johnnyho Englishe a infantilitou Austina Powerse. A hlavně cameo Cliva Owena jako Agenta 006, neříká vám to něco? :D Je to tak trapné, až je to vlastně na mnoha místech velmi vtipné. A ta recese funguje narozdíl od Teda Wasse (ten se na roli packala fakt nehodil) nebo Roberta Benigniho, Roger Moore přeci jen neměl tenkrát příliš velký screentime :). Beyoncé - super výběr. Martinovi a Renovi se nedá nic než smát, ale přirozeně, ne křečovitě. Oproti tomu mi druhý díl Martinova Pantera přišel bez nadsázky a s infantilním humorem na úrovni filmového Garfielda. A to je Steve Martin ve skutečnosti velmi inteligentní, divím se, že vůbec vzal roli Clouseaua, která se na něm může u různých mas lidí podepsat pozitivně i negativně do konce života.(16.9.2016)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +znovuoživení Růžového pantera, titulní melodie a titulky, občas opravdu pobaví, potěší menší role některých oblíbených herců, mimochodem, další film ve kterém zemřel Jason Statham -některé vtipy jsou lacinější, jiné trapnější, Jean Reno mohl dostat více prostoru a chemie mezi ním a Martinem nefunguje tak dobře jako jeho podobná dvojice ve filmu Drž hubu, kde mu parťáka dělal Depardieu/// Tolikrát jsem si při sledování říkal " to je ale debil" "většího idiota jsem snad ještě neviděl" a pořádně se u toho řehtal. Tohle je bláznivá moderní komedie která sice nedosahuje kvalit původního originálu či jeho následovníků, ale jako zábavná jednohubka pro zpříjemnění večera poslouží výborně. Jsem zvědav na dvojku./// Celkem 72%///(8.2.2012)

Komédia založená na infantilných gagoch, takže priaznivci inteligentného humoru by sa jej mali vyhnúť oblúkom. Podľa mňa dôstojné pokračovanie série filmov o panterovi s Petrom Sellersom. Steve Martin sa podujal na neľahkú úlohu, je jasné, že každý kto videl aspoň jeden pôvodný diel, tak bude porovnávať. Bavil som sa kráľovsky a na hodinu a pol som zabudol na hypotekárnu krízu a prepúšťanie v automobilovom priemysle, a o to ide :) Jasné, že na 5 hviezd to nie je, ale je to môj tichý odpor voči užívateľom, ktorí dali jednu a tým tejto výbornej komédii vybavili 49%.(27.12.2008)

• F.man

Je to sice děsné prznění jména Růžový panter, ale musím potupně přiznat, že to má svá dobrá místa. Několik gagů je tady dokonce vynikajích a hodně vtipných. No a i celkově - má to hlavu, má to i patu, vyloženě dementní tu je jen jedna scéna... Stave Martin by se sice Sellersovi do očí podívat nemohl, ale nějakou vyloženou chuť mu provést lobotomii jsem taky neměl. Takže proč ne? Překvapivé 2 hvězdy. I would like to buy a damburgen!(3.12.2006)

• - 80 milionů stál nejnovější zářez do série filmů o diamantu Růžový panter. Během úvodního víkendu (10. – 12.2.) vydělal v amerických kinech 20,2 mil. dolarů. Celkový výdělek dosáhl na 85 milionů. (imro)

• - Snímek je, když vezmeme v úvahu všechny snímky o Clouseauovi, v pořadí desátým filmem v sérii Růžový panter, ve čtyřech hlavní roli ztvárnil Peter Sellers, dva další, natočené po jeho smrti, byly poskladané z hercových nepoužitých záběrů. (imro)

• - Kevin Kline si mohl zahrát inspektora Clouseaua, pokud by odmítl Steve Martin. (Karlos80)