Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

unrocker

Tak tohle je přesně to ce stává když se něco snaží jakýmkoliv způsobem prodloužit a něco natočit. Ten to díl je každopádně nejhorší z celé série, vtipu se nedočkáte překvapení už vůbec ne a zážitku ze šreka to ani omylem! ()

Mykhaluu

Nedávám odpad z ohledu na první dva díly. Tenhle jsem ještě nedokoukal. Jsem vlastně někde na začátku filmu.. a nevím, zda ho někdy uvidím více... taky z ohledu na předchozí dva díly.. ;-) ()

Asdas

Tak ako si prvý Shrek strieľal z klasických Disneyoviek ,tak sa raz tretí Shrek stane posmeškom pre iných autorov.Smutný koniec už klasického animovaného filmu. ()

Tuniak DF odpad!

Bohužial, je toho moc... Nemám nič proti Shrekovi, len americká produkcia nevie kedy prestať a tým zachrániť dobré meno filmom. Jednoducho je to už len žmýkanie penazí, a je to príliš vidieť... vtipy tu už nie su prepracované, dej sa až príliš opakuje, a nezachráni to ani dvojica z Monty Pythonov John Cleese a Eric Idle... a ono je ešte štvorka ach jaj, na tú už nebudem mať nervy... bohužial... ()

nula87

Takhle to dopadá, když komerční tlak na další díly úspěšných filmů plodí už nepříliš zábavné, nicméně pořád ještě vydělávající filmy. A to je přesně případ Shreka. Vynikající, inovátorská jednička, pořád ještě slušná a zábavná dvojka (a tady to mělo skončit), a pak už jen jalová, opakující se, a pouze na velmi málo místech zábavná trojka. 55% ()

offlineman

Oproti předchozím dílům je to hodně slabé! Nebýt Pinochia v peep-show a pos.....o Perníčka, nevím, nevím, jak bych hodnotil...... ()

transbeskyd

I když už třetí díl šrečí ságy místy vykrádá a paroduje své úspěšnější dva předchůdce i sebe sama, pořád to ještě není vyložený trapas a některé momenty jsou pořád hodně zábavné třeba zlý sen nastávajícího otce.. Takže do třetice všeho zlobřího u mě dobrý:) ()

RigorMortis

V porovnaní s predošlými dvomi dielmi (hoci už ani druhý nebol to pravé orechové) žiadna sláva... No hlavne, že tam zostal Oslík. ()

maoc

Paradoxně se mi to líbilo asi víc než předchozí Šreci, ani nevím proč. Možná, že to bylo až moc pro dospělé. Několik podobných prvků scénáře s Na vlásku. :o ()

helrohir

Najslabšií Shrek. Vo filme je minimum zábavných momentov a film ma nebavil už po druhom opakovanom zhliadnutí, čo sa mi pri predchádzajúcich dvoch filmov nestalo. Postava Artuša je najväčšia slabina filmu a ani oslík s kocúrom už nie sú to čo bývali. ()

VojtaMarek00

Nechápu, jak mohl někdo takhle podělat tak nadějnou trilogii, jako je Shrek. V momentě kdy Fiona s její matkou prokopla zeď vězení jsem se nachvíli zamyslel, proč se na tohle vlastně koukám. Něco tak prázdnýho a blbýho jsem dlouho neviděl. Dal bych odpad, ale když mám první dva díly Shreka tak rád... ()

kubilov

Velmi zoufalé, utahané, nudící, neoriginální, nezábavné, otravné, bez šťávy, s hloupými postavami a jejich ještě hloupějším chováním. Kam se tento nadějný animák dostal? ()

brzozin odpad!

Co je tohle za slátaninu? Neslavný konec slavné zelené trilogie. A to jsem ještě netušil, že se tvůrci zmátoří na čtvrtý díl. Tohle nejenže není pohádka, to už není ani komedie. Shrek třetí se deklasoval do roviny filmů jako Kung fu panda, s tím rozdílem, že tady kolem sebe kopou husťácké princezny. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)