Nahlédnout do života prezidentské ochranky je již samo o sobě zajímavé. Zajímavý je také děj, i když předem víte, že tohle špatně skončit nemůže. Zajímavé je také herecké obsazení, ale bohužel si uvědomíte, že všichni kolem nás stárnou. Finále se opravdu moc nepovedlo. Vzhledem k tomu, jak se celý příběh důmyslně kombinovalo a vymýšlelo tak bylo bezmyšlenkovitě odfláknuto. Příznivci 24 hodin budou spokojeni s K.Sutherlandem, M.Douglas ,,schází" pouze věkem a E. Longoria je zde pro parádu. Jednoduše řečeno, každý si zde najde to svoje. P.S. je to opravdu celkem hezká ženská!(26.2.2007)

• Tommy987

I did not sleep with your wife (...and I don't want to kill the president), alebo: Jack Bauer po stopách novodobého Richarda Kimbla. Stokrát prevarený príbeh nespravodlivo obvineného muža na úteku k nám tentokrát prichádza v tej najbežnejšej, ničím neobjavnej forme, s veľkým množstvom klišé a neskutočne nevyrovnaným scenárom (ktorý mimochodom parádne vykráda hneď niekoľko zápletiek zo seriálu 24). Herci sú v pohode, David je prakticky len variáciou na Jacka Bauera, takže Sutherland je ako ryba vo vode, Douglas je stále charizmatický a Eva Longoria krásna (jej postava je ale dosť zbytočná, nemá v príbehu žiadne opodstatnenie..). Ako nenáročná jednohubka Sentinel neurazí, ale v tomto prípade som rád, že som nevyhadzoval peniaze na kino a pozrel si to radšej "barely legal" spôsobom... 5/10(24.9.2006)

Atraktivní prostředí prezidentské ochranky a tajných služeb dává možnost divákovi nahlédnout do rituálů jejich činnosti a snímek tak dostává punc originality. Navíc je Strážce naprosto výborně obsazen a zahrán thrillerovými jistotami se jmenovkami Douglas a Sutherland, ruční kamera a dynamický střih celkově podkreslují spěch, hektičnost a napětí, které v tomto prostředí panuje, a jediným klopýtnutím je tak jen závěrečné rozuzlení, které je zajímavé akorát skutečností, že po tak skvěle rozehrané partii může opravdu někdo všechno zvorat tím, že usne na vavřínech a myslí si, že má úspěch v kapse zaručen dávno před závěrečnými titulky. Ne. Stejně jako v pokeru, i u filmu platí, že karty se ukazují až na samotný závěr. A někdy se neukazují vůbec... [srpen 2006](26.8.2006)

Dejte Douglasovi bouchačku do ruky, obsaďte ho jako poldu/agenta/detektiva do thrilleru a musí to být minimálně průměrná zábava. Tohle je klasickej model thrilleru z 80.let mínus akční spektákly, k tomu Kiefer Sutherland, Basingerová... Takových filmů můžu vidět do smrti ještě stovky a nikdy mě neunaví, pokud tam budou hrát klasici. Mě to bavilo.(23.7.2008)

Nic víc než průměrný, avšak solidní thriller. Na Douglasovi je vidět, že už má nejlepší léta za sebou a tudíž je pro něj problém zvládat akční scény na druhou stranu ve filmu skoro žádné nejsou a to si myslím, že je hlavní problém, protože to je přesně ten typ žánru, který si zaslouží alespoň nějakou solidní automobilovou honičku nebo jinou akční scénu. Ale jako podívaná na nudný sobotní večer film plně vystačuje.(21.4.2007)

• - Strážce byl pro Evu Longoriu celovečerním filmovým debutem. Diváci jí však mohou znát ze seriálů Zoufalé manželky nebo Mladí a neklidní. (imro)

• - V úvodní scéně atentátu na Ronalda Reagana jsou použity reálné dobové záběry, v nichž agenti chrání prezidenta vlastními těly. (Siriuss)

• - Thriller debutoval na třetí príčce amerického žebříčku návštěvnosti (21. – 23. 4. 2006) s výdělkem 14,3 mil. dolarů a celkový obrat nakonec překročil jen 36 milionů. (imro)