Režisér Olivier Marchal (sám bývalý policista) natočil příběh na základě skutečných událostí a situoval ho na slavné Quai des Orfevre – Nábřeží Zlatníků 36, do sídla pařížské policie. Právě tam začíná drama dvou policistů Léa Vrinkse a Denise Kleina, které kromě příslušnosti k různým útvarům – Léo pracuje pro BRI (Zásahová a pátrací brigáda) a Denis pro BRB (Brigáda pro boj s organizovaným zločinem) – dělí i rozdílný postoj k práci. Zatímco Denis usiluje především o moc a postavení, Léo patří k onomu staromódnímu typu policajtů, posedlých svou prací, kteří mají známé na obou stranách zákona, a v zájmu spravedlnosti občas neváhají jeho hranici překročit. Jejich cesty se osudově protnou ve chvíli, kdy mají spolupracovat na případu série ozbrojených přepadení. Každý postupuje svými metodami, přičemž Léo je sice úspěšnější, ovšem za cenu rizika, jež se může obrátit proti němu. A také obrátí, protože Denis neváhá využít každého způsobu, aby svého kolegu porazil a získal kýžené místo šéfa policie. Na otázku „A co policejní etika, to vám nic neříká?“ – Denis odpovídá: „ S tou už si dávno vytírám…“ Do hlavních rolí policistů, kteří spolu svádí nelítostný souboj, obsadil Olivier Marchal slavné filmové hvězdy Daniela Auteuile (Královna Margot, Hrbáč) a Gérarda Depardieua. (Česká televize)

easaque

tento film se mi dostal do rukou náhodou a i když jsem od něj moc neočekával, tak mě zklamal a dost nudil a musel zkouknout po částech. Je fakt, že podobných kriminálek asi není moc, kde se řeší především jejich vztahy, ale nechybí mi to - cílový divák tedy nejsem, tak na mé hodnocení nedávejte. Přesto věřím, že zase takový zázrak to není a zdejší výsledné skóre je poněkud přemrštěné. Pro mě hodně slabé 2* [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

balba

Staronová poctivá kriminálka , která je perfektní a k tomu jí dopomáhá i herecké osazení Auteuil + Depardieu. ()

Cafú

Ultrasyrová francouzská kriminálka, která sice obsahuje malou špetku nelogiky, ale vyvažuje to atmosférou, hudbou a hlavně bezchybnými hereckými výkony obou hlavních představitelů, kteří však mohli velmi dobře stavět na svých kvalitně napsaných postavách. Už mi tam chyběl jenom Delon. ()

Martin741

Valka Policajtu je pocta starej francuzskej filmarskej skole, a to konkretne kriminalkam 70. rokov. Vyborna je v prvom rade rezia Olivier Marchala, a rola zaporaka perfektne sadne aj Gepardovi Žérardiemu. Bol z neho patricne slizky, obstarozny skorumpovany stary policajt. Dejova linia je vyborna, rovnako aj vedlajsie postavy sa neutapaju v scenaristickom balaste, ale maju zmysel a ciel. A to je plus, velke plus. Tuto kriminalku urcite odporucam pozriet si, kvalitna vec : 89 % ()

Lischai

Občas mají filmy filtry: černobílý, sépiový, takový ten pastelový technicolor. U tohohle filmu má filtr scénář, a ten filtr je, přátelé, deprese. Vypadá to jako normální kriminálka, jenom se tam všem dějí zvráceně smutné věci. ()

laik_60

Výborné krimi. Skvelý Auteuil ale aj Depardieu už dávno tak nehral. Rivalita medzi policajtami, čistota a špinavosť .... Film ktorý má gule. ()

tomtomtoma

Kriminální thriller Válka policajtů je pevný ve svém drsném výrazu psychologického napětí bitvy dvou silných osobností. Rozmáchlá gesta si šetří na rozhodující osudové chvíle. Nepokojnou atmosféru zhoubné rivality buduje jednoduše, věcně a po špetkách se přidává neklid a prohlubující se duševní náročnost. Závěr má šalamounské řešení a pečlivě dbá na jasné rozpoznání morální hranice a osobního selhání. Film je svižný ve svém tempu a zbytečně se nezdržuje na stejném místě příliš dlouhou dobu. Pohled není černobílý a zanechává ve tvářích sugestivní stopy psychického vyčerpání. Rivalita a kariérní ambice jsou v prohlubujícím se pokušení zneužití moci. Nevybíravé intrikánské tahy a vyvolávání stavu všeobecného strachu mění neudržitelnou pozici v pevnost s nekompromisní vládnoucí diktátorskou rukou. Možnosti vyřešení závažných kriminálních zločinů nejsou bez vady na kráse a každá drobnost se při pečlivé přípravě dá využít ve prospěch osobního cíle. Hlavní postavou příběhu je zkušený vrchní vyšetřovatel Léo Vrinks (dobrý Daniel Auteuil). Jeho metody nemají vždy košer přípravu a přesto dokáže citlivě přistupovat a využívat všech nabídnutých cest k potření skutečného zločinu. Druhou osobností je šéf boje s organizovaným zločinem Denis Klein (velmi dobrý Gérard Depardieu), chorobně ctižádostivý ve svém kariérním cíli. Nahromaděná zášť, nepřekonaná minulost a zdánlivě velmi nevýhodná pozice se v rukách všehoschopného manipulátora mění v prostředek, který ničí a zastrašuje všechny zúčastněné. Výraznou postavou je policejní ředitel Robert Mancini (zajímavý André Dussollier) jako synonymum neschopné těžkopádnosti systému, který ani při znalosti skutečnosti není ochoten a schopen účinně a spravedlivě zasáhnout a rozhodnout. Strach je příliš velký, rozvětvený a manipulativní. Hlavní ženskou postavou je Léova manželka Camille (šarmantní Valeria Golino), dávný počátek napětí a nejvyšší oběť nesmiřitelného souboje o moc, sílu a spravedlnost. Výraznou ženskou postavou je bývalá prostitutka Manou Berliner (elegantní Mylène Demongeot), jako poslední ostrůvek zdravého rozumu a bezpečného úkrytu. Z dalších rolí: chladně a vypočítavě kalkulující Vrinksův nebezpečný informátor Hugo Silien (zajímavý Roschdy Zem), Vrinksův loajální a v mezích možností čestný policejní podřízený Titi Brasseur (příjemný Francis Renaud), Vrinksův kamarád z řad policie a spouštěč nejzásadnější části boje Eddy Valence (zajímavý Daniel Duval), rozčarovaná Kleinova přítelkyně i jeho podřízená Ève Verhagen (sympatická Catherine Marchal), okolnostem podřizující se policejní kolega Groluc (Guy Lecluyse), nebezpečný, divoký a sebejistý zločinec a vůdce přepadávajícího gangu Francis Horn (Alain Figlarz), vychytralý Kleinův policejní spojenec Jenner (Vincent Moscato), Léova bezprostřední dcera Lola (Aurore Auteuil, jako malá Solène Biasch), či neúprosný a povýšenecký soudce Rousseau (Frédéric Maranber). Silnou stránkou je stísněná atmosféra nejistoty, strachu a napětí. Duševní vyhrocenost a chytře spletitá zápletka dodává filmu výraznou podobu, strhující působnost a solidní postavení v daném žánru. () (méně) (více)

Topco

Policajná dráma s výborne budovanými charaktermi (ktoré pripomenú osvedčené noirové archetypy: skazený, oportunistický policajt verzus poctivá, stará škola, neváhajúca prekročiť hranice zákona, ak je to potrebné), ktorá pripomenie Melvillea a staré dobré časy francúzskej neo-noirovej kriminálky. ()

1frida2

Tak to ne. Deparieu může hrát divocha, grázlíka, kriminálníka, ale ne kreténa. To tedy odmítám. A do toho ten děsnej hlas.... hrůza! ()

C0r0ner

Závěrečná časová haluz (sejdou se v pár vteřinách po sedmi letech, hm...) to trošku sráží dolů, ale jinak se jedná o perfektně napsanou kriminálku, kde kladný charakter aby člověk pohledal a zároveň má každý svou část pravdy, kterou mu nikdo nemůže vzít. 85% ()

Wormboy

Velmi dobra francuzska kriminalka s vybornymi hercami,slusnymi dialogmi,akciou,zamotanou zapletkou (avsak nie zbytocne prekombinovanou) a teda vsetkym co by som od kriminalno-akcneho zanru mohol ocakavat. Problemom vsak pre mna ostava zaverecny sedemrocny posun,ktory fyzicky vidiet iba na troch ludoch,na okoli vonkoncom (najnovsie bmw sa uviedli uz "pred siedmimi rokmi" co bola podla mna chyba),co znacne ubera na realicnosti. Kazdopadne vsak ide o skutocne sviezi kriminalny zavan z Francuzska, ktory by si nemal nikto nechat ujst. ()

gabin(a)

Jak může ten Depardieu bejt tak zlej???!!! Pořád jsem čekala, že s tím přestane a bude hodnej, ale von né!Vynikající film, už jsem myslela, že Frantíci zapomněli točit dobrý kriminálky. Daniel Auteuil se mi už nevešel do 10 oblíbených, ale určitě je v top 15, vlastně oba dva. Jak on, tak Depardieu mají tak neuvěřitelný výrazový rejstřík, od gabinovské kamenné tváře až po "vztekem zrůzněnou tvář", dokáží bravurně zahrát blba i intelektuála, zmetka i beránka, bravo! Hned po Válce jsem si pustila aspoň kousek Kondomedie, abych se ujistila, že se vlastně mají rádi:-) ()

Juto

Mrazivý príbeh dvoch rivalov. Prvá hodina filmu je lepšia ako záver, ktorý je zmätočný a až moc prekombinovaný. Moc sa mi nechce veriť ,že celý príbeh je podľa skutočnej udalosti. Myslím že nie.Asi len z časti. 6/10 ()

emo

Vynikajúci thriller z policajného prostredia, ktorý zaujme kvalitným scenárom a skvelými výkonmi Auteuila a Depardieua. Konečne kvalitný áčkový film z francúzska v ktorom nemá prsty Besson(aj keď to by s vysokou pravdepodobnosťou nebol kvalitný :))) ()

Seag

Filmy podla skutocnej udalosti mám rád a tento je príkladom toho že nie kazdý skutočný príbech nedopadne az tak zle. Bol to uzasny film v ktorom si zahral aj sam velka hviezda Gérard Depardieu. Hrá tam velkú svinuktorú aj tak zabijú.Daniel Auteuil mi az ták známy herec nieje ale aj tak podal vyborny výkon.Film nemá chybu. Myslim ze si tento snímok zaslúži aj ***** hviezdičiek. ()