NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

predators

No to snad néééé!! Cage asi dostal zaplaceno do dvou minut a podmínkou bylo, že si scénář přečte až při natáčení!!! Protože kdyby si jej přečetl dřív, tak by v budoucnosti tento film radši ani neviděl, natož v něm hrál hlavní roli. A TEN KONEC!! Hrůza za 30%. ()

Eawy

Jeden z najlepších sci-fi thrillerov, čo som kedy videla. Nicolas Cage je skvelý. ako sci-fi je to na 80% ()

Slarque

Lee Tamahori opět potvrzuje pozici režiséra, jehož každý další film je horší než ten předchozí. Navíc trojice scenáristů nezvládla s Dickovou povídkou udělat nic, co by stálo za natočení. Nicolas Cage tudy jen tak ležérně prochází, Julianne Moore evidentně nemá co hrát, takže je nejlepší Jessica Biel, po které se stejně chtělo jen, aby byla krásná. Ani trikaři se zrovna nepředvedli, takže je výsledkem je béčko s pár áčkovými herci. ()

Vitason

To si takhle jednou vybírá Nicholas Cage v obchodě novou paruku, když mu začne vyzvánět jeho Nokia (no zaplatili mi no) a na druhém konci je režisér Lee Tamahori s nabídkou zahrát si ve filmu podle povídky Philipa K. Dicka. ,,Páni, to je ten co napsal Romeo a Julie?" zeptal se naivně Cage. ,,No skoro," odvětil nervózní režisér-,,Fajn, alespoň předvedu nový vlasy." Slovo dalo slovo a oba se sešli na natáčení snímku Next o chlapíkovi, který vidí vše o 2 minuty dříve (chtělo by to vidět něco málo přes 90, aby mohl sázet na fotbal). Vždyť je 120 vteřin málo, dalo by se říct, ale i tak mu to stačí, aby se vyhnul letící kulce, facce a nebo prožil dokonalé rande. Herci jsou v čele s Cagem, který nosí Hanksův účes, nevýrazní. To samé platí o efektech (minuly se tak o 10 let) a hudbě. Přesto má Next svižné tempo a trvá jen příjemných 96 minut, což se zajímavým námětem vytváří celkem příjemnou podívanou, která si 60% zaslouží. ()

Bachy

Super oddechovka, co mi naprosto sedla. Všechny hvězdy jsou hlavně za originalitu. Scény jsou sice lehce čekatelné a občas se tu objeví nějaká nelogičnost nebo počítačové triky, ale díky brutálnímu a brilantnímu finále je vše odpuštěno. Ve většině času film stojí a padá s Nicolasem Cagem, což mě žádný problém nečiní, Cage hrát umí. Milé překvapení je pro mě minirole mistra Colomba. Ano, je tu jedna naprosto zbytečná a v podstatě i nudná část (cca po první třetině), ale jak už jsem napsal za některé scény a hlavně konec...odpouštím a dávám palec vzhůru. ()

Chrustyn

Musím uznat, že i když film sbíral spíše negativní recenze dával jsem mu trochu šanci. Cagea mám rád a říkal jsem si, že by to mohla být slušná, nenáročná, akční zábava avšak šeredně jsem se zmílil. Cage je zde prkenný jako nikdy (ostatně jako všichni herci), Biel dobře vypadá ale špatně hraje a Julianne Moore zde vypadá a hraje stejně jako v Hannibalovi. Ale nejhorší na filmu je akce. Za prvé je jí zde velice málo ale hlavně triky jsou zde horší než v 10 let starém filmu. No, vypadá to, že ještě chvíli potrvá než si Cage opět zahraje v nějakém pořádném filmu. ()

Tommy987

Tragické. Logika odišla na dovolenku niekam veľmi, veľmi ďaleko, výkon Nicolasa Cagea je žalostný a Lee Tamahori pravdepodobne zabudol, ako sa robí akcia. Nikdy viac. 2 / 10 ()

klerik

Zdalo sa vám, že xXx 2 bolá hrozná zlátanina? Tak si to pustite ešte raz. Pretože najnovší Tamahoriho film je peklo, kde je ešte aj akcia nudná. Cage tu vyzerá rovnako dementne ako Hanks v DA VINCIHO KÓDE, ústredný milostný vzťah je vrcholne neuveriteľný a celkovo je to hanba skvelej predlohy. Poviedka pre TOTAL RECALL bola rovnako jednoduchá ako pri Next, ale vtedy z toho urobili plnokrvný celovečerný scenár, tu len šťúrali do pôvodného nápadu a vznikol film, kde je ešte aj najväčšia akčná scéna založená na kotúľaní sa dreva. Imho za scenárom stojí Gary Goldman, ktorý sa podieľal aj na už spomínanom filme zo Schwarzom, ale stál aj za lahôdkou MINORITY REPORT! Hanba žánru sci-fi... ()

dopitak

Cage má dva dobré filmy - Con air a Hadí oči, čili bylo řečeno vše, navíc tahle slátanina postrádala jakoukoliv logiku, vidí dopředu dvě minuty anebo půl hodiny? ()

SeBig

Je to zajímavý když někdo vidí dopředu co se stane. Akce ke konci taky není špatná..hodně překvapivý konec ()

LaciLC

Predlohu "The Golden Man" príliš nepoznám, skôr mi je známe meno autora. Podľa diel Philipa K. Dicka už bolo filmov požehnane, ale väčšine niečo chýbalo, niečo, čo sa ťažko popisuje. A netreba zabúdať ani na to, že boli pomerne premenlivej kvality. Tak, Next je vcelku priemernou sci:fi adaptáciou, ale podľa môjho názoru ani na viac nemala. Lee Tamahori je pre mňa až na výnimku čistokrvný rutinér a podobná je aj jeho réžia, priemerná ako celý film. Každopádne som sa tešil aspoň na môjho obľúbenca Nicolasa Cagea, ktorý ma však sklamal. Nejde mi ani tak o herectvo, ale o charizmu. Charizmu, ktorou u mňa už mnohokrát výrazne zachránil film. V Next pôsobil značne nevýrazne, na čo pri ňom absolútne nie som zvyknutí. Jessica Biel je tam zrejme len preto, aby sa bolo na čo pozerať, ale neriešim, bolo, bolo. A Julianne Moore? Julianne nemusím a nemusel som ju ani tu. Tak prečo vlastne dávam filmu tri hviezdičky? Napriek chaotickej réžii a obsadeniu sa mi film až na záver vcelku páčil, rozhodne som sa nenudil a tú hodinku a pol som teda strávil príjemne. Zaujímavé je, že pri tomto filme sa mi 90 minút zdalo ako slabá hodinka, kto vie, možno to predsa len bude výnimočná záležitosť... ()

Flego

Sci-fi snímok s niektorými dobrými scénami, bohužiaľ aj s nepodarkami. Kombinácia Cage - Moore pod vedením Tamahoriho naznačovala väčšie ambície, škoda, že sa tak nestalo. Netreba však film zatracovať, prijateľná minutáž a vcelku rýchle tempo ho pasujú k priemeru. ()

honajz

Začátek má úžasný potenciál, některé akce jsou dobré, ale jak to sklouzne do klišé včetně konce, je to na prd. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 17.1.2009 --- Možno keď sa CAGE zmieri s tým, že plešatie, začnú ho brať diváci opäť na milosť. (13.1.2009) ()

SOLOM.

No nevím, pro mne to teda žádná velká sláva nebyla. Povídku jsem nečetl, Cage už předvedl mnohem lepší výkony (navíc vypadal jak dement) a Biel se mi líbí jako ženská (když se svíjí při striptýzu), ale herecky ničím nevyniká od obyčejného průměru. Navíc tím úplným závěrem totálně zazdili prostřední část filmu. Mám rád filmy, ve kterých si tvůrci hrají s časem, ale tady to už bylo až moc přehnané. Scéna „úprk z motelu“ je vážně luxusní a snad i nejlepší z celého filmu… ()

Ilicka

Nevýrazná a neatmosférická detektivka, jejíž stopáž se mi zdála několikanásobně delší, než byla. Nicolas Cage navštívil kadeřníka Toma Hankse a jakýmsi záhadným způsobem sbalil Jessicu Biel. Julianne Moore se po něm shání, protože si je jistá, že by jí mohl pomoci najít ukradenou bombu. --- Poměrně neinventivnímu zpracování vévodí hodně ustřelené digitální triky, logické lapsy ve scénáři a pitomý konec. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut