Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda, kterého i s manželkou zabíjí. Míšenecký syn Max Sand jde po stopě vrahů; je odhodlán k pomstě rodičů za každou cenu. Po řadě dní zamorduje prvního pronásledovaného muže v souboji, druhého nedlouho poté nachází v táboře pro trestance. Posledního vraha svých rodičů Sand objeví až po mnoha měsících… Steve McQueen, který ztělesnil hlavní roli, v 60. a 70. letech patřil k nejoblíbenějším hvězdám americké kinematografie. Většinou vytvářel typy tvrdých, odvážných mužů v dobrodružných snímcích. (Česká televize)

Sejkorka

Bez komentáře jsem nastřelil * a basta fidli. Prostě film z dětství, který jsem viděl v kíně. No, teď jsem na to po letech kouknul a přidám recenzi. Překvapivě hodnocení ponechám, byť je zde řada much. Největší je předstírání, že 35letému Stév MekKvénovi je míň, než dvacet. Tomu odpovídá dabing, já nevím, Ondřej Vetchý? Když se podíván na dabingfórum (a odsouhlasím OV jako dabéra), žasnu. Je to 25 týpků, kteří víceméně PO JEDNOM, max 2 -3 x  dabovali filmy se SMcQ. To je fakt síla, na cosi má člověk zvyknout. Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda, kterého i s manželkou zabíjí. Míšenecký syn Max Sand jde po stopě vrahů. Dva najde a zabije, třetího jen postřelí a v tu chvíli konečně promluví Bůh, Max řekne "už nezabíjím" a odjede vstříc novým dobrodružstvím. ()

Tom.Brejcha

Steve McQueen je sympaťák. Tady sice nehraje žádnýho borce jako v Sedmi statečných, ale mladýho kluka, který se mstí za smrt svých rodičů. Ale příběh i přes svou stopáž pohodově utíká a hlavnímu hrdinovi upřímně fandíte. ()