Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Desperado

Veľmi príjemný, staromódne natočený, až európsky televízne pôsobiaci filmík so slušnými trikmi a obkukanou záverečnou pointou. Výstižná atmosféra Viedne konca 19-teho storočia, nádherná hudba, neiste loajálny Giamatti a Nortonov pohľad zbytého psa pri vyvolávaní duchov ma plnohodnotne presvedčili, že s lokálnymi záhadne jednotnými (zápornými) recenziami tohoto filmu niečo nie je úplne v poriadku. Takže som rád, že som na ne nenaletel. ()

01Zuzana10

ja blba, zase ma presvedcili. Asik po 5 min. som to chcela zabalit. Americka lahka nuda, otras preklad, kde aj asi z princa Rudolfa spravili Leopolda, lacne "historicno" ... Som rada, ze som videla zname miesta vo filme. Ale inak ma nicim nenadchli. Mozno som len nezainteresovane necakala prevrat typu Romeo a Julia. A na konci mi zacalo byt luto zivota "korunneho princa". Pravdepodobne zabite 2 hodiny. ()

swed

Vedle Dokonalého triku působí Iluzionista jako chudý příbuzný, který místo kouzel využívá zvláštní efekty, což je jeho největší chyba. Dnes, kdy nečekané pointy číhají takřka na každém kroku, mě už stěží dokáže něco překvapit, i díky tomu ve mě závěr filmu lehce vyšuměl. Přesto Iluzionista není špatný film, jen je takový nemastný neslaný. 6/10 ()

katuska138

Hodně lidí tu píše, že ten závěr chytrému divákovi dojde minimálně deset minut před závěrem. Nepovažuju se zrovna za extra chytrého diváka, ale prokouknout pointu se mi většinou u filmů dařilo. Velmi často, myslela jsem, že jsem v tom opravdu dobrá. Ale tohle jsem opravdu vůbec neodhladla. Pro mě největší iluzí bylo to, že ten film trval téměř dvě hodiny a vlastně se v něm vůbec nic nestalo. Spousta vykecávání, spousta hraní na city, spousta nudy. Dvacetiminutová povídka by byla mnohem zábavnější. ()

Toshiro

Povídka, podle které byl tento film napsán, asi stojí za přečtení. O filmu se to bohužel říct nedá. Celou dobu se nedaří vybudovat atmosféru a jednoduchoučký příběh na konci úplně zbytečně a rozvlekle vysvětlí. Za zmínku stojí slušná hudba a mizernej střih. V podstatě jsem se chtěl jen podívat, jak v tom filmu bude vypadat Táborské divadlo :). ()

dom156

Je pošetilé se domnívat, že když film vidíte před 14 dny, bude se Vás následně dobře psát recenze. Strašný omyl, velmi těžko z hlavy doluju, co se vůbec ve filmu událo a proč jsem tak to hodnotil. Vzpomínám si na velmi krásné lokace z ČR, které nahrazovali Vídeň a spol. Herecké výkony co mi paměť slouží byly v normě, nic co by vyčnívalo ze standartní latky. Dějová linka zajímavá, občas nějaká ta kudrlinka s bočním tématem a proto jsem hodnotil film jako nadprůměrný. Poučení pro příště recenzi psát co nejdříve. ()

hygienik

Keď som si pozeral veľkonočný tv program, zase tam nič nebolo - ako každý rok. O polnoci na veľkonočnú nedeľu som však náhodou uvidel tento film, o ktorom som dopredu nič nevedel. Skvelý príbeh, pekná Jessica Biel, 19. storočie - Rakúsko - Uhorsko, skrátka všetko, čo mám rád. A ešte aj tá gýčovitá atmosféra do toho zapadla - už dávno ma nepotešil taký nečakaný filmový darček v TV. ()

Skip

Nejvíc se mi v tomto filmu líbila kamera. Jinak to byl takový zvláštní příběh, velká iluze nakonec nám odhalená, ale asi mělo hodně diváků, co mají něco nakoukáno, pocit, že něco takového, v jiném hávu, tu už bylo, a k tomu ještě něco z Romea a Julie, docela dramatický slepenec. Nicméně rozhodně to nebylo nudné a herecké výkony byly také dobré. ()

Toj

Cením snahu, dokonce i velkou část filmu jsem byl relativně spokojený. Rozpočet byl trošku nižší než by si zřejmě film představoval. Takže sice je všechno tak archaicky podbarveno, ale neustále se neostře máchá kamerou na detaily různých pražských dominant. Což vypadá dost komicky. Nejsem až takovej hajzl, abych se smál filmu, že je chudej. Přestože by se z toho jistě dalo vybruslit i jinak a se ctí. Moje neporozumění si s tímto filmem zřejmě vychází z jeho vlezdoprdelkovské líbivosti. Asi jsem moc pankáč, nebo nepotřebuji, aby mě film v takovém vedru na konci jara zahřál, ale tohle je fakt moc. Ta prvoplánovost a mělkosti raší už i Nortonovi na bradě. Příběh lásky, aristokratů a kouzel. A to ani nemluvím, že bych nejradši někoho praštil za tu závěrečnou pointu. Já vím, že je strašně trendy si zahrát na Saw a ukázat divákovi jaký byl hlupák v předchozích minutách, že mu nedošlo tohle a tamto - to vše pomocí přefiltrovaných vševysvětlujících flashbackoidních rapidmontáží. Problém ovšem nastává, když jste si to celou dobu mysleli a jenom jste si říkali, jak by bylo debilní a nesmyslný to takhle ukončit. Další problém je v tom, že celkově spousta motivů nedojde svého naplnění. Pokud to není nějaká záludná subverze, tak tu očividně má někdo problém s vyprávěním příběhu a ani pointa to nezachrání (mizerná už vůbec ne). Jediný dík patří Neilu Burgerovi, že se vždycky tak krásně pobavím při psaní komentářů k jeho filmům (viz Všemocný). ()

Aleee89

Kámoška mi říkala, že je to skvělé, tak jsem se na Iluzionistu vrhla taky a musím jí dát za pravdu! Film se mi opravdu líbil a je to po dlouhé době zase něco, u čeho si můžu s klidným svědomím říct, že mě to nadchlo. Postavy a příběh - naprosto fantastické. A navíc ta všudypřítomná a atraktivní magie, která celému filmu dodá maximální šmrnc. Prostě celé je to kouzelné a vy nestačíte valit oči. Hercům se výkony rovněž povedly a film si zalouží jedině pochvalu. Natočeno to je dobře a s citem a vyjadřovat se k dalším plusům, jako je u mě například natáčení v Praze, snad ani nemusím. Jedině s jedním s kamarádkou nesouhlasím. Její poslední věta totiž byla: "Hajzl!". A ta moje? "Borec"! ()

Dexter1

Nie zlé, ale ak už ste videli Dokonalý trik ,tak vás nemá čo prekvapiť. Film prekuknete zhruba v polovici a všetko už zapadá tak ako ste si to v hlave vykonštruovali. Každopádne treba oceniť herecké výkony, hlavne Paula Giamattiho. ()

kajas

Historické snímky mám docela ráda, v tomto případě se ale sešlo více faktorů, které mě donutily hodnotit pouze podprůměrnou známkou: nijak zvlášť sympatičtí herci (Biel vyloženě nemusím, Nortona uznávám, ale na zadek z něj taky nepadám) a dost rozvláčné tempo vyprávění. Buď jsem viděla jiný film než ostatní uživatelé, nebo zdejší hodnocení odráží hrdost na to, že se film natáčel v Čechách... Nolanův prvotřídní "Dokonalý trik" je úplně jiná káva. ()

wipeout

V globále sa nedá hovoriť o zlom filme pretože ním Iluzionista vonkoncom nie je. Čo sa týka prostredia stále som sa nevedel zbaviť pocitu, že všetko je príliš strojené a naaranžované. Takisto ako všetky triky, ktoré keby som ich videl niekde naživo predvádzané, by som tlieskal od nadšenia ale keďže človek vie čo digitálne efekty a filmové plátno všetko umožňujú nemohol som sa nejako naplno uvolniť. Záverečné rozuzlenie logicky vyplývalo zo základnej premisi, že ten happyend asi už raz bude zase nevyhnutný. Mrzí ma, že prvý krát vidím Edwarda Nortona v menej prestížnej úlohe. Neviem či príbeh vychádza z skutočných dobových reálii a ak tak by som ešte jednu hviezdičku možno pridal ale inak len 2,5* ()

Mickalle

Edwardu Nortonovi tato role neskutečně sedla, nemohl jsem z něj sputit oči :o) příběh super, hudba super co dodat jasnejch 5 :P ()

Fanucci

Naprosto nedotažená napodobenina Dokonalého triku. Nevysvětlené iluze (duchové?) a pointa naroubovaná jen aby šokovala. Z příběhu absolutně nevyplývá a působí trapně. Norton velkým zklamáním...nejlepší výkon podal jednoznačně ďábelský Rufus Sewell - 50% ()

PF 2014

PF 2014