Sawy

Začátek vzbuzoval slušná očekávání,část v letadle je docela napínavá,Cillian Murphy hraje výborně.Ale jakmile letadlo sedne na zem,je z toho totální béčkový brak,v kterém se sejdou snad úplně všechny klišé akčních i hororových filmů a závěrečná neustálá snaha tvůrců naroubovat na to happy end je spíš k smíchu.Takhle zkazit nadějný film,to je prostě zločin a díky tomu výš jak na dvě nepůjdu. 45 % ()

Morholt

Thriller, který nijak nevybočuje z řady podobných vydíraček. Přidanou hodnotou je v tomto případě Cillian Murphy, který je pro roli psychpatů jako stvořený, ale ani tady Craven z průměru nevykročil. 50% ()

Mordenroth

Craven je nepochybne expert na vytváranie napätia a Nočný let je chválitebne natočený thriller. V rámci žánru považujem tento snímok za vysoko nadpriemerný. Problém však predstavuje posledných cca 15 minút. Scenárista si zrejme myslel, že klišéovitý záver je tou najlepšou voľbou. Bola to však najväčšia chyba. Tým v podstate zaradil film k najspodnejším televíznym thrillerom. Nazdávam sa, že nebyť tohto základného nedostatku, mohol byť Nočný let bezchybným filmom. 70%. ()

Handle

O kvalitě scénáře by se možná dalo polemizovat, nicméně napětí to má, herci hrajou slušně a tempo je svižné. Ve svém žánru nadprůměr. ()

ScarPoul

Red Eye len dokazuje, že Wes Craven je tvorca, ktorý dokáže naozaj svojským štýlom narábať z napätím a hlavne s postavami, ktoré sa ocitnú vo vypätej situácií, v ktorej ide vo valnej väčšine o holý život. Tento triler sa nesie v troch rôznych prostrediach. Na letisku, kde panuje uvoľnená, miestami až romantická a nadnesená atmosféra, kde sa stretávame s obidvoma hlavnými predstaviteľmi. Druhé prostredie je mierne klaustrofobické a odohráva sa v lietadle, kde sa situácia vyhrotí a v zmysle povestnej vety – nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá – sa tu rozbehne nervy drásajúci boj o prežitie. Tretie prostredie je dom, kde Craven využíva všetky možné momenty prekvapenia, otvoreného násilia a pocitu, že ani doma nemôžete byť úplne v bezpečí. Príbehovo sa nejedná o žiadny zázrak. Ale to nemení nič na veci, že obidve hlavné úlohy aj McAdams aj Murphy si skvelo sadli a skvelo sa doplňujú a že film ani na chvíľu nepoľavuje, čo z neho robí akčnú jazdu a miestami aj celkom chytrú zábavu, ktorú si divák naozaj môže užiť ak nebude mať priveľa predsudkov. Osobne som sa zabával a aj keď sa jedná skôr o priemerný snímok, spôsob akým som sa pri ňom bavil bol nadštandartný. ()

hendrich6

Příjemný krátký thriller s dobrou atmosférou, ve kterém hraje hlavní roli Rachel McAdams,mě známá z Nesvatbových.Herecké výkony jsou výborné,jak už zmiňované McAdams nebo hlavní postavy Cilliana Murphy, který je fakt odporný a do této role se úplně hodil.Nevadia mi ani velmi krátká stopáž, a tak můžu být spokojen. 75 % ()

Lacike

Prvé dve tretiny odohrávajúce sa v lietadle sú dostatočne napínavé, ale mohlo to byť ešte vynaliezavejšie a prepracovanejšie. Zdá sa, že scenáristovi došli nápady príliš rýchlo a tak sa v poslednej tretine opustia kulisy lietadla a začne sa trápna variácia na Vreskoty v ktorej nemotorný zloduch naháňa po dome nevinnú hlavnú hrdinku. Až som po chvíli toho zloducha ľutoval, jak neustále padal a ona ho prakticky nonstop mlátila. Najlepších je prvých 20 minút v ktorých dokonale funguje chémia medzi ústrednými postavami a kľudne z toho mohla byť romantická komédia. Takže celkovo to je dosť nesúrodý film, ktorý ponúka z každého rožku trošku, ale nič dostatočne nedotiahne. 6/10. ()

BoPo

Jednoduchá zápletka, ktorá bola celá odhalená hneď z kraja. Kedže nezostalo žiadne neznámo, tak sa všetko točilo okolo mini súbojov hlavnej dvojice. Napriek absencií prekvapivých momentov sa jedná o záležitosť s dobrou atmosférou, ktorá je spôsobená predovšetkým negatívnou aurou Cilliana Murphyho. Neviem si Noční let predstaviť ako kino film, ale pre TV má všetky parametre na dostačujúcej úrovni. ()

malylada

Typicky Cravenovsky rozehraný scénář se svižným tempem a akcí. Část, která se odehrává mezi hlavní hrdinkou a nájemným vrahem v letadle, funguje jako thriller výborně a neustále přichází s nečekanými nápady. Poté se zápletka začíná stáčet do bečkovských vod a závěr mi přišel až zbytečně přes čáru a odfláknutý.......6/10 ()

Martinibaby

To co Rachel a Cillian výborně rozehrávali na letišti a posléze v letadle by v mém oku pravděpodobně stačilo na víc hvězdiček. Ale jak to tak bývá, konce dokážou dojem z filmu jako celku posunout, ať už nahoru nebo dolů. V tomhle případě mi bohužel zbytečně 'zhororovatělé' honičkové scény na konci filmu celkový dojem malinko pokazily. Na ústřední dvojici se mi ale opravdu dobře koukalo, i taková Jayma Mays mě svou menší roličkou hodně potěšila. A díky svému obvyklému zvyku dívat se na trailery až po shlédnutí filmu, jsem seděla skoro celou dobu napjatá jako kšandy :) Takže sice 'jenom' za 3, ale hodně veliké hvězdičky. ()

MoiJe

Doost dobre. K vyssiemu hodnoteniu chyba len pocit, ze to nemam potrebu este niekedy vidiet znova. Update: Odvtedy som to videla veeelakrat, zakazdym dobrovolne. Dviham teda aj hviezdicky. :) ()

Dale

Wes Craven už nie je tým, čím býval. Ďalší priemerný americký thriller, navyše s dosť nezmyselným politickým pozadím. Chýbalo tomu napätie, dosť často som sa musel len pousmiať nad chovaním postáv (to, že hlavná hrdinka pri úteku pred prenasledovateľom nezabudne zakopnúť a spadnúť ani nerátam). A tak zúfalo neoriginálne, podobných filmov som videl desiatky a Craven neprišiel s ničím novým. Rachel McAdams je k nakousnutí, ale to je asi tak všetko, čo je na Red Eye zaujímavé. Cillian Murphy zahral rolu psyochopata v rámci možnosti celkom dobre, no k výkonu Jacka Nicholsona v The Shining to má ešte veľmi ďaleko. ()

murakamigirl

Neskutočná Rachel McAdams, uveriteľný záporák, uveriteľná zápletka plus správna nadsádzka pre najdramatickejší pôžitok ROVNÁ SA Hady v letadle plus atmosféra mínus hady, mínus Samuel L. Jackson plus McAdams plus Cillian Murphy plus pochvalné audio plus Elm Street ROVNÁ SA nočná mora. ------ 90% ------ ()

JohnCZ

Vyloženě jednoduchý, ale ukázkově napínavý a trefně obsazený thriller, který nenudí ani minutu. Líbí se mi především fakt, že postava Rachel McAdams jedná reálně a ačkoli to není žádná nesmrtelná hrdinka, není hloupá a ani vyloženě bezbranná. Krátká stopáž je rozhodně ku prospěchu věci, protože film nevypadne z tempa ani na minutu a graduje až do konce. Cillan Murphy se pro podobné role narodil, ukázkovej záporák. ()

Skrk

Scény v letadle byly celkem fajn. Nechybělo napětí a klastrofobické scény. Jenže když se z letadla vystoupilo, začalo to být víc a víc dementní a nechtěně vtipné. ()

corpsy

Naozaj skvelá napínavá zábava, ktorá ma fakt napätia na rozdávanie. Cillian Murphy je ( odpustí mi ) ideálnym predstaviteľom na takúto úlohu. Rachel McAdams je jeho dôstojným hereckým partnerom a tak sa táto inteligentná a nervydrásajúca dráma môže spoľahnúť na kvalitný, minimálne herecký, zážitok. ()

Kryton

Na jeden zátah , ale více ne. Craven vyjma Vřískotu za poslední léta nepředvedl nic extra. Kouzelný Cillian Murphy překvapil. ()

Andersis

Místý až dost napínavé, Cilian Murphy je můj nejoblíbenější herec a psychouše zahrál dokonale. Jde vidět, že Wes když chce tak pořád umí. ()