Ale nebylo to tak špatný, první půlka dobrá, konec tuctový, ale nemyslím, že pokažený. Velkým plusem moji dva oblíbenci, i když Kief se tu nemůže předvést tak, jak ve dvacetčtyřce. Pár akčních scén řekl bych z filmařského hlediska originálně pojatých, zejména zajímavý roztříštěný sound zaujal. Ale na druhý straně - jako akční polechtání ve chvíli volného času se to tak právě vyrovná dvěma dílům dvacetčtyřky... a ta má takovýchhle dvoudílů momentálně na kontě už 60! Takže jen za lepší tři...Dodatek: Tak jsem si pustil jen tak pro osvěžení 24 hodin, Ti z nás, kteří vidí první část Strážce jako dobře udělanou a neviděli tenhle seriál, by si ho neměli nechat ujít...(28.9.2006)

• Dale

Prvá polhodinka vyzerala sľubne, dej sa zamotával a všetko nasvedčovalo tomu, že pôjde o solídny politický thriller, no odkedy začal Douglas utekať, tak sa z toho postupne začala stavať fraška a nebyť toho hviezdneho obsadenia, tak by som myslel, že sledujem nejaké B-čko so Seagalom. A ešte aj Longoriu navlečú do obleku, takže neukáže ani svoje krivky, no fuj.(14.8.2014)

Zezačátku sice možná trošku vleklejší a rozkecanější, ale jakmile přijde na scénu Sutherland, začnete si libovat v luxusních slovních přestřelkách s Douglasem a později i v přestřelkách o život prezidenta. Zoufalá Longoria není tak zoufalá, ale je jasné, že jí tu máme spíše pro oko, Basinger nezklamala, role první dámy se zhostila více než se ctí. Poslední třetina filmu rozjede tu pravou podívanou, ano jedná se o víceméně klasickou americkou akčňačku, ale výborně natočenou. Závěr - film nabušený hereckými esy, možná lehce bezduchý a spíše klasičtějšího rázu, ale já se bavil.(12.9.2009)

Já čekal film, kde Američani budou ti nejlepší a teroristi verbeš, která chce zneškodnit chudáka prezidenta. Patriotismus je tu sice na ráně, hlavně ze strany Michaela Douglase, ale překvapivě na svůj věk svoji úlohu zahrál opravdu skvěle. Dále mu sekunduje jeho pobočník Kiefer Sutherland a je jasné, že právě na těchto hercích film bude stavět i když se v pozadí objevuje nádherná Eva Longoria. Ač se to nezdá, i přes svoje hodnocení, které tu film má, bavil jsem se po celou dobu sledování. Strážce ubíhal svižně, akčně a hekticky tak jak mám u těchto filmů rád. Krapet mi to sice zkazil konec, ale na to, že jsem čekal naprosto něco jiného jsem byl vcelku mile překvapen. --- Pohyb Sincinety určí ASP - Co to znamená? - Až se postaví...teda ne tobě !(27.4.2007)

Douglas se snad jako kravaťák už narodil. Nikdy bych nevěřil, že může být v jeho podání zvláštní agent tajné služby tak cool frajer. Takhle dobře zahraná špionážní role tu nebyla už pěkných pár let. Bohužel forma Michaela Douglase je na snímku pravděpodobně to nejlepší. Začátek je velice slušný a i bez struhjících a drahých akčních scén se jedná o velmi svižný a vcelku chytrý thriller. Bohužel ke konci je již v podstatě všechno vyřčeno a jasná situace se tak žene do akční záhuby. Konec je pak vyloženě hloupý a celý film tak de facto sráží do průměru. Nicméně nestraný náhled do praktik tajných služeb je leckdy překvapivě působivý a příjemně se na snímek kouká. Civilní herecké výkony všech zúčastněných nepřekvapí. Dvojka Sutherland, Douglas je neskutečně cool.(15.8.2006)

• - Na návrzích kostýmů pro první dámu (Kim Basinger) spolupracoval dvorní stylista Jackie Kennedyové Oleg Cassini. (Agatha)

• - Filmový konzultant z tajné služby, který připravoval herce na natáčení říkal, že Eva Longoria měla během cvičení střelby vyšší skóre než 90 % jejích kolegů. Longoria získala zkušenosti se zbraněmi, neboť jí otec brával na střelnici. (imro)

• - Strážce byl pro Evu Longoriu celovečerním filmovým debutem. Diváci jí však mohou znát ze seriálů Zoufalé manželky nebo Mladí a neklidní. (imro)