Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

genetique

Úprimne povedané, neviem a doteraz nechápem, čo ľudí v Amerike toľko fascinuje dívať sa vyše štyri hodiny na pár áut jazdiacich dookola ako loptička na rulete. Občas nejaká tá havária, trošku adrenalínového oťukávania to áno, a práve to sú elementy, o ktoré vo filmoch o NASCAR nie je vôbec núdza. Šupnutím Ferrella a jeho šialenej partičky do kokpitu sa z toho ale okrem adrenalínovej, stáva aj komediálna jazda, ktorej jednoduchosť a uletenosť sa mi kráľovsky páčila. Len veľká škoda, že s predabovaním som si musel nechať ujsť Cohenove kreácie. 75%. ()

Falko

Od prveho do posledneho pismena suhlasim s komentarom uzivatela T2. Normalne mam celkom rad aj blaznive komedie, ale tu bol ten humor niekedy tak trapny, ze som to mal chut vypnut uz v strede filmu. Reziser Adam McKay natocil neskor aj akcnu komediu BENGA V ZALOZE (2010) opät s Willom Ferrrellom, ktora sa mi pacila o nieco viac. ___________ Will Ferrell - (Ricky Bobby) +++ John C. Reilly - (Cal Naughton Jr.) +++ Sacha Baron Cohen - (Jean Girard) +++ Gary Cole - (Reese Bobby) +++ Michael Clarke Duncan - (Lucius Washington) +++ Leslie Bibb - (Carley Bobby) +++ Jane Lynch - (Lucy Bobby) +++ Amy Adams - (Susan) +++ Produkcia: Judd Apatow, Will Ferrell +++ ()

D.Moore

Tak tohle je první film s Willem Ferrellem v hlavní roli, který mě doopravdy bavil. Fakt! Necelé dvě hodiny utekly neskutečně rychle, já se během nich parádně odreagoval a zasmál... Až jsem se tomu po skončení i divil. Z herců a jejich postav se mi nejvíce sice líbil Cohenův žabožrout Girard, ale Ferrellův nablblý závodník, který buď vyhrává nebo havaruje, byl taky moc povedený. O ostatních postavách, jako jsou členové Rickyho rodiny nebo jeho nejlepší kámoš, ani nemluvě. Závěrečný závod je vážně něco - mimo jiné i díky epizodkám typu rozhovor s Kenny Rogersem, který vlastně není Kenny Rogers, nebo díky reklamě vložené přímo do bouračky. Povedlo se!__P.S. Pumu na zadním sedadle bych od příštího roku zavedl jako povinnou výbavu. ()

freddy

Docela pohodová záležitost ze světa automobilových závodů a jezdců, ve které se objevilo několik známých hereckých jmen. Bohužel jsem dosud neviděl ani jeden přenos ze seriálu závodů NASCAR. Je to asi tím, že je dosud žádná česká sportovní ani jinak zaměřená stanice nevysílala. Před nedávnem sice vznikla česká televizní stanice Sport 5, která se specializuje výhradně na automobilový sport a lze na ní vidět i závody série NASCAR, ale já bohužel zatím tuto stanici nemám, a tak nemohu porovnat, nakolik se tento film liší od skutečných závodů této automobilové soutěže. A zároveň mi z výše uvedeného poznatku vychází, že když není v Česku série NASCAR známá a propagovaná, tak těžko může nějak více zaujmout českého diváka. Jistě, je zde i zajímavý děj v podobě příběhu jezdce této série, který spadne na úplné dno a za pomoci svého dávno ztraceného otce se pokouší o návrat. Tuto roli ztvárnil Will Ferrell. A mám-li být upřímný, tak ten mi na tu roli moc neseděl. Předpokládal bych, že do této role bude obsazen někdo s větším charizmatem, jako tomu bylo u filmu Formule!, kde si hlavní roli zahrál Sylvester Stallone, kterému jsem jeho roli automobilového závodníka opravdu věřil. Willu Ferrellovi jsem však jeho roli příliš nebaštil. Ale tenhle dojem zachraňuje Sacha Baron Cohen v roli francouzského závodníka, jeho role je na tomto filmu asi to nejpozitivnější a nebýt jeho, tak je film poloviční. Takže celkově jsem relativně spokojen, prostě průměrný film z netypického prostředí, ale s místy zábavným dějem. Místy jsem se opravdu královsky bavil, pár fórků rozhodně stálo za to. Je to za tři hvězdičky. ()

gogo76

Ďalšia komédia, ktorá potvrdzuje, že Američania majú mizerný vkus. Táto bola v USA jedna z komerčne najúspešnejších komédií minulého roku... Raz som sa dobre zasmial (puma v aute) a niekoľkokrát pousmial. To je na "super komédiu" ako tvrdí obal, fakt málo. Jediný dôvod, prečo som to požičal bol Sacha Baron Cohen (Borat), ktorý mal byť najvtipnejší z celého filmu. Jeho angličtina s francúzkym prízvukom a homosexuálna orientácia,však veľa vtipu nepriniesly. Ak vás nezaujímajú ani automobilové závody, tak je škoda aj požičovného.40%. ()

Xmilden

Když nejsi první, jsi poslední. Scény s pumou. A jako neskutečný bonus dvojice povedených ratolestí Rickyho s neskutečnou vyřídilkou. Takhle mluví se svým otcem: -"Držte tady huby! Snažím se spát! Jednoho z vás kreténů čeká rána do huby! -"Přestaňte na mě řvát. Vám je 7." S babičkou: -"Soráč, babi, ale máš svinskou smůlu. Pravidla tvoříme my, ne ty." A nakonec s dědou: -"Běž si oholit koule ty hnusnej starej prďolo! Za kolik tu trávu prodáváš, dědulo?" ()

LiVentura

Strašlivá přeháněná komika, dnes běžný fakt u "komedií"..! Ale za Ferrella dávám ty hvězdy, on je prostě vtipný. :-) ()

Jamal

Docela fajn, pokad od toho opravdu neocekavate nejlepsi film vsech dob, ale berete to jako srandu. Zvlaste povedena a vtipna scena mi prisla, jak se stal ten Francouz - jeho uhlavni nepritel a ten ktery mu vzal misto ve staji a kvuli nemuz byl ztrapnen pred celym narodem. Ta scena je, kdyz v televiznich zpravach davaji dokument z jeho zivota, pak to skonci a oba redaktori jeste nevericne koukaji a je videt ze jsou z toho docela mimo....jinak docela sranda ()

Fiftis

Začiatok má slušné grády. Väčších hlupákov než Willa Ferrella a Johna C. Reillyho by ste na pretekárskej dráhe hľadali asi ťažko. Nečakal sem žiadny prevratný film alebo nejaké veľké dielo, jednoducho dobrú komédiu u ktorej sa zasmejem. A moje očakávania sa naplnili. Pre mňa je Will Ferrell dosť dobrý komik. Bez neho by to asi nebola tak vtipná komédia, ale s ním v hlavnej úlohe, je to skvelá komédia, ktorá ma dosť pobavila. Príbeh je trochu obohraný, máme tu šampióna, príde kríza, tápanie a návraty. Ale čo, hlášky sú vo filme tak geniálne, že si tento "závod" rozhodne užijete. Skvelá paródia, ktorá si robí srandu snáď úplne zo všetkého. Je príjemné zistenie, že amíci si dokážu robiť srandu sami zo seba. Will Ferrell sa pre túto rolu snáď narodil. Väčšine ľudí sa tento štýl humoru nepáči, ja som bol nadšený. ()

JohnnyD

Dementné, trápne, absurdné, homofóbne, xenofóbne, machistické, debilné ... presne také, ako to máme radi od Frat Packu a spol. Prvá tretina je strhujúca, ale potom to výrazne opadne a až pri konci sa vráti tempo a humor ... ale videl som rozšírenú verziu ... rozšírenú o skoro 20 minút! Každopádne Will Ferrel, John C. Reilly a geniálny Sacha Baron Cohen excelujú. Na imaginárny plameň nezabudnem ... ()

Nin

Tak tomu říkám správně ujetá komedie. Přesně Ferrellovský humor si to dává ve všech směrech a i z poměrně nudné a velmi klišoidní zápletky, která má 2 hodiny (unrated verze), dokáže vykřesat skvělou a lehce úchylnou zábavu plnou hlavně slovního humoru postaveného především na Willu Ferrelovi a Saschu Baronu Cohenovi. A ti jsou prostě vynikající - Will Ferrell si opět s chutí zahrál povrchního hloupoučkýho závodníka se stupidními zásadami a Cohen lehce cáklýho frantíka. Chápu, že tenhle humor nemusí každýmu sednout, což ale vůbec neznamená, že by byl nějak mimořádně stupidní. Vivat Ferrell a vivat pravděpodobně nejvtipnější komedie roku (Sorry Borate, bylo to těsně) (9/10) ()

Boogeyman

Ferrela jsem nikdy moc nemusel, ne že by mi byl nějak nesympatický apod, ale pokaždé když se objevil v nějaké menší roličce komedií „frat packu“, vždy to byla tak extrémně přehrávající karikatura, že víceméně přestávala být vtipná. Zde dokazuje, že když se drží v mezích, dokáže zahrát úžasného troubu na úrovni Bena Stillera, kdy mu i jako arogantnímu blbovi ze všech sil držíme palce. Výborní jsou i jeho spolu/protihráči John C. Reily jako dob-rosrdečná „dvojka“ a především Sasha Baron Cohen, který ze své postavy namyšleného francouzkého buzíka, která přímo vybízela k přehrávajícímu pitvoření stvořil úžasného důstojného charismatického záporáka. Při závě-rečném sprintu si uvědomíte, jak výrazně Cohen vybočil z kolejí šablon žabožroutských homoklád. Připočtu-li ještě skvěle tupé, úderné a především velice vtipné dialogy a výborně natočené závodní scény, můžu jen konstato-vat, že jsem se opravdu velmi příjemně bavil a že u mne Ferrel a „Borat“ výrazně stoupli. ()

Indiana

Talladega Nights je bomba - už dlouho jsem se u žádnýho filmu permanentně negebil (jo a NASCAR miluju). A Will Ferrell, to je bůh, nejlepší komik současnosti. Prostě nářez nářez nářez nářez nářez. ()

Sobis87

Mám rád Ferrellův přiblblý humor, ale tenhle film je spíše nudný než vtipný a rohodně patří k tomu nejslabšímu, co tenhle kudrnáč natočil 40% ()

Sonnery

Debilní! To je slovo, které přesně vystihuje jedinečnou vlastnost filmu. Debilní příběh, debilní postavy, debilní humor...ale musím se přiznat, že jsem se párkrát pousmál. Ikdyž pěkně debilně ()

dzej dzej

Skvělě propracovaný a herecky podaný pitomec Johna C. Reillyho a další z bohaté galerie alter-egg Sachy Barona Cohena - to jsou důvody proč by tahle komedie s několika překvapivými vážnými scénami neměla ujít pozornosti. Především Jean Girard se může beze studu chlapsky postavit mezi další kreace (Borat, Ali G, Günther) nového komediáního génia počátku tisíciletí: "I will let you go Ricky. But first, I want you to say: I... love... crepes.", "We invented democracy, existentialism and the ménage á trois.", "My husband Gregory and I want what any couple wants. To retire to Stockholm and develop a currency for dogs and cats to use." ()

Socrates

Zbytečně roztahaný a tím pádem strašně dlouhý, takže se frekvence slušnejch hlášek a scének nesmyslně rozmělní a udělá nám to ve finále takovej slabší průměr. ()

Arsenal83

Ten Ferrell mi svojím humorom nikdy nesedel, v podstate drvivá väčšina založená na nadávaní a čistom buranstve, čo môže byť miestami humorné, ale nemá to pokrývať celý, ako my Slováci hovoríme, "content". Najlepšie to vystihol vlastne Kazach Cohen, keď francúzskym prízvukom v dabingu namiesto "zrovna" povie "z hovna". Presne tak. Ale bič sa z toho neuplietol. ()

Chrustyn

Poměrně dost hrubozrná komedie, která hodně tlačí na pilu. Pár fóru je sice povedených ale jinak slabota. Chtěl sem dát za dva ale Cohen jako homosexuální francouz je skoro stejně zábavný jako Borat nebo Ali G. ()