Nezapomenutelní pistolníci vyrážejí do boje proti banditům... Obyvatelé malé mexické vesnice umějí zacházet s motykami, ale ne s kolty a puškami. Skoro všechno, co se jim podaří lopotně vypěstovat, musejí proto odevzdávat zločinnému banditovi Calverovi a jeho mužům. Jednoho dne však dojde trpělivost i jim. Tři z nich se proto vydají k americké hranici. Tam by totiž mohli najít někoho, kdo je naučí bojovat a pomůže jim postavit se Calverovi na odpor. Jako první přijme jejich skromnou nabídku sympatický holohlavý pistolník Chris. Ten se také ujme úkolu získat další muže. Do boje proti Calverově čtyřicetihlavé bandě nakonec vyjíždí sedm zkušených pistolníků: chladnokrevný Chris, bývalý kovboj Vin, mladíček Chico, ranař Bernardo, mlčenlivý samotář Britt, psanec Lee a spiklenecký Harry… Legendární western Johna Sturgese není třeba českým divákům představovat. Snímek z roku 1960 vznikl jako remake slavného japonského dramatu režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů (1954). Jak japonský originál, tak i americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. (Česká televize)

darthvader77

Výborný film, kterému pro mě k dokonalosti chybí trochu méně kostrbatější a mohlo té akce být určitě víc(ale jízda na hřbitov a závěrečná přestřelka nemá chybu). Uznávám, že tenhle film nad japonským originálem právě hlavním záporákem Calverou, který na rozdíl od původního filmu, zde vůdce banditů dostává mnohem více prostoru. Každopádně jinak jeden z nejlepších westernů, co jsem viděl. Z herců nejvíce potěšili Charles Bronson(co dodat ten chlap mě baví už od Harmonikya) a hlavně legendární soundtrack, který se pak mnohokrát objevuje v kultovních narážkách na westerny. ()

Gothard

Absolutní klasika, zcela jistě jeden z nejlepších westernů i filmů všech dob. Mám pocit, že tady se povedlo snad úplně všechno. Samotný námět - parta námezdných střelců (tedy zabijáků) se rozhodne bránit vesnici rolníků, aby později vzala tento zpočátku téměř marný boj za svůj jako otázku cti - je úžasný a nabízí spoustu možností, kterých režisér perfektně využil. Četl jsem, že John Sturges se na Sedm samurajů Akiry Kurosawy v rámci přípravy díval stále dokola, třeba několikrát denně, a že tím všem kolem sebe strašně lezl na nervy. Inspirace je zřejmá v celé řadě scén, kromě citovaných v komentářích a v zajímavostech k tomuto filmu je třeba ještě zmínit sekání dřeva - Charles Bronson si při příchodu Yul Brynnera a Steve McQuenna přitáhne významným pohybem pouzdro s revolvery. Úplně navlas stejný pohyb udělá samuraj v původní předloze. Jinak není moc co dodat - hvězdy odvedly dokonalou práci, komparz taky, hudba je fantastická, řada scén se stala mnohokrát připomínanou klasikou (třeba cesta na hřbitov nebo házení nožem na nádraží). Vedle velkých hvězd jsou poněkud opomíjení Robert Vaught jako labilní Lee (skvělá studie pistolníka, který bojuje spíše s vlastními stíny než s nepřáteli) a především Eli Wallach, jehož Calvera je prostě famózní. Natáčení bylo provázeno silnou (a posléze už zcela neskrývanou) rivalitou Yul Brynnera a Steve McQueena, ale na výsledku to naštěstí není znát. Je to jeden mála filmů, na které se dá dívat rok co rok několikrát a pořád se budete úžasně bavit. ()

Vojtarr

Legendární western, který dlouhá léta převyšuje všechny filmy v tomto žánru (až na pár výjmek). Prostě klasika. Stojí za shlédnutí a i když film vidíte po desáté, tak se stejně nebudete nudit. Jo a ještě: "Tleskni." ()

adamix

Jeden vynikajúci film, ktorý dokázal, že nielen Leoneho westerny sú tie najlepšie. Herci sú neprekonateľní, hudba prekrásna a záverečná prestrelka je znamenitá. Rovnako dobré ako starých Sedem samurajov, možno o triedu lepšie vďaka krásnej hudbe. Veľká spokojnosť a ešte väčší filmový zážitok. Dávam 5* a 90%. ()

LukeKiller

Odporúčam každému tento film v kine (samozrejme stačí aj veľká telka). Aj 55 rokov po uvedení má tento film čo ponúknuť. Je zručne natočený, je akčný, je milý, je vtipný a na to, že si ho pamätám z detských rokov ako relatívne pomalý tak teraz mi prišlo, že odsýpal veľmi veľmi rýchlo. Áno triky nie sú skoro žiadne, umieranie protivníkov komické, ale dohromady to drží ako poliate sekunďákom a bavilo ma to od začiatku až do konca. ()

vitac.

Westernová klasika (vnucuje se mi i slovo "pohádka") s nezaměnitelným hudebním motivem, dosti černobílým pohledem na svět, s ostrou hranicí dělící dobro a zlo (fakt? možná ne tak docela...). O mužích, o mužské hlavě, duši a srdci a prakticky zcela bez žen (opravdu? jedna by se našla... spíš jako kulisa:)). Zatímco mnohá z témat - rasismus, předsudky, chamtivost, útisk slabých, dilema touhy po vzrušujícím/poklidném životě, moudrost stáří versus jankovitost mládí a tak dále, a tak dále - nestárnou, tak především na technické kvalitě obrazu je už těch bez mála šedesát let notně vidět. Přestřelky a souboje občas působí směšně, na druhou stranu dokáží mile překvapit zručnou prací s koňmi a akrobacií jezdců... Přes zmíněné nedostatky jde stále o výborný film, velké plátno mu sluší a pokud se najde vůbec někdo, kdo TMS v životě neviděl, určitě by to měl někdy napravit. Pro mě synonymum westernu. (Projekt 100, kino Blansko, 15. 2. 2016.) ()

JosefTomas

Přestože je film dosti dlouhý, jeho tempo jede celkem bravurně a pořád se v něm něco děje. A akce je na tehdejší dobu skoro vypilovaná k dokonalosti. Navíc skvěle napsané postavy hrají výborní herci, takže to nejde jinak. ()

Boudyy

Fakt perfektní western. Celý laděn do takového oddechového hávu, nejde zde moc o pokořování nesmrtelných překážek a mezilidské vztahy ani o řemeslně filmařskou parádu, je to prostě film o chlapech, kteří si uvědomují, co jsou zač a jsou to chladné hlavy. Jejich cesta za ochranou jedné mexické vesnice vykořisťované bandou dalších pistolníků (nikoliv však jednotvárných zloduchů) je kořeněna výborným hudebním motivem. Mě ze sedmi hlavních nejvíce oslovil Horst Buchholz, jeho frajer a odvážlivec Chico je perfektní. O jistotách Bronsonovi, McQueenovi nebo Brynnerovi nelze vypsat nová superlativa. Přeci jen však tato dobrodružná jízda skýtá i nějaké psychologično, když se Vaughn ujme číselných operací na téma výhody/nevýhody pistolnického povolání. Já nemám námitek. ()

mac000

Co dodat k hodnocení filmu o kterém toho bylo tolik (pozitivního) napsáno ? Film znamenal start mezinárodní herecké kariéry prakticky pro všech sedm hlavních protagonistů vyjma Yul Brynnera a Steve McQueena, kteří již byli v té době filmovými hvězdami. Brynner prosadil obsazení McQueena u produkce, ale během natáčení byl vztah mezi nimi dosti napjatý, neboť Brynner se obával ( dlužno říci že poprávu), že mu Steve McQueen ukradne "jeho"film (byl to Brynner, který jako první oslovil producenta Waltera Mirishe s nápadem na jeho natočení). Teprve po letech se oba herci opět znovu spřátelili. Příběh filmu je remakem slavného filmu "Sedm samurajů" režiséra A. Kurosawy (1954). Kurosawovi samotnému se tak líbil, že po jeho shlédnutí poslal režiséru Johnu Strgesovi darem samurajský meč. ()

kslaww

Krásný příběh toulavých pistolníků kteří za almužnu jdou bránit úplně cizí vesnici....musím vyzdvihnou režii, hudbu a výkon Yul Brynner. ()

RafaKrakal

Plejáda hvězdných herců v jednom z nejslavnějších westernů všech dob, který však bohužel pro mě nemá tak osobitou atmosféru jako Hodný, zlý a ošklivý či Pro hrst dolarů navíc. Příběh vyplňují určitá hluchá místa, která kazí dojem z jinak dokonalého filmového zážitku, 75% ()

george82

Jeden z mých dvou NEJ westernů vedle Tenkrát na západě. Plejáda hereckých hvězd tehdejších let. Parádní výkony a skvělé scény jako ta na nádraží nebo při štípání dřeva. :) ()

adamcik.patr

Dlouho jsem se odhodlával pustit si tento velkofilm. Možná proto, že jsem se necítil dost dospělý na něj, nebo že jsem jednoduše nepřilnul k tomuto námětu. Ale od prvních minut mne pohltil. Kdo má jen trochu rád western, tomu vřele doporučuji tento snímek. Vysoká kvalita režie, herectví i muziky. Jednoduchých 5* ()

johnny01

Klasika, kde všechno do sebe krásně zapadá. Zoufalí, avšak nejednotní vesničané nabízející zlato sedmi více či méně statečným, jejichž následnému boji věříte, možná i díky tomu, že nevynikají žádnými nadpřirozenými schopnostmi a ani nesmrtelností. Do toho krásné záběry a povedená ústřední melodie. ()

SAINTS

Kultovy western plny nezabudnutelnych hlašok a scen.Skvele obsadenie len potvrdzuje vynimočnost tohto diela,ktore je plne študia chlapstva.Hudba Elmera Bernsteina je rovnako uchvatna ako cely film. ()

PlayEasy

Westerny máme velmi rádi, ale kdyby se nás někdo zeptal, který je nejlepší, máme jasno! .... Naše dětská klasika, která prostě vůbec nestárne, plná sympatických hrdinů, skvělé akce, hlášek, a to vše za zvuků chytlavé ústřední melodie! Třeba když si vzpomeneme na cestu na hřbitov, scénu s nožem na nádraží, či závěrečný souboj s Celverou, jsme asi tak ve sto sedmém nebi! "To je ta nejlepší střela jakou jsem viděl!" "Ne, nejhorší. Mířil jsem na koně..." Film otevřený každému divákovi. Nijak geniální, přesto dokonalý. Není tím pádem tak trochu geniální? ;-) 100% ()

DarweyD

skoro o 60 let později si mladík jako já pouští tento vždy opěvovaný western, a bohužel nejsem nijak emočně ani nostalgicky unešen jako například u dolarové trilogie, rozhodně je to ovšem tím, že mi něco uniká jak už jsem to u většiny legendárních filmů měl, třeba si k tomu lásku ještě najdu ()

Seriálové rebooty na cestě

09.04.2022

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (více)