Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

SaiHuri

Parodie a scénky parodované mají v hrané podobě hroznou nevýhodu, působí hrozně hloupě! Nemám rád hloupý humor.. ()

ChandlerBing

Startovní můstek pro trio Zucker-Abrahams-Zucker, které později zplodilo mnoho úspěšných komedií s osobitým humorem. Hlavním aktérem byl snad pokaždé Leslie Nielsen. Jejich prvotina Připoutejte se, prosím! patří k tomu nejlepšímu, co natočili a bylo jasné, že série těchto komedií/parodií bude pokračovat. Zajímavé je, že režiséři zde záměrně obsadili herce, kteří byli známí z vážných rolí v různých katastrofickým filmech, ze kterých si film utahuje, což dodalo snímku ještě více vtipu a taky autentičnosti. Povedená parodie, která podává skvělý humor s naprosto vážnou tváří a zrodila Leslieho Nielsena, krále těchto komedií. Já se vždycky skvěle bavím. ()

Stanmi

Debut králů parodie bratrů Zuckerových a Jima Abrahamse je samozřejmě bláznivá komedie utahující si především ze série katastrofických filmů Letiště. Pánové, tehdy mladí a plní napádů, napěchovali film velmi kvalitními fórky a absurdním humorem, který pak přetavili v čisté zlato ve svých pozdějších filmech jako Bláznivá střela nebo Źhavé výstřely. Hlavní role byla svěřena ne moc známému Robertu Haysovi, který se se svou rolí zakompexovaného pilota Teda Strikera poradil velice zkušeně, navíc se v tomto snímku objevili dva herci, kteří se o pár let později slavnými představiteli parodií a sice Lloyd Bridges a především Leslie Nielsen, kterému se tímto filmem otevřela brána k věčné slávě. Zajimává a vtipná je i cameo role slavného basketbalisty Kareema Abdula-Jabbara. ()

FREEWHEELER

-„You ever seen a grown man naked?“ Ktorá paródia z 80tych rokov sa nestala nesmrteľnou a zároveň neodmysliteľnou povinnosťou pre zapnutie televízneho prijímača v prípade odpoludňajšieho vysielania? ()

gotham

Čekal jsem fakt kvalitní podívanou, ale vždyť já se skoro nesmál, protože prostě nebylo čemu. Jsem sice rád, že tehdy i parodie si zachovala jistou úctu a úroveň, na druhou stranu u takovýhleho filmu bych se měl hlavně pořádně pobavit a odreagovat, a to se většinou nedělo. Zajímavej byl určitě Kareem. 30% ()

Facerr

Tohle se neokouká. pořád je to prča s hláškama, který jsem si přivlastnil i do svýho osobního života. S odstupem času se dá jasně mluvit o kultu. ()

silak_xup

Poctivá stará komedie/parodie, která nestaví na přiblblejch blicích, sracích a wtf momentech, na kterých je založená většina současných rádoby komedií, které jsou trapné a nudí. ()

walkingdead

Některé vtipy jsou nepřeložitelné ("Surely you can't be serious." "I am serious... and don't call me Shirley."), některé ano ("Excuse me sir, there's been a little problem in the cockpit…" "The cockpit…what is it?" "It's the little room in the front of the plane where the pilots sit, but that's not important right now."). Jedna z nejvtipnějších bláznivých komedií. ()

pollstro

První komedie svého druhu, kterou režisérské trio ZAZ odstartovalo zcela novou podkategorii svého žánru, díky které vzniklo několik vynikajících a kultovních parodií, které se zasloužili o status nejvtipnějších filmů všech dob. Film plný vtipných, originálních, nevšedních, nepředvídatelných a chytrých gagů, které jsou stále schopny pobavit a i přes svojí bizarnost a v žádném případě nikdy nespadne do trapnosti. Důmyslně vyšperkované vtipné scény, které jsou známkou inteligentního a velice efektivního humoru, který do dob vzniku Airplane! jednoduše neměl žádné obdoby a ačkoliv film nedosahuje takových kvalit, jako následující počiny tvůrců, neustále drží status prvního místa, které se zasloužilo o zcela bláznivou vlnu komedií, které měly za úkol parodovat celou kinematografii. Taneční scéna za doprovodu Stayin´ Alive je bezchybná. "Surely you can't be serious. - I am serious... and don't call me Shirley." ()

Porculus

Absolútny skvost z kategórie debilný humor a prízemná satira. Skvelé absurdné dielo a krásna alegória života moderného človeka. *9/10 ()

E.T.Martin

Vtipy jsou sice poněkud toporné, některé až trapné, přesto svou ujetostí tahle kdysi velmi populární parodie pobaví i dnes. ()

1mikeF

Čistokrevná parodie, která se stala etalónem... v klasičnosti jí může konkurovat snad jen první Žhavé výstřely. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí