Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

FFilipCZ

"Ona mě nesnáší, víte o tom?" Opravdu výjimečně originální, chytrá, promyšlená a zábavná romantická komedie, které na hlavu nasazuje korunku brilantní herecký výkon Umy Thurman a Meryl Streep. ()

ladko

Konečne trochu originálna a inteligentná romantická komédia. Sedenia Rafi u Lisy sú veľmi vtipné. A veľké plus za ten netypický koniec, u romantických komédií fakt neobvyklý. ()

baribal

Chytré, vtipné, svěží a s Meryl Streep navrch. Film, který přesně naplňuje definici příjemné romantické komedie. ()

NinonL

Tuto vtipnou komedii nepokazili ani závěrem. Jak dopadne vztah 37leté ženy, která touží po dítěti s 23letým synem její terapeutky? Přesvědčete se sami. Ty dva neliší jen věk, ale i náboženství a spousta dalších věcí. Bude jim to spolu fungovat? Jak dlouho? Navždy? Není to hloupé, chvílemi je to ze života a má to jediný správný konec. ()

Jillen

Sranda byla, takže spokojenost, Thurman a Streep excelentní, na sobotní osmou hodinu jako dělané :) Dávám 80% ()

numi

Před pár dny jsem shlédl Match Point Woodyho Allena, ve kterém Woody konečně změnil své obvyklé téma a svou obvyklou formu. Ben Younger "píše" tenhle příběh perem, které Woody Allen nechal někde doma v šuplíku, a píše jej s bravurou, lehkostí a smyslem pro krásné detaily na tváři Umy Thurman. Po hodině jsem seděl se slzami v očích (od smíchu) a nevěřícně zjišťoval, že sleduji inteligentní a emocionálně zajímavou romantickou komedii, která má konkurenci snad jen v Lásce nebeské či Věčném svitu neposkvrněné mysli. Pak ale Youngerovi došel dech a v závěru (krize) už trochu šlape vodu. Velká škoda. Šlo to utnout i dřív, ale i ta závěrečná půlhodinka přináší zajímavé scény (rozhovor v kuchyni, scéna s výtahem, nejhezčí dárek), jen už to není na té nejvyšší laťce, kterou nastavila ta první hodinka a čtvrt. [květen 2006] ()

Ender66

FIlm, ktorý krásnym spôsobom ukazuje, že niekedy ľudia nemôžu byť spolu nech sa už akokoľvek milujú. Tým, že ho v súčasnosti môžem aplikovať na vlastný život získava pre mňa špeciálnu rovinu a ako pri iba málo filmoch vyznieva jeho "posolstvo" aj pre môj každodenný život aplikovateľne. Nádherná záverečná pesnička od Rachael Yamagata!!! ()

gogos

Tak jsem zase jednou po dlouhy dobe anrazil na vynikajici romantickou komedii. Velmi realne pojeti, mily pribeh, skvele vykony obou dvou hlavnich predstavitelek, povedeny humor. Opravdu nadherna komedie s nadhernou Umou... 4* ()

Naslund

Už chápu, proč Američani musí chodit k psychologovi. Myslel jsem si, že to je jen móda, ale oni to opravdu potřebují :D Jinak komedie je zhruba stejná jako 95% romantických komedií: představí se hrdinové (legrace) potkají se (legrace), zamilují se (legrace), mají problémy (nuda) dají se dohromady (nuda). Film je však inovativní, a aby neskončil jako 95% romantických komedií a tak dodává: další problémy (nuda), další usmiřování (zase nuda), zase se rozcházejí (WTF?) konec. Žádný happy end, žádný unhappy end, prostě konec. Sice už mě to v tu chvíli nezajímalo, ale kdyby ano, tak to je jako kdyby mi někdo vypnul Predátora, když se Arnie celej umaže od bahna. Prostě zrada. ()

RAiken

Nemůžu si pomoci, ale na romantickou komedii už je zkrátka vymyšlený jeden jediný vzor, jak se mají dělat: a to postupné seznámení 2 partnerů (nejlépe, když je jeden už pečená celebrita a ten druhý nový objev ==> jedině tak zajistíme patřičné jiskření mezi nimi); vtipné a romantické chvilky; ohromení partnerky a) nezapomenutelným místem, b) nezapomenutelnou věcí, c) nezapomenutelnými schopnostmi v posteli. Následuje jakási krize vztahu, následovaná chlapovou nevěrou !! Nakonec sladké usmíření a alternativní konec, který už je na každém scénáristovi a vlastně jeho jediným přínosem k danému žánru. A pokud vám řeknu, že tato komedie splňuje vše do puntíku, tak rozhodně nespoileruju (když to od ní stejně můžete čekat, pokud znáte můj vzorec :-). Jediným zpestřením tohoto dílka je angažování Meryl Streepové, jejíž grimasy si patřičně vychutnáte. Navíc konec v tomto případě jaksi vůbec nekoresponduje s celkovým dojmem z filmu a dává za pravdu mé teorii o snaze režiséra či scénáristy nemít alespoň ten konec tak klišovitý. Přesto je tato romantická komedie jednou z těch lepších, ať už inteligentním humorem, který rozhodně nesklouzne ke kanáliím či opravdu příjemnou ústřední dvojicí, neustále řešící své kulturní a věkové rozdíly. A nesouhlasím s tím, že nejlepší hláškou filmu bylo Nintendo vs. sex, páč mě nejvíc dostal ten pejsek, který neuměl štěkat... ()

jajinka

Příjemná podívaná po dlouhé době v tomhle žánru. Dobře vykreslený vztah dvou věkově odlišných lidí (ne jako náš Viewegh v Románu a podobných "filmech"). Navíc na Greenberga se moc dobře dívalo.. A Umě tahle role sedla určitě víc, než Tarantinův krvák.. ()

Maq

Romantický příběh se společenským podtextem. Uma Thurman je jako charakterní herečka dost slabá a komediální prvky nezvládá vůbec. Meryl Streep je samozřejmě mnohem lepší, ale scénář je beztak převážně dosti mdlý. Není to pitomé, jen průměrné. ()

slunicko2

Půlhodinová bakalářská povídka roztažená do sta minut. 35letá Uma Thurmanová (fotografka) je půvabná, 27letý Bryan Greenberg je příjemný a 56letá Meryl Streepová (psychoterapeutka) je osobitá. Jinak mi tam chyběl záběr na brýle Vladimíra Menšíka a jeho obvyklý začátek...Dnes vám přinášíme příběh pana Jaroslava Nováka z Dolní Lhoty... ()

Damiel

V některých filmech existuje naprosto "hmatatelný" zlom mezi lepší a horší částí a Prime je ukázkovým exemplářem. První zhruba polovina jede jako perfektně promazaný stroj, který srší vtipem a skvělými hereckými výkony. Tady jasně dominuje Meryl Streep, jejíž pojetí zašedlé matinky o to více vyniká v kontrastu se sexy Umou Thurman. Divák se baví zejména díky tomu, že ví, jak se věci mají (tedy vidí do všech vztahových rovin). Zábava sice trochu škodolibá, ale velmi příjemná. Problém ovšem přichází poté, co Streep poví Thurman o tom, že její milenec je zároveň jejím synem. Tady film očividně ztrácí šmrnc i tempo, báječná postava Streep ustupuje do pozadí a sledujeme už jenom průměrnou romantickou komedii s příliš roztahaným závěrem a některými vyloženě nefungujícími pasážemi (např. milostná scéna před koncem). Takže celkově jsou to 3*. ()

Budweiser

Vydařená komedia a hlavně zápletka. Rafi (Uma Thurman) se svěřuje o svém soukromém i sexuálním životě své terapeutce (Meryl Streep). Ovšem netuší že její přítel je syn její terapeutky. Co všechno tohle může způsobit? Stačí se podívat! ()

YURAyura odpad!

No realisticke? CHACHA! Zabavne? Ano byla tam jedna dobra replika s Nintendem... Uma je sice koc a Meryl je otresna jako obycejne, ale to je na dobry film malo... ()

PogoJoe

Další příjemná romantická komedie s výborným hereckým obsazením. Meryl Strepová v roli terapeutky patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Své "zadržování emocí" a dilema "říct či neříct" zahrála s komediální bravurou. Ústřední dvojice zamilovaných své role věkově vzdálených milenců zvládla a chemie mezi nimi jenom jiskří. Sympatický snímek bez zaběhaných klišé, který vám náladu určitě nezkazí. 70% ()

Thomassi

Sympatický, ani ne tak komediální, příběh o dívce (no ve 37 letech možná už ženě), která najde zalíbení v o několik let mladším klukovi. A aby toho nebylo málo, ta dívka (žena) chodí k terapeutce, která je jen čistě náhodou mamčou onoho kluka. Jak pěkné že? Rozjíždí se tak kolotoč někdy vtipných, ale především trapných situací, ve kterých bylo trapně dokonce i mně jako divákovi. Prime je skvělý film ze života, který nemůže jinak než pobavit. ()