Nezapomenutelní pistolníci vyrážejí do boje proti banditům... Obyvatelé malé mexické vesnice umějí zacházet s motykami, ale ne s kolty a puškami. Skoro všechno, co se jim podaří lopotně vypěstovat, musejí proto odevzdávat zločinnému banditovi Calverovi a jeho mužům. Jednoho dne však dojde trpělivost i jim. Tři z nich se proto vydají k americké hranici. Tam by totiž mohli najít někoho, kdo je naučí bojovat a pomůže jim postavit se Calverovi na odpor. Jako první přijme jejich skromnou nabídku sympatický holohlavý pistolník Chris. Ten se také ujme úkolu získat další muže. Do boje proti Calverově čtyřicetihlavé bandě nakonec vyjíždí sedm zkušených pistolníků: chladnokrevný Chris, bývalý kovboj Vin, mladíček Chico, ranař Bernardo, mlčenlivý samotář Britt, psanec Lee a spiklenecký Harry… Legendární western Johna Sturgese není třeba českým divákům představovat. Snímek z roku 1960 vznikl jako remake slavného japonského dramatu režiséra Akiry Kurosawy Sedm samurajů (1954). Jak japonský originál, tak i americká verze patří do zlatého fondu světové kinematografie. (Česká televize)

me3x®

keď napíšem, že je to najlepší western všetkých čias, tak sa asi budem opakovať. Takže to nepíšem, aby som sa neopakoval a ešte je tu ten dôvod, že som všetky westerny nevidel... . Prvý krát som ho videl niekedy v 90.tych rokoch, keď som vyrastal. Vtedy môj strýko, kňaz, nám ho ako malým chlapcom pustil. A to bol pre nás obrovský zážitok, keď s nami, malými faganmi si dospelák pozeral film. A bola to pecka. A boli to hlášky a mi sme sa nadchýnali aj keď sme moc nechápali. Ale neskôr po x-tom zhliadnutí a čiastočnom dospení sme pochopili, že je to kultový film westernový matrix, natočený dávno pred matrixom. 120%. ()

smrtubohem

Je to výbornej western, ale když srovnám s GOOD BAD AND UGLY nebo s TENKRÁT NA ZÁPADĚ, jsem popravdě řečeno trochu zklamán. Nevím čím to je, McQueena, Bronsona nebo Wallacha můžu. ()

Simo16

Výborný western a hoci mi slovenský dabing prekážal, všetko ostatné sa vydarilo na jednotku.Skvelé pištoľné nezabudnuteľné scény, ktoré sa oplatí zhliadnuť aj viackrát.Tento film si zaslúži obdiv aj poklonu.Skvelé!! ()

Bobofon

Klasicky klasická klasika ze všech nejklasikovatější - nepřekonaný a dle mého soudu nikdy nepřekonatelný klenot svého žánru a jeden z nejlepších filmů historie vůbec. Viděl jsem to stokrát a když se dívám po stoprvé a Chris a Vin vlezou na pohřebák s mrtvých indiánem a rozjedou se nepřátelským městečkem ke hřbitovu, vždycky mi - tak jako stokrát předtím - přeběhne mráz po zádech a netrpělivě poposednu. A když to na konci "koupí" Brit a hodí naposledy svůj nůž... no ještě že jsem měl kapesník připravenej, jako stokrát předtím :o) ()

route60

Western který se stal kultem a rozhodně nikdy nezestárne, taková plejáda výborných herců se jen málokdy sejde, skvělá hudba a réžije 5* jinak to ani nejde ()

Alecto

Dejovo a dokonca miestami aj dialógovo film takmer plne inšpirovaný svojim japonským predchodcom Sedem samurajov (Shichinin no samurai) sa kvalitou ďaleko odlišuje od originálu, k horšiemu. Herecké výkony za veľa nestoja, dialógy nudné, okrem toho sú herci až nechutne upravení a zasypaní kilami makeupu. ()

Bumerang

Šest drsňáků a jeden holobrádek si to jdou "na férovku" rozdat s naprosto božím záporákem Eli Wallachem a jeho tlupou mexických grázlů a já se u toho pokaždé tetelím blahem. Jednoznačně nejlepší western hollywoodské provenience a jediný možný konkurent italským "špageťárnám". ()

Prochy84

Klasika. Málokdy se povede, aby remake předčil originál, ale tady se to určitě povedlo. Samotný Brynner s McQueenem by stačili na pět hvězd:-) Film bavící několik generací (a to dokonce zároveň) si jiné hodnocení nezaslouží. Všechna čest poctivé filmařské práci. ()

Matamoroz

Do chvíle, než jsem zhlédnul film Sedm samurajů, bych tuhle velmi zdařilou klasiku ohodnotil na "plných 5". Ale teď když znám originální předlohu, už to tak jednoznačné pro mě není...Když teď vidím Sedm statečných, pořád mám před očima japonského předchůdce. Takže klasika je to pořád, ale už to není zdaleka taková palba...čtyři a půl hvězdy. ()

honzic

Kultovní film o ochraně vesnice s krásnou hudbou a nezapomenutelnými hereckými výkony, sice se nevyrovná Tenkrát na západě, ale patří rozhodně ke kvalitnějším westernům. Hodnocení: 80 % ()

blondboss

Môj najobľúbenejší western a podľa môjho názoru aj najlepší western všetkých čias Vtedy na západe to neprekonalo. Sedem statočných je ale kultový film, ktorý som ako malý zbožňoval. Pretlak skvelých hercov, ktorí sa navždy zapísali do dejín kinematografie, robí tento film výnimočným. Aj napriek tomu dávam hviezdu dole za trošku jednoduchý a predvídateľný dej. Kto je však milovníkom westernoviek, tak toto je proste povinnosť. 85 % ()

Seriálové rebooty na cestě

09.04.2022

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (více)