Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

Fujara777

Láska, zrada a na mňa trošku prirýchle zmúdrenie Herkulovo. Príjemná zábava! Žral som to ako malý, žeriem to bez väčších výhrad aj teraz. ()

kerkulka

Nemůžu si pomoct, ale do dnes vždy, když se řekne "Hercules", tak mě něco píchne a vzpomenu si, jak jsem si před tímhle filmem jako malá zakrývala oči a strachy se utíkala schovat pod peřinu - respektive, před určitou scénou. Kdo se na to koukne dnes, asi si nade mnou bude ťukat na čelo, ale holt já jsem strašpytel s velkou fantazií a některé věci prostě nevysvětlíte:) jinak klasická fajnovka.) ()

demsie

Hlášky a přirovnání jsem plně pochopil až po letech od prvních zhlédnutí :-)) jednoznačně nejoblíbenější pohádka mého dětství a originální VHSka stále doma! ()

char_t

Asi nejslabší Disney animák z devadesátek. Klasická animace už touhle dobou (po Toy Story) lehce zaváněla, a co si budeme povídat, scénárista taky zrovna nezazářil. Škoda, řecká mytologie nabízí hromadu námětů i pro děcka, určitě nebylo potřeba Herkulovi vymýšlet úplně nový původ i cíl... 50% ()

GMVajgl

Neobstojí oproti jiným Disneyovkám z jednoho základního důvodu - celá zápletka je založená na totální stupiditě hlavního hrdiny. Scénář smrdí feminismem a leností. ()

Luk Skywalker

Poprvé jsem tento film viděl v dětských letech a bylo to prvotní seznámení s antickou mytologií. Jedná se o příběh Hercula pro (americké) děti, takže s jeho mytologických příběhem má stejnou jen základní myšlenku. Je to zde dost písniček, vtipné hlášky a nudit se nebudete. Jediné mínus je, že se mohl ukázat průchod podsvětím, jistě to nebyla jen vyslovená myšlenka a střih hned jsem tam a k tomu ještě na Kerberovi. ()

Torgal

Veľmi dobrý animák v ktorom je správne namixovaný humor s príbehom. Na môj vkus sa tu trochu veľa spieva, ale songy sú tentokrát veľmi dobré. Animácia mi pripomenula Asterixa, za čo má odo mňa film ďalšie plusové body. Pre mňa jeden z najlepších kúskov klasickej animácie. 8-/10 ()

madejja1

Nas*at, tohle je prostě pohádka s velkým P... jo je to zaujatý, měl sem na kazetě jako malej jen tohle a asi dvě další ale stejně... ()

Sosak

Jeden z lepších Disneyho animáků. Opět se můžete pokochat nádhernými animacemi, nyní již s doplňky 3D a mírné stylizace celé kresby. Příběh jenom tak olízne řecké báje a mýty, musíte ho brát s rezervou...jinak jde o klasiku pro děti s milostnou zápletkou. Taky si při tom člověk aspoň poslechne pár hezkejch písniček...příjemnej film, ale Disney měl i zlatější časy. ()

marek86

Výborný Disneyovský animák, který si i po letech vždycky rád pustím. Hádés je podle mého nejvtipnější animovanou postavou, kterou jsem zatím v animovaném filmu kdy viděl a scény s ním jsou bezkonkurenční. Filmem nás doprovází skvělá hudba. Moje hodnocení 9/10. ()

Shaleman

Popový Hecules s na Disneyho poněkud nevýraznou a strohou animací plnou krouceninek dokazuje úpadek Disneyho nadvlády nad animovaným filmem. Chybí kvalitnější zpracování, ne jen v poli animovaném, ale i v poli pointy a příběhu vůbec a na infantilní humor už jsme přeci jen trochu velcí (myslím děti). Herculova dobrodružství by zasloužila bohatší ztvárnění a tak se s takovými 12úkoly pro Asterixe nedá srovnávat a Asterix ani nemusí potřít kouzelný nápoj, aby nejistou řeckou pověst v disneyho podání neodcvrkl malíčkem nohy v sandále kamsi do propadliště řeky Stix. Přesto však se Hercules sám nedá úplně zahodit. Své diváky si určitě najde, ale netroufám si odhadovat, kolik z nich si vzpomene i na něco jiného, než byl absolutně dokonalý Hádes (animací i postavou). Nebýt jeho, nedám tři a Herculovým reklamním pantoflem zakopnu film až na vrchol Olympu, aby se řečtí Bohové měli čemu zasmát. 60% ()

SalamanderG

Neurazí, nenaštve, pobaví, překvapí. Pokud jste ve věku 0-9 let pak s největší pravděpodobností místy taky vystraší, postraší, vykouzlí mokrou louži v kalhotách od pyžama (tedy především strejda Hádes) či úsměv na tváři. ()

Kritik.

Zo všetkých Disneyovských animovaných rozprávok je hudba jednoznačne najlepšia tu (a v Tarzanovi). V ostatných oblastiach ide tiež o špičku - scenár, akcie, skryté myšlienky, výprava a dej, obsadenie (hlasové), atmosféra... ()

Likan7

Disney má šuplíku fakt neskutečný poklady a Herkules je jeden z nich. Není to tak dojemný nebo krásný jako známější filmy tehdejšího Myšáka, dohání to ale velkou dávnou humoru, vtipem a narážky na všechno možný (Air Max jsou boží). V rámci Disney bych řekl asi průměr, ale obecně je to zábava stále nadmíru povedená, k tomu nejkrásnější a nejvíc sexy animovanou postavou vůbec, do Meg jsem se zamiloval na první pohled. ()

rublik05

Zpočátku jsem se trochu bál, jak se tvůrcům povede zakomponovat řeckou mytologii do disneyovského stylu animovaných pohádek. Byl jsem však překvapen, jak nenásilně a vkusně se tvůrci daného tématu zhostili a celkově se mi styl zpracování líbil. Animace, jak už to tak bývá, je opět na velmi vysoké úrovni. Hudba do jednotlivých scén sedí a jednotlivé písně jsou poměrně chytlavé. Příběh mě bavil, humoru je na můj vkus tak akorát. Herkules sice asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější animáky od Disneyho, ale slabší 4* si rozhodně zaslouží. 7/10. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem