V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

Noviik

Tenhle animák mě nelákal, o to víc mě pak překvapil. Hodně burtonovsky provedené postavičky, příběh stejně tak. Shlédl jsem jej s menšími dětmi, pro které jde o opravdu povedený "hororový" zážitek. ()

rodo

Velmi zábavný animák. Kdyby pokračoval v druhé polovině tak, jak byl našláplý v polovině první, možná bych dal i pět hvězdiček. Ale stejně jsem se bavil :-) ()

Mrkvič

Kdo by na takový animovaný film bral malé děti, bude je muset týden uklidňovat. Nevím jak moc to mělo být účelem, ale určitě nejde o komedii, to bych už spíš označil film za horor. Každopádně ale příjemný animák. ()

Karush

Myslela som, že to bude niečo na štýl detských detektívok, ale toto sa nieslo v úplne inom duchu, takže dosť veľké sklamanie z mojej strany. Najväčšou chybou asi je, že film nemá určenú vekovú kategóriu, pre ktorú by bol vhodný, hlavne kvôli netradičnému štýlu, malé deti to ešte viac zdeprimuje a už pre dospelého diváka je to nudná somarina. V 3D som si istá, že je to o moc väčší zážitok, ale v klasickom formáte je to utrpenie dopozerať až do konca (keď ich už naháňa dom, to je už vážne veľa) Film, ktorý na prvé pozretie ešte obstojí svoje miesto, ale na druhé už rozhodne nie. ()

Dado

Zástup známych mien na rôznych postoch, ani nezvyčajná forma produkcie v podobe využitia motion capture ešte neznamenajú kvalitný animovaný film. V tom dome straší to aj s týmito esami v rukáve vytiahol v mojich očiach na poli svojho žánru nanajvýš na priemer. Pri hodnotení samotnej animácie, ktorá už v dobe vzniku filmu musela pôsobiť zastaralo, by to zrejme dopadlo ešte horšie. Celý dojem našťastie ťahá nahor príbeh. Ani v jeho prípade sa nedá hovoriť v superlatívoch, no kombinácia béčkového hororu ako z 80. rokov a prvkov Hitchcockovho Okna do dvora zafungovala pomerne dobre. A vďaka sledovaniu celej zápletky z pohľadu detských očí si počas filmu na svoje aspoň čiastočne prídu malí i veľkí diváci. (60%) ()

TO

Zdařilá odbočka od klasického pohádkovsky roztomilého schématu. Rozhodně je nač se dívat, čeho se bát a i s kým sympatizovat. Wes Craven a Stephen King mohou závidět. ()

lennyd

Celé generace dětí se bojí starého staříka Nebbercrackera, který se baví tím, že dětem zabavuje věci, které se zatoulají na jeho pozemek - různé míče, tříkolky a podobně. DJ, který bydlí naproti staříka potajnu sleduje, a zjišťuje, že problém není ani tak ve staříkovi, ale v celém domě. Po nehodě, kdy staříkovi se svým kamarádem přivodí infarkt, jsou nuceni bojovat proti celému strašidelnému domu ... Na jednu stranu docela prima pohádka, ale dětem bych film moc nepouštěl, pokud chcete, aby ještě někdy v klidu usínali (zvlášť pokud máte postarší sousedy bydlející v polorozpadlém domě). Celkově ale (kromě ulítlého a dost protahovaného konce) fajnovej animák... ()

Master19

Druhá polovina je hodně strašidelná a konec dost zvláštní (nerad bych prozrazoval pointu, ale záporák udělá dost neobvyklou věc). Některým klišé se tvůrci nevyhli, ale jinak je to pro mě příjemné překvapení - aneb "jiný" animák. Děti zvládnou hodně, ovšem toto je skutečně až pro minimálně 10+. ()

dANo

V prvom rade Monster House hodnotím ako príjemnú zmenu oproti klasickým animákom, ktorými som už bohužiaľ natoľko presýtený, že ma v poslednej dobe už vôbec nechytali za srdce... až kým som nevidel tento podarený ľahký horor, kde detskí hrdinovia riešia záhadu strašidelného domu. Veľmi pekne spravené hlavne po vizuálnej stránke a vraj to má skvelú 3D verziu, ktorú by som si teda veľmi rád pozrel... ;o) ()

Aven

Pro děti je tenhle animák rozhodně strašidelná a zábavná záležitost. Ikdyž jak čtu komentáře tak i pro dospělé. Bohužel se k nim nepřidám, jednoduše mě to nebavilo, což samozřejmě neznamená, že by šlo o špatný film. ()

Lentia

Mozna bych mela dat tomuto filmu jen 3 hvezdicky, ale na druhou stranu jsem se snazila vzit do role 10tileteho ditete, asi bych se mnohem vic bala a film by pro me byl mnohem zajimavejsi a ne misty tak nudny. Ale jinak musim uznat, ze jako horor pro deti, je film bajecny. Proto mu davam 4 hvezdicky (predstavujice si, ze jsem male dite) :-) ()

yeniczek

Příjemně mrazivý animovaný film s až neobvyklou civilností chování postaviček... Takhle mě dlouho žádný animák nepobavil, škoda, že někde v půlce to ztratí trochu toho kouzla... Ale přesto je to takové zjevení mezi neustále se opakujícím se motivem novějších animáků a dokáže bavit celou stopáž.. 8/10 ()

Danny F.

Paráda. Děj přiměřeně plyne, atmosféra hororového žánru je dost cítit a k tomu animace dádvá v celek tento ''dětský horor'', který je velice povedený a má svůj styl. Hlavní představitel, jak já ho nazývám ''ušoplesk'', se povedl. Tento animák se rváří jako hraný film a docela dobře mu to jde. 85% ()

lykan9

Velice slušně odvedená pohádka, která místy i nažene husí kůži. Při nejmenším se dospělák aspoň tolik nenudí, když musí občas vybrat na víkendový večer pohádku pro děti. ()

VanTom

Variace klasické historky o tajemném strašidelném domě na předměstí se sice nepodbízí nejmenším divákům (jinými slovy, přišla mi pro ně docela strašidelná), jenže těm dospělejším (natož dospělým) zase nemá moc co nabídnout. K tomu zúčastněné postavy více či méně otravují, za všechny hloupý nemotorný nevtipný kámoš Buřt. Líbila se mi ale CGI animace, lehce trhaným stylem (záměrně?) vzdáleně připomínající stop-motion loutky. ()

liuk

I kdyby byl Monster House sebelepší, nepovedlo se mu dohodit takové argumenty, které by mě přesvedčily o vrtkavosti mého předsudku, který jsem si udělal hned po prvních pár minutách. Nevidím totiž jediný důvod, proč tento film ve kterém jsou jen a jen lidé dělat v CGI, a to ještě v nijak slavné. Postavičky vypadají jak ze Sims 10 a pohybují se jak Jája a Pája. Copak hranému dětskému filmu zvoní hrana? Jestli ano, tak je to škoda, tenhle kousek by s reálnými herci a prostředím působil mnohem lépe. K příběhu: když divák o domu ještě nic neví, tak je to v rámci silně omezených možností i napínavé, jenže finální rozuzlení a strašně dlouhá akční sekvence příběh minimálně přizabije. Co se dá dělat, potenciál zde rozhodně byl. ()

Jaro.Krafcik

Na sviatok všetkých svätých pokračujem v hororovej nálade. Tento animovaný film som ako malý zbožňoval. Ani by som nepovedal že je to také staré. Bavilo aj teraz, hlavne vďaka prostrediu jeseňe a Halloweenu. Nuž strašidelný dom bude mať svoje čaro aj po x generácii. 5* ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra