Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

JADIM

Samozrejme nemôžem zabudnúť na cca prvú polovicu, z ktorej bolo jasne vidieť, že je to proste detský film, s akože vtipnými situáciami a hláškami. Nič strašné, ale chápeš. Ale potom som pochopil, čo je na tom špeciálne. Spozoroval som, ako sa medzi tými tromi začalo tvoriť priateľstvo, aj napriek tomu, že okrem leňochoda o to nemal nikto záujem. Čím sa viac zblížili oni, tým som mal ja bližšie k nim a tým som s nimi vedel viac súcitiť a v nebezpečných situáciach som bol viac v napätí. Jednoducho sa z toho postupom času stal vyspelý a ľudský film, ktorý dokáže zahriať pri srdiečku. 7/10 (Videné 7.11.2020, CZ dabing) ()

Koda

Obvykle recenzuji film nebo seriál tím dospěláckým stylem, kdy kritizuji nedostatky a navrhuji, co by bylo lepší, jaké postavy by se hodily k tomu kousku + jaká je grafika filmu... aleee u tohoto filmečku Doba ledová mě prosím vás omluvte, ale chci tady recenzovat z pohledu dítka, protože tenhle snímek Doba ledová je prostě něco, na co jen tak nezapomenu... vlastněě... byl můj první? možná druhý film, na který jsem šel s mamkou do kina (do kina, kde vlastně mám brigádu) aaa mám na to krásné vzpomínky. Když jsem zasedl do toho zahřátého sedadla a začal film, mamka už se smála na toho Scrata (veverku), která neuvěřitelně přivítala ten film. Podle mě si myslím, že nikdo z diváků nečekal, že se něco takového Blue Sky povede. Vlastně Doba ledová byl i tak nějak jeden z těch prvních 3D animáků, které vyšly do kin a to byl právě tehdy neuvěřitelný hit. Nezapomenutelná veverka Scrat, kde si pamatuji, že jsem se tomu neuvěřitelně smál s mamkou a potom už začala ta pravá chvíle na seznámení se s novými (teď už známými tvářemi) - mamutem, lenochodem, šavlozubým tygrem a prckem. Kdo by očekával, že taková partička se neuvěřitelně do sebe spřátelí a vznikne z toho rodina odlišných tvorů, kteří by se jednoduše rozkousali. S tímto filmem jsem se hned od prvního úhlu hrozně zkamarádil, protože zde bylo nespočet momentů, kdy jsem skoro ani nedýchal a nebo jsem nemohl se nadýchnout, protože jsem se u toho tak tlemil (vtípky Sida, hlášky Mannyho, nebo moment těch ptačích idiotů, kteří se snažili získat meloun za každou cenu a místo toho se pozabíjeli. Film jako takový byl zpočátku dost krutý pro mě, protože jsem nechápal, kam zmizela máma toho dítka, o to větší překvapení nastalo, když jsem si potom uvědomil, že se utopila. Osobně bych chtěl ale poděkovat a zatleskat majestátnému českému dabingu, protože jiné dabéry bych tam prostě ani nedával. Výbornej Ota Jirák, Jiří Lábus a ten sexy hlas Zdeňka Mahdala jako Diega.. NO PROSTĚ NEUVĚŘITELNÝ! Ačkoliv jsem tenhle film viděl milionkrát, vždycky mě něčím potěšil, překvapil a měl jsem z něj dobrý pocit. Jako dítěti se mi ještě hrozně líbila ta atrakce, kdy ta naše random smečka se brouzdala po ledu a snažila se chytnout toho mrňouse a najednou se tam objevil z ničeho nic Srcat, který se přidal, aby chytil svůj oříšek. Upřímně... bylo zde několik momentů, kdy jsem uronil slzu.. když máma dítěte zemřela, když Manny viděl tu rodinu na zdi, když se zdálo, že Manny zahučí do lávy, nebo když Diego opravdu by to nezvládl... tohleto jsou momenty, kdy bych někdy uroním, někdy ne... ale.. je tu ještě jedna scéna, která mě téměř vždycky (98,39%) dostane. Těch zbylých 1,61% ne, protože jsem měl jeden den střevní potíže a moc jsem nevnímal film. Ta scéna je legendární, když Manny vrátí dítě otci. Což o to, bez hudby to ještě šlo, ALE TEN SOUNDTRACK, TEN SOUNDTRACK!! To je prostě vrchol. A vlastně ani dneska jsem nezvládl bez brečení challengnout tuhle scénu. Doba ledová pro mě a myslím že i pro všechny je nezapomenutelný klenot, který v našich srdíčkách bude bušit. Kdysi jsem nepochopil podstatu filmu, není to vlastně ani o tom, jaký film je, jak probíhá, jestli je tam něco trapného, blbého a tak. Pokd jednou uvidíte poprvé něco, co vás jako dítě zahřálo, budete to mít navždy v sobě. A to je proč jsem tu 5. hvězdou dal, z nostalgie. Přál bych si jednou, abych taky měl nějaké životní dobrodružství, JAKÉKOLIV. Žijeme jen jednou a pokud to promarníme, bude to nás potom mrzet. Takže... teď už asi k tomu nemůžu moc co napsat, protože vzpomínky často napíšou to, co srdíčko potřebuje a pokud se vrátíme do reality, už to nejsme my a to si nechci u tohoto filmu teď zkazit. Jediné, co teď napíšu je tohle: <3 () (méně) (více)

PALINO

Animované filmy mám celkom rád a ICE AGE nie je výnimkou. Aj keď síce nedosahuje kvalít najlepších počítačovo animovaných výtvorov typu Shrek či Rodinka Úžasných, to ale nič nemení na tom, že je dobrým a príjemným filmom. Tvorcovia zasadili príbeh do veľmi zaujímavého prostredia a hlavne obdobia a tie osídlili nemenej zaujímavými a vtipnými postavami. Mamut Manfred, spočiatku podlý šavlozubák Diego, ukecaný a miestami i vtipný leňochod Sid a samozrejme zlatá šavlozubá veverička so svojim žaluďom, to všetko sú postavy, ktoré dokážu spríjemniť chvíle pred televízorom. Príbeh, ktorý prežívajú je síce triviálny, podobne i štruktúra filmu, ale v tomto prípade rozhodne platí; v jednoduchosti je krása. A prežiť dobrodružstvo v spoločnosti Manfreda, Sida, Diega a Scrata sa naozaj oplatí. ()

klúčik

Mám rád animované filmy. Tento film je moc vydarený. Už teraz je zaradený do klasiky animovaných filmov, dávam 85%. ()

Han22

Nabručený mamut, potrhlý lenochod a drsný tygr se vydávají na cestu aby vrátili lidem nemluvně. Do toho se míchají další tygři, šílená šavlozubá veverka se svým oříškem a hlavně spousta gagů, honiček (výborná scéna v jeskyni) i dojemných scén (tygrova postupná přeměna je krásná). Výborná zábava. ()

Wally

Událost roku 2002 mezi animovanými filmy pro děti a po zásluze se Doba ledová stále i po několika letech řadí k tomu nejlepšímu v této branži. Veverka FOREVER!! ()

see_sawandrew

Lehce nadprůměrné, ničím nevyčnívající dobrodružství s oživujícím motivem veverky, která se s dalšími díly stala symbolem doby ledové (a také základním hybatelem událostí - pořád něco praská). Sid je nechutně okopírovaný oslík ze Shreka a jediný pořádný sympaťák je Diego, i když mě vždycky iritují predátoři, kteří ignorují svůj žaludek. 60% ()

Nemik96

Spolu ze šrekem můj nejoblíbenější animáč, emotivní příběh, který rozhodně není jen pro děti, ale pobaví i rozpláče celou rodinu. Koupil jsem si kolekci ICE AGE na bluray a je to nádherá obraz absolutně bez chyby a ozvučení 5.1 s českým dubingem se taktéž hodně povedlo, ovšem původní anglické znění, je o 2 levely výše.Uděluji 4**** a moc se těším na 4 díl. ()

HiddenDragon

Prvni "Doba ledova" ztraci v jedine veci a to reknu hned ze zacatku - grafice. Ta uz je z dnesniho pohledu skoro az v jakemsi alpha stadiu, tedy to, co maji vyvojari na obrazovkach dlouho pred finalni verzi. Je to vse strasne malo detailni (hl. krajina a srst), schematicke a i kdyz napr. na vzhledu lidi je jakasi komiksovost a jednoduchost zamerem, pusobi to dnes opravdu archaicky. Presto necham i tu 5.*, protoze je to asi nejdojemnejsi "IA" a vse je tu jeste neokoukane a nove, narozdil od poslednich dilu, ktere uz spis "vari z vody". Tri hlavni postavy - mamut Manny, lenochod Sid a savlozuby tygr Diego se poprve setkavaji a vytvari se mezi nimi zvlastni pratelstvi, kdyz se snazi dostat lidske mlade zpet k jeho tlupe. Vse samozrejme doplnuje "trademarkova" savlozuba veverka Scrat, jejiz kratke grotesky se prolinaji celou serii. Hudba je taky pekna a az na tu opravdu zastaralou animaci je to stale klasika s prijemnym humorem. ()

Zagros

Když jsem poprvé viděl Dobu ledovou, bavil jsem se u ní skvěle. Ideálně se mi trefila do nálady, ale nebylo to jen tím. Film dokázal fungovat i opakovaně, když jsem si jej několikrát znovu pouštěl. Co se tak povedlo? Na svou dobu měla Doba ledová krásnou animaci. No a především šlo o čistou komedii. Nebyla žádná romantická linka, žádné vychovávání, napětí bylo opět jen jako prostředek pro zábavu. Když k tomu přidám bandu tři nesourodých kamarádů, vyjde z toho ideální film na oddech. A nesmím zapomenout ani na veverku s ořechem, která byla třešničkou na dortu a sama přidala čtvrtou hvězdu. ()

Hopper

Jeden z najrozkošnejších animákov poslednej doby, kde si dospelí príjdu na chuť takmer viac ako deti. Perfektná zábava ! ()

cab

Po technicke strance neni Doba ledova zadny skvost, ale zbytkem si tento nedostatek plne vynahrazuje. Dojimave! 100% ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)