Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

Ceberus

Solidní courtroom drama řízlé komediálním kořením. Čekal jsem, zda mě Vin Diesel ohromí tak, jak o tom píší jiní komentující, ale zdá se mi, že prostě zase hraje Torretta ze série Rychle a zběsile, takže toto nepovažuji za nějaký charakterní oscarový výkon hodný obdivu. ()

Lichty

Černý kůň tohoto roku, který by mohl "seriózní" diváky odradit akčním hercem Vinem Dieselem v hlavní roli. I když mu nikdo nevěřil, stejně převedl Jacka DiNorscia na filmové plátno jako skvělého komika a majstra mezi mafiány. Chválím také scénáristu, za perfektně přepsané soudní záznamy a po dlouhé době i Sydneyho Lumeta, který od doby Rozsudku nenatočil lepší film od soudu. ()

GOGO3000

Velice kvalitní snímek natočený podle skutečných událostí, ve kterém exeluje v hlavní roli Vin Diesel. Předčil mé očekávání. ()

Tiiso

Snímek není ve všech svých obrazech zcela objektivní. Měl jsem někdy pocit, že hlavnímu hrdinovi nadržuje. Ale v celkovém kontextu mě tohle vůbec nevadilo, jelikož průběh vyprávění vlastní natolik strhující náboj, že mě sledování obhajoby bez obhájce hodně bavilo. Ve filmu jsou místa kde jsem se hodně nasmál. A pak naopak jsem našel ve scénáři věty, které ač mohly působit poněkud naivně či vyumělkovaně, měly tu sílu, že hluboce zasahovaly srdce. Film ze soudní síně nabízí originální pohled na proces ze členem mafie a na to jak může vypadat pokud se člověk rozhodne, že se bude obhajovat sám. ()

xenopus

Svižná Lumetova režie, Vin Diesel jak ho neznáte - s vlasy a oblekem a hrajícího charakterní postavu, film navíc skvěle doplňuje hudba (není jí moc, ale všimnete si jí, neboť celkově dotváří vyznění filmu). I když jsem místy ztrácel pozornost, protože dialogů zde bylo více než obvykle, po skončení filmu jsem se cítil odpočatě. Film bych možná přirovnal k čerstvé, lehké, svěží, příjemné, nikterak závažné, avšak osobité a charakterní whisky ze skotských Lowlands. Komentář: Radek99. ()

Lavinia

Jasný důkaz toho, že Vin Diesel je HEREC. Jako bumbác je podřadnější, hlavně proto, že tento typ hrdiny je ubohá šablona bez jakýchkoli hereckých ambicí. Nicméně filmy s touto tématikou se mi příčí, takže se na to už nikdy nehodlám ani kouknout, zlákal mě hlavně VD a zvědavost, co v něm vězí. Nu a mám můj obdiv a uznání. ()

Shitonit

Jack je nafoukanej magor, ale Vin je dokonalej. Celý to je docela zábavný, pokud jste fakt příznivci mafiánskýho folklóru tak je to fakt dost dobrý, pokud od toho někdo očekává akci a něco volízaný Kmotrem, tak to asi není úplně to vono. ()

mac000

Přestože mezi filmy 12 rozhněvaných mužů a Dokažte mi vinu uplynulo téměř 40 let, Veterán Lumet i zde ukazuje, že je mistrem svého řemesla. A zejména soudní dramata mu jdou mimořádně (matří k nim i neméně zdařilý "kousek " Verdikt s Paulem Newmanem - Je zajímavé, že Vin Diesela si pro hlavní roli přál i samotný J. DiNorscio , údajné poté, co shlédnul film Rychle a zběsile. Předtím byl jedním z adeptů produkce na tuto roli mj. Joe Pesci ()

LukeSharp

Další soudní drama o tom jak se chce jeden gangster dostat z vězení.NE!!!Soudní drama o tom jak jeden gangster nechce dostat všechny své kamarády a rodinu do vězení.Jackie je odsouzen za drogy na 30 let,ale je mu nabídnuta dohoda.Jackie ale není žádný práskač a tak se pouští do zdánlivě nemožného boje když obhajuje sám sebe.Jackieho ztvárnil bouchač Vin Diesel asi ve své nejlepší roli,srší vtipem(ten s řezníkem je fakt dobrej),ale přitom všem dokazuje smysl slova rodina.Takže vzniklo po delší době neobyčejné soudní drama na které stojí za to se podívat. ()

KryplXxX

Vin Diesel a vlasy? Kdo dělal casting? Zřejmě nějaký vtipálek. A co se týče filmu? Ten je stejně kvalitní jako jeho obsazení. ()

LuNaj

Jednoznačně můj nejoblíbenější Dieselův film. Upřímně by se dalo říct, že není z čeho vybírat a Dokažte mi vinu je jako mezi slepými jednooký králem. Zdání ale klame. Jde o zábavný film, který má spád a nenudí. Což je vzhledem k jeho délce vcelku záhadou. ()

oasismanik

Vin Diesel predvádza celkom sympatický herecký výkon, aj keď s tými vlasami vyzerá dosť čudne. Ak sa už film odohráva skoro celý čas v jednej miestnosti, je jasne, že stavia hlavne na dialogoch. A tie sú ťažko uveriteľné, občas až detinský trápne. Je veľa filmov z podobného prostredia a všetky sú lepšie, toto je slabučký priemer. ()

4k7

Ze začátku jsem Vin Diesela vůbec nepoznal. Rozhodně to pro něho nebyla typická role, ale ukázal, že umí hrát nejenom v akčních filmech. Děj se odehrává převážně u soudu, kde na lavici obžalovaných sedí celá mafiánská banda. A že to není málo lidí... spor se vleče skoro 2 roky, pro diváka naštěstí necelé dvě hodiny. I když jde ve filmu skoro jen o žvanění, tak komediální drama hodnotím plným počtem, protože mi příjde originální. Diesel jako Jack DiNorscio, se rozhodl hájit u soudu sám, ačkoliv s právem neměl žádnou zkušenost, bodoval a rozesmál nejenom porotu, ale i mě. Jackieho ignoraci překonala jen jeho arogance ()

Ernie_13

Ono je to skôr takých 45%. 1 hviezda za zistenie, že Vin Diesel dokáže zahrať aj niečo čo nieje holohlavé a nabúchané a 2. hviezda za to, že išlo o drámu z prostredia súdu (čo môžem kedykoľvek) a ešte k tomu na základe skutočnosti. No, ale inak išlo o veľmi nevydarený počin, lebo neviem si predstaviť ako mohol prebiehať ten proces, ale IBA na základe vytvorenia pseudo-sympatií k jednej postave procesu predsa porota nemohla oslobodiť celú rodinu mafiánov. Myslím si, že film bol zle natočený lebo ani trochu vo mne nevytvoril dojem, že by som mal chuť prepustiť bandu mafiánov a ani trochu ma nepresvedčil ani svojimi dialógmi. Vin Diesel do svojej role celkom pasoval. ()

jprmusic

Fil je to z mého pohledu průměrný, trochu mi vadí jednoznačné sympatizování s mafií, přestože všichni víme, co to je za lidi. Film jsem vpodstatě dokoukal pouze díky Vinu Dieselovi, který mně opravdu překvapil. Velmi dobrý výkon Riddicku :-). ()

Ferenzo

Průměrný soudcovský film, zbytečně dlouhý a chvílemi nudný. Ale herecky od Venci Nafty super a mini právník byl taky skvělý. Jinak ale opravdu průměr. 65%. ()