Policie v Marseille dostane tip na narkotika ukrytá v zásilce ryb a prohlíží celý náklad. Do toho přijíždí z New Yorku policista Doyle, aby zde chytil drogového obchodníka Charniera,který mu v Americe uprchl. Spolupracovat má s komisařem Henrym Bárthélémyim, jenže od počátku si zrovna nepadnou do oka. Brzy je zabit i Doylův člověk a ukáže se, že Doyle tu má být vlastně jakousi návnadou na Charniera. Ten také Doyla při jedné akci zahlédne a večer je Doyle přepaden a unesen skupinou mužů. Únosci - Charnierovi muži - ho drží ve starém hotelu tři týdny a neustále mu píchají drogy, zatímco policie ho intenzivně hledá. Nakonec ho Charnier nechá úplně zdrogovaného vyhodit před policejní stanicí. Lékaři se sice podaří zachránit mu život, ale Doyle se musí léčit z drogové závislosti. Barthélémy se o něj stará. Když se Doyle po čase ze všeho dostane, uvědomí si, že byl pouhou návnadou... (oficiální text distributora)

PTuranyi

Drsný policajný príbeh o prenasledovaní drogového prostredia v Marseille. Detektív Doyle sa vydáva do Marseille prenasledovať Alaina Charniera zabezpečujúcim dodávky heroínu do New Yorku už v predchádzajúcom dieli. Francúzska polícia si ho však drží od tela, tak sa potĺka po meste. Gene Hackman tú frustráciu hrá výborne a to ho ešte nevie, že ho čaká kúra heroínom zabezpečená podsvetím, drogová závislosť, predávkovanie a liečba. Si píšte, že keď sa z toho dostane, tak zločincom pekne podkúri. Atmosféra je správne gangsterská. Produkcia je výborná a dokonca experimentuje s pohľadom hlavného hrdinu pri prenasledovaní. ()

xander

Zatial čo jednotka bola skôr o sledovaní a akcii, dvojka sa výrazne venuje drogovej závislosti a liečbe Gena Hackmana. Nieje tu toľko akcie a napätia ale znovu je tu skvelý Gene a starý lišiak Fernando Rey.Frankenheimer natočil úplne iný film ako bol Friedkinov originál a výsledok ako to už býva je tiež o niečo slabší. Zatial čo jednotka bola jasne za lepšie 4 hviezdičky, dvojka unikla 3 len o vlások. ()

Moraldo

jedna z mála záležitostí, kdy dvojku řadím kvalitou na úroveń jedničky. Tyhle dva díly patří k sobě, teprve dohromady dávají ten správný celek. Atmosféra, realita a pocit osamělosti jsou dokonalé. Tohle je prostě vynikající záležitost a není potřeba žádných digitálních efektů. ()

Dr.dogous

Francouzská spojka II, dopadení, pod jiným režiserem, nežli I, neméně dobré. Gene Hackman je ještě hloupější, než v I, ale o to svéřepější, umanutější. Dostává se do drogové závislosti, do které ho uvedl jeho soupeř, šarmantní, až trochu oslizlý Fernando Rey (zapůječný od Buňela). Můžeš být přitroublý, ale když to vynahradíš dobrou střelbou z pistole, neunavností pitbula, můžeš slavit taky úspěch, i mezi "žabožrouty". ()

Tomulka

Drsný film hlavně díky odvykačce G.H. (alias Doyla) každopádně jsem toho názoru, že je film důstojnou dvojkou a zaslouží si minimálně čtyři hvězdy. ()

ragtime

Nápad prehodiť dej do Marseille kvitujem a treba povedať, že s jednotkou má film spoločného málo (nehovoriac o deji). ()

Trescha

Na rozdíl od většiny,mě se zdá dvojka ještě o fous lepší než jednička!!! Což je u většiny filmů nemyslitelné.... Nezapomenutelná scéna s krádeží hodinek! ()

bodo1

Nezabudnuteľná atmosféra, vtedy som bol ešte decko, ale aj tak, super autentické prostredie, Hackman ako naozajstný pichač, úžasné. Tie zašpinené ulice, ten bordel, proste všetko ako má byť s tej doby. To nepochopenie medzi americkým systémom práce polície a tým francúzskym. A skoro žiadny negri, ani na tej pláži kde hrali volejbal. Jeden jediný primát. To sa dnes nevidí. ()

Cesty timem

Slabší než první díl. To je obvyklé. Ale Hackman je výborný. A po přečtení některých komentářů musím souhlasit s "anderson". Také jsem film tehdy viděl, když jsem byl na střední škole a scéna se závislostí na mě silně zapůsobila. Ne drogy ne, on v tom byl nevině... :-) to sice jo, ale byl v tom a byl na tom špatně. Mě by zajímalo, zda a jak takové scény působí na dnešní mládež. Asi jako na nás tehdy ne. Už jsou imunní, škoda. ()

Marcecek

Jednotka Francúzskej spojky mala otvorený koniec, príbeh osobnej vendety Pepka sa dvojkou uzatvoril. Dvojku už režíroval iný režisér, ale zachováva si ducha pôvodného snímku, aj keď miestami stráca tempo, holt jednotka na čele s Friedkinom nastavila laťku veľmi vysoko. Aj tu sa nachádzajú zaujímavé scény, najmä absťáky a realisticky zobrazená odvykačka hlavnej postavy, podobne ma prekvapili, aj keď je to detail technického rázu, FPS pohľad pri záverečnej honičke. Gene Hackman hrá svoj štandard a na konci sa konečne po chvíľach hrôzy dočká a divák môže byť so záverom jeho príbehu spokojný. Oba diely som videl deň po dni, dvojka je poctivá kvalitná práca, aj keď miestami stráca dych a tempo, možno aj ten Gene je trošku menej výrazný, zatiaľ čo jednotka je dávno tou legendou, ktorá sa už veľmi ťažko mohla prekonať. ()

JoudaCZ

Pokusím se nesrovnávat s první Spojkou... FS II. je dobrá, poctivá kriminálka. Má výbornou atmosféru. Má skvělé momenty, např. Doyleovu drogovou cestu "tam a zase zpátky". Má skvělý závěr - působivě natočená závěrečná honička jde až na krev a strohost posledního záběru je velmi osvěžující (žádné dlouhé pohledy z očí do očí podkreslené dramatickou hudbou). Naproti tomu jsou tam zjevné lapsy: scénář občas příliš staví na náhodě, některé scény působí nechtěně komicky (zátah v docích připomíná televizní Profesionály, výprava detektivů do arabské čtvrti dokonce vypadá jako něco z Fantozziho...). Ale v souhrnu platí, co jsem psal na začátku: dobrá, poctivá kriminálka. ()

rjl

Kvůli tomuto filmu se bojím navštívit Marseille, když jsem v Provence, vždy raději projedu okolo... ()