Agent Pete Garrison má na starosti ochranu amerického prezidenta a jeho manželky. Kdysi zachránil život prezidentu Reaganovi, a pokud jde o ochranu prezidentského páru, je považován za nejzkušenějšího experta. Kolega Charlie se mu chce svěřit s něčím vážným, ale odloží to a krátce na to je zavražděn na prahu svého domu. Na místo činu se dostaví nejen Pete, ale také agent Dave Breckinridge s mladou agentkou Jill Marinovou. Podaří se jim přesvědčit místní policii, že nešlo o loupežné přepadení, ale o vraždu a oba se pustí do pátrání, i když ne společně. Pete se sejde s informátorem Xavierem, který mu předá obálku s důkazy, že se chystá atentát na prezidenta, a také mu prozradí, že přímo mezi členy ochranky je zrádce, který s atentátníky spolupracuje… (TV Nova)

Trailer

Kaka

Douglas se snad jako kravaťák už narodil. Nikdy bych nevěřil, že může být v jeho podání zvláštní agent tajné služby tak cool frajer. Takhle dobře zahraná špionážní role tu nebyla už pěkných pár let. Bohužel forma Michaela Douglase je na snímku pravděpodobně to nejlepší. Začátek je velice slušný a i bez struhjících a drahých akčních scén se jedná o velmi svižný a vcelku chytrý thriller. Bohužel ke konci je již v podstatě všechno vyřčeno a jasná situace se tak žene do akční záhuby. Konec je pak vyloženě hloupý a celý film tak de facto sráží do průměru. Nicméně nestraný náhled do praktik tajných služeb je leckdy překvapivě působivý a příjemně se na snímek kouká. Civilní herecké výkony všech zúčastněných nepřekvapí. Dvojka Sutherland, Douglas je neskutečně cool. ()

ajuska

Neurazí, nenadchne. Vcelku solidní žánrová podíváná, která (jak už tu bylo mnohokrát řečeno) po slibném rozjezdu a dobrém prostředku upadá někam do hlubin akčních béček. Ke konci už scénáristovi asi došel dech, protože po všech těch peripetiích s obviněním Michaela Douglase, působí odhalení skutečného zrádce přinejmenším směšně. Celkově tedy slušný průměr, který určitě nenudí, jen ke konci poněkud klopýtá. ()

Roman.Ticka

Vysoký politický úřad má často úzkou souvislost s problémy v sexuální oblasti. První dáma bývá zase obvykle velmi čilá a repre, a oba musejí navenek působit jako spokojený pár. Prezidentovi stačí jeho moc, dáma má po ruce šikovného oddaného bodygarda. Jeho post je založen na nonstop adrenalinu a to zase úzce souvisí s vysokou sexuální potencí. Když se podaří příslušná šaráda, jsou spokojeni všichni, včetně zvědavé veřejnosti a i já jsem měla uspokojující filmový zážitek. ()

Sarkastic

Strážce má potenciál být solidní žánrovkou, ale plusové body sráží jednak trochu méně záživnější první hodina (což by zas až tolik nevadilo, vyloženě nuda tam nebyla), ale druhak, a to hlavně, velká naivita v druhé půlce. Nejdřív ta úsměvná neschopnost střelit svého mentora/bývalého kamaráda a pak ten okamžitý návrat do služby, odbourání nedůvěry, sproštění obvinění...no to si tvůrci představují jak Hurvínek válku. Takže z nadějného filmu zůstává jen průměr (pohádkový konec ho ještě trochu sráží). Ale herci a některé vychytávky tajné služby určitě stojí za zhlédnutí. ()

Spooner

Průměrný akčňák, který se bere až moc vážně a chybí mu jakýkoliv nadhled. Nebýt prvotřídního hereckého obsazení, tak by moje hodnocení bylo ještě o stupeň nižší. Michael Douglas se vrací ve skvělé formě a je vidět, že takovéto role zahrát opravdu umí. Kiefer je mu skvělým protihráčem a je taktéž výborným (i když nechápu srovnávání této role s jeho Jackem Baurem, do toho má tato postava velice daleko). No a jako třešnička na dortu je zde "zoufalá manželka" Eva Longoria, která sice nemá moc co hrát, ale koukat by se na ní dalo furt. Tenhle film mohl být výbornou kriminálkou, nakonec ale skončil v akčním průměru. ()

• Na návrzích kostýmů pro první dámu (Kim Basinger) spolupracoval dvorní stylista Jackie Kennedyové Oleg Cassini. (Agatha)
  • Filmový konzultant z tajné služby, který připravoval herce na natáčení říkal, že Eva Longoria měla během cvičení střelby vyšší skóre než 90 % jejích kolegů. Longoria získala zkušenosti se zbraněmi, neboť jí otec brával na střelnici. (imro)

Související novinky

Halle Berry je k sežrání... žraloky

Halle Berry je k sežrání... žraloky

10.09.2009

Vzpomínáte na doby, kdy platila za největší sexbombu a herecký talent oscarových parametrů? Pak přišla jedna Catwoman a dnes už si na Halle vzpomenou snad jen fanoušci trilogie X-Men. Halle chystá… (více)