Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

Gann

Po příběhové stránce nic moc ale smál jsem se dosti. Hádes je v původním znění úchvatný, málem jsem smíchy spadl pod stůl. "Uh, guys? Olympus would be that way." ()

FilmFan24

Nejmilovanější animák mojí dcery, který si zaslouží obdiv...krásně barevný, veselý a plný nejenom řeckých bohů ale hlavně pohody! ()

kajas

Pánům ze studia Disney se v devadesátých letech prostě dařilo všechno, na co sáhli. Prima dabing, i v české verzi povedené Menkenovy písně, Bolest a Zmatek... podle mě jeden z nejlepších animáků, myslela jsem si to v pěti letech, stojím si za tím i v dospělosti. Mimochodem, počítačová hra na motivy tohoto filmu patřila svého času u nás doma mezi ty nejoblíbenější. Takže kult v každém ohledu :). ()

Dexter1

Nie je to až taká pecka ako by sa mohlo očakávať. Avšak Disneyovská miera sa splnila: skvelá animácia, chytľavé songy a nejaký ten humor, ktorý je bohužiaľ založený na tom, že dej sa odohráva v minulosti a Grécku. ()

dee-key

Co se týče příběhu, nemám výhrady. Je to vtipné, svižné převedení starých bájí do kreslené podoby. Ale co se týče textu písní, nejsem nijak zvlášť dojat. Múzy bych uházel kamením. Naštěstí Hádes to všechno drží nad vodou Styxu. Rozesmál mě Scar, se kterým Hercules pózuje. Velmi pohodová pohádka. ()

GOtoUCSC

"Bůh to dal, Herk to rozehrál !" Nikdy nezapomenu na scénu, kdy sudičky stříhají Herkulovu nit života, která se v poslední chvíli rozsvítí s prostřihy do "bazénu mrtvých".Nevadí mi tady jediná věc, neštve mě jediná postava, všichni jsou úžasní, jak Meg, Hádes, tak i třeba Pegas. Vtipné, krásné, kouzelné. Je hezké jak se animované filmy snaží dětem nastavit ty správné hodnoty. Sny rozhodně nejsou pro mlíčňáky. ()

Hees

Veľmi milá "pohodičková" animovaná rozprávka, ktorá má svoj vlastný celkom dobrý príbeh a čo je najdôležitejšie je aj zábavná. Čiže nie je tam nejaký príbeh ako sme zvyknutý z Herculesa, ale skôr nový a zaujímavý. Spievané muzikálne pasáže boli veľmi príjemným spestrením filmu a ak v niektorých filmoch vadia, tak tu som si pri nich príjemne oddýchol. Animácia je veľmi solídna a ten príbeh ma proste bavil. Tento film odporúčam určite pustiť malým deťom lebo si myslím, že je pre ne vhodný aj zábavný. Takže ak chcete klasickú, peknú rozprávku z dielne Walt Disney tak určite vyskúšajte práve túto. V rozprávke je aj láska a aj to na čo sme zvyknutý a teda nejaké tie vtipné postavičky, na ktorých sa dá zasmiať. Hodnotenie som dal také ako vidíte v zátvorke, ale v skutočnosti k plným štyrom hviezdam chýbal len kúsok. (Hodnotenie 3,5) ()

Lischai

Docela to zestárlo, dneska už se cítím nějak podivně koukat na animák, kde muž je hrdinný mačo zázrak a žena sexy femme fatale podvodnice, které ve finále potřebuje zachránit. ()

honajz2

Překvapivě to dopadlo líp, než jsem čekal. Prvních 15 minut mě docela svojí trapností vyděsilo, ale nakonec z toho vypadne příjemný animák, na který se mi dobře dívalo a rozhodně jeho zhlédnutí nepovažuji za ztrátu času. Jen to taky není nic, z čeho bych byl úplně hotový a jedno zhlédnutí mi asi stačilo. Nejspíš na tom má největší roli to, že se mi v tom střídaly dojmy a sympatie k různým scénám a postavám. Některé scény jsou skvělé a dokonce i vtipné, jiné jsou takové nijaké. Některé postavy jsou sympatické (Meg), některé strašně otravné a trapné (Bolest a Zmatek), jiné jsou takový šedý průměr (Herkules a bohužel i Pegas (a to říkám jako fanoušek Rainbow Dash)). Víc jak lepší tři nedám ani náhodou, ale bylo to fajn. A co mě překvapilo úplně nejvíc je to, že tu jsou celkem fajn písničky. Některé jsou dokonce gospelově laděné a to celkem můžu. Lepší 3* ()

marcek

Kdyz jsem byl maly tak jsem si tu knizku precetl snad stokrat. Film jsem videl az pozdejc, ale stejne se mi libil - moc ()

Streeper

Čekala bych zajímavější příběh, který by mě bavil více. Sem tam nějaká ta hláška opravdu zafungovala a já se smála na celé kolo, ale dost jsem se nudila. ()

JohnRambo

Tento film má pre mňa veľký význam. Za prvé mi pripomína kedysi skvelý slovenský dabing v rozprávkach a za druhé, stačí keď len počujem hudbu a cítim krásny, neopísateľný pocit, ako keby som sa vrátil o niekoľko rokov dozadu. ()

C0r0ner

Svého času jsem to s malou ségrou viděl určitě pětkrát. Pro mě už to snad nemohlo být zasazeno do lepšího prostředí - řecké mytologie. Příběh je takový tuctový, kde je divákovi každý krok dopředu jasný, ale je to zábava a bezvadně to uteče, takže čtyři hvězdičky po právu zasloužené. 85% ()

danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Go the Distance" - Hudba Alan Menken, text David Zippel ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem