Pravda je, že jsem se smál na čtyři hvězdičky, ale v (záchvatu?) objektivity musím ubrat. Filmu často docházel dech a mnoho vtipů vyšlo do ztracena (tedy pro mě asi menší část, než u ostatních) a taky ta detektivní zápletka, pokud ji tam tvůrci chtějí tak moc rozebrat, měla být propracovanější, i když se jedná o crazy komedii. Vytáčí mě jen dvě věci: za prvé, pokud byl Peter Sellers dobrý komik a Steve Martin je taky (alespoň jsem si nevšiml, že by tady na databázi byl nějak hojně kritizován), problém v hercích by nebyl. A není. V podání SM je JC také více "lidský." Pochvalu by si zasloužil také tvůrce českých titulků. -JSEM AGENT 006. VÍTE, CO TO ZNAMENÁ? -ANO. ŽE JEN JEDNO ČÍSLO VÁM CHYBÍ K DOKONALOSTI.(19.5.2006)

• Rominator

Scott Adkins má pouze roličku francouzského fotbalisty, který vstřelí gól. Také Jason Statham svoji filmografii nějak zásadně neobohatil jako francouzský trenér Yves Gluant. Vydařené cameo měl Clive Owen jako agent 006. Jean Reno (Ponton) nebyl špatný, ale ve filmu prostě chybí "žlutý přítel" Kato. Pokud chce někdo vidět pořádné dobrodružství Růžového pantera tak jedině v této sestavě: Blake Edwards (režisér), Peter Sellers (inspektor Jacques Clouseau), Herbert Lom (šéfinspektor Charles Dreyfus) a Burt Kwouk (Kato).(15.11.2015)

• jojinecko

Mám rád stupidné komédie, ktoré fungujú (krásny príklad je Napoleon Dynamite). Aj dementné a infantilné vtipy sa musia vedieť podať a Steve Martin je priamo úmerne tak zábavný herec ako moja starká je dobrá kozmonautka. Jean Reno tu zo seba spravil "filmovú prostitútku" a fakt neviem aký mal honorár, že sa na toto dal...Ale aby som nebol len kritický, pár krát som sa zasmial a vydržal som to pozerať do konca... Keby bol ústrednou postavou iný herec s iným parťákom, možno by to fungovalo viac komediálne a menej otravne...(27.12.2008)

• imf

Předem odsouzeno k záhubě. To hlásal nápad, následně jméno režiséra a nakonec i trailer. Nejde tu o předsudky, i kdybych se nakrásno chtěl Steveu Martinovi smát, fušérsky poslepovaný scénář a unylá režie Shawna Levyho mi to spolehlivě překazí. U Růžového pantera se nebudete bavit, budete trpět. Kdo čekal něco jiného, ten si to možná i zaslouží. ;) p.s. Významné plusko za agenta s povolením zabíjet.(11.2.2006)

• Djkoma

Steve Martin není Clouseau. Steve Martin je NIKDO, který se snaží být vtipný, svým odporným obličejem zajímavý a svými trapnostmi zábavný. S ním nemohl Inspektor Clouseau vstoupit do nového tisíciletí jinak nežli špatně. Jean Reno se na postavu poskoka vůbec nehodí a je tam jen pro francouzskou verzi plakátu, kde e jeho jméno bude krásně vyjímat. Kevin Kline býval solidní herec, který upadá do průměru a podobnými slátaninami ztrácí nejednoho zastánce jeho herectví. Camea Clive Owena a Jasona Stathama jsou fajn, ale to je asi všechno. Beyonce Knowles se chce dostat díky svým prsům a postavě skrz slátaniny do áčkové produkce, ale ona má štěstí, že její jméno něco znamená aspoň ve světě hudebním. Růžový panter je moc špatný film, v kterém se nepovedlo zhola nic a příště všechny ty peníze dejte sirotkům, uděláte krásný skutek a lidé vám budou děkovat.(3.2.2007)

• - Do hlavní role se původně uvažovalo s Kevinem Spacym či Mikem Myersem. Clouseauova sluhu Kata měl nejprve ztvárnit Jackie Chan. (imro)

• - Kevin Kline si mohl zahrát inspektora Clouseaua, pokud by odmítl Steve Martin. (Karlos80)

• - 80 milionů stál nejnovější zářez do série filmů o diamantu Růžový panter. Během úvodního víkendu (10. – 12.2.) vydělal v amerických kinech 20,2 mil. dolarů. Celkový výdělek dosáhl na 85 milionů. (imro)