Old-school thriller, pripominajúci seriál 24(námetom aj Jackom Bauerom,ehm pardon Kieferom) s ozdobou v podobe Longorie.Priemer po všetkých stránkach.(15.1.2008)

• Cival

Clark Johnson v tom jaksi zabloudil. Pozval si výtečné herce (hádky mezi Douglasem a Sutherlandem mě dostávaly) a velice slibnou zápletku, aniž by z toho vytěžil víc než běh obrázků z atraktivního prostředí prezidentovy ochranky, pár nevěrohodných zvratů a dementní konec. Potenciál tu byl, máloco z něj se ale podařilo naplnit. Jakkoliv to místy více než plynule utíká. 50%(16.8.2006)

Do tři čtvrtin mimořádně svižný a sebeuvědomělý žánrový film, poslední čtvrtina je bohužel dost degradující, protože všechny otázky už jsou de facto zodpovězené a jde "jenom" o finální akční dovětek, který už nemá na co odpovídat. Ten se však - obzvláště pak ve stávající podobě - k víceméně sofistikovanému vyprávění, které předcházelo, vůbec nehodí a zásadně narušuje strukturu filmu.(15.8.2006)

Vemte si Osobního strážce, zkřižte jej s Úhlem pohledu a dostanete tento film. Je to svižné, má to skvělé obsazení (Douglas na svůj věk hraje stále dobře, Sutherland si možná ani neuvědomil, že netočí dalšího Bauera :-)) a Eva Longoria Parker… no řekněme to tak, kde jí chybí něco navíc v herectví, tak tam je to vyváženo na kráse, takže taky spokojenost… :-) A čert vem nějakou logiku (opravdu jsou otisky prstů hotovy za 20 minut?) Pokud se vám fakt nechce přemýšlet, ale zároveň nechcete trávit čas u nějakého stupidního filmu, tak můžete zkusit tenhle. Myslím, že byste neměli být zklamaní…(12.9.2009)

PRIMA FAMILY - Obsazení - skvělé. Námět - proč ne? Celkový dojem - docela nuda, lepší průměr. Tak bych ve zkratce vystihl tento film, při jehož sledování jsem si uvědomil, že už mě nudí takoví ti agenti, co umějí všechno, na co sáhnou a se vším si ví okamžitě rady. Ovšem největším problémem filmu je podle mého tempo, které je na akční krimi poměrně plytké a jen díky hereckému obsazení a vaší zvědavosti (kdo je vlastně ten zrádce), vydržíte až do konce. Body ale filmu přidává český dabing, který byl opravdu kvalitní. Štěpnička, Trojan, Adamovská, Bebarová a Beneš. To je panečku obsazení, co? :) Díky dabingu dávám tak o 10 procent více. 65%(25.3.2013)

• - Strážce byl pro Evu Longoriu celovečerním filmovým debutem. Diváci jí však mohou znát ze seriálů Zoufalé manželky nebo Mladí a neklidní. (imro)

• - Režisér Clark Johnson si sám zahrál postavu agenta, který má velmi důležitou informaci. Dřív než ji ale stačí předat, je nemilosrdně zavražděn. (Siriuss)

• - Thriller debutoval na třetí príčce amerického žebříčku návštěvnosti (21. – 23. 4. 2006) s výdělkem 14,3 mil. dolarů a celkový obrat nakonec překročil jen 36 milionů. (imro)