ARI50

David Belle zakladatel parkouru a kdo ho do dneška nezkoušel neví o co přichází, a teď k filmu je plný akce zábavy ale to většina filmu ale tady prostě dostanete dávku souboje a hlavně parkour. ()

Beastmaster4

Hop sem, hop tam....Nejdřív jeden a pak dva maníci skáčou před kulkama z revolverů, samopalů a kulometů, až si nakonec vyhopsají bez zranění svůj nemastný neslaný happy end. O herectví se nemá cenu ani vyjadřovat, o tom to rozhodně nebylo...o čem to bylo je jasné, ale raději bych se na PK (parkour) podíval v nějakém dobrém dokumentu, než v podobný ptákovině. ()

matestlust

Parádní a svižná akční jízda, kde celkový děj je ultimátní neoriginální, ale nahrazuje to skvělá akce. Pohodová francouzská jednohubka. ()

Morholt

Parkourová akčňárna, která mě po letech donutila zkusit udělat kotrmelec. Dopadlo to.................no............to je jedno. Prostě nejsem David Belle. Jen ty morální poučky si tam mohli chlapci a děvčata z Francie odpustit, ačkoliv jejich pohnutky k podobným kecům chápu. 85% P.S. Proč sci-fi? ()

Lacike

Aj po rokoch to je skvelá pecka. Vlastne ma bavila ešte viac vďaka tomu, že je tam skoro všetko urobené natvrdo bez otravného CGI. Perfektný výplach z čias, keď Besson ešte produkoval skvelé blbiny. Zápletka je síce jednoduchá, ale tempo je neskutočne dynamické, stopáž krátka a všetky tie postavičky sú bezchybne načrtnuté. Chémia medzi ústredným duo funguje na 100%. Hlavný zloduch ma výnimočne bavil tým, že si len tak zo srandy doslova strieľal z vlastných, čo sa mu aj patrične vrátilo. Jeho poskok K2 je správne vypatlaný a aj to hovädo na konci je pôsobivé. Okrem vtipných hlášok film stojí hlavne na špičkovej akcii. Trochu som sa obával, či po rokoch sledovania bláznov zo Storroru, Doma Tomata a ďalších súčasných špičkových parkouristov, nebudú už kúsky v tomto filme zastaralé a prekonané, ale David Belle tu predvádza fakt pôsobivé veci, ktoré adekvátne podporuje prehľadná kamera a správne dynamický strih. A celé je to podfarbené cool hudbou. Na bitky a tak akurát krvavé prestrelky tu je zase Cyril Raffaelli. Fakt tu nič nechýba. Správny výplach, ktorý si užije každý chlap. 8/10. ()

PROROK14

Prvý film čo som si pustil na počítači. A sám si hovorím, ak budú všetky filmy také isté alebo lepšie tak som kráľ. Ale k veci. Okrsok 13 je film s atmosérou, akciou a všetkým čo dobrý film má mať. Belle-ove umenie je krásne vidieť a ... je to proste Okrsok 13 ... 90% ()

Silence

Svižná, zábavná a myšlenkově i příběhově nenáročná (no.. prostě tupá;) akční jízda, od které bych ale vzhledem k provedení a fyzickým dovednostem hlavních aktérů čekal více intenzivních a energičtějších scén a pocitů... Na druhou stranu Pierre Morel použil Okrsek 13 jako odrazový můstek ke slibné budoucnosti, když se hned v dalším filmu téměř dotkl akčního ultimátna a poučil se, že k natočení perfektní akce zdaleka nestačí jen pohyb, rychlost a zběsilý střih... výborný režisér se dokonce obejde i bez toho a Pierre Morel se očividně učí rychle... ()

Hwaelos

Rozhodně jedna z lepších klisen Bessonovy stáje. Videoklipový střih a epileptické fokusy kamer zajišťují perfektní vizuální look. Raffaelli je jako řešič vynikající (škoda jen, že nemá víc prostoru) a David Belle si krom efektních útěků pro sebe krade i většinu vtipných hlášek. Patetické dialogy nejspíš zaskakoval Bessonův retardovaný dobrman, ale jinak je scénář bez větších logických kiksů. Jak už psal Lateef, příjemná jednohubka. ()

Terva

CITÁT - Vím, kde ta bomba bude............. Scénář : Luc Besson a Bibi Naceri. Kamera : Manuel Teran. Hudba : Bastide Donny, Da Octopuss a Damien Damien. Zajímavost - Leito má pokaždé jiné tetování a pokaždé někde jinde. CHYBA VE FILMU - Když se Taha jde podívat na Yetiho, tak pod cedulkou s nápisem Yeti chybí malá oranžová cedulka s nápisem PVD, ale pří záběru z blízka tam vidět je. CITÁT - A teď si v příručce nalistuj stranu: "Jsem v prdeli."......... ()

Ouwen

Nařachaná akční jízda, která nemá prakticky konkurenci. Film totiž má jeden zásadní prvek - parkour. Režie je prvotřídní, skvělá návaznost střihů a ani kamera nic nemrví. To co tam předvádí David Belle je úplně nadlidské a nikdy tomu nepřijdu na kloub. Jeho skills si budu pamatovat do konce života. Má zde i parťáka, Cyril Raffaelli interpretuje špičkovou choreografii. Bitky jsou drsné, kontaktní, dynamické a dostane se nám mnoho nepříjemných eliminací. Přestřelky nabídnou pestrou škálu zbraní a monstrózní ozvučení. Hudba nakopává film do jiných rozměrů, spousta hlášek je povedenejch a postavy na můj vkus dostatečně zajímavé a pestré. Filmu hraje do karet i ta špína kolem, exteriéry zasviněné hmyzem, plísní a potagované interiéry, kde se válej bouchačky a stráží jej spoustu noname drsňáků s pořádnejma prackama. Stopáž ideální a nuda je knock-outována různorodou paletou zábavnosti. "Voda, plyn, elektřina..." - Konec mě i maličko dojal. MÁSTRPÍS! ()

JohnCZ

Po všech směrech průměrný akčňák, který obzvláštňují jedině parkour kousky hlavního "hrdiny" a i ty díky rychlému střihu zaniknou. Průměrné je to i co se hereckých výkonů týče... A hudba? Strašná! ()

corpsy

Cool akčný snímok, ktorý by ale občas od tej namyslenosti mohol povoliť. Aj keď akcia vo väčšine prípadov naozaj stojí za to. ()

Marek1991

Drsná moderná sci-fi, ktorá by koniec koncov nemusela byť až tak nereálna. Veľa akcie, strielačiek, akrobacie alá le parkour. Zvládnuté prostredie a zaujímavé postavy s kreatívnym scenárom. Je to jeden z filmov, ktoré už dobre poznám a rád ho pozerám, ale pre deti to nie je. ()

ConanVJ

Akcí nabušený francouský film, ve kterém je spousta povedených soubojů, ale i parkourových honiček. Je zde i pár povedených hlášek. 95% :) ()

Kryton

Akční jízda bez špetky mozku. Doporučuji vypnout mozek , nepřemyšlet a užít si tu akční jízdu. Já to tak udělal nesčetněkrát! :) ()

schizmo

Po pár prvních minutách jsem měl pocit, že se bude jednat o naprosto debilní film, což sice není úplně nepravda co se vratkého scénáře, mnoha hereckých výkonů nebo dialogů týče, na druhou stranu to celkem zachraňuje abnormální počet akčních scén či chcete-li sportovních výkonů. Ano, ona je to v podstatě přehlídka vrcholových sportovců přestrojených za herce, takže pokud jste fanoušci oku lahodících akčních pekel, je tohle něco pro vás. Naopak pokud by jste rádi opravdové herecké umění, záchrana města hopsajícími chuligány vás asi příliž nenadchne :D. ()