Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

Koda

Hele, musím se přiznat jedné věci, tenhle film jsem kdysi znal jen díky skvělých a originálních písničkách a tak jsem si říkal, tak se podívám i na celý film. Věřil jsem, že to bude taková klasika jak to známe od Disneyho pohádek jako něco na způsob Malé mořské víly, Aladina, 101 dalmatinů a že automaticky hodím za ty parádní písničky krásné 4 hvězdičky. Ze začátku se vše tak nějak rozjíždělo a já si říkal, ok tak to bude zase klasika s písničkami... ale po pár scének, když se spustila písnička Go The Distance, tak jsem najednou TOTÁLNĚ změnil názor a ten film jsem začal baštit. Proč já idiot jsem to neviděl jako mladší!!! Vždyť to je BOŽSKÝ film, s BOŽSKÝMI písničkami, s BOŽSKOU zápletkou, s rivalem BOHEM Hádem, kde uznávám jeho obrovskou bojovnost, BOŽSKÝM Pegasem, který je jak roztomilý, tak takový hlupáček, VŠECHNO JE TU BOŽÍ! Ehm... ne, ne tohle fakt není Lego příběh, ale legendární Herkules, který získal díky náhradních rodičů sílu, protože nevypil poslední sousto smrtelného lektvaru. Všechny jeho boje jsou opravdu dramatické, má velice výborného, ačkoliv už staříka Phila, který to s ním táhne dlouho, ale jedno podstatné si tu člověk uvědomí a to, že síla má až tu druhou moc a to člověka dost napumpuje a člověk si hned začne vážit toho co má. Vážně tento příběh má doslova božský smysl, všechno perfektně zapadá, písničky jsou nezapomenutelné, Go The Distance naprosto epický song a já prostě nemám co vytknout! Sice mého Lvího krále nic nepřemůže, ale tohle se pošouplo dost nahoru a věřím, že si tento film ještě několikrát v životě zkouknu! PS: Ty pomocníčkové Háda mě neuvěřitelně pobavili, když si koupili suvenýry Herkula a Hádes byl vzteky bez sebe a opravdu nakonec ze Scara z Lvího krále udělali rohožku :D . Herkule, děkuju! ()

vitekpe

Pohadka pro deti, dvakrat jsem se pousmal. Bohuzel videno s cz dabingem. Uplnej prusvih to nebyl, ale zazrak taky ne. 3- ()

Ragdoll

Když mi bylo kolem pěti let, spolu s rodiči jsem strávil celý den cestováním po Praze, aby mi tenhle animák neutekl (z internetu se v té době ještě nestahovalo) a dodnes patří mezi mé nejoblíbenější filmy ve své kategorii a vždy se na něj rád podívám. Trochu mě sice nudily muzikální sekvence, ale nic, co by se nedalo přežít. 90%. ()

iXtr3m3

Disneyovská deväťdesiatková klasika v tom super spracovaní, ktoré už roky nevidieť. Pekná animácia, skvelý príbeh, heroická akcia ála Superman a samozrejme aj nejaký ten vtip hodný ako detí, tak dospelých. Pozreli sme si to s dcérkou a bavilo nás to oboch, pritom ja som to nevidel od premiéry, v TV som sa tomu vyhýbal. ()

Janega

Tvorcovia od základov prekopali grécku mytológiu, no zostavili z nej zábavný a napínavý animák. Aj samotnou animáciou dokázali navodiť grécku kultúru. Dokonca mi nevadia ani piesne, pretože sú veľmi rytmické a dynamické. Podľa mňa jeden z najlepších animovaných filmov od Disney. ()

Petr.Kocfeld

Výborný Disneyjovský animák,který si u mě vysloužil 4 hvězdy a taky má můj obdiv.Tento snímek jsem dnes viděl a také jsem jej viděl i jako dítě a je to má nostalgie z dětství a taky si pamatuji dobu,kdy jsme animovanou hru Herkules hráli jako děti my dva s bráchou a sestrou na herní konzoli na Play Stationu.Mimochodem i hudba k tomuto filmu je výborná.Dám mu 80 procent. ()

Sairina

Pěkný rodinný animovaný film, který by měla mít každá rodina s dětmi ve filmotéce. Jediné, co mě mrzí, že přetrvává jméno Herkules místo Hérakla. ()

Mleako

Vydařená novodobá disneyovka se spoustou milých vtípků (opravdický digitálky nezapomenu nikdy), akorát těch písniček mohlo být o něco méně. Děti do desíti let si mohou přidat hvězdu navíc. ()

Arach.No

V 8 letech byl tohle můj bezkonkurenčně nejoblíbenější animák z Disneyho dílny. Dodneška ho mám o trošku radši, než všechny ostatní. ()

dozana

Každý má asi svou oblíbenou kreslenou pohádku, někdo Sněhurku, jiný Popelku....a tak dál, i tyto pohádky jsou moc krásné a ráda se na ně podívám, ale u mě to vyhrál Hercules....vtipný, trošku troubeles, pro mě je to jednička. Tahle kreslená pohádka je trošku jiná než všechny klasiky od Disneyho a možná taky proto to u mě vyhrála, moje srdcovka, možná jsem praštěná ale je to tak. ()

Darik

Tahle pohádka od studia Disney pro mě asi na vždy zůstane tou klasikou, na kterou se vždy rád podívám. Snad jen tady jdou vtip a dobrodružství ruku v ruce a je to opravdu doslova Božská zábava. Po Lvím králi a Malé mořské víle moje nejoblíbenější pohádka od tohoto studia. V mém srdci bude mít stále své speciální místo. 100% a mnohem víc. ()

ThomasCrown

Herkules pozretý po mnohých odporúčaniach a bol som naozaj pozitívne prekvapený. Úžasne vtipný a hravý film, skvele zvládnutá mytológia, scenár aj príbeh a za všetko treba spomenúť Pegasa, predchodcu Maxima z Na vlásku. ()

Abiosis

*SPADOL Z OBLAKOV* Na môj vkus to bolo až príliš preplnené mužskými hlavnými postavami, a neberúc do úvahy epizódne postavičky a tri čarodejnice, jediné zastúpenie malo ženské pohlavie len v Meg. Disneyovky totiž vnímam aj cez - nebudeme si klamať - veľmi príťažlivé ženské charaktery a práve tento rozmer mi tu chýbal. Priznávam, že som si rozprávku z dávnejších časov pamätal inak - ako zábavný, akciou a humorom nabitý príbeh o polobohovi (ktorým tu nie je) a jeho hyperzábavnom koňovi (ktorým tu nie je). V skutočnosti však pred mojim zrakom prebiehal nie príliš originálny, a z pohľadu zábavnosti, vlažný príbeh, v ktorom dokonca zlyhávali aj vyložene komické postavičky, ako napríklad diablici Panic a Pain. Verdikt v 1 vete: Nič božské. 20.09.11 ()

Yarushka

Jedna z mála Disneyovek, která mě nedostala. Myslím, že je to tím, že jsem film neviděla v dětství, tak to nemělo na mě takový dopad. I tak si to podle mě zaslouží 4 hvězdy za nápadité prostředí a skvělý písničky. ()

Prochy38

Rozhodně jeden z nejlepších těch novějších Disneyů. A dá se říct, že určitě i patří k těm lepších filmů o Herkulovi. Vtipné, hezké, dobře udělané. Fakt pohodová pohádka. Na mě ale zbytečně moc dlooooooooouhých písniček. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem