Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

Mahalik

Každý si zamiluje některý béčkový film. Pro mě je Santa Claus právě jeden z nich.Film bez kterého si nedokážu představit pořádné Vánoce. Tim Allen se na roli Santy fakt hodí a jeho hlášky jsou nezapomenutelný. ()

juta

Příjemná oddychovka s Timem Allenem v hlavní roli, který se zaváže obléknutím si na sebe Santův kabát, který jak na potvoru spadne z jeho střechy, že se stane novým Santou, ano Santou, žádným Ježíškem! :D Konečně je tady ukázáno pár nesrovnalostí, jak to vlastně chodí o Vánocích ze strany chlápka, co nosí dárky. ()

Fiftis

Film o vzťahu otca a syna, o vianočných snoch, o samote, o nečakaných radostiach. Pre Američanov s ich Santovskými tradíciami to musela byť ďaleko viac srdcová záležitosť. Škoda miestami nevyrovnaného scenára, ktorý osamelý kutil Tim sám predsa len neutiahne. Ale je veľmi pekné sledovať ako Tim Allen priberá, mení sa na Santu proti svojej vôli. Tradičný vianočný film, ktorý by na Štedrý deň nemal chýbať v televízii. Rozprávkový Santa Claus sa nevyhne nečakanému maléru a tak musí byť zastúpený "obyčajným" oteckom. V obleku Santa Clausa sa Scott Calvin spolu so synčekom Charliem vydáva na cestu, aby splnil všetky vianočné povinnosti. Dobrodružstvá, ktoré spoločne zažívajú sú zábavou pre celú rodinu. Povedal by som, že hlavne pre deti, ale iste poteší aj nejedno oko dospelého diváka. Určite odporúčam pre celú rodinu. ()

Shakers

Na Vianoce je to rozhodne fajn a keď v telke dávajú zas to isté, tak nejaká staršia Vianočná klasika rozhodne poteší. Nie je to najlepšie, ale príbeh a Tim Allen dokážu zaujať. Je to predovšetkým rodinný film, takže si k tomu pripočítajte aj malého fagana, ktorý chce hento a tamto, jeho mamku, ktorá ho s vlastným fotrom nechce nikam pustiť a jej super priateľa, ktorý ma perfektný vkus na košele. Moc som sa nenarehotal a emócie sa na mňa s telky tiež nehrnuli, ale ako celok je to fajn. 65% - 3* ()

JohnnyD

Až v porovnaní s pokračovaniami vynikne, aký fakt skvelý film to je. Na rozdiel od nich sa to snaží prezentovať nejaké tie vianočné rodinné hodnoty a nie je to len disneylandovou prechádzkou farebnými kulisami. Navyše film je v niektorých momentoch fakt vtipný, najmä Tim Allen postupne meniaci sa na Santa Clausa. ()

DJ Obelix

Nemohu dát jiné hodnocení. Je jen několik málo filmů, které jsem v dětství miloval a přál si, aby nikdy neskončily. Z hlavy mohu jmenovat Číslo 5 žije 1,2 , Sám doma 1,2 a ... Santa Claus. Je to prostě příjemný film nejen pro dětské obecenstvo... ()

kingik

Slabá komedie, která nefunguje ani v čase vánočním. Nějak rychle film po shlédnutí vyšumí a nenalezl jsem v něm žádnou výraznou scénu. Potenciál tady však byl jenže Tim Allen v roli Santa Clause nepůsobí dvakrát sympaticky, roli tak trochu odbyl a do toho chabý děj bez pořádně rozvinuté zápletky se kterou se nakládá dost lajdácky a neobratně. Postupně se nápady obehrály a v tom horším případě postupně docházely až se úplně vyčerpaly. Na podobné téma existuje celá řádka více či méně povedených filmů, ale tenhle řadím k těm nepovedeným. Dá se na něj podívat, ale nevyvolá nic, co by bylo zajímavé nebo nějak líbivé. Je to strojově čistá práce, která v ničem neohromí a za pět minut po filmu se na ni zapomene. Nelíbilo. 40% ()

predators

Tim Allen se mění v pěkně vypaseného Santu. S tím souvisí i trable v podobě nevěřících Tomášů :-) a především jeho vizuální změny. Jelikož na toto téma vznikla nespočetná řada filmů, je docela těžké se v nich vyznat, natož jeden od druhého rozeznat :-) I proto zvolím zlatou střední cestu, kterou si S.C.(Scott Calvin) :-) zaslouží... 50% ()

nash.

Pohodová vánoční komedie, která má svižný nástup s vtipně jízlivým Timem Allenem, úsměvnou štědrovečerní návštěvou restaurace a neplánovanou noční "santovskou" šichtou. Potom však tempo zvolní, humoru ubude a všechno se to tlačí spíš k vánoční rodinné pohodičce. Naštěstí zabrzdí dřív než se nacpe až někam do vánočního kýče. Příjemná a zábavná pohodovka, která vánočně naladí i pobaví Scottovými sarkastickými hláškami, ze které se u nás stala vánoční trvalka.. ()

silentname

Jeden z mojich najobľúbenejších vianočných filmov, bez ktorého si akosi Vianoce ani neviem predstaviť. Môže za to skutočne fantastický Tim Allen, ktorý v role Santa Clausa funguje absolútne fantasticky. Má srdce, má charizmu a postupne ako sa mení tak je vidno na ňom aj lásku v to, kým sa stane. Severný pól je tu podľa mňa zobrazený veľmi pekne, škriatkovia ako deti je podľa mňa skvelá voľba a rovnako aj niektoré vtipy vedia pobaviť. Mám pre tento film skutočne veľkú slabosť, lebo je v ňom veľká dávka srdca a príjemná vianočná atmosféra, ktorá ma vždy dostane. ()

Chrustyn

Jeden z těch lepších vánočních filmů, založený převážně na humoru Tima Allena, který zde hraje klasickou variaci na kutila Tima. ()

heyda

Hodně podceňovaný vánoční film. Sice efekty jsou trošku trapné, ale děti to myslím řešit nebudou. Scénář je naopak velmi pěkný a vhodný i pro dospělé. Já jsem mile překvapený, že jsem objevil další vánoční film, který v televizi není vidět. ()

BMW12

Suprová rodinná vánoční komedie s hezkým příběhem. Tim Allen se na tu roli skvěle hodil. Takto by přesně měly vypadat vánoční rodinné filmy. ()

claudel

Když se nad tím zamyslím, nevidím příliš mnoho rozdílů mezi Santa Clausem a Vánoční kronikou, ačkoli oba filmy dělí od sebe více než dvacet let. Úroveň obou je přibližně stejná, subjektivně mi jako Santa Claus více vyhovuje Kurt Russell než Tim Allen. Možná i proto, že celý film bojoval s předsudkem, že Santa Claus nemusí vypadat jako obtloustlý děda, Tim Allen si to panděro více hýčká... ()

duklak2

[obsahuje spoilery] Za měsíc jsou Vánoce a tak nastává čas na jejich přípravu. Já místo uklízení a pečení cukroví jsem se rozhodl, že si pustím všechny tři díly Santy Clause v podání "kutila" Tima Allena. První díl jsem viděl v dětství, ale rozhodl jsem se, že si ho musím zopakovat. Je velmi povedený a bavil mě i dnes v mé dospělosti. Film zajímavě začíná. Na Timově domě přistane Santa a zanedlouho spadne ze střechy. Najednou zmizí a zůstane po něm jen jeho oblečení XXXL:-). Tim najde vzkaz, že si Santův kroj má obléci a plnit jeho úkoly, což je každoroční rozdávání dárků. Tim se nejprve zdráhá, ale podlehne doléhání jeho syna a stane se Santou. Během pár hodin se mění i jeho celková vizáž. Rychlý růst vousů a nabírání santovské váhy:-). Vtipných scének je sice poskrovnu, ale i tak se pobavíte. Např. proměny Tima Allena jsou povedené a když přišel do kanceláře na jakési jednání s velkým břichem, tak moje smíchová bránice se chvěje ještě dnes:-). Tuto komedii považuji za povedenou vánoční oddychovku a můžu ji každému doporučit. Doufám, že se bude vysílat i letos, aby ti, co ji ještě neviděli, se skvěle pobavili a naladili se na vánoční atmosféru. Hodnotím ji čtyřmi hvězdičkami. 2. díl Santy Clause sice už nedosahuje kvalit dílu prvního, ale pořád si drží nastavenou laťku poměrně vysoko. Děj je zajímavý. Tim je Santou už několik let a na Vánoce se připravuje na Severním póle, ale začne mu chybět jeho syn, který je v "říši" lidí. Najednou přijde seznam dobrých a zlých dětí. Timův syn je překvapivě uveden mezi zlými a Tim se tedy rozhodne, že musí za každou cenu syna dostat mezi hodné děti. Tim v tomto díle je pořád dokonalý a pobaví. Tomuto filmu dávám tři hvězdy. 3. díl je nejhorší, ale tak už to bývá. Tim zestárnul a snaží se zabránit Jackovi Frostovi jeho cíl, který je překazit Vánoce. Objevují se nové postavy, zejména Jack Frost v roli "mrazíka":-). Zajímavé je, že se tento díl odehrává převážně na Severním pólu. Myslím si, že tento snímek už se točit neměl, protože to tak trochu kazí dojem z předešlých dvou dílů, které se povedly. Dávám dvě hvězdy. ()

Bauer

Jsem zmaten. Tak existuje Santa Clause (u nás Ježíšek), nebo ne? Tato vánoční komedie ve mě udělala zmatek. Tak krásně udělaný Severní pól jsem ještě ve filmu neviděl. Ale teď vážně. Samozřejmě na Ježíška nevěřim. Mít ale dítě, které by přestávalo věřit, tak bych mu 100% pustil tento film a myslim, že by začalo to malé dítě věřit. John Pasquin natočil výbornou vánoční komedii s povedeným příběhem, kterého nikdo jen tak nedosáhne. Možná je Santa Clause jedna z nejlepších vánočních komedii, co jsem kdy viděl. Docela mě překvapilo, jak to bylo vtipné. Velké plus za vtipnost samozřejmě patří Timu Allenovi, který má výborné hlášky. A kdo psal dialogy, tak je docela frajer. Například: " Scotte, řekni mi, co jste vlastně dělali s Charliem předtim, než jste šli na Štědrý den spát?" " Chroupali jsme cukr, dali si několik panáků, hráli se zbraněma, pak jsme šli ven za ženskejma a četl jsem mu knihu?" " Jakou knihu?" " V žáru vášně." Geniální!!!! Už se těšim, až budou Vánoce, protože v televizi nikdy o Vánocích nic nevysílají, takže se budu na tuto komedii těšit. ()

corpsy

Hraná disneyovka, ako vyšitá. Klišé, nič prekvapujúce a pravý americký pohľad na vianočné sviatky. Rozhodne nepozerať v lete. ()

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)