Kosmik 1 odpad!

Jsou filmy, které by si zasloužily být více ohodnoceny a místo toho jsou zbytečně zašlapány někam mezi odpad. Naproti tomu jsou filmy, které nemají naprosto nic do sebe, jsou odpadem už jen tím, že vznikly a ty jsou pak z mě nepochopitelných důvodů vyzdvihovány skoro až k nebeským výšinám. To je právě případ tohoto zvráceného snímku. Dá se v něm vidět tolik brutality, že v téhle dávce, by to leckomu vystačilo do konce života. V podstatě tu nejde o nic jiného, o žádný děj, o žádné umění, ale jen o tu brutalitu. Tenhle film je přesně určen pro ty, co mají mírně narušenou psychiku a nebo jsou trošku zaostalí a pak po tomhle filmu povraždí rodinu a sousedy. A nebo když vezmu v potaz tu lepší možnost, tak pro ty, co si tenhle film pustí těsně před sebevraždou. Je mi líto, ale abych se díval na sadisty, kteří jsou zde vyobrazeni jako hrdinové, na to prostě nemám žaludek. Typický příklad filmu o hovně a jen kvůli brutalitě (což mi v tomto případě přijde skoro jako slabé slovo) příšerně nadhodnocený. Všichni, co zde dávali více jak dvě hvězdy, tak opravdu nevím, na co při tom hodnocení mysleli. Ale možná, že to brzy zjistím při sledování večerních zpráv... Opravdu největší kurevstvo, co jsem měl možnost vidět. 5% ()

Kali4

[Komentář obsahuje SPOILERY!] Film, kde na plné čáře vítězí zlo. Natočené je to hezky syrově a má to hutnou atmosféru, ale mě u toho nebylo dobře, protože jsem nebyl schopen se s filmem srovnat po morální stránce. Zlo a dobro mohou být leckým prezentovány jako relativní, ale motivace a jednání Vyvrženců stojí jednoznačně na křesťanských základech (rodina základ společnosti, motiv oběti, apod.). Všechny postavy ale byly buď sociopati, nebo psychopati, a v závěru je jim (jako odměna) doslova darována nejlepší možná smrt, neboť rodina umírá pohromadě, po svém a především svobodná (song Free bird budiž toho nesporným dokladem). Tito zlí (?) vyvrženci mi přijdou děsiví proto, že jsou prezentováni jako kladní hrdinové v jiných filmech, plní úlohu, která normálně připadá kladným postavám, a proti nim stojí coby padouch vlastně postava kladná. Scénář je napsaný asi logicky správně, poněvadž "se nezpronevěřuje" svým myšlenkám, což mě též děsí - jaký je Rob Zombie asi člověk? Ale možná to celé byla ironie, kterou jsem nepochopil a vlastně ani pochopit nechci. ()

Jaro.Krafcik

V niektorých momentoch lepšie ako prvý diel a niektoré momenty hlavne ku konci boli zas slabšie. Ale aj tak Rob Zombie opät predviedol že vie točiť filmy. A Vyvrheli si zaslúžia dobré hodnotenie už len za ten nápad,no k dokonalosti im chýbalo. 4* ()

Dagoussek

"Tutty-kurva-frutty!" Na tento nechutný, nelítostný a psycho horor musíte mít silný žaludek. Kdyby polda dodělal pořádně jsou pomstu, dala bych i lepší hodnocení. Konec to zabil. ()

jenik71

Zajímavější pokračování Domu tisíce mrtvol. Zde jde o místního šerifa, jenž je bezmezně odhodlán dostat pomatenou vraždící rodinku a oplatit jim stejnou mincí, jakou oni likvidovali své oběti. Jestli se mu tento nelehký úkol podaří, na to se mrkněte sami. Tenhle díl hodnotím 60%. ()

Amputace

Úvodem svého komentáře musím uvést, že jsem neviděl "Dům tisíce mrtvol" a skočil tedy rovnou na volné pokračovaní. No skočil, ono se to tak říct nedá, spíše jsem se s ním náhodně potkal. Tehdy jsem hodnotil čtyřmi hvězdami s tím, že toto dílo naprosto předčilo má očekávání, nyní po druhé projekci hodnotím plným počtem s tím, že se toto dílo bezostyšně sápe po filmové dokonalosti. K tomu, aby byla genialita tohoto snímku opravdu krystalická a čistá jako v mém případě, je třeba naprosto vypustit logickou rovinu, která zde neselhává, ale vůbec neexistuje. Je zbytečné uvádět příklady, protože těch je tu vskutku přehršel a na každém kroku jich nalezneme několik a nejedná se pouze o dějové aspekty, ale taktéž o motivaci hlavních "hrdinů". Je zkrátka třeba zcela ustoupit logice a kochat se jen formální virtuozitou Roba Zombieho a zvráceností jím vytvořeného světa, v němž nenalezneme jedinou "normální" postavu a co není normální, nebývá zpravidla ani logické. Rob Zombie však není pouze audiovizuální hračička, ale především umný mystifikátor a předkládač (či vyvraceč?) sociálně-morálních kodexů v nejzazší možné míře. Velmi podrobně a zarputěle se zabývá rozpory mezi dobrem a zlem, rodinnou pospolitostí, kterou zde paradoxně představuje nejkrajnější extrém nelidskosti a motivem spravedlnosti (kterou má vykonat sám velmi krutý představitel zákona). Nesouhlasím však s tvrzeními, že Zombie se zápornými postavami sympatizuje (vynechám-li závěr, samozřejmě). Jeho vyprávění a rozvíjení příběhu je poctivě objektivní. Obě strany, jak tu zlou, tak tu "dobou" představuje se vším všudy. - Rodina, ač bestiální a necitelná, tak stále schopna silné soudržnosti (o které současné rodině lze říci to samé?) a to jak morální, tak názorové (viz. závěr). Šerif naopak jako představitel spravedlnosti neplýtvá nadávkami, výhružkami ani fyzickou agresí. Vše si vysvětlujeme jako běžný průběh pomsty a až do chvíle než příjde (SPOILER!!!) jeho smrt, nás nenapadne pohlížet na jeho osobnost jako na nositele zla. Poté si však musíme položit otázku: kdyby skutečně vše vyšlo tak jak mělo a rodina skutečně v nelítostných podmínkách zhynula, dokázal by šerif ještě kdy vést život bez přítomnosti zla? Dokázal by se této brutální zkušenosti zbavit do takové míry, aby přestala opisovat jeho asociální výklad morálky? Nebo by naopak poznal opravdové osvícení tím, že takto napravil Bohův omyl? Jeho smrt ponechává odpověď na tuto otázku průchozí a divákovi umožňuje konečné sympatie s vrahy (zde už je patrný Zombieho záměr převracet, klamat a ukazovat věci jinak, než bývají obvykle přijímány). Proto si někteří myslí, že to byl Zombieho záměr, uctít něco zvrhlého a otřesného, ale ne, chtěl divákovi říct, že skutečně objektivní dobro a zlo neexistuje. ()

manonfire

Tohle pokračování je neobvyklý vyvrženec, bastard, který se naopak stydí za svého nenáviděného rodiče a nechává ho daleko za sebou. Zatímco dům tisíce mrtvol byl hodně špatný horor i špatný thriller, tak Vyvrženci se okleštili trapně morbidních záhrobních extempóre a přidali na reálném popisu zvráceností. Tohle je prostě kvalitní a velmi nepříjemný slasher s cynickým humorem, který se potají zrodil z druhořadé pouťové jízdy strachu předešlého dílu. Ne příliš častý jev. 80% ()

Lottr

Film založený na tom, aby zhnusil divákovi veškeré iluze a sny. Jenže realita je jiná. Někdy máte cigáro a nemůžete najít zapalovač a jindy je to naopak. V tomhle filmu najdete všechno, co škodí vašemu zdraví a to stejně blaženou cestou, jako je spojení cigára a zapalovače. V podstatě máte dostatek všeho, co škodí vám i lidem ve vašem okolí :) Drsná podívaná, sposta krve i vtípků, na které budete myslet i zítra... ()

Karlos10

V prvé řadě nutno podotknout že Rob Zombie má vytříbený vkus a velice zvláštní styl natáčený brutálních, nechutných a dost přehnaných filmů, na které většina diváků nikdy nepřijde na chuť. Na druhou stranu jistá originalita zrovna v tomto snímku je a člověk vlastně neví jestli má s hlavními představiteli sympatizovat a nebo naopak doufat kdy jim někdo konečně vystřelí mozek z těla. Velice povedená je ve filmu hudba, která scénám dodává správně ''old school'' atmosféru, také herecké výkony obzvlášť Sida Haiga a Billa Moseleyho nejsou vůbec špatné. Mínusy už vlastně víte, a to je právě ten Zombieho styl který málo komu sedne. Už po prvních 5 minutách poznáte jestli se vám Vyvrženci pekla budou a nebo nebudou líbit. 68% ()

sedm.1

Chvíli jsem přemýšlel,jestli mám dát odpad,za pár minutek mě zas napadlo hodnotit maximálním počtem pěti hvězdiček.A neboť se nemohu stále rozhodnout,dám tedy průměrné tři,čímž nechci ale naznačit,že jde o průměrný film.Rozhodně jsem od Vyvrženců čekal mnohem větší brutalitu,masakr a cákance krve a vnitřností na všechny strany,čehož se mi nedostalo ani zdaleka a jde spíš o psycho než splatter.Režii Rob Zombie zvládl velice slušně,ale mě to prostě přišlo jako ptákovina,a nevím jestli to byl jeho úmysl,ale spíš mi fim připadal jako velmi černá komedie.Devil's Rejects mají 100% něco do sebe,jen jsem prostě nepřišel na to,co.Zatím :).Nicméně horrorovým fanouškům doporučuji,já byl bohužel krapet zklamán! ()

Soweek

Když jsem hodnotil House of 1000 corpses, říkal jsem si v duchu,že od Roba Zombieho se čekal mnohem lepší horor a že to prostě posral. Ted když jsem viděl druhý díl mi začíná docházet,že House of 1000 corpses bylo spíše takové intro, aby jste pořádně poznali rodinku Fireflyů a abyste z tohoto filmu měli ten správný zážitek. Na 4 hvězdy to není,ale 3 mi přijdou zase málo. Rozhodně se na tohle nedívejte bez shlédnutí prvního(i když velmi slabého) dílu. ()

vincent

Vlastne je to dosť nuda. Nie je to nejak extrémne brutálne (alebo som už tak otupený), príbeh to nemá skoro žiadny, postavy zahraté chabo. No ak sedíte niekde na západnom pobreží Škótska, v dedine s 1000 obyvateľmi, kde nemáte skoro čo robiť, tak po nejakých 4-5 pivách vám to príde celkom zábavné. Jedna hviezda za postavu klauna a druhá za dobrý soundtrack. ()

lskala

Čekal jsem brutalitu, potoky krve a strach až z toho budu maggi v kostkách srát, ale nic takového se nekonalo. Průměrný horor se skvělým W. Forsythem. Ten si zde vysloužil titul - "nejdrsnější šerif v historii kinematografie!!!" Za něj hvězdička navíc. 50% - 3*** ()

The Viper

Rob Zombie po druhé a z jiné strany, kdy i přes ten úchvatný gore a no mercy přístup nám podává na stříbrném podnose skvělý druhý chod tentokrát s lépe propacovaným příběhem a hlubším procitnutím do charakterů hlavních postav. Je jen na vás komu budete fandit, ale na své si určitě příjdete. SILNÉ STRÁNKY: brutalita, humor, akce, zvrácenost... ()

Gyorgy

Tenhle snímek má své kouzlo. Ve většině filmů stojíte na straně dobra, tady se vám ovšem může stát, že začnete držet palce úplně opačné straně a i přesto, že jsou to hovada, co se vyžívají v zabíjení nevinných lidí. Rob Zombie nám dal to, co umí, a já se zase o krok víc stal jeho větším fanouškem. Velký palec za Parmetovu kameru, dokonalého hereckého obsazení (Moon Zombie předevšim, tý mi i ke konci bylo líto), výběrového soundtracku i za naprosto úchvatného finále..Ovšem i přes to všechno se mi víc líbil Dům tisíce mrtvol, asi tam pro mě bylo víc té 'fantasmagórie'. ()