Pravěký lenochod Sid zaspal migraci a snaží se ostatní dohonit. Cestou potká nosorožce Franka s Carlem, kteří se rozplývají nad zřejmě poslední pampeliškou, ale jakmile ji Sid uvidí, sní ji. Tím ovšem nosorožce naštve a ti ho začnou honit. Na útěku potká Sid mamuta Manfreda, díky němuž ho nosorožci nerozsápou. Sid se rozhodne jít s Manfredem, i když ten nejde na jih jako všichni ostatní... Smečka tygrů šavlozubých také neodtáhla na jih – chtějí se pomstít lidem. Šéf smečky Soto se rozhodl ukrást lidem mimino. Časně zrána zahájí útok na osadu, při kterém má dítě ukrást tygr Diego. Matka se dá s miminkem na útěk a Diega setřese až skokem do vodopádu. Soto je s Diegem nespokojen a Diego musí jít dítě hledat. Vyčerpaná matka však mezitím předala syna z posledních sil do opatrování Manfredovi se Sidem... Sid chce jít za lidmi a dítě vrátit, s čímž souhlasí i Manfred, ale navštíví je Diego, který je chce o mimino připravit. Manfred však rozhodne, že Diego jakožto stopař  bude užitečný k nalezení lidí, a nakonec se všichni vydávají i s miminem na cestu... V noci přijdou za Diegem šavlozubí tygři ze smečky. Diego jim vysvětlí, že kromě dítěte jim přivede do průsmyku i mamuta, a řekne, ať je celá smečka připravena zaútočit. Manfred se Sidem se po cestě starají o dítě a Diego je vede. Když má mimino hlad, musejí ukrást blbounům nejapným meloun, aby je nakrmili. Další cesta je zavede do průsmyku, kde jsou kvůli lavině donuceni vlézt do skály. alJenže tam na ně čeká veliká ledová sjezdovka, takže téměř celou cestu skálou projedou velmi rychle. Diegovi postupně začíná stále víc záležet na Manfredovi, Sidovi i miminu. Když ho navíc Manfred zachrání před smrtí, Diego se postaví i proti tygrům z vlastní smečky, aby chránil své nové přátele... (TV Prima)

wosho

Velice podařený animák pro celou rodinu, animace je podle mě krásně jednoduchá-jak to v době ledové má být. Scénář je vtipný a na správných místech i dojemný. Je pravda, že kdyby tam nebyla tá šavlozubá veverka, tak by to nebylo ono. I přesto mám dobu ledovou radči než třeba Auta a jiné animáky. A navíc se zde na míru přesně povedl i náš český dabing- Lábus má sice hodně profáklý hlas, ale Jirák se na svého mamuta hodí skvěle. Co víc si přát? ()

eagle-eye

Vtipné to není, tlačí se na pilu, scénář je asi na pěti řádcích, hudba nic moc, český dabing otřesný, postava lenochoda mi pila krev. Hvězdu dávám za veverku a celkovou solidní animaci, nicméně přednost dávám poctivě kresleným a loutkovým filmům, co je z PC, krom her, to mě nebere. ()

dopita

Správná blbina. I přesto, že příběh je jednoduchoučkej a humor infantilní, tak sem se velmi dobře bavil. Podíl na tom má určitě i dabing, hlavně Jiří Lábus namluvil Sida perfektně. ()

Merkin

Moderní architektura-to dlouho nevydrží! Jeden oříšek pro vakoveverku! Já na animáky moc nejsem, ale tenhle mě vážně dostal:) ()

Paity

Po deseti letech od natočení Ice Age by se skoro chtělo říct, že je to už klasika. A co bylo za úspěchem skryto? Jednoduchý příběh, sympatické "postavy", svižné a vtipné dialogy a zcela netradiční místo děje. K tomu prehistorická super-veverka a její ořech a musí to být pět hvězdiček. ()

Neshika

Film krásný, stará grafika se na něm sice podepsala, ale pořád má své kouzlo. Srší vtipem, na každou stranu z něj víří písničky a poutavé akční scény (na animák). Jen kdyby každá druhá scéna nebyla o plačících zvířatech. Kdyžtak nad tím uvažuju, nejspíš by bylo nejlepší, kdyby Diego umřel. Zvířata umíraj, děti, SROVNEJTE SE S TÍM! ()

FiliPP

Jeden z nejlepších animovaných filmů, ne-li možná i nejlepší. Opravdu krásný příběh u kterého vám možná i ukápne slza. Opravdu úžasný animovaný film který se musí líbit všem. Hodnocení 86%. ()

Mafiapau

Po zhruba asi 10-ti letech jsem se koukl na film "ice Age" Alias "Doba Ledová". Musím říct že jsem z toho byl na 99,9% udělanej. (a to jsem si myslel že už jsem viděl sakra dobrý filmy..) Není to tím že jsem tento film viděl po sakra dlouhé době protože v mích dětských letech to pro mě byl jen průměrně zábavný film. Ovšem už mám nějaký ten věk a zkušenosti s tímto tématem, ale to co jsem viděl,byl naprostý nadprůměr vší tvorby kinematografie co jsem za svůj život viděl. Vezmu to ale od začátku... Byl to snad jeden z prvních filmů co jsem viděl na VHS (ti kdo už dnes neví co to je,googlujte) a stejně tak první animovaný film. A i tak jsem si říkal,jo,dobrý příběh na zabavení,jde se na další.. a tak nějak jsem se nad tím nepozastavil. NYNÍ O 13 LET POZDĚJI: Každá minuta filmu mi ubíhala jako sekunda a když jsem si myslel že koukám 5 minut už jsem byl na minutě 40-té. Příběh každé postavy je tam podán tak vyjímečně až jsem si chvilkami myslel že koukám na arcidílo (pokud mám říct kvalitu filmu méně slovy než celou biblí,tak jen Spectacular Grande). Nedokážu ani slovy popsat co ve mě tento filmy vyvolat jen proto protože film takových kvalit už dnes nikdo nevyplodí,což mě až rve srdce (pokud nějaké mám). Teď si asi říkáte: co to meleš sakra za kraviny,vždyť je to zábava pro děti se sem-tam emoční scénkou. Samozřejmě,je to spíše pro publikum náctiletých,a jsou tam nesrovnalosti a chyby za které bych si nejradši urval kus mozku. Je to několik scén u kterých jsem si říkal: dobře tohle už je na tu dobu moc nebo tohle by se nestalo,jasně že jo,zrovna tak náhodou a podobně.. Ale i tak mě hned další věc co přišla zase tuhle myšlenku smazala a já hltal tu 100% přírodní přesnídávku bez konzervantů dál. Ale co se týče příběhu samotného se zakomponováním do doby více než 22 000 let před "tímto okamžikem" tak jsem ke konci skoro až řval brekem,ne proto,protože bych byl měkké srdce co brečí nad love story,ale protože tak propracovaný film co se týče dějové linky a vůbec záběry hudba atd.. nikdo už nikdy nevytvoří..asi..ale silně doufám že ano. [Proto když si teď vzpomenu když jsem poprvé viděl začátek Far Cry: Primal,zamrazilo mě v zádech a uvědomil jsem si,tohle prostě tak bylo..mamuti,potravní řetězec,téměř nekomunikující lidé,nevyspělé nástroje a největším objevem byl oheň.] Nevěděl jsem to,ale teď už vím že to nejspíš bylo díky prvnímu dílu Doby Ledové. Tehdy pro lidi a celkově tvory byla přítomnost mnohem jinou definicí než je teď (a to ne proto protože jsme se posunuly technologiemi a komunikací mnohem dál,ale právě naopak). ()

Cassandra

Pro dospělé film moc není. Celé je to příliš vykonstruované, ve stylu : Pozor to byl vtip a vy se budete smát. Dětem se určitě líbí, ale mě tam scházela opravdová hravost a šťáva. Jediné, co film zachraňovalo, byl Scrat. Pixar je holt Pixar. ()

Radim

Tyto rodinné kreslené filmy, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel, mám prostě rád - obdivuji invenci tvůrců, a jestliže se přidá vtip a dobrý scénář, mají mě. ()

Arach.No

Naprostou náhodou jsem se na Dobu ledovou dostal do kina ale byl jsem mile překvapený. Kvalit nejlepších Pixarovských kousků to sice nedosahuje, ale v mém osobním žebříčku je to skoro stejně tak dobré jako Shrek, který vyběhl ze stejné stáje. Opravdu vtipné, se samozřejmým morálním ponaučením, ale nejdůležitější ze všeho je Scrat. Tahle veverka je zosobněním Doby ledové a nebýt ní, tak by tento snímek nebyl tak úspěšný jak je. Za ty čtyři roky se z něj stala takřka kultovní postava a nejsem ani zdaleka jediný, kdo si ho zamiloval víc než všechny ostatní postavy tohoto filmu dohromady. ()

Wishkah

Svižná a vtipná komedie, s tou nejzávislejší veverkou vůbec. I díky geniálnímu Scratovi je to výborná podívaná pro celou rodinu ()

Haymar

Inu Doba ledová je doba ledová!... Nenáročná a (pořád) zatraceně zábavná podívaná, která je sice směřována na to nejmenší publikum ale rozhodně neurazí ani odrostlejšího diváka (a pokud jo, pak to není chyba filmu :))... ()

Hanes88

Hodně kvalitní animák !!! Skvělé postavy Mannyho, Sida a Diega a děj byl opravdu pěkný. Kéž by se točilo takových animovaných filmů více. 85%. ()

J*A*M*A*L

Já jsem si dobu ledovou oblíbil odjakživa a dnes je to pro mě kultovní záležitost.V animovaném světě je to číslo jedna a obecně ve filmovém světě u mě zaplňuje žebříček top 200.Prostě klasika.94% ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (více)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (více)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)