Strážce

Strážca

The Sentinel

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2006, 103 min

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 30.12.2010 - Film je jasný ODPAD!, ale za 5 hviezdičkový slovenský dabing si tie 3 hviezdičky zaslúži. Jacka Bauera totiž môže dabovať jedine MAROŠ KRAMÁR. Som rád, že si to v MARKÍZE (narozdiel od chorých mozgov pripravujúcich kedysi dabing 24 pre STV) uvedomili. (30.12.2010)(30.12.2010)

Možná není důvod tento snímek úplně zatracovat. Potenciál tkví především v obsazení, i když jen dvěma herci. A navíc, parádních akčních thrilleru s Michaelem Douglasem není nikdy dost. Ale jako bych ani nekoukal na snímek z roku 2006. Popravdě, myslel jsem celou dobu, že je to tak z devadesátých let a že Douglase opravdu řácky namaskovali. Ke konci ale film trochu ztrácí dech a je znát, že už toho asi měli všichni plný kecky a tak točili, jen aby se neřeklo. Samotná postava prezidenta byla upřímně řečeno komická. Ne, tohle nebyl ten největší politický špektákl století.(23.1.2012)

Zručná řemeslná ruka ve srovnání s tupounkým scénářem. Snímek stojí a padá na dvojici ústředních hrdinů (kde Douglas dostal možná až moc prostoru, kdežto prťavý Sutherland pro sebe urval snad dvě celé scény), povedené kameře i střihu, absenci zbytečných výbuchů a obrovských přestřelek. Vyčerpané žánrové klišé zcela přehlídnu a budu se v hodnocení tedy dívat jen na tu hereckou grupu a technické zázemí filmu. Scénář je největší slabinou (hlavně v závěru).(15.3.2009)

V celku pohodovy thriller z politickeho prostredia, ktory vsak zabavy len cast svojej celkovej dlzky, no a pokial sa divak zacne zamyslat nad absolutnou impotenciou americkej tajnej sluzby, nezostane mu nic ine, len krutit hlavu nad premarnenim sance, aby sa Sentinel mohol zaradit k filmom ako S nasadenim zivota ci dalsim vydarenejsim politickym thrillerom.(4.12.2006)

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 6/10/// +Michael Douglas vs. Kiefer Sutherland, prostě paráda, výborná hudba a atmosféra -mohlo být víc akce, víc zvratů a míň vykecávání/// Čekal jsem trošku něco jiného. Špionážní thriller není vůbec můj šálek kávy. A taky chci zmínit, že v originále si člověk tolik nevychutná Kiefera jako s českým dabingem. (Kdo sleduje seriál 24 hodin s dabingem mi dá zapravdu). Jinak jsem ale celkem spokojen. Děj pěkně odsípá, pořád se něco děje. Do toho hraje napínavá hudba a nutno říct, že subwoofer který mám pod stolem dostal pořádnou šanci se předvést. Takže stačilo ještě víc zatlačit na pilu a byly by z toho slušné čtyři, takhle je to někde mezi./// Celkem 70%///(10.10.2009)

• - Na návrzích kostýmů pro první dámu (Kim Basinger) spolupracoval dvorní stylista Jackie Kennedyové Oleg Cassini. (Agatha)

• - V úvodní scéně atentátu na Ronalda Reagana jsou použity reálné dobové záběry, v nichž agenti chrání prezidenta vlastními těly. (Siriuss)

• - Pete Garrison (Michael Douglas) nosí hodinky značky Tag Heuer Carrera WV.211B. (dyfur)