Roku 1607 připlouvá do Nového světa ke břehům Virginie anglická loď. Na její palubě se nachází spoutaný kapitán John Smith (C. Farrel), který má být krátce po přistání popraven za pokus o vzpouru. Je však velitelem výpravy, kapitánem Christopherem Newportem (C. Plummer) omilostněn a pověřen navázáním kontaktů s místními domorodci a získáním zásob pro nadcházející zimu. Na své cestě je zajat a život mu zachrání dcera indiánského náčelníka Pocahontas (Q. Kilcherová). Oba se do sebe zamilují, Smith Pocahontas učí svůj jazyk a ona mu zase ukazuje krásy svého světa. Jejich láska je však ohrožena, když začnou narůstat konflikty mezi nově vzniklou kolonií Jamestownem a indiány, které přerostou v otevřený boj… (Česká televize)

JBMAVERICK

Já se u toho trochu nudil, narozdíl od Thin red line mi tu chybělo víc "akčních" a dějových scén. Každpoádně to není špatný film. Donutí člověka zamyslet se a vyslechnout zamyšlení hlavní postavy, o multikulturalitě mě naučil víc, než paní Mgr. Zachová. ()

olympionik

nadherne lyricke dielo t. malicka. znazornenie lasky pomocou lyrike, bez nejakych erotickych scen dokonale. ja mam proste na taketo filmy slabost. ()

Kingjiri

Řemeslně, vizuálně a výpravně podmanivá záležitost, která však trpí velice nudnym dramaturgickym zpracovánim. Rozumim tomu, že vztahy Pocahontas s jejíma nápadníkama byly důležitý, ale věnovat jim asi tři čtvrtiny stopáže už bylo příliš. Konflikt, kterej kvůli tomu vzniknul se naopak odbyl několika krátkejma scénama. Moje znudění ze srdceryvnejch scén zaláskovanejch dvojic pravděpodobně dosáhlo epickejch rozměrů taky díky tomu, že jsem si pustil prodlouženou verzi (aneb ten pocit, když zjistíte, že jste mohli strávit čtyřicet minut svýho života smyslupnější činností). Ale když už nic jinýho, tak se pěkně kouká aspoň na krásný přírodní exteriéry. ()

Hpatrik

Svým způsobem chápu proč je Malickův Nový Svět takový jaký je, ale určitě nemůžu říct, že by se mi jeho styl poetického vyprávění dostal pod kůži, spíš naopak. Absence nosnějšího příběhu mi tu prostě schází, bez něj je to příliš chaotické a nepříliš zábavné. Chválím fascinující kameru a výpravu! ()

pjeer

zajímavé téma, jen na můj vkus až příliš romantické, super obrazové poetické chvíle zachraňovaly vcelku nudný film, ale já nejsem romantik ()

jakkal

Novému svetu na pozerateľnosti strašne uberá jeho dĺžka. Stalo sa mi, že som zaspal a musel som ho dopozerať až na druhý deň. Niežeby sa mi to ešte nikdy nestalo, ale Nový svet má naozaj neuveriteľne dlhý koniec. Kebyže Malick trocha okreše úvod aj záver a uberie niečo z poetickosti určite by sa stal Nový svet pozerateľnejším. Ale možno mu na jeho atmosfére pridáva práve tá poetickosť, ktorá tak sršala už z Tenkej červenej čiary. On s ňou má vlastne veľmi vela spoločného, podobne ako v Tenkej červenej čiare boli kratučké Camea Willisa a Travoltu aj tu si strihne krátke úlohy celá plejáda známych hercov, podobne ako v Tenkej červenej čiare aj tu má stred neuveriteľne bavil a začiatok aj koniec neuveriteľne nudili a podobne ako v Tenkej červenej čiare tak aj tu je pre mňa mínusom veľmi dlhá stopáž. Napríklad som rozmýšľal, že asi to už bude končiť, keď v tom sa na plátne zjavil Christian Bale a film iba prehupol do druhej polovice. Ale Nový svet na mňa tak zapôsobil čarom nedotknutej prírody (podobne ako Tenká červená línia nejakou nevysvetliteľnou poetikou vojny) že nemôžem inak ako ****. Veď napokon je to film veľmi osobitý a nezabudnuteľný. ()

Wencek

Obrazově a docela i obsahově dobrý film, který by mohl být tak o hodinu kratší. C.Farrell odvedl v hlavní roli docela slušnou práci, ale více mi zaujal Ch.Bale. A samozřejmě nesmím zapomenout na Q.Kilcherovou, která na to že jí bylo asi 15 let během natáčení odvedla dokonalou práci a navíc jí to moc slušelo. Dojem z filmu ale kazí opravdu zbytečně dlouhá stopáž a až příliž mnoho obrazové ale i slovní poetiky, která je až někdy na škodu. Během filmu, kdy se opět C.Farrell či jiní pouštěli do poetického rozjímání jsem si hezky udělal jídlo aniž bych přišel o něco důležitého a ani jsem nemusel film zastavovat. A to je docela škoda, protože to mělo docela dobrý základ k dobrému filmu který se zase až tak nekonal. Docela škoda a proto jen průměrné 3*. ()

kubal18

Tak jak moc jsem se na to těšil, tak moc mě to poté zklamalo. Zdlouhavé, lyrické a celkově nudné podání známé legendy. Laťku nezvedl ani můj oblíbenec Ch. Bale. ()

Vorlon odpad!

Kdybych chtěl vidět takové záběry přírody, jako jsou tady, tak si pustím přírodopisný film o šimpanzechkterý bude trvat 30 minut a ne dvě hodiny. Jinak tento film je krásná óda a to óda na odpad. Už nikdy více se k němu nechci ani přiblížit. ()

Acrobat

Malick sa snazi precizne pristupovat k teme, co je fakt. Ale pristupuje skor literarne nez filmovo. Kamerove zabery su s jemnym nadhladom oraciami na presnu stylizaciu, to mozno odprisahat, ale pribeh (kedze nie som okrem Poea, literarne naladeni) bol pre mna no...zvlastny. Bol lyricky, poeticky, skoda ze nie drsny. Zelal by som si viac bojovych scen, ale verim tomu, ze to nebolo prioritou, preto to nechapem ako klasicke minus. Nechcem si to priznat, ale miestami som sa zahniezdil na gauci. Od fascinacie? Nie. Skor z prichadzajucej nudy. ()

Tyna31

Asi byl záměr, aby film plynul pomalu a divák si mohl vychutnávat jakousi snovou lyriku a vypustit všechny myšlenky. Já bych uvítala rychlejší tempo filmu, ale oceňuji originalitu a celkově to pro mě byl docela filmoý zážitek. Přesto pouhé 3*. ()

Ceberus

Neslaný nemastný romantický příběh mezi přistěhovalcem a domorodkyní. Farrell tady vlastně neměl co hrát - jen měl celou dobu zasněně zírat na svou vyvolenou. ()

kwaicheng odpad!

Neskutečně nudná a navíc absolutně zmatená záležitost. Záměr vyjádřit soužití indiánů s přírodou v protikladu ke zkažené duši bílého muže se zvrhl ve změť chaotických a nenavazujících záběrů, které divákovi nedávají žádný smysl. Do toho člověka neustále oblažuje takřka souvislý proud myšlenek hlavního hrdiny, které v souvislosti s panikou probíhající na plátně, dotváří konečné dílo zkázy. Nezachrání to ani umělá tklivost výrazů. Dobrý námět, zpracování nudné, hloupé a ještě k tomu mizerně udělané. ()

Sudlice

Film s úžasnou ambientní atmosférou ve kterém se z většiny téměř nic neděje, až poslední třetina trochu rozvíří stojaté vody. Překrásné záběry přírody, krásná a skvěle zahraná Pocahontas / potyčky s domorodci jako vystřižené z mnoha rekonstrukcí středověkých bitev v Česku.... Ideální ke zhlédnutí před spaním. ()

drStanek

Půjčili jsme si to nadšeně s kámošema z půjčovny, na základě shlédnutých trailerů, do kterých tvůrci zlomyslně nacpali jediných pár minut akce, které ve filmu jsou. Moc nás nepotěšilo, že jsme se místo akčního dobrodružství museli koukat na zfilmovanou básničku. Né moc překvapivě nás nakonec neuvěřitelný nápor nudy přemohl, a usnuli jsme u toho. (Zajímavý a výstižný komentář má uživatel ChewieDC). ()

andrew88

Film The New World vás zatáhne do neposkvrněné Virginie 16. století, kam přijíždí vůbec jedni z prvních evropských osadníků. Poznáte příběh slavné Pocahontas a Johna Smitha. V celém filmu zazní velmi málo slov, která jsou nepodstatná, lyričnost celého snímku slova nahradí. Krásný příběh lásky v překrásné přírodě si zaslouží 5*. Pouze mně mrzí, že se tvůrci nedrželi faktů a nechali Pocahontas zamilovat se do Smithe, i když se ve skutečnosti zamilovala do Rolfea, který ve filmu také vystupuje. ()

umbjaz

jakš takš by to šlo i na 3, možná na 4 hvězdy. ALE! ten konec???? co to mělo jako bejt??? byl ten člověk někdy v Americe?? Viděl někdy tu "pannenskou" přírodu? co k tomu mám říc, potřebuju mít ve filmu náplň, co mě zaujme. děj, události, zpracování je vedlejší věc. sebelíbivější film je k hovnu, když se tam baví dvě 6ti letý děti... tady to bylo na opak, spousta myšlenek a keců, tak nějak bez vyůstění. navíc nazvat film Noví svět a usadit děj do let kdy už střední a jižní Amerika byla poctivě vypleňována od domorodců nějkolik desetiletí... no nebylo to asi zas tak noví. ()

sehe

Film jedna báseň.Je to starý,dobrý Malick,tak výnimočný režisér.Nádherný príbeh lásky,zobrazenie sveta divochov žijúcich v súlade s prírodou a sveta "nadradených"európanov žijúcich v špine,závisti,nádherná kamera,nádherná iba 15 ročná Q´Orianka ako Pocahontas alias Rebecca a úžasný výber hudby počnúc Mozartom a končiac Wagnerom.A vďaka Nova Cinemas,že som tak emotívny žážitok mohla mať, i keď veľké plátno kina, by k tomuto filmu viac pasoval. ()

Malick se rozjíždí

Malick se rozjíždí

05.02.2010

Ještě ani neměla premiéru jeho „kosmická óda na život“ s Bradem Pittem a Seanem Pennem The Tree of Life (vlastně se vůbec neví, kdy by měl být film uveden, protože nemá distributora), a Terrence… (více)

Projekt 100 pro rok 2008

Projekt 100 pro rok 2008

29.11.2007

Malickova Fontána?

Malickova Fontána?

02.11.2007

Když už Terrence Malick jednou za pár let něco natočí, i přes zdánlivě tradiční náměty to nikdy není typický hollywoodský výplach. S tím bohužel ruku v ruce kráčí fakt, že si jeho filmy těžko hledají… (více)