Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

Vakomlok

V první řadě byla chyba tenhle remake vůbec točit. Růžový panter bez Petera Sellerse prostě není Růžový panter. A asi ani nikdy nebude. ()

sadlokan

NE,NE a....JO.Po zkouknutí dvojky jsem si to dal znova a až k tanečnímu číslu sem byl jenom rozpačitý,ale to nejde neocenitelnit!A to sem bulil notentně přiožřalnutý a ve skvějící náledě. ()

drankeryth

Podla mna to nema na povodny film o Ruzovom Panterovi. Tento je taky nemastny, neslany. A Steve Martin mi tam vobec nesedel, aj ked tam bolo zopar podarenych hlasiek. Ani povestny Kato tam nebol, co bola fakt skoda. Steve Martin v bielych vlasoch a s ciernymi fuzikmi mi vobec nepasoval ako postava inspektora Clouseau. Jeho ksicht mi skor liezol na nervy a skor si zasluzil nakopat do zadnice, ako dostat tuto rolu. Co sa tyka komedialnych scen, neboli vymyslene najlepsie, to skor dialogy boli na tom lepsie. Ako celok z toho vyliezol slaby odvar komedie, ktorej chyba este toho vela, aby sa to mohlo rovnat povodnemu filmu. ()

BeranSon

Pozoruji snahu naplnit slávu předešlého Růžového pantera a do jistých hranic se to i daří. No jistě že nejsem spokojen jako za starých časů, ale nápad udělat z Clousea koktajícího ,,joudu" je celkem zábavný. Neuvěřitelně žhavá Beyoncé na svých podpatcích dobře zdvihá film a to s kombinací s moderní zápletkou je velmi zábavné. Účel jednohubky splní, ale raději neočekávejte. 6/10 ()

Heroine

Jednu hvězdičku dám za Jeanův taneček na Beyoncé, a za Scottův kop na branku :-) Ale jinak! Bylo to pro mně utrpení, to dokoukat! Tohle že je humor?! Příšerný, trapný, nudný a blbý! ()

Kaktusak12

Hlášky z tohohle filmu např. ,,Pane, on nenatáhl žádné bačkory, on je mrtev!'' si rozhodně zapamatujete. A i když je dvojka taky dobrá první díl vítězí. Navíc v roli totálního imbecila Clouseaua si nedokážu představit nikoho jiného než Steva Martina! ()

Redbee

Film, který zazdí i dobrý vtip tím, že se z něj snaží vytěžit maximum, což je škoda, protože těch dobrých vtipů je tam velmi málo a ostatní ani třeba nehraničí, ale jsou velmi za hranicí vkusného humoru. Jo a z Beyoncé určitě herečka nebude :-) ()

Ronyk7

Nebýt Steve Martina, je to tisíckrát lepší. Toho opravdu nemusím. Aj tak je to určitě jeho nejlepší počin. 19.12.2006 ()

LANSA

To je úplně nelidský výtvor.Ve filmu se střídá trapnost nad trapnost,což nemá konce.To Martinovo mluvení (špatně volený slova) mě úplně dohánělo k šílenství.Jak mohl někdo takle zprznit takovou legendární serii.TPFUJ!!!! ()

raelz

Tak tohle nechápu. Asi je na vině srovnávání se starým panterem. Já se totiž smál u nejedné koulochtivé situace :) ()

jacko odpad!

takova sracka uz me dlouho nepotkala a to mi stacilo pouze poslouchat komolena slova...byt to bez dabingu mozna bych se vydrzel divat dyl a dostal se na *...blake edwards to zjevne nevidel, protoze by uz mezi nami nebyl ()

Mr.FreeZer

Tohle s Růžovým panterem moc společného nemá, maximálně stejná jména hlavních postav. Nejvíce mě potěšila Beyoncé. ()

pepa3rd

Co k tomu dodat. Tvůrci se jen těžko vyhnou srovnání s předlohou, ale na druhou stranu, pro kolik dnešních mladých diváků je ještě film ze sedmdesátých let koukatelný (o hodnocení nemluvě), takže se vznik tohoto remaku dá pochopit. I když ale odhlédnu od předlohy, tak zde dostáváme podprůměrnou komedii, kde v hlavní roli není paranoidní snaživý "idiot" s neskutečným štěstím, ale pouze idiot. Tomu napomáhá značně přehrávající Steve Martinm a scénář, který si očividně neví rady se situační komikou. On už i původní detektivní námět, s celým rozuzlením, stojí dosti na vodě, takže se není moc čemu divit. Korunu tomu pak nasadili s pletením slov, kdy z úst Clouseaua nevyjde snad jediná věta sprváně ani v rodné Francii. V českém dabingu je to pak ještě nesnesitelnější. Celkově tu tak máme, až na pár výjimek, jen snůžku víceméně nevtipných zkomolenin. Když budete ale správně naladěni, jedno zkouknutí vám deštivé odpoledne nějak ukrátí. 30 % ()

svobodak82

Čekal sem po skvělých ukázkách skvělej film,ale nakonec stačilo vidět jen ukázky.Ty hvězdičky sou snad jen za scénu v hotelovém pokoji s manželkou trenéra ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)