Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

vyfuk

Jednička nikdy nebyla moje oblíbená. Vlastně asi to bylo  kvůli tomu, že tam figurovali lidé,  kteří ještě docela škodili hlavním zvířecím postavám. Jedničku jsem tento víkend viděl poprvé po asi osmi  letech, ale nelitoval jsem. Asi logicky chápu, proč je to nejlepší díl. Asi jako jediný má nějakou myšlenku kombinovanou s nevinností a vtipem. Ty další už mají spíše to druhé na úkor někdy naprosté blbosti až retardace. Myslím, že se rád podívám ještě někdy a nebudu tolik plný předsudků. Pokud mám ale sáhnout po spontánní zábavě vždy to bude spíše dvojka nebo trojka. ()

Death

Na muj vkus to bylo prilis detinske, treba Shrek je rozhodne snesitelnejsi pro ruzne vekove kategorie. Jinak ale film obsahuje vtipne dialogy a animace je take na vysoke urovni, takze k pobaveni to urcite staci. K lepsimu hodnoceni by to ale chtelo trosku pritopit pod kotlem, i kdyz veverka byla skvela :). ()

P1tr

Kvalitní animovaná podívaná, která doplácí na slabší, moralizující momenty, které zachraňuje roztomilá veverka honící se za svým ořechem. Díky Době ledové se zrodila další z nezapomenutelných zvířecích animovaných postav. ()

Almásy

tri hviezdicky davam za wewerku. fakt zvlastna animacia strieda plytky dej a sentiment. nic moc rozpravka, ale ma svoje momenty. ()

Specs

Hlášky: Diego: - "To mrně prosím, musím ho vrátit stádu." Sid: - "Jó, dobrej pokus, křivozubko." Diego: - "Říkáš, že jsem lhář?" Sid: - "To jsem neřek." Diego: - "Ale myslel sis to." Sid: - "To je hrozná kočka, čte myšlenky." & Sid: - "Celoživotní vztah je blbost. Hehe. Já jich dokážu obšťastnit spoustu." & Manfred: - "A co trocha mléka?" Sid: - "Ó díky, dám si." Diego: - "Ne ty, ten prcek!" Sid: - "Bohužel zrovna teď nemám mateřské mléko,víš?!" Diego: - "Na drzost jsi nízko v potravním řetězci!" & Sid: - "Jsem lenochod. Když vidím strom, sežeru listí. Víc nepotřebuju." ()

Amputace

Skutečně nevídaná sračka. Špatný původní dabing, beztvará animace, nezajímavý příběh, zaměnitelná hudba, zkrátka animovaný film k ničemu. ()

dafidsch

Rozprávka o ktorej som veľa počul, ale nikdy ma nijako nelákalo si ju pozrieť. Asi to bolo tým, že vždy na mňa pôsobila jednotvárne. Dej sa "hecoval" veveričkou s orechom, ktorá postupne bola všade v telke. Teraz som si to pozrel a nadšením som nepadal z nôh. Poznám aj oveľa lepšie rozprávky, ktoré poukazujú na viac vecí, ako len na to, že "zvieratka pomáhajú ľuďom," čo ani nie je taká pravda. Grafiak ma tiež dostala, ale asi to chceli aj v tomto smere urobiť "prehistorický." Sid zdvíhal úroveň a okrem toho nič svetoborné. Čakal som viac of takéhoto hitu (59 %) ()

NALBERTik

4* jen quli tomu ze Shrek dostal 5* a todle bylo urcite horsi... Jinak super straveny cas, lenochod Sid kazdopadne nejvetsi komik, nejlepsi jak cmaral lenochoda kridou na skalu, to sem se opravdu chlamal :D ()

sedm.1

Vtip,akce,dojemné scény,spád,navození příjemné nálady,co si víc od filmu,a zvlášť animovaného,přát?! ()

Chise

Prý se všichni smáli a prý je to pecka. Já se nesmála vůbec, děj jsem nějaký zaregistrovala, ale složitost konstrukce zápletky mi zrovna koule netrhala. Takže co? Takže pěkná animace. Ale mně tahle dávka stačila jednou. ()

Hortenzia

jeden z najvtipnejších animákov,ktorý navyše ani nepotrebuje nespočetné paródie na "dospelácke" filmy,aby bol zábavný...a sida musíte milovať =) ()

3 AM Code

Animak pro deti. Na rozdil treba od Shreka kde si uzijou i dospely. Ale pokud to mam hodnotit jako pohadku pro deti, je to slusny. ()

Zemi11

Mamutí mamut s chladným vystupováním. Drsný lovecký šavlozubý tygr. Pitomý lenochod s hlasem Lábuse. Co mají společného? Všichni mají srdce na správném místě! ()

lskala

Ta veverka, nebo co je to za potvoru, je pro mě a asi i pro drtivou většinu diváků, nejvíce zapamotovatelná postava v historii anim. filmů. Bez ní by byla Doba ledová, jak Mercedes bez třícípé hvězdy. O dost zábavnější, než do nebes vynášený Shrek. 75% - 4**** ()

Cejny

Tak tahle banda animáků je rozhodně ta nejoblíbenější. Skvělé hlášky a hlavně ten veverčák, ten nemá chybu. :-D ()

Sdoom

Jeden z mála animovaných filmů, kde i příběh je důležitý a hezký a proto ho oceňuji více než jiné i přes, řekněme, menší zábavnost. ()

kenkaku

Nové, zábavné a neokoukané. Animace slabší (bylo znát že se šetřilo), ale kdo není punťa tak to neřeší a za objevení nového zkříženého živočišného druhu "Kryserky" (Squirel + Rat = Scrat). Ten totiž dělá tu legraci úplně největší a o to přeci u komedií jde, ne? ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)