Na letecké základně „ochránců“ vzdušného prostoru je stále rušno. Elitní piloti střeží, trénují a milují. Během letecké přehlídky zmizí z dosahu radarů jedna ze stíhaček. Vojenská kontrola vyšle do zóny, kde byla naposledy spatřena, dva zkušené piloty Marchelliho a Valloise. Když ale ztracený stroj objeví, dostanou zcela nečekaně příkaz k přistání. Při náročném manévru zaútočí pohřešovaná stíhačka na jednoho z nich. Začíná vojenská operace, při které se piloti snaží získat ukradený stroj a zabránit tak teroristickému útoku. Letecká akrobacie, bojové scény v oblacích a přátelství na život a na smrt je společným jmenovatelem této napínavé podívané. (oficiální text distributora)

FlashCZ

Není to nabušená bomba, ale má to co do sebe. Po dlouhé době film o moderní formě létání. Akce a scény ve vzduchu podkreslené dobrým soundtrackem mě celkem nadchly. A příběh o kolo kterého se to vše točí je celkem realistický a dobře zpracovaný. Při větší konkurenci by bodová známka asi trochu klesla ale takhle nemůžu dát jinak! ()

vranekt

Ten děj je nehorázná kravina, o tom žádná. Ale ty záběry letadel jsou naprosto dokonalý. Ideální by bylo to sestříhat jenom na ty letadla a pak by z toho byl pětihvezdičkovej dokument. ()

Tomx112

Po všech stránkách slabota, ale letecký záběry krajin i záběry samotných letů jsou fakt úžasný a ještě k tomu dobře sladěný s celkem pěknou hudbou takže u tohohle filmu jsem rozhodně nelitoval ztracenýho času a fakt mě to chvílema hodně bavilo... ()

chosan

tenhle film určitě neudělá žádné terno na filmovém trhu ale je to tak akorát na jedno zkouknutí na pěkně dlouhou dobu 25%. ()

Sa.sa

Slušný film plný kvalitních scén a akcí... Navíc soundtrack je opravdu kvalitní... Děj ujde, ale na film se rychle zapomene.... ()

Spapanek

Je to jenom chvilka, co jsem se vrátil z kina... V hlavě mi duní motory stíhaček a já si říkám, že bych se měl na ten film podívat ještě jednou, než něco napíšu. Ale protože se do kina zase nějakou dobu nedostanu, vizte můj příspěvek: V prvé řadě u mne film boduje už tím, že je francouzský a není to standardní vyčichlá americká slátanina (ono do velké míry je, ale nechá se to zvládnout) Děj nedává velký smysl, ale to mi při sledování snímku až tak moc nevadilo, naprosto mne uchvátila vizuální stránka a nádherné pohledy na a z letadel. Dvě z těch čtyř hvězdiček za krásné ukázky mraků a nízkých průletů. Zdar všem ()

honcho

Príbeh, ktorý film ponúka, zbytočne ťahá film ku dnu. Čo ho však v mojich očiach ťahá do "nebies" sú neuveriteľné letové zábery z paluby lietadiel "Armée de l´Air". Vďaka tomu si leteckí nadšenci film pozrú ešte veľakrát. ()

Fuego

A navzdory odapdářům! plné čtyři hvězdy! První je za letadla a letadlovej film vůbec. Druhá za úchvatné letecké záběry, za to, že všecko bylo reálné, žádná postprodukce a triky, letadla létala k sobě až na 30 cm a níž než 30 m nad zemí, pilotovali je mj. dvé francouzská stíhací esa, použití speciálních kamer, z nichž jedna byla využita jen pro tento film a za záběry Paříže, natočené jen za jediný den (natočeno během přehlídky na francouzský státní svátek 14.7., kdy pouze v tento den nad Paříž smějí letadla). Třetí samozřejmě za tři krásné kočky, z nichž bohužel ta nakonec záporňačka moc připomíná Meg Rayan, kterou tajně (teď už veřejně) miluju :- ). A čtvrtá za toho nádhernýho Vought F4U Corsair, na kterým se svlíkala jedna z těch tří krasavic. Dal bych i pátou, ale sorry, podělali jste to, příběh a scénář stáli oba za prd a nevuyžili jste potenciál, co tohle téma mohlo nabídnout. Top Gunu, který jste chtěli předstihnout, nesaháte ani po achillovky, Sorry. Ale stejně se mi to líbilo, protože éra, zvlášť stíhačky a krásný ženský prostě miluju. ()

andy60

Francouzská variace na Top Gun, ale samotný příběh hodně pokulhává a nenabízí nic, co by stálo za zmínku. Takže jediným pozitivem zůstávají záběry ve vzduchu, což je na celovečerní film dost málo. ()