Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

xenopus

Hodně netradiční film především o hodně netradiční podobě lásky. Ta někdy prochází žaludkem, někdy drsnýma rukama při plácání na zadek... No co, hlavně, když si ti dva vyhovují. Mysteriózní hudba legendy žánru Angela Badalamentiho je přesně to, co tenhle film potřebuje, neboť některé podoby mezilidských vztahů jsou vlastně tajemné (no možná by mohly raději zůstat). Erotické napětí a jiskření by se v některých momentech filmu dalo nabírat lopatami. Jinak konečně film, kde mi Maggie Gyllenhaalová nepřišla až tak nesympatická, jako ledaskde jinde... Ve výsledku slabší 4*. ()

DadysGirl

Ano! Nevím jstli je to tím, že jsem nedávno četla 50 shades of Grey (hezká shoda jmen :)) nebo by mě to zaujalo i samo osobě... Pravděpodobně ano... Tenhle typ lásky pro mě má rajc... Neříkám, že bych se v tom vyžívala, ale pár situcí bych si doma ráda vyzkoušela... A Maggie s Jamesem to zahráli skvěle... Jeho zdráhání se, její touha.. Jejich vášeň a láska... Všechno bylo hmatatelné... A přitom to nebylo vulgární (S/M porno fakt nečekejte)... ()

Monty2729

Opravdu velmi originální a netradiční snímek, který rozhodně není pro každého. Příběh byl na můj vkus až příliš zvláštní, vůbec jsem se nedokázala více ponořit do děje a ani hlavním hrdinům jsem jejich konání moc nevěřila. Pro mě slabší průměr :) ()

TommyDiamond

Maggie Gyllenhaal si zde květinou rozhodně nezískáte! Tento film je výlučně vyčleněn pro milovníky lehkých S/M a jiných alternativních sexuálních praktik. Oceňuji originalitu s jakou se snímek prezentuje a odvahu hlavních aktérů, kde slovo stud nadobro ztrácí význam. U mě to jsou čtyři hvězdy ()

hazdrova

Poprvé, čomu nerozumiem - prečo tento film nemá prívlastok EROTICKÝ. po druhé - čo mi toto akože malo dať? po tretie - takýto film sa nepozerá s rodičmi v sobotný večer! 2* ()

dreamflyer

Tak tenhle film me hodne mile prekvapil. Velmi neokoukany pristup k romanticky komedii..i kdyz zarazeni do tehle nebo jakekoliv jine kategorie je ponekud zavadejici.....proste zajimavej snimek s velmi dobrymi hereckymi vykony obou hlavnich protagonistu. Dlouho jsem se rozhdoval mezi 4'> a absolutnim hodnocenim. Tak ci onak doporucuju..... ()

Jaromír

Velmi realisticky zpracovaný příběh masochistické dívky, která se od sebepoškozování dopracuje ke klasickému sadomasochistickému vztahu. Zajímavý film, pro uzavřené lidi, kteří neumějí dostat ze sebe emoce ven. Má opravdu pěkný konec :). ()

DKNY

zvláštní film, to jistě ano. Maggie Gyllenhaal je v roli neurotické holky až nebezpečně přesvědčivá. V ději sice občas něco drhlo, ale celkový dojem je příznivý. A jak už tady bylo řečeno, mezi dvěma hlavními představiteli to skutečně funguje. p.a. čekala jsem asi ale více sexuální otevřenosti, četla jsem o tom filmu kdysi nějaký článek v tom smyslu. ()

jafuska

začátek vypadal slibně, o sebepoškozování, a znovu nalezení sebe, ale druhá půlka to už bylo hodně špatné, až bych řekla nudné, hlavní představitelka mě vůbec nesedla, byla celkově divná, překvapilo mě, že tam hrál i herec z lostu, představitel Dane Widmore ale jinak tohle se moc nepovedlo, asi mám ráda jiný typy filmů ()

Soubi

Na to, jaké to mělo obsazení, náboj a myšlenku, celkem zklamání. I když je to možná tím, že jakýkoli podobný film srovnávám s Downloading Nancy a to je samozřejmě nepřekonatelné. Chybělo mi trošku více existencionalismu, psychiky člověka s touto...zálibou a scény, mající za úkol odlehčení mi nepřišly jako dobrý nápad. No prostě jsem asi na ty méně optimistické filmy :D ()

Aborym

Vynikající film který vtipným a romantickým způsobem zatáhne diváka do světa S/M partnerství. Tady nejde o sex jde o hru. James Spader je přesvědčivý jako obvykle ale výkon Maggie Gyllenhaal mě dostal. ()

yaqwsx

Sekretářka byla... divná, což by samo osobě nevadilo, ale nebyla kouzelná - tzn. celý její příběh šel tak nějak mimo mě. Přišlo mi, že měla potenciál, který však jenom nakousla a zbytek vyhodila pryč. A humor? On tam nějaký byl? Pro mě jednoznačně zklamání. ()

gicous

V Sekretářce není normální nikdo. Vlastně jako v normálním životě. Asi proto mi postavy se svými dialogy nepřipadaly jako někde z Marsu, tak jak se to děje ve většině romantických komedií, kde jsou hrdinové pozlatkově dokonalí a všechno je tak hnusně romantické. Sekretářka je přízemní, (ne)romantická komedie, kde láska nejprve prochází genitáliemi a až potom srdcem. Je to film, kde mi láska připadala opravdu opravdová, se všemi jejími ctnostmi i zápory, protože tady neexistuje jasná hranice mezi sexem a láskou. Oba termíny se prolínají, neboť není jedno bez druhého. Láska a sex jsou v tomto filmu pojaty, no řekněme, dost nekonvenčně a trochu úchylně. Ale kde je vlastně hranice mezi tím, co je a co není normální. Když to vyhovuje oběma, pak je to OK. A tak Edward a Lee žijí šťastně ve svém sadomasochistickém filmovém nebi, a já jako divák sleduju jejich trampoty s vděčností a spokojenosti někoho, jehož filmové choutky byly protentokrát plně uspokojeny. ()

DJ Kritik

Pripomínalo mi to Cronenbergov Crash. A musím povedať, že sa mi to páčilo. To naťahovanie sa medzi vášňou a bolesťou, túžbou a odriekaním, kde hranice nevkusu neboli nikdy prekročené. ()

Daryl.Dixon

Sado maso romantika? Nečekal bych, že to jde dohromady, ale ono to nějak fungovalo a Maggie byla ve své roli kouzelná, i když sufražetky by z toho asi neměly moc velkou radost a feministky by hned po zhlédnutí nejspíše vykastrovaly Jamese Spadera, kterého by pak za zbytek mužství pověsily do průvanu hned vedle režiséra. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti