Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Wolvie

Trapný,vyčpělý a jen a pouze na děti mířený pohrobek slavné série.Dvojka mě bavila,což se o tomto průseru rozhodně říci nedá. ()

KHkomiks

Tento díl ukazuje jediné, že pokračování shreka by se nemělo stvořit. Za celý film jsem slyšel 1000 pokusů o vtip a asi dva, kterým jsem se už nemohl ani pousmát. Příběh je ale zajímavý, a tak dám 3*. ()

char_t

O poznání nezáživnější než skvělé předchozí díly. Ale pár dobrých scén se přeci jen najde, třeba výslech Pinocchia nebo Sněhurčin útok ala Led Zeppelin :) Ale rozhodně bych tenhle kousek neoznačil za odpad, jak se tu kolikrát objevilo, holt nesmíte tolik srovnávat s předchozími díly - jasně, trojka je nejhorší Shrek, ale pořád je lehoučce nad průměrem. ()

fisikk

"Pokud vás má celý svět za obludy, neznamená to, že jimi jste! Nejdůležitější je, co si myslíte sami o sobě!" ()

SidneyP

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem byl kompletně zdrcený, co s touhle trilogií tvůrci udělali. Na druhé zhlédnutí už to bylo sice o trochu lepší, ale stejně: Kde udělali soudruzi z USA chybu? Přiznávám, že jsem se občas zasmál, ale stejně... Prachy jim stouply hodně na mozek, a udělali z toho jen nastavenou kaši. To si zlobr nezasloužil. 55%. ()

Heroine

Nevím co na tom lidem vadí, mě přijde třetí díl stejně dobrý jako předešlé díly. Fionin rozhovor s princeznami, o tom jak je těžké vychovávat děti, Artušův proslov před odchodem ze školy, a nebo když ke konci filmu řekne Artuš "za to všechno může jen on", a nechtěně ukáže na nedaleko stojícího trpaslíka... Geniální. ()

CyriC

Opakovaný opakovaný vtip není opakovaným vtipem. Tohle je prostě kravina a navíc nudná. Kdyby pop-kultura měla svůj řitní otvor, tak tenhle film by měl pořádně zaneřáděné zuby chlupy z té prdele. ()

Fawkes

Nenechal jsem se unést zdejším hodnocením. Je sice pravda, že Shrek v pořadí třetí není tak kvalitní v ději jako jeho dva předchůdci, ale mě se dobrodružné putování opět po boku kocoura a oslíka líbil, stejně tak jako přítomnost čaroděje Merlina a Artuše. Humorná stránka je o něco ochuzená a to je škoda, protože na tom hodně Shrek visí. Nejvíce jsem si oblíbil scénu, kdy si oslík s kocourem nepovedeným Merlinovým kouzlem vyměnili těla. Možná udělalo studio Dream works chybu, že do postu režiséra neobsadili Andrewa Adamsona. Řekl bych, že za jeho přítomnosti měl Shrek více fantazie. Nebo dochazejí nápady, a proto se obávám dalšího dílu. (78%) ()

GOREGASM

Do třetice už to Dreamworks nevyšlo a vysoká laťka, kterou první dva díly nastavily, funguje v tomto případě jako zasloužená gilotina. Každopádně ani jako samostatný kus by Shrek Třetí neodešel z ringu po svých. Kamenem úrazu je úplně nový tvůrčí tým a logicky jiné pojetí. Jejich největším selháním je prostoduchý a nezajímavý příběh, kterému chybí typicky shrekovský drive a svěží humor. Na druhou stranu infantilními a nevypointovanými fórky armáda scenáristů nešetří. Absolutní rezignace na popkulturní narážky, osekání zábavnosti sidekicků Murphyho a Banderase a nové nezajímavě představené postavy v konečném dojmu podtrhují unylý dojem z pokračování, které mělo vydělat balík a taky se mu to podařilo. 20% ()

MickeyStuma

Vysokou laťku druhého pokračování šlo velmi těžko překonat, a tak třetí díl nikterak ničím nepřekvapí. Na velkolepou výpravu jsme si už zvykli, takže ji ani nevnímáme. Vtípky a různé narážky jsou stále stejné, animace dokonalá. Opět se objevilo několik nových postav, ale ty to moc nezachránili. Animace stále výborná, Shrek lidský, oslík užvaněný, kocour v botách gentlemanský. Zkrátka standart jedoucí po stejných kolejích. Přesto hodnotím vysoko, protože se celkově stále jedná o skvělou podívanou, která potěší děti i dospělé a jak já říkám, komu se to nelíbí, ať si pustí Rákosníčka. Ten je taky zelený. ()

Fujara777

ÁNO: Aj keď ide o časť Šreka, ktorá má najnižšie hodnotenie, v mojich očiach najhoršou rozhodne nie je. Spomína sa prízemný humor? Ále, pod pojmom prízemný si predstavujem niečo ako Bulšit. O zábavu na vysokej intelektuálnej úrovni tu ale ani ísť nemá. Popletený exprofesor - čarodejník je nielen milá, ale aj zábavná postavička. Prostredie školy poskytuje veľa námetov na vtipy a nemám pocit, že by bol nejaký nevyužitý. Umieranie kráľa? Odlepovanie známok trolom? Vystrašený perníček? Smial som sa. A je tam toho o veľa viac. NIE: Pravdou však ostáva, že ak sa zamyslíte nad niektorými scénami, ostávate sklamaný. Napríklad príliš jednoduché zmocnenie sa kráľovstva, či opodstatnenosť divadelnej hry na záver. Jedna z tém, ktoré sa tu rozpracovávajú, spojená s Artiem, je miliónkrát ohratá a spracovaná aj lepšie inde. ()

hEROic

Obrovské zklamání. Chvílemi mě to ani nebavilo, vtip z prvních dvou dílů jakoby se vytratil. Někdo chtěl tak moc dojit, až to místo toho porádně pohnojil. 55% ()

panvasik

Jestli jsou černým koněm Pixaru Auta 2, tak s většinou lidmi se shodneme, (možná) že černý kůň DreamWorksu je Třetí Shrek. Nudné, nezáživné a zdaleka ne tak dobré jako ostatní tři filmy. ()

svobodas odpad!

Debilní jako ostatně všichni Shrekové. Naprosto blbý film. Nic sem od něj nečekal a taky sem od něj nic nedostal. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)