Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

subic

Tohle velmi zábavné divadelní představení v titulní roli s Miroslavem Donutilem je vždy skvělá podívaná. I když trvá přes 2 a půl hodiny, divák se nemá čas nudit, Donutil to tam sype celou dobu, klobouk dolů. Vynikající roli zde má i Miluše Šplechtová. Příběh je zcela jednoduchý, mnoho kulis netřeba, ty vlastně celou dobu zůstávají stejné, hra je založená hlavně na dialozích a Donutilových kreacích. Na Donutilovi je zde poznat víc než kde jinde, že herecky vyrostl na improvizaci v Huse ne provázku v Brně. Plný počet nedám, protože je to opravdu dlooouhé, nemá cenu na to koukat doma, lepší vyrazit do Národního. Na obrazovce mám ještě radši nesmrtelné Cimrmany. ()

Hawaj

Trošku lidovější pojetí, ale přesto výborné. Hlavně je skvělé vidět, jak pěkně hrají ti méně nasazovaní herci. Divadlo je radost. ()

DarweyD

Herecké výkony a zápletka za jedna, humor ovšem (třeba jako mně) nesedne každému, proto nemůžu dát víc než 3 hvězdy ()

ostravak30

Asi nemá cenu se rozepisovat. Jedná se o jednu z nejslavnějších divadelních her v Česku. Hlavní zásluhu na tom samozřejmě má Miroslav Donutil. Ještě jsem chodil do školy, kdy jsme to s rodiči viděli v televizi prvně a okamžitě jsme si to zamilovali a já dodnes vynechám jen málokterou reprízu. Protože je to úžasná směsice geniality Goldoniho s tou hereckou od Donutila. Těch improvizací, kterými své kolegy nejednou zaskočil. Málokterý herec by dokázal dotáhnout představení na šest set repríz a takovou slávu po celé republice. ()

Cannabis

nechodím rád do divadla, ale na tomhle představení jsem už byl třikrát!!! stojí to za to!!! když se vám nepodaří sehnat lístky (protože je neustále vyprodáno), tak nezoufejte... naše milá ČT naštěstí udělala záznam z Národního divadla a opravdu výborný!!! Ostatní herci jsou prakticky rekvizity, jelikož je to strhující one man show... nedokážu si představit někoho jiného v této roli, to prostě nejde... Miluju tu hru, dívám se pořád zas a znova... nelze nic jiného než dát 5 hvězdiček ***** !!! ()

Bratr

Viděl jsem tuhle hru i v jiných nastudováních, ale Donutil je v této uřvanině asi nepokořitelný. Bavil jsem se opravdu královsky a dokonce si k tomu i uvařil puding. ()

Tinaa

Nahonil se jako pes, taky se párkrát seknul, ale najděte druhého, kdo by tohle dokázal! A už proto doufá, že mu to všichni promineme. :) .... Nádhera. V divadle jsem to viděla asi 5x, v televizi si to také furt pouštím a přesto mám vždy co dělat, abych se nepochcala když to řeknu na plnou pusu ;). hlavní hrdina, sluha Truffaldino je neobyčejně vtipný jak svoji mluvou, tak i výstupy. Je nemožné najít alespoň jeden sušší vtípek, který by si herec mohl odpustit a snad většina si tohoto sluhu oblíbí, už jen pro jeho hloupost a krásnou naivitu. ()

Bobofon

Přehrávající exhibicionista Donutil a kolem široko daleko žádný zajímavý herec. Nevím, co by na tomhle mělo být dobrého. ()

Pete24

MIroslav Donutil není herec, je to divadelní, až téměř kabaretní hráč. Nechci nijak shazovat jeho hereckou kariéru ve filmu, naopak, chci pouze od průměrných nevýrazných hereckých výkonů ve filmech zvýraznit jeho postavení na pódiu, nejlépe za neúčasti jiných herců. Ve vedlejší roli (zde neexistuje více hlavních rolí) je velmi příjemným překvapením s notoricky známým hlasem dabér Alexej Pyško. 95% ()

MASH_4077

Byl jsem na tom třikrát a po každý jsem měl na 3 týdny podlitiny, jak jsem se řezal do kolena. To je prostě koncert, souhra ráje a andělů. ()

BrckoGOS

Jedním slovem: geniální!!! Brečel jsem smíchy ještě dvě hodiny potom a hlavně.. ještě dnes jsem schopen pustit si to několikrát za měsíc a bavím se uplně stejně!!! ()

Mikakel

Když jsem před pár lety viděl Míru jak tam na tom pódiu hraje,jak skvěle hraje jeho roli sluhy,tak jsem se smál opravdu až do konce. Sranda,dobrý příběh, a opravdu mě Donutil donutil smát se tomu do dnes.:) ()

persik

Jedna hvězda dolů za to, že divadlo řadím jinam než filmy a nepovažuji za fér je porovnávat navzájem se navzájem:) ()

Baldi

Na tomto představení jsem byl v Národním divadle 4krát a považuji ho za jednu z nejlepších divadelních komedií které jsem viděl.Národní divadlo tuto hru hraje více než 15let a stále je o ní zájem.Nejvíc zde vyniká Miroslav Donutil, Miluše Šplechtová, a Alexej Pyško.Pěti body hodnotím divadelní záznam který odvysílala Česká televize a také vyšel na DVD.Živému představení bych dal klidně sedm bodů. ()