Tomco

Výborná zábava. Jednoduchá zápletka, totálna agresia a veľa krvi. Konečne film, čo sa na nič nehrá. 80% ()

Joker Punx

Druhý film Roba Zombieho a zároveň zatim jeho nejlepší horor co natočil. Vyvrženci pekla je volným pokračováním filmu Dům tisíce mrtvol. Opět tu máme ty stejné postavy z jedničky, ovšem je tady malá změna - Ve filmu už neni v rodince dědeček Hugo a matku Fireflyovou už nehraje Karen Black ale jiná herečka. Hraje jí velmi sexy přitažlivá žena, herečka Leslie Easterbrook (Známá hlavně ze série Policejní akademie, kde hrála policajtku Callahanovou) Naopak tady ve filmu je pěkně odporná a úplnej magor :D I když tam je tak málo, roli zahrála opravdu dobře. Dvojka navazuje dobře na jedničku - Co se týče hlavně jedný postavy, herec William Forsythe tu zde hraje šerifa Wydella a je to bratr policajta z prvního dílu, kde zemřel. Hrál ho herec Tom Towles a v tomto dílu hraje cameo roličku, ve snu šerifa Wydella. Jinak tenhle díl je fakt něco! Krvavější a brutálnější. Gore scény jsou tady fakt dobře udělaný :) A hláškující rodinka nemá chybu. V další roli se tu objeví herec Ken Foree v roli pasáka Charlieho Altamonta, v českém dabingu ho namlouvá Bohdan Tůma a je to fakt prdel. Další postavy co tu jsou nový je herec Michael Berryman v roli Clevona (Známej ksicht hlavně z hororů Hory mají oči) Dále pak známý herec Danny Trejo v roli Ronda. William Forsythe v roli šerifa Wydella je dobrej zmrd, taky pěknej psychopat :D Zahrál to fakt hodně dobře. Bill Moseley v roli Otise opět výbornej, dobrý že tenhle herec dostává tyhle role magorů, dobře se na to hodí ten jeho ksicht. Tenhle díl fakt nemá chybu, scéna se slepicema je fakt prdel :D Dvojka už nemá tak strašidelnou atmosféru, ale triky a efekty jsou tady rozhodně lepší. Je to i vtipnější, skvělý hlášky ve filmu. Kamera skvělá, vizuálně je to líp udělaný a celkově je to nejlepší díl z celý trilogie. Nejlepší film Roba Zombieho. ()

Rocky62

Mezi vyvržence z pekla patří pravděpodobně i sám Rob Zombie, neboť takovýto brutální projekt bych nečekal ani od Tarantina či Rodrigueze. Příběh o jedné kultivované rodince, která nemá nic jiného v zájmu, než pomáhat lidem a šířit kolem sebe dobro se zdálo být jako ucházejícím námětem, jehož realizace dopadla uspokojivě. Úplná absence jakékoliv kladné postavy je v tomto případě k dobru. Všichni účastníci hrají přesvědčivě a mě osobně se nejvíce líbil Bill Forsythe, jehož nasrané pózy, které jsou k vidění i zde patří mezi prioritní pozitiva tohoto brutálního masakru. Vyvržencům by se měli obloukem vyhýbat slabé nátury, avšak jsem přesvědčen, že i přes svou odpornost a brutalitu si najde dost příznivců, kteří ocení jeho vytříbenou vulgaritu a vtip. 75% ()

Bachy

Že je Zombie psychopatickej magor je věcí samozřejmou. Že mám tohoto hudebníka opravdu rád je věcí vcelku podivnou, ovšem k jeho režijním pokusům mám stále spoustu výhrad. On sice dokáže skvěle zaplnit díru, která dnes zeje prázdnotou. Právě jeho prostřednictvím se vrací brutální horory, kde násilí je prvním i posledním. Nejdříve přišel Dům tisíce mrtvol a já si říkal, že je to sice blbost, ale dostal jsem se k filmu v náladě, kdy mi bezmyšlenková vyvražďovačka opravdu sedla. Vyvrženci pekla už sice ukazují, že Zombie už je v režii poněkud dále, ale bohužel mě to násilí absolutně unudilo. Možná jsem příliš přísný, ale ač se mi staré hororové klasiky líbí, tak tohle šlo absolutně mimo mě. ()

Chrustyn

Hodně ujetej film s pár drsnými scénami. Prostě ujetá rodina (jako např. v Texaskym masakru) zabíjela lidi, přišli na ně policajti, některým členům rodiny se podařilo (bohužel) utéct, po cestě občas někoho zabili nebo alespoň zajmuli a pak zabili (pěkná scéna utíkající žena vs. naklaďák:)) atd. No a nakonec... Prostě normálka. ()

Tommy987

Wow, tomu hovorím zmena! Rob Zombie sa od svojej prvotiny zlepšil tak o 500%. Už tu nemáme žiadne kváziefektné a neschopné hrajkanie sa s kamerovými filtrami, strihom, hudbou atď., ale poctivý hororový masaker s výbornou atmosférou a dobre fungujúcimi formálnymi prvkami. Takže u mňa spokojnosť a 8 / 10. ()

klerik

Zombie konečne skóruje! Pokračovanie jeho debutu je dospelejšie, premyslenejšie ale rovnako nekompromisné. Podarilo sa mu šliapnuť na päty takým veciam ako boli KALIFORNIA či TAKÍ NORMÁLNI ZABIJACI. To, že to bude ešte aj o emóciách som vážne nečakal... Režisérskych nápadov je tu kvantum (na rozdiel od DOMU 1000 MŔTVOL) a je to pekne divoká jazda... ()

Crocuta

U "Domu tisíce mrtvol" jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi *, k vyššímu hodnocení mne nakonec přiměla Baby a její zadek. Toho jsem si ve "Vyvržencích pekla" užil také měrou vrchovatou, mnohem podstatnější je ale vybroušenější režije, lepší kamera a hlavně daleko přímočařejší příběh. Nemá smysl hloubat nad tím, co se nám tu tvůrci snaží sdělit a nakolik je to morální - jde prostě o podívanou, kterou jsem si skvěle užil, podpořenou výborným hereckým projevem všech zůčastněných, přes jistou průhlednost zápletky se autorům podařilo udržet po celou dobu napětí na patřičné úrovni a v neposlední řadě - i když se tentokrát režisér nepodílel na hudbě, soundtrack evokující tak trouchu "Bezstarostnou jízdu" si poslechnu stejně rád jako Zombieho songy. ()

Hellblazer

Horror v ktorom je na americké pomery veľa násilia podaného pekne naturalisticky. Všetko čo bolo na House of 1000 Corpses dobré ( hudba, drsný humor, slušná atmosféra ) zostalo, navyše sa Rob naučil používať kamerové filtre a tým sa mu podarilo vytvoriť skvelú vizuálnu stránku a film ani na chvíľu nenudí. Pre hororových fanúšikov je to v tomto biednom roku povinosť, vlastne ide o jeden z najlepších hororov vôbec a znovuoživenie exploitation. 10/10 ()

heyda

No tak tohle mělo ale pořádné hororové kule! Originalita z toho čiší na všechny strany a jelikož film jel po celou stopáž na 120% intenzity, tak se sluší pořádně pochválit i herce, kterým jsem to věřil jako málokomu v hororu. SUPER! Do toho skvěle zvolená hudba. Prostě parádní hororová jízda od Roba Zombieho, kde už nečekejte žádné satanisty nebo zombíky nebo smrtelný virus, ale rodinku totálních šílenců. Velké překvapení a opravdová filmová chuťovka krutého násilí a originálního pojetí. 90% ()

mat.ilda

Renesanční člověk, ten pan Zombie - už jen jeho nevlastní jméno dává tušit pokleslý žánr - a s tímto vědomím jsem i přistupovala k příběhu a nemám důvod si stěžovat. Snad jen na pověst, jenž se vázala k odlehlé farmě - ta mírně předcházela skutečnost a nechávala diváka od prvních minut v předtuše netušeného čehosi, co se neukázalo být až tak extrémním, podstata hry s nervy tím však splnila nároky vysokého béčkového standardu a já se v tomto případě mohu prohlásit za obdivovatelku Zombieho režie, Parmetovy kamery, výběrového soundtracku i naprosto úchvatného finále... Jo, a palec nahoru za odvahu castingové komise, pokud se ovšem nejednalo o velmi věrohodné masky, soudě podle Dannyho Treja však tuto hypotézu mohu vyloučit :-) ()

rollman1

Pokračování snímku dům tisíce mrtvol jsem moc nevěřil a ono mě to hezky nakoplo. Vyvrženci si díky skvělému castingu hlavních záporáků drží svojí laťku hoodně vysoko a tak nechybí hordy skvělých hlášek, psychické terory a porce dobrého gore. Konec je zajímavě vyústěn a tak mě malinečko zklamal, ale i tak si ten film ty 4* hvězdy zaslouží i proto, že jsem se hodněkrát od srdce zasmál. Klaun byl prostě k popukání. ()

lillien

V stejném poměru výtlem, blití a kroucení hlavy, na jaké perverznosti může člověk přijít. Nevím, co Rob Zombie hulí a na casting bych mu asi fakt nešla, ale úchylná zábava to byla non plus ultra. Bubárna to určitě není, spíš šokující, zvrhlý a chechtací gore, ovšem i tak nic pro slečinky:) ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 11.2.2010 (uvedené pod názvom VYHNANÍ Z PEKIEL), réžia slovenského znenia (Markíza 2009) = ŠTEFAN MANDŽÁR - Ak existuje morálne zvrátený film s opovrhnutia hodnými antihrdinami, ktorým na konci filmu budete napriek všetkým zverstvám držať palce - potom je to práve tento ZOMBIEho opus. A tá piata hviezdička je za SHERI. Tutti KURVA Frutti !!! (10.8.2007) Slovenský dabing je MASAKER ! :-) Drístom o nekvalite neverte. (12.2.2010) slovenské INTRO ()

eraserhead666

Druhej film, kterej Rob Zombie evidentně točil sám pro sebe, aby udělal radost sobě a to je jeho velký plus. Snad proto, že se Zombie vykašlal na diváky a divačky a jejich případný reakce, film dopadl nadmíru dobře. Nebudu šetřit superlativy - skvěle natočená mírně drastická road movie s naprosto skvělými výkony Leslie Easterbrook a Sheri Moon Zombie. A Otis je bůh (pardon, ďábel). Zombie moc dobře ví, co chce a prostě to tak udělá. Není divu, že mu jen po pouhých dvou filmech byl svěřen remake Halloweenu, u něhož nezklamal. No, trošku mi, pravda, u Vyvrženců nesedl ten závěr (ne vyvrcholení, ale to, jak to bylo natočený, to zpomalení je až nesnesitelné). Co se mi ale na filmu líbí úplně nejvíce, je jeho filosofické vyznění - Zombie totiž ukázal, že neexistuje nic jako objektivní, jasně dané a neměnné DOBRO a ZLO, že prostě nejde jasně a všeobecně definovat, co je ZLO a co je DOBRO, v podstatě, že nic z těchto dvou pojmů neexistuje. Již (nejen) staří filosofové se zabývali otázkou, že ZLO či DOBRO jako takové nejde jasně definovat, protože se na tom nemůžou shodnout všichni/všechny. Co je zlé pro jednoho (např. vědomé působení fyzické bolesti), může být pro někoho jiného dobrem (např. pro masochistu/tku). Dá se tedy chování a činy rodiny Fireflyových považovat za ZLO, když se ke stejným činům a stejnému chování uchyluje i představitel zákona, policie (a tedy dobra), navíc evidentně nábožensky založený člověk (a náboženství se přeci pasují na představitele a hlasatele dobra) Wydell? Dá se tedy považovat za DOBRO to, že se zabíjení a mučení lidí jakožto ZLO ve jménu DOBRA trestá zabíjením a mučením lidí (tedy ZLEM)? ZLO či DOBRO se tak jeví jako čistě subjektivní jevy. ()

Xeelee

Pane, jsem tvá ruka spravedlnosti. Pane, jsem tvá ruka spravedlnosti. Pane, jsem tvá ruka spravedlnosti. Tvůj spravedlivý meč pomsty. Nechť jsou rány zasloužené. Ten šerif je fakt idiot k pohledání. Vyvrženci pekla už nejsou tak vtipně brutální a zábavný jako Dům tisíce mrtvol ani nemaj tak úžasnej vizuál, kterej nahradil čistej look let sedmdesátých, ale Rob zužitkoval svý nově nabitý zkušenosti filmaře a Vyvrženci jsou ve všech ohledech lepší. Prostě skvělá kamera, herci i vypiplanej scénář. Rob mě ale hlavně překvapil dokonalými konverzačními pasážemi. Jen tak dál. Scéna s náklaďákem a závěrečná jízda jsou nezapomenutelné. Vlastně celý film je jedna velká jízda (v Zombieho případě ale spíš na horské dráze než na pěkných dlouhých amerických silnicích). ()

SOLOM.

Tohle pokračování mě už tolik neokouzlilo jako první díl, ale pořád jde o nadprůměrnou podívanou. Úchylná rodinka akorát změní pole působnosti a jde řádit především do motelu. Chrochtal jsem si blahem, když započal ten masakr, přes nahé kozičky, kroutící se zadnici Sheri Moon až po dráždění zbraní v rozkroku -- přesně tohle vystihuje Zombie zvrácené choutky, které navíc dokáže skvěle natočit a to dělá z jeho filmů zvrácený sen každého hororového psychopata. Jenom konec byl už v duchu profláklých Tarantinovek. 7/10 ()

ARI50

Už dlouho se mi o tom povídalo až sem se k tomu dostal , zapadly smradlavý statek s pošahanou rodinou mužu, ale prostě někdy zvláštní hudba a podivný křik a konec divně ukončen jinak vše jelo dobře trošku oživit příběh a jeto. ()