Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

MM_Ramone

"Legenda o Zorrovi" je voľným pokračovaním filmu z roku 1998 "Zorro: Tajomná tvár". Znova ide o dobrodružstvo maskovaného ľudového, hispánskeho hrdinu, ktorý ochraňuje prostý ľud, svoju krajinu a popri tom hádže vyzívavé pohľady na krásne, mladé Mexičanky. To ide Antoniovi Banderasovi veľmi dobre. Je to kvalitný herec s neprehliadnuteľnou macho charizmou. Neviem si predstaviť lepšieho predstaviteľa tejto titulnej úlohy ako je on. Banderas je dokonalý Zorro. Taktiež aj Catherine Zeta-Jones, ktorá si tu opäť zahrala jeho partnerku, sa na túto rolu výborne typologicky hodila. Spokojný som bol aj s kamerou, akciou, súbojmi, kulisami a maskami. Avšak príbeh tejto druhej časti už ma nejak moc nezaujal. Tvorcovia využili starú známu fintu a keď nevedeli čím spestriť toto pokračovanie, tak tam proste dali decko. Desať ročného potomka ústrednej dvojice. To spoľahlivo zaberie. Na to sa ľudia vždy chytia. ** ()

D.Moore

První díl velmi příjemně voněl spielbrgovským dobrodružstvím, druhý s ním nemá téměř nic společného. Zápletka jako z laciné parodie, zvraty k smíchu, akční scény snad pouze tři, z toho jen ta první byla pořádná, žárlivá kreace Antonia Banderase vyloženě nemožná.... Ano, pěkně to vypadá a James Horner k tomu složil pěknou hudbu, jenže je to dvouhodinová nuda s pár světlými momenty.___P.S. Jak má vypadat westernová, po čertech vtipná a akčně dobrodružná podívaná pro celou rodinu s maskovaným mstitelem v hlavní roli, to všem až vloni ukázal špičkový Osamělý jezdec. ()

PinokKio

Každý se podepisujeme jinak, já třeba čmárám skoro jak nějaký doktor a to i přesto, že mám za sebou pěknou řádku let ve školních lavicích. Naučili mě tam že A je třeba ve slově ananas, malé B má dole bříško a tak. Kdežto malý Zorro asi často marodil a když už se mu na vyučování ráčilo přijít, tak na něj vybylo akorát poslední písmenko z abecedy, které tak rád svým mečen všude vyrývá. A nejspíš se za to i stydí, když se neustále schovává za maskou. Škoda, že tahle filmově pojatá legenda působí tak mdle, neakčně a negramotně. ()

Spooner

Docela zklamání,protože 2. díl je úplně něco jiného než jednička a v tomto díle jde jen a pouze o akci, která také není dvakrát vydařená. Antonio Banderas navíc už není tak dobrý a Zeta-Jones již není tak půvabná (i když je to pořád kost). Navíc tuto ne moc dobrou dvojici doplnil ještě jeden fracek, kterého jsem chtěl v každé scéně nakopat. Horší dětstkou postavu jsem již dlouho neviděl. Rufus Sewell ale naštěstí zachraňuje co se dá a poslední půlhodinka se dost povedla. To se však o celém filmu říci nedá a tak to jsou pouze slabé 3* ()

gogo76

Prvý diel bol fantastický,určite 5 hviezdičiek.Po všetkých tých recenziach ktoré som čítal o druhom dieli,musím povedať,že sa s nimi shodnem.Technicky velmi dobre natočené,fajn humor/opitý Zorro na koni/,ale príbeh je nejaký predvídatelný,akoby scénar napísali za dva dni.Druhý diel narozdiel od prvého postráda napätie,ktoré tu chýba kvôli tomu,že k neporaziteľnému Zorrovi sa pridala šikovná manželka a šikovný synáčik a preto dopredu vieme,že všetkým nakopú zadky.Ale ako som spomenul,všetko zachraňuje dobrý humor.Za pozretie určite stojí,pre fanúšikov prvého dielu vlastne povinnosť.60%. ()

Reiniš

Že Alex Kurtzmann a Roberto Orci (Ostrov) nejsou dobří scénaristé víme.Že Martin Campbell dokáže vydolovat s poměrně špatných scénářů akční nářez víme taky... ()

Xmilden

Díky bohu za ten závěrečný vlak, jinak by se jednalo o bídu z nouzí. Zatímco první díl byl svižnou a dobrodružnou peckou, tak ten druhý je nudnou rodinou záležitostí, která dělá značně Zorro prakticky ostudu. Přestože tohle režíroval znovu Campbell, tak výsledek je prostě Velké NIC. Zvláštní. 55% ()

Fiftis

Film, pri ktorom netreba veľa rozmýšľať. Legenda o Zorrovi je typickým pokračovaním, ktoré nepredčilo “jedničku”. A aj keď si to hlavný hrdina vo filme neželal, ja verím, že Legenda o Zorrovi už tentoraz naozaj zapadne prachom, a že sa ďalšieho pokračovania nedočkáme.. ()

Shakers

Prvý diel bol perfektný, ale v druhom sa nepochopiteľne zmenil štýl, ktorý už toľko neťahá. Za písacím stolom Orci a Kurtzman vymenili Elliota a Rossia a je to cítiť, pretože druhý Zorro zíva príbehovou prázdnotou a nezáživnosťou. Čo je však horšie niekto dostal nápad, aby sa sem pridal malý fagan, niečo na spôsob Indiana a Chrám skazy. Hmm, že by ujo Spielberg ? (a záverečné finále na vlaku tiež ako keby okopírovali s Indyho krížovej výpravy). Chápem, že tvorcovia chceli upevniť v akčnejšom merítku vzťah otec / syn, ale bolo to fakt otravné. Ani medzi Antoniom a Catherinou to už toľko neiskrí a každý sa vydáva na svoju misiu. Veľké plus je aspoň návrat režiséra, ktorý ma akčné scény stále v malíčku a tak isto dobre mu sekundoval aj James Horner. Sklamanie, ale stále sa na to dobre pozerá. Obľúbený soundtrack: Stolen Votes, The Train. 65% - 3* ()

lamps

Kdeže ty loňské sněhy jsou. Zorrův comeback naprosto postrádá to úžasně dobrodružné kouzlo zábavné a akcí nabité jedničky, která patří dodnes k mým vůbec nejoblíbenějším žánrovkám. Cambell se do toho tentokráte pořádně zamotal, celý příběh totálně přeplácal a "obohatil" ho protivnou rodinnou krizí, která se sem absolutně nehodí. Jediné, co se snímku nedá upřít, je povedená vizuální stránka a pár zajímavých akčních scén v čele se samotným vlakovým finále, kterému nechybí potřebný šmrnc a náboj. A samozřejmě také Catherine Zeta-Jones, která je stále tou nejhezčí herečkou současnosti. 55% ()

forsberg

Ale jo, Zorro2 JE dobrodružný, má to švih a občas je legrace...ale Zorro a manželská krize? Co bude příště? Zorro konvertuje k judaismu? Zorro v přechodu? Bojím se, bojím. ()

Stegr

70% - Některé scény přehnané, některé zavánějící trapností, ale jinak se Legenda o Zorrovi povedla, bavil jsem se, postavy jsou mi sympatické a vůbec by mi nevadilo, kdyby přibylo i třetí pokračování... ()

salahadin

"Z" neznamená Zorro ale Zeta-Jones. Na tuhle krásku se skutečně hezky kouká, na zbytek filmu už ne. Jinak tohle je famílie vážně k pokoukání, matka nezničitelná Amazonka (nebo Xena v hezčím balení, chcete-li), děcko něco jako Jackie Chan za mlada, otec hrající si na kalifornského Batmana, jen ty rohy by nebyly asi tak populární jako klobouk a maska Želvích Ninjů, k tomu hulící a chlastající kůň a Neprůstřelný mnich...no nestačím se divit a úplně se strachuji, co nám filmaři naservírují příště. Když si odmyslím tu opruzující selanku, akci stárnoucího seladona, kdy ani nevím, kdo se mlátí víc, jestli jeho ženuška, nebo on sám, nebo dokonce synáček (je vidět, že neabsolvoval Výchovu dívek v Čechách), tak mi z toho filmu nezbude nic, o čem bych mohl psát. Díky vám filmařům, už vím, jak řešit manželské krize (nechat si ženušku najmout jako špiona, který špehuje maniaka chtějícího zničit Ameriku :-D ). Bushovi se určitě líbil konec, kdy všichni jásali, když je přijala Velká Amerika pod svá ochranná křídla. Bravo, když sečtu všechny položky, vyjde mi Armageddon křížený s Pearl Harborem před 100 lety. ()

kingik

Když několik prominentních obchodníků a místních magnátů začne spřádat zločinné plány, Antonio Banderas alias Zorro zasáhne a jejich plány překazí. Jenže cena za statečnost je vysoká - jeho vztah s Catherine Zeta-Jones je v troskách a krize ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale také bezpečí jeho rodiny. Mně se dvojka líbila víc než jednička. Je o dost akčnější, propracované akční scény mají drive a k sympatické dvojce přibyl Rufus Sewell, který s Banderasem svede boj o srdce krásné Catherine-Zeta Jones, a pomalu jsem nevěděl, komu fandit, protože oba sokové v lásce byli velmi sympatičtí. Komplikovaný scénář nabízí řadu motivů, včetně politického, a ne všechny linie jsou zvládnuty a využity dokonale, ale jako dobrodružný film s komediální nadsázkou to funguje dokonale. 80% ()

Payushka

Aneb o tom, jak malej kluk zachranil cely svet, dama na podpatcich utekla besnicim psum a americkou obcanskou valku odvratil maskovany mstitel. Jo, je to docela blbost. ()

InJo

Málokterý ze soudobých režisérů si je natolik jistý v akčních scénách jako Martin Campbell. Všeho všudy celkem zbytečné, ale aspoň neurážející pokračování. Nicméně mě těší, že si to zachovalo ten hřejivý kýčovitě romantický nádech, kterým disponovala jednička. 60 % ()

Sašenka165

Bohužel už to není, co to bývalo, ač mě to zabavilo (jen na krátkou chvíli). Škoda, že už nemám potřebu vidět druhý díl Zorra znovu. ()

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)