Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

Krasus

Úzkostlivě roztahané, zbytečně nepřehledné a místy nekoukatelné. Denní hlídka jde ve stejné stopě jako její "noční" předchůdce, tahá před sebou těžký kolos, a ne ho dotáhnout dokonce. Každopádně jsem se bavil a rád jsem všechny nedostatky vytěsnil z hlavy. Denní hlídka je totiž podívaná. Podívaná, která v cizích krajích vznikne jednou za uherský rok. Nic podobného by totiž každý člověk nevymyslel. Neohvězdičkovatelné. ()

Čtec

Denní hlídka prakticky nezbytně doplňuje tu Noční. Spoustu věcí z prvního dílu vysvětlí, doplní a uzavře. A přesto jako by to byl jiný film, mnohem lepší - od scénáře přes režii a kameru, najednou se objevil ruský humor (v tom nejlepším slova smyslu), skvělá muzika, originální neonové titulky. Je to ruské a je to výborné... Skvělá Žanna Friske jako neodolatelně pojatá temná vědma Alice Donnikova... Kdo jste viděl první díl, rozhodně nepropásněte druhý! ()

Gaizka

Hůř srozumitelné než Noční hlídka, evidentně větší rozpočet filmu na kvalitě napřidal, spíš naopak. V některých momentech "přetrikováno" a výběr hudby, hlavně u akčních pasáží, mně přijde dost nešťastný. První díl na mě udělal o * lepší dojem, doufám, že tendence nebude sestupná.... ()

Luksa

O chlup slabší než první díl, méně konzistentní a více "divoké". V ději jsem se hodně ztrácel, ikdyž jsem četl knížky. Nicméně stále je to v rámci filmové fantasy originální, díky ruskému prostředí zajímavý počin, který se vyplatí vidět. ()

ZkuKol

Rozhodně lepší a méně chaotičtější než 1. díl. Otázkou je o čem bude díl poslední, když se jim to teď podařilo tak zakončit - měl by se odehrávat v Praze, tak jsem fakt zvědavej. ()

sedm.1

Vůbec ničím zaostávající pokračování za skvělou Noční hlídkou.Stejně efektní,stejně nabušené a nabroušené.Stejně originální.Stejně skvěle zahrané a výborně odvyprávěnené.Stejně skvělá řízná hudba.Dynamický příběh,kulervoucí spád,napětí,famózní atmosféra.Možná o trochu více vtipnější,tím pádem o trochu méně temnější.Závěr mi pak sice přišel jako uzavření této dvoudílné fantasy,ale doufám že tomu tak nebude!Výborná akční pecka,která má mozek!P.S.nechápu,že všichni odsuzují obě "hlídky" za zmatený bordel.Me to přišlo jako naprosto jasný příběh,kde všichni a všechno má svou podstatu a účel,kde nic nechybí ani nepřebívá a vše do sebe jasně zapadává. ()

mikulíšek

Spousta zajímavých nápadů, nápaditých scén i netradiční moskevské atmosféry. Bohužel zamotané, zmatečné, nepochopitelné. Absolutní nutností je shlédnout Noční hlídku (která nám také mnoho vysvětlení nenabídne, ale alespoň budete vědět kdo je kdo) ale bez znalosti literární předlohy prostě nelze film pochopit (ve všech detailech) a divák se v něm prostě ztratí. Evidentní je, že filmaři měli více peněz na natáčení a tak si mohou oproti prvnímu dílu dovolit občas i zajímavé triky (nikoliv zpracováním ale nápaditostí). Celkově zklamání, které ale dokáže bavit (pokud se nebudete snažit film pochopit) ()

Lučo

tak neviem, mne sa to pačilo viac ako jednotka, bolo to podľa mňa oveľa pochopiteľnejšie a zábavnejšie ako Night Watch.... ()

chmíří

No je to trochu zvláštní místy jsem si říkal že je to lepší než Noční hlídka, ale vetšinou mě hned něco vyvedlo z omylu, takže opět musím pochválit zpracování protože to je prostě originální a neokoukané, ale ten scénář prostě není úplně v poho. Třeba ještě bude ta šedá hlídka a pak už to bude v poho....70% ()

CSSML

O dost slabší než Noční hlídka. Strašlivě natažené. Většina událostí nedávala smysl ani v rámci toho nesmyslného světa. Jednou naprosto stačilo. Alespoň konec byl povedený. ()

iXtr3m3

Ruský veľkofilm - vydanie druhé. Mala to byť trilógia, našťastie k tomu nedošlo, lebo plýtvanie aj keď len pár miliónmi v tomto podaní fakt nikoho nemôže baviť. ()

Kapybara

Napodruhé už se ten podobný styl nedá. Děj se potácí od ničeho k ničemu, vyplňovaný jen spoustou rádoby efektních a samoúčelných záběrů. Jediné plus je přesvědčivé herecké obsazení. Jestli přijde ještě třetí díl, tak to bude odpad! ()

Burdock

Po jedničce sem byl na dvojku zvědavej a byla to chyba; ani netušim, jak sem se moh donutit k tomu to dokoukat až do konce. Nepoužívám tady často expresivní slova, ale musim to říct: je to prostě SRAČKA ! Příběh nemá hlavu ani patu; celej film jen zíráte, jakou logiku ty osoby ve filmu používaj, jestli všichni náhodou nestudujou doma po večerech Hlavu 22; pak se jen smějete, když dojde na nějakou akci jak z céčkovýho propadáku. Od "odpadu" to zachraňuje jen dobrá scéna s autem na stěně budovy a pak ještě posledních 5 minut. ()

MareT.

Nevím, jestli to bylo momentálním citovým rozpoložením, ale mě se to líbílo! Dokonce tak, že mi ani nepřišlo, že to má přes dvě hodiny! Wau, byla to jízda! Dokonce lepší než Noční hlídka! ()

Drc

Podstatně lepší pokračování souboje netradičně podaného dobrých proti zlým. Oproti předchozímu dílu není zdaleko tolik zmatené, příběh je kompaktnější, akčnější ladění a stupňování atmosféry také dobré. Sice na některých místech je stále dost k vylepšování, ale určitě se jedná o krok kupředu v této minisérii. ()

MadChick

Předlohu jsem taktéž nečetl, ale byl jsem velice mile překvapen, dalo by se možná říct i nadšen. Akční scény perfektní, efekty taktéž (tedy až na to Ruské kolo, to bylo tak trochu zbytečné, jakoby potřeboval režisér za něco dočerpat rozpočet :-D ) velice slušné herecké výkony , pro mě 85% ()

Mauric

Vizuálně a trikově velmi zdařilý film(záběry na zničenou Moskvu jsou vskutku ohromující),u kterého jen sedíte a bezmyšlenkovitě se bavíte.Day Watch však trpí rozkouskovaností a v pár místech i lehkou nepřehledností.Hudba je velmi rozmanitá(od rocku až po lidovky) a většinou i dobře vložená(v pár místech mi fakt nepasovala).Poslední čtvrtinu film nabírá spád ale konec je imo hodně debilní.Chci vidět jak z tohohle udělaj pokračování.. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013