poster

Tommy a Pentlička (TV seriál)

 • Česko

  Tommy a Pentlička: Tajemný protivník

 • Česko

  Tommy a Pentlička: N či M?

 • Velká Británie

  Partners in Crime

 • Velká Británie

  Agatha Christie's Partners in Crime

 • Austrálie

  Agatha Christie's Partners in Crime

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2015, 5 h 17 min (Minutáž: 6x55 (4x80) min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

 • NinadeL
  ****

  6/6 Ok, uznávám, že trpím. Ale je to potřeba brát s nadhledem. Kdyby nebylo nedožitých 125. narozenin Agathy, nikdo by zřejmě po novém zpracování dobrodružství Tommyho & Pentličky ani nesáhl. Ale co dělat, když milujete předlohu, která je cele spjata s 20. roky? A oni vám ji přesunou do období New looku let padesátých? Charaktery i jejich prostředí jsou autenticky spjaty s náladami a módními vlivy poválečného Londýna a navíc Agatha si na počátku bouřlivých dvacátých ještě žila skrze Beresfordovi ideální verzi svého prvního manželství s Archibaldem. Ale jak šel čas, více se věnovala Poirotovi a Marplové. Ve 30. letech zcela své miláčky zanedbala a až zase za války pro ně připravila nový román, aby je znovu v padesátých nechala spát a definitivně se k nim vrátila zase až v 60. a 70. letech. A co nám s tím BBC vymyslela pro letošek? Guláš prvních dvou románů přepracovala do reálií roku 1952. Z vyrovnaného dua udělala spíše manželství založené na téměř mateřské péči dominantní Pentličky o výrazně pasivního a nešikovného Tommyho. No toto! Je jasné, že takto to více sedí hercům, ale čeho je moc, toho je příliš. Zač tedy to poměrně dobré hodnocení za Tajemného protivníka? Už ta energie skrze kterou skřípu zubama za to stojí. Pepita jako přirozená Pentliččina silueta? Jako špionážní román je to akceptovatelné, jako téma na neděli přijatelné, ale mohlo to být mnohem lepší. Na N či M? jsem ale byla vlastně mnohem zvědavější, protože doposud nikdo tento román neřešil. Zde funguje jako navazující dobrodružství roku 1952 a finále se tváří, jako by roky Zločinů pro dva měly teprve přijít. Zajímavý pohled, ačkoli tak jiný. Dvojitá hra na agenty v převleku T & P vždycky sedla. Chyběl tomu ale humor. Každopádně jsem ráda, že tuto událost letošního léta mám za sebou a vracet se očividně budu častěji k seriálu z 80. let, ale samozřejmě si vážím toho, že se T & P připomenuli i dnešní generaci. Zatím sbohem, miláčkové.(28.7.2015)

 • Crocuta
  ***

  Celkem sympatičtí herci a slušná dobová atmosféra ve svérázném - a originálem spíše jen inspirovaném - zpracování příběhů Agathy Christie. Z německých špiónů se v této verzi posunuté do 50. let stali sovětští agenti a největším nebezpečím pro lidstvo je kromě Bomby komunismus... Chtělo by to víc humoru a nadhledu a méně stupidity v chování postav a výsledek by byl mnohem lepší.(13.5.2017)

 • mandlova
  **

  Hodnocení po shlédnutí "N či M": Ojojoooj ....tady si zase někdo zapřeháněl. Celou minisérii neznám a po této adaptaci si říkám, jestli o to vůbec stojím. Už jen to, že se nám tak zásadně změnil hlavní protivník z nacistického Německa na komunistické Rusko. Moc tyhle scénáristické úkroky a výstřelky, obzvlášť pokud se jedná o dobře sepsanou detektivku bez výrazných mezer, nechápu. V kostce - zůstal tomu jen název a jména postav, jinak si scenáristi vymysleli vlastní děj a celek je úplný nonsens.(7.5.2017)

 • filmmovier
  *****

  BBC se chopila Tommyho a Pentličky, asi nejkrásnějších Agathiných charakterů a já byl z jejich nápadu nadšen. Navíc předloha, zejméná povídková sbírka Zločiny pro dva, je naprosto úžasná, vtipná a inteligentí, a přesně taková je i tato minisérie. Dáma anglické detektivky by totiž zrovna dnes, kdy píšu tento komentář, slavila 125.narozeniny. Ale k seriálu - zvolený formát, tři díly na knihu, byl rozhodně velmi šťastný - příběh proto máme dostatečně rozpracovaný, kvalitně zahraný a natočený, se skvělou hudbou a vynikající atmosférou. Má to skvělé tempo, šmrnc, skvěle fungující vtipy, akci, napětí i chemii mezi postavami. Co se týče předloh, Tajemný protivník mě moc nevzal a navíc si ho moc nepamatuju, takže za mě je zpracování rozhodně lepší a N či M? jsem nečetl, i když to se mi taky líbilo hodně, bylo celkově vtipnější (zatímco Protivník byl spíše akčnější a špionážní) a ve druhé trojici potěšila i účast Roye "Dalglieshe" Marsdena. Další parádní kousek od BBC, která má letos opravdu silný, úspěšný rok a plodí samé kvalitní věci. A i když pokračování asi není zrovna na pořadu dne, já bych ho uvítal, materiálu je dost a herci jsou tady (ostatně jako všechny seriálové složky, na které si jen vzpomenete) perfektní, rozhodně je fajn že Agatha v televizi jede dál a takhle zatraceně kvalitně. 100%.(15.9.2015)

 • DavidWebb
  ****

  Veľmi príjemná mini-séria z dielne BBC, ktorá je rozdelená na dve polovice. Prvá polovica (prvé 3 diely) bola z môjho pohľadu lepšia. Aj keď sa na prvý pohľad javí ako jednoduchšia, nie je to tak. Má prepracovanejší a zaujímavejší scenár, viac napätia aj zábavy. Mladý manželský pár sa nevedomky stáva doručovateľom tajnej nahrávky na ceste z Francúzska do Londýna a následne aj (ne)chtiac tajnými agentmi svojej krajiny. Veľmi pozitívne ma tu prekvapila Jessica Raine, ktorá keď sa ocitla v zábere, tak si ho vždy celý ukradla pre seba. Rozhodne jej však pomohli aj tvorcovia, ktorí do úlohy jej manžela obsadili nevýrazné herecké poleno. Druhé tri diely pokračujú s postavami špiónov na vlastnej pôde avšak kvôli prebytku postáv a slabšiemu scenáru je príbeh trochu vágnejší, menej pútavý a vašu pozornosť si už tak neudrží. Celkovo je to krásne, atmosféricky zobrazené staré Anglicko tesne po 2SV, výborná výprava s tradične (Poirotovsky) presnými kostýmami a tomu všetkému zodpovedajúca réžia. Ja som sa s celou sériou parádne zabavil počas skoro celej nedele. Jo a, ... idem hľadať nejaké ďalšie filmy s Jessicou Raine.(2.11.2015)

 • Hank_Scorpio
  ****

  Myslím, že v tomto prípade nepoznať knižnú predlohu je obrovská výhoda, keďže seriál je veľmi zmenený oproti knihám. Keďže ja som knihy nečítal, seriál hodnotím pozitívne. Negatívne hodnotím však výkon Davida Williamsa (Tommy), ktorý vlastne ani nehrá, a jeho postava mi príde spomalená. Pravým opakom je Jessica Raine (Tuppence), ktorá svoju úlohu zvláda bravúrne a dokáže zastúpiť aj úlohu trochu nemotorného Tommyho. Je to taká netypická Christieovka, ale stále si drží svoju úroveň. Videl som prvé 3 diely, teda prípad The Secret Adversary a dúfam, že hodnotenie nebudem musieť po druhom prípade znižovať.(27.8.2015)

 • kolacky
  ***

  Hm. Vzhledem k tomu, že tyhle knížky znám dost podrobně, nejsem nadšená. Snaha o pobavení tu je, ale celkem vzdálená od originálu, kdy by se T+P měli teprve potkat, seznámit, hladovět... nebudu sem házet spoilery, kdo chce, ať si přečte. Moje maminka by řekla "Je to nějaké zdžezované" a nemyslela by tím k dobrému...(2.4.2017)

 • CaptNemo
  *

  Neuvěřitelná slabota. Tohle nemá s Agathou Christie, ani s anglickými detektivními seriály nic společného. David Walliams možná kraloval Malé Velké Británii, okouzloval v Come Fly With Me a občas pobavil v Big School, tady je ale úplně mimo. Žádný příběh, napětí, vývoj, spíš náhodný generátor jednotlivých scén. Divák jen čeká, kdy ho těch neskutečně pitomých detektivů někdo zbaví, ať už je padouchem kdokoliv.(9.4.2017)

 • faborka
  **

  Bohužel nemohu hodnotit pozitivně, strašně moc jsem se těšila neboť miluji anglické seriály a obzvlášť Agathu Cristie. Ale i v samotné matičce tohoto seriálu jsou ohlasy dost rozpačité až negativní. David Walliams byl velké zklamání, prakticky nehrál, působil prkenně, jakoby vůbec nevěděl kde je a co se děje. Chemie mezi ním a Jessicou Raine byla nulová a sehranost žádná. Ty dvě hvězdičky dávám protože to je Agatha a protože ...no...jsou i horší seriály.(24.8.2015)

 • poppy75
  ****

  hviezdicky davam hlavne za vypravu,vizual,krasne kostymy..inak mi to pripada znacne chaoticke,naivne-dokonca aj na agathu :)...ale prijemne...(18.11.2016)

 • dalia
  ****

  Knihy jsem nečetla, takže posuzuji pouze seriál jako samostatné dílo. A musím říci, že se mi velmi líbil. Ústřední dvojice se svými povahovými rozdíly skvěle doplňuje, působí sympaticky, příběhy mají napětí, nostalgickou atmosféru typickou pro díla Agathy Christie, trošku roztomilé naivity i přiměřenou dávku humoru. Nemyslím, že by přenesení děje z 20. do 50. let příběhu uškodilo, i ta padesátá léta jsou již dostatečně "retro" na to, aby odpovídala duchu autorčiných děl. Seriál jsem si užila a určitě bych se ráda podívala na případnou další sérii.(21.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace