• Tom Hardy

I kdybych neznal předlohu, tak to není povedená komedie. Sice má (co se režie týče) celkem tempo, ale jednotlivé skeče se dělí na povedené (těch je pár), ucházející (těch je více) a nevtipné (těch je nejvíc), přičemž to jako celek postrádá určitý tvar (takový nicneříkající mišmaš). Slabší variace Johnnyho Englishe, nic víc, nic míň. Ale klobouk dolů před tím, že to aspoň není úplný trapas (jde o boj s mocným protivníkem), jenom je to dost často nuda... navíc, kdo viděl trailer, tak viděl to nejlepší z filmu.(10.2.2006)

Ja to absolútne nechápem. Moje nadšenie z filmu je fakt veľké. Z pôvodnej série som videl iba prvú časť, no tá sa na túto modifikovanú verziu akosi nechytá. Všetko je novšie, krajšie, svižnejšie. Jednoducho americkejšie, ale asi to je presne to, čo sa mi sem hodilo (stále porovnávam len s pôvodným prvým dielom). Samozrejme, že nie v každej scéne pôsobia tieto faktory rovnako stimulujúco, no celkový dopad je nadmieru priaznivý. Martin dominuje, viac som čakal od Rena. Ale nevadí, kiež by si to vynahradil v pokračovaní, ktorému by som sa v tejto zostave potešil. Takže buď je nutné, aby ste nevideli pôvodnú sériu, alebo jednoducho netreba mať predsudky. 70%.(13.2.2008)

• Dever

Soundtrack Christophe Beck: 1. Main Titles ,2. Perfect Day for a Murder ,3. The Damburger Incident ,4. Dreyfus in Charge ,5. Paris Bound ,6. The Airport ,7. Helping Nicole Get Off ,8. The Area is Secure ,9. Blind Love ,10. Pierre Phouquette ,11. 006 Calling ,12. Flesh Mask ,13. Pinch a Finger ,14. A Farewell to Ponton ,15. Vitamin V ,16. Clouseau's Lament ,17. Chasing Yuri ,18. Waldorf Astoria Arrival ,19. The Ring ,20. Dragalong Dreyfus ,21. End Titles ,22. Pink Panther Theme ,(10.6.2011)

U Růžového pantera jsem se skvěle bavil. Absurdní komedie je to skvělá. Steve Martin jako Inspektor Jacques Clouseau působí výtečně. Po boku ubručeného Jeana Renoa je to skvělá dvojka. Komické gegy střídá absurdní humor a komické až praštěné scénky. Na rozdíl od podobně laděného Johnyho Englishe film není trapný a já se u něj královsky pobavil. Inspektorovo hloupé mluvení a artikulace je skvělá. Jeho "Děvkuju" prostě nemá obdoby. Komedie s nadsázkou. Berte to tak a královsky se pobavíte taky. ( 70 procent )(10.4.2012)

• N.Strauber

V první řadě urážka Petera Sellerse. Místy přehrávající a místy křečovitý Steve Martin mě přesvědčil, že už ho opravdu v žádném filmu vidět nemusím. To, co bylo u Sellerse přirozené a vtipné, bylo tady až na pár světlých výjimek spíše trapné. Režie byla špatná, scénář dementní (když už nového Pantera točili - jako že neměli -, tak se měli držet aspoň trochu předchozích filmů). Co si tady vymysleli za bláboly, to by člověk nevěřil... Nesmyslná postava Jeana Rena; Martin vytváří v každé hlásce, co vysloví, přeřeknutí a navíc takový zločin: Dreyfus s knírem!! Určitě by působilo lépe, kdyby ho hrál digitálně omlazený devadesátiletý Herbert Lom. Také by nebyla od věci realizace nápadu, že postava sluhy Katoa bude ponechána a ztvární ji Jackie Chan. Katastrofální český dabing mě tak iritoval, že jsem si to po 5 minutách přepnul na originál s titulkama, protože jsem si nechtěl kazit už tak bídný dojem. Teď vlastně nechápu, proč jsem dal dokonce 2 hvězdičky... Zřejmě proto, že jsem se dvakrát zasmál...:) (Za což se hluboce stydím.) Ale zase to nebyla nesnesitelná nuda, to ne. Popravdě řečeno: čekal jsem to ještě o něco horší... :-)(27.2.2008)

• - Už po osmé se ve filmu objeví slavný hudební motiv Henry Manciniho. Mimochodem, je to poprvé v sérii (kromě Inspektora Clouseaua z roku 1968), kdy hudbu skládá někdo jiný. Christophe Beck má za sebou například práci na Garfieldovi nebo Elektře. (imro)

• - Film se natáčel v mnoha městech a zemích, mezi něž patří New York a studia Universal v Kalifornii v USA, v Paříži a Magny en Vexin ve Francii. Dále v Římě v Itálii, v Praze a Teplicích v České republice a Vancouveru v Kanadě. (Cheeker)

• - 80 milionů stál nejnovější zářez do série filmů o diamantu Růžový panter. Během úvodního víkendu (10. – 12.2.) vydělal v amerických kinech 20,2 mil. dolarů. Celkový výdělek dosáhl na 85 milionů. (imro)