Na letecké základně „ochránců“ vzdušného prostoru je stále rušno. Elitní piloti střeží, trénují a milují. Během letecké přehlídky zmizí z dosahu radarů jedna ze stíhaček. Vojenská kontrola vyšle do zóny, kde byla naposledy spatřena, dva zkušené piloty Marchelliho a Valloise. Když ale ztracený stroj objeví, dostanou zcela nečekaně příkaz k přistání. Při náročném manévru zaútočí pohřešovaná stíhačka na jednoho z nich. Začíná vojenská operace, při které se piloti snaží získat ukradený stroj a zabránit tak teroristickému útoku. Letecká akrobacie, bojové scény v oblacích a přátelství na život a na smrt je společným jmenovatelem této napínavé podívané. (oficiální text distributora)

Drc

Pokud narovinu přiznáme, že na tento druh filmů se hlavně dívají lidé, kterým se letecké filmy líbí, pak si zaslouží jednoznačně kladné hodnocení. Leteckých scén a techniky je zde k vidění požehnaně, souboje sice mohly být trošku přehlednější a atmosféričtější, ale jde to. Postavy jsou celkem vyhraněné a dobře zvládnuté. Bez velkých hvězd a s klasicky francouzsky překomplikovaným dějem se pak pro nezaujaté stává průměrným filmem. Já jsem se však dobře bavil a přidám se ta k pozitivní menšině v názorech na toto dílko. ()

blues

letectví mě nikdy nebralo, ani civilní, ani vojenské. mimopolitické machinace byly ale dobře promyšlené ()

Ricky_CZ

Tohle je prostě naprosté "béčko" a tak se na to musíme i dívat. Dialogy jsou vyloženě "macho", což při nejmenším pobaví a s kladným vztahem k letadýlkům není co ztratit. Záběry ze vzduchu naprosto úžasné a na holky se dá taky dívat...Takže jako správný a nenáročný "macho" dávám s klidným svědomím nějakých 55% ()

Greg25

Čistě čistých 70%, osobně mi to přijde lepší než Top Gun. Příběh to sice nemá nějak valný, ale upřímně řečeno to nemá ani celá série Taxi, navíc sem tam nějáký vtip tomu oživí děj, scény s letadly jsou perfektní a hlavně přehlednější než v závěrečné scéně Top Gunu. ()

Brejlil

Příběh řídký jako krupicová kaše, klišé střídá klišé, ale letecké záběry jsou nefalšované. A že jsou dlouhé? Stačí vypnout mozek a užívat si nadzvukové rychlosti. O nic víc v tomto filmu nejde. ()

pend

Zřetelná inspirace Top Gunem a Iron Eagle. Film slušně utíká, letecké scény jsou natočené s přehledem, údajně bez použití digitálních triků... ()

krabatt76

Jediný letecký film u kterého se mi podařilo usnout při mé DVD premiéře (kino jsem propásl)...Ne,že by TOP GUN byl víc než velice naivistický náborový leták do US NAVY či USAF,ale tohle ....to je tedy dílo ! Ty dvě hvězdičky za pozemní a letové záběry Miráží... ()

MickeyStuma

Evropský a světově poslední snímek o letadlech a životě jejich pilotů honosící se faktem, že úchvatné záběry letadel na nebi jsou skutečné, bez jediného umělého pixelu navíc. Na tohle si už v současné době netroufne ani Hollywood. A je na co se koukat. Nerušeně k tomu působí příběh, který přes svůj thrillerový žánr netlačí na pilu a je vyprávěn velice volně a klidně. A tak vznikl pohodový odpočinkový film, který akčně založené diváky sice zklame, ale jinak mnohé nijak neurazí. ()

maaan

Hodně překombinované, spíš druhá polovina. První půlka docela ujde. Je pravda, že soundtrack samotný film v žádném případě nezachrání. ()

kuces

S čistým svědomím bych to nemohl nikomu doporučit. Pokud nemáte rádi bojové stíhačky, tak ruce, oči, uši pryč! :-) ()

Lucas87

Takový francouzský Top Gun bez zbytečné růžové omáčky. Velkým pozitivem jsou perfektní letecké záběry, které mnohy překonají i slavného předchůdce. ()

Slavomír

S komentármi urazených nesúhlasím a priznávam. Som jedným z tých v Blokbasteri spomínaných "veľkých chlapcov s kopou plastikových lietadielok na poličke". Bol som modelárom, absolvoval som let v stíhačke ( už nikdy viac!!! ) a snímky s takouto tématikou mám rád. Dej je totálna rutina, miliónkrát prevarená, sem tam reklama na Ipod a tvrďácka póza. Čo ma dostalo a moje hodnotenie vytiahlo na 4*? Dokonalé zábery nebeských strojov, také krásne a poetické, ako v žiadnom inom, mnou videnom filme. Akcia na púšti, je síce veľmi kratučká, ale o to excelentnejšia a nadupaná. V kine som sa bavil, pri DVD som striedavo stískal play-rewind. Zvláštny film. ()