Oscarový snímek Malá Miss Sunshine je černá komedie o jedné dysfunkční rodině, která se vydává na soutěž krásy. Sedmiletá Olive Hooverová je nadšená, když zjistí, že dostala příležitost zúčastnit se jako soutěžící prestižního klání Malá Miss Sunshine v Kalifornii. Hooverovi však žijí v Novém Mexiku a peněz nemají zrovna nazbyt. Takže jediný způsob, jak Olive její sen splnit, je naskládat celou rodinu do dodávky a vyrazit na cestu společně. Posádku zchátralého Volkswagenu tvoří kromě Olive její nezaměstnaný otec Richard, přepracovaná matka Sheryl, vzteklý dospívající bratr Dwayne, který je velkým obdivovatelem Nietzscheho, strýček Frank se sebevražednými sklony a vulgární dědeček Edwin. Cesta je dlouhá, prostoru v dodávce málo a všichni členové rodiny si brzy začnou lézt na nervy. Když starý autobus po chvíli vypoví službu, Hooverovic musejí začít bojovat nejen mezi sebou, ale i s časem, aby na Oliviinu velkou premiéru nedorazili s křížkem po funuse. (HBO GO)

Sabsimplex

Tento film vyprávějící neuvěřitelný příběh šesti-členné rodiny zrežírovali rovnou dva režíséři, a aby toho nebylo málo, tito režíséři jsou i manželé. Jonathan Dayton pochází z Kalifornie stejně jako jeho žena Valerie Faris. Začínali jako režiséři videoklipů celkem známých hudebních kapel a poté se dostali i do filmového průmyslu. Malá miss sunshine lze doporučit těm, kteří hledají film na zasmání či odreagování. Tématem filmu je příběh malé holčičky, která nesmírně touží po korunce krásy a její rodiny, která se rozhodne jí v tom naprosto podporovat a dokonce i provázet dlouhou cestu do města konání soutěže. Už jenom samotné složení rodiny napovídá k tomu, že tento výlet nebude probíhat normálně. Otec rodiny (Greg Kinnear) se snaží učit ostatní lidi, jak dosáhnout pracovního úspěchu, ovšem on sám úspěšný není. Matka (Toni Collette) je nezaměstnaná a stárá se o celou rodinu. Jejich malá dcera (Abigail Breslin) je posedlá získáním korunky krásy, pubertální syn (Paul Dano) se chce mermomocí stát vojákem a proto se rozhodl několik let nemluvit. Do rodiny se připojí bratr matky (Steve Carell), který má sebevražedné sklony a dědeček (Alan Arkin), kterého vyhodili z domova důchodců za šňupání kokainu. Je to velice poutavý a jednoduchý příběh se skvělými hereckými výkony, který rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Flahertie

Nazvala bych to totální prázdninovou oddechovkou, nebo prostě jen příjemným filmem na večer, který vás pobaví, neurazí ani nějak zvlášť nenadchne. Typická Amerika, prostě odraz amerického způsobu života. Ve filmu se promítnou asi 3 dny ze života jedné americké rodina, přičemž nejmladší členka rodina se dostala do soutěže Little miss sunshine a celý film se točí okolo cesty do Kalifornie, kde se soutěž odehrává. Během cesty se rodina potýká s různými starostmi, ať už to jsou poruchy auta, hysterický záchvat syna nebo smrt dědečka. Všechno je ale podáno vtipně, takže celý film v konečné fázi vyzní jako nenárožná oddechová komedie. ()

kej-el

Chcete si odpočinout, pobavit a podívat se sami na sebe? Tak si pusťte Malou miss Sunshine. Režisérská dvojice Jonathan Dayton a Valerie Faris nás zavedou do typicky amerického prostředí mezi rodinku, která řeší problémy jako všichni ostatní. Ačkoli se v prvopočátku nemusí zdát zcela normální, mnoho z nás může dát za pravdu, že všichni to řešíme, ať už stejně či obdobně. Otec podnikatel, jež bohužel není schopný uspokojit svoji kariérskou touhu, matka jež se stará o dvě ratolesti, přičemž jedna z nich, dívka, by se naivně chtěla stát malou miss sunshine, jež je dětská královna krásy a adolescentní syn, jež se vzhlídnul v Nietzscheho filosofii. Dalším "problémem" je dědeček, kterého vyloučili z domova důchodců za šňupání kokainu a strýc (bratr matky), který chtěl spáchat sebevraždu. Nicméně se přes všechny problémy rozhodnou uskutečnit nejmladšímu členu rodiny sen a s malou Olive odjíždí celá rodina do Kalifornie. Po cestě je potká mnoho problémů, malých i velkých rozměrů, přesto se vším se nějak vypořádají. A jak vše nakonec skončí? Jediné co prozradím je, že happyendem. Propojte relaxaci s filmovým zážitkem. ()

theCow

Malá Miss Sunshine je úžasná americká rodinná komedie, u které se prostě nedá nesmát. Je to příběh šílené rodiny, která se vydává splnit sen své nejmladší člence, protože se chce stát miss. Film zrežíroval Jonathan Dayton společně s Valerii Faris. Jako hlava rodiny Richard, který je nekonečný optimista, se představí Greg Kinnear (Láska přes internet, Město duchů, Godsend). Jeho ženu Sheryl zahrála Toni Collette (Emma, Šestý smysl, Hodiny, Bílá vrána). Do rodiny patří také dědeček – Alan Arkin- kterého čerstvě vyhodili z domova důchodců, protože šňupal heroin. Syn Dwayne -Paul Dano- odpřísáhl, že neřekne jediné slovo, pokud ho nepřijmou do letecké školy. Zlom ale nastane tehdy, když se dozví, že je z části barvoslepý. Malá sedmiletá dceruška Olive – Abigail Breslin- díky které se celá cesta podniká je sice mírně zakulacená, ale je silně přesvědčena, že může vyhrát a tím se stát malou miss sunshine. A proč taky ne, když jí s přípravami pomáhá její šílený dědeček. Celou cestu s nimi absolvuje také jejich strýc, tedy bratr Sheryl, který byl propuštěn z nemocnice, kde musel být kvůli pokusu o sebevraždu. Tento film opravdu doporučuji. 100% nejlepší pasáž je, když už probíhá samotná soutěž a Olive předvede své číslo, které ji naučil milovaný dědeček. ()

Dudlish

Pecka, packa, pecka!!! Naprosto úžasná a vtipná tragikomedie. Tento film upoutal mou pozornost od začátku až do konce! Film vypráví o osudech a nesnázích rodiny Hooverových. Troufám si říct, že tato rodina je doslova povedená a naprosto divná. Otec, kterého hraje Greg Kinnear je cílevědomý podnikatel, kterému se ale jeho podnikání zrovna moc nedaří. Matka Sheryl v podání od Toni Collette je typickou matkou v domácnosti, která se ochotně a vroucně stará o své dvě děti - zvláštního syna Dwayne v podání od Paula Dano, který se zapřísáhl, že nebude mluvit. Jeho postava je naprosto ignorantská a nesnášenlivá ke své rodině a druhé dítě - dceru Olive, která netouží po ničem jiném, než se stát malou miss Sunshine. Další postavou je dědeček, který je velmi vulgární a má velkou zálibu v heroinu. Ku podivu je to právě on, kdo cvičí malou Olive na soutěže miss. Poslední hlavní postavou je bratr Sheryl, kterého právě, díky jeho sebevražedným sklonům, pustili z nemocnice. Tento film je naprosto skvělý, nescházím mu napětí, vtip a ani dramatické chvilky. Film hodnotím čtyřmi hvězdičkami a mohu ho s hrdostí zařadit mezi filmy, na které bych se mohla koukat stále dokola. Vám, kteří jste ho ještě neviděli, velmi doporučuji. ()

pisty

Ironická komedie v čele s roztomilou brýlatou tvářičkou Abigail Breslinové alias sedmileté Olive, se snaží být odlehčující podívanou pro všechny rodiny, které se zrovna ocitají ve fázi rozkladu a vzájemného nedorozumění. A to jsou občas všechny i ta vaše. Šestičlenná rodina sune starou ponorku od WolksWagenu s vervou kterou by jim záviděl kdejaký hipík. Nejen že jsou namačkáni v malé dodávce, k tomu je ještě tlačí čas, který mají na cestu přes půl Ameriky, aby jejich malá miss zazářila v soutěži talentů. I když malá Olive je spíš protikladem jakýchkoliv nároků kladených na dětskou královnu krásy. V tom stresujícím okamžiku na cestě je mnoho absurdních situací, které si lze v obměněné podobě představit v mnoha jiných rodinách. Proto je film Jonathana Daytona a Valerie Faris plný lidskosti a lásky k bližnímu svému. Dlouho se zdá, že rodina drží pohromadě pouze díky náklonnosti k malé Olive, rozdíly v charakterech členů rodiny jsou patrné v prvních minutách filmu. Bez nich by to totiž byla nuda. Otec (Greg Kinnear) který se chopí volantu, aby zdánlivě s jistotou udával směr v rodině navzdory svým neúspěchům v práci, je optimistou s citem pro řečnictví a tak se nebojí vysvětlit, kde všude byl a co všechno zná, zejména v situacích kdy je to nejméně vhodné. Jeho žena (Toni Collete), matka malé Olive by moc ráda utužila rodinné vztahy, ale její představy o tom jak pomoci svým blízkým jsou ztracené v kolotoči ironických až morbidních životních situací. Naopak dědeček (Alan Arkin) který byl vyhoštěn z domova důchodců, nikoliv kvůli svému téměř mladistvému elánu, ale kvůli závislosti na heroinu. Šokuje vulgaritou a tanečními kreacemi, které naučil Olive a také způsobem jakým zasáhne do průběhu celého příběhu. Aby toho nebylo málo, na zadní sedačce vedle vzpruzeného a mlčícího teenagera (Paul Dano) kterého ještě svět ani jeho rodina nepochopili, sedí další životní krize v kruhu krize rodinné, jako bratr rodiče po neúspěšné sebevraždě. Osazenstvo dodávky vypadá jako Best of prdel, ale nenechte se zmást a těšte se, kam vás tahle neobvyklá podoba road movie doveze. ()

Misterioso

Nejdříve jsem hodnotil čtyřmi hvězdičkami, protože rozum zvítězil nad srdcem. (SPOILER Na barvoslepost se teda přišlo na můj vkus moc pozdě, únik s dědou z nemocnice... KONEC SPOILERU) - prostě je to příběh dovedený do absurdit. Ale komu to vadí? Po skončení filmu jsem se totiž musel sám sebe zeptat, jaký film mě naposledy takhle pohladil na duši. Odpověď se hledala velice těžko, takže už (ovšem nejen) proto musím těch pět hvězd prostě dát. Navíc už od prvního zhlédnutí, když mě napadne myšlenka pustit si nějaký film na zlepšení nálady, na mysl mi vždy mezi prvními přijde Little Miss Sunshine. ()

Flamik

Frajerka ! Je hezké pozorovat dítě, které je hozeno do světa těch velkých a snaží se plavat, i když nemá ruce. O zábavné pozadí se postarala trošku víc podivná rodinka, a vznikla pohodová směsice. ()

Honzad007

Nafouknutá bublina, která nesplaskne a spíše se ztrácí ve vlastní snaze dosáhnout mnohem vyšších met, než na které reálně má. Pokud o americkou ironii a nadsázku ze soutěžích krásy, pokud o nápravu "zkažené" rodiny a jejich snů a ambicí. Jenomže právě jejich obměna spíše stagnuje a moc tlačí na pilu, navíc je od začátku dost očekávatelná. Příběh naprosto přitažený za vlasy, což bych mu odpustil, pokud by si nehrál na hořkou komedii plnou opravdových myšlenek. Slušné herecké výkony i roadtripskou režii tak nakonec ještě podpoří relativně příjemný závěr, který však nic nezachrání a stále z filmu dělá pouze průměrnou podívanou, na kterou se dá během pár dní zapomenout. Hlavně proto, že nic skoro nic komediálního a vtipného Little Miss Shunshine nepřinesla. ()

RoB23

Komedie, ale kdeže. Spíše hodně slabé drama o rodince, které nevychází naprosto nic, snažící se tvářit jako komedie. Já jakožto milovník dramatu jsem nucen hodnodit ***. ()

dzejnyka

Pošahaná rodinka a jej cestovateľské peripetie. Vtipné situácie, ktorým nechýba únosná miera nadsázky. Moja obľúbená Toni Collette. Výsmech súťažiam Miss. Najcoolovejší dedo na svete. Potrebujem ešte viac dôvodov na to, aby som si to pozrela znova? Nie, nepotrebujem :-) Richard: Oh my God, I'm getting pulled over. Everyone, just... pretend to be normal. ()

jaqubko

Celkom chutná sociálno-fylozofický dezert. Ale práve to, iba dezert. Absencia silných mometov (*SPOILER*synovo zrakové postihnutie*SPOILER*) v rámci žánru dráma. Takisto absencia momentov typických pre Road Movie. Rozmýšľal som o slbších 3 hviezdach ale keď prišlo záverečné vystúpenie----> len sánka dole a slzy v očiach od smiechu. Už dávno som sa tak zchuti nezasmial. To nakoniec vo mne zanechalo pozitívne pocity. Videné v riginále. 75/100 ()

jopal

Priemerna americka "komedia", s mnozstvom dialogov a debilnym, silenym koncom. (***SPOILER***Co branilo usporiadatelom tanec zastavit inac, nez vyvreskoivanim aby prestali?) ()

Augustus

‎"Na světě jsou dva druhy lidí, vítězové a poražení. A víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Vítězové se nevzdávají." Přesně v tomhle duchu se nese moje oblíbená komedie. I když každý z hrdinů má svých problémů až nad hlavu, jsou přece rodina a udělají všechno proto, aby se včas dostali do Kalifornie na finále Malé Miss Sunshine. ()

Vala

No není to zrovna film,který bych musela vidět víckrát,ale je rozhodně originální.Člověk by měl dát taky na vnitřní krásu,ne jen na tu vnější.A Abigail Breslin je pecková :D ()

terka_v

Roztomilý film o dysfunkční rodině. Komu by se to nelíbilo? Vždyť mírně dysfunkční rodinu má skoro každý a takové filmy jsou přece nejpřitažlivější – ty, ve kterých nalézáme sami sebe. Ano, Hooverovi jsou lehce nad hranicí normální, na druhou stranu koho by bavilo dívat se na svůj vlastní život. Je lepší pozorovat svůj vlastní život, který je ale ještě praštěnější než ten náš. A nejspíš proto byla tato rodinná komedie tak divácky úspěšná. A také pro propracovanost chytrých scén. Není to bláznivá komedie, kdy si o některých scénách říkáte, že jsou trapné. Tady jsou taky dotažené do absurdity (scéna s mrtvým dědečkem), ale ve výsledku vám připadají vtipné, trapné ne. Pokud si tedy chcete zvednout náladu a připomenout si, že vaše vlastní rodina není zas až tak divná, tak je tohle film přímo pro vás. ()

dank011

Velmi přitažená za vlasy, přesto svižně plynoucí a ve svém vyznění nadmíru pozitivistická road movie. O síle týmového ( zde rodinného ) ducha. Před pár dny jsem shlédl Osamělost prvočísel o pekle a nenapravitelných traumatech rodinné výchovy, takže perfektní kontrast. ()

gezper

Rodina základ státu ? Ano, a především toho amerického, že! Nenápadně nápaditá tragi-černo-komedická americkou společnost parodující road-movie s pěkně úchylně typizovanými extrémními členy jedne velice nesourodé, vzájemně naprosto disharmonické rodiny. Pouze postava matky je trochu slabší, všechny ostatní jsou skvělé. A i kdyz se na jedno oko tváří film nezávisle, při otevření druhého oka jde o klasickou šablonu 'parta pošuků se potřebuje rychle přesunout z A do B a po cestě zažije pár trablů', tak je to zábavné, funguje to. Kupodivu by se v tom našlo i pár globálnějších poselství, chce-li si někdo zahloubat. [80%] ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

A scénáře pro Star Wars VII – IX obstarají...

22.11.2012

Co se týče režisérů, prozatím se hraje hra „které další slavné jméno odmítne možnost točit Star Wars pro Disneye“ (na seznamu už jsou Matthew Vaughn, Steven Spielberg, Quentin Tarantino a několik… (více)

Sexmise opotřebovaného Stillera

Sexmise opotřebovaného Stillera

06.05.2009

Vítejte ve světě ovládaném ženami. Studio Fox vykutalo z haldy nezrealizovaných projektů sci-fi komedii Used Guys a hodlá ji oprášit. Před lety měla být prvním společným projektem tenkrát… (více)