Aby mohl být s manželkou Sherry, chystající se porodit, je agent Malcolm Turner přeložen do kanceláře. Krátce poté však dojde v kalifornském Orange k incidentu, při němž zemře Malcolmův bývalý parťák Doug Hudson. Nový parťák Kevin Keneally dělá na případu bývalého specialisty vojenské rozvědky Toma Fullera. Ten odešel do výslužby a nechal se zaměstnat soukromou společností, kterou FBI podezřívá, že vyvíjí program, který by v podobě viru pronikl do počítačů FBI a NSA a umožnil přístup k citlivým datům. Malcolm požádá šéfa, aby mu svěřil vyšetřování v Orange, je však odmítnut, a tak se rozhodne jednat na vlastní pěst. Předstírá, že jede na konferenci o bezpečnosti, a vybaven osvědčeným kostýmem staré tlusté černošky nastoupí jako nová chůva nezkrotných Fullerových dětí… (TV Nova)

Trailer

unclejack

Je jedno či ide o jednotku alebo dvojku. Martin Lawrence ako Big Momma Tootsie proste nefunguje. Jednotka bola však aspoň spätá s miestnym koloritom a v kontexte nevyznievala tak plocho ako jej pokračovanie. Na druhú stranu trojka je ešte o dva levly horšia. Nový rozmer dostávajú tieto filmy vdaka dabingu Petra Rychlého, ktorý posúva fenomén Big Momma do ešte povrchnejších rozmerov, než by si sám režisér tohto skvostu dokázal vybásniť. Emily Procter fajn, lenže v CSI Miami jej to sadne neporovnateľne viac. Tu vyzerá ako uprchlíčka z West Endu medzi miestnym cirkusom. Pár vydarených momentov však predsa len zápletka ponúka a po niekoľkých zhliadnutiach si divák k negatívam filmu vytvorí istú pasivitu. Späť k úvahám nad tým, čo za film to vlastne je ho uvádza práve až spomínaný dabing Petra Rychlého. Tak či onak, prišiel čas aby si Big Momma zbalila saky-paky a definitívne opustila priestor pred kamerami. Niekedy za tridsať rokov, kedy budú producenti hľadať samozvaný komediálny hit na remake sa uvidíme znovu. ()

Hovado odpad!

No teda jako oproti jedničce naprostá kravina.Čekal jsem něco odlehčeného a hlavně víckrát Velkou mámu,ale kde nic tu nic.Film je skoro až akční thriller a vůbec v sobhě nemá tu odlehčenost.Ani žádné dobré gagy nic.Snad jediná scéna u které se mi aspon kousek rtu pohnul či zasmál byl běh alá Pobřežní hlídka jinak tenhle film je opravdu odpad! ()

Xavi6

Změna je život, ale to zde vůbec neplatí. Je to horší ve všech směrech, sice jsem se opět hodně bavil, ale už toho nebylo tolik. Když se jednalo v jedničce o jeho budoucí ženu, tak to mělo nějaké grády, nyní už to jen kopíruje to co se naučil v jedničce a praktikuje to na rodině, kde by její otec měl stát za vraždou Lincolnova spolupracovníka. ()

fmash

Salvy smíchu rozhodně domem neotřásají, a vůbec: tzv. oficiální text distributora nejenže dost kecá, on si dokonce těmi klišé pomáhá skoro víc než samotný film. Který mimochodem není tak špatný, jak by se dalo čekat. Pro dospělé to sice moc není, ale několik slušných frků se tam najde a chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na normální komedii, tedy bez očekávaných fekálních a rádoby sexuálních vtípků apod. Kdyby se v (až) druhé polovině vše nezačalo zvrhávat v bláznivou komedii, rozuměj ve vodopád trapností, byla by to v klidu trojka. Takhle dejme tomu silnější dvojka. Zhlédnuto čistě náhodou, neviděl jsem jedničku a nepůjde-li opět o čirou náhodu, ani neuvidím. ()

genetique

Neviem, či to bude tým, že Lawrence v tomto pokračovaní vytiahol svoj tlstý oblek až po pol hodine, ale toto malo celkom grády. Záporáci a detskí herci nič moc a vlastne okrem Lawrencea tu zlyhávalo takmer úplne všetko, no za snahu a pár sekúnd smiechu to celkom stálo. Ale už nie viac. 45%. ()

• Chloë Grace Moretz, která si zde zahrála malou holčičku jménem Carrie, ztvárnila později dívku se stejným jménem v hororu Carrie (2013). (LuCaSh)
  • Natáčení probíhalo v amerických státech Kalifornie a Louisiana. (Terva)
  • Pes Pancho se ve skutečnosti jmenuje Danny. (Terva)

Související novinky

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)