Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

Siriuss

Mám velmi rád filmy ze soudního prostředí, ale tohle mě teda hodně zklamalo. Za zmínku stojí snad jen skvělý výkon Vina Diesela, kterého naopak já osobně moc nemusím. ()

TaanStari

Film s Vinem Dieselem, bez jediné akční scény. Vin Diesel s vlasy. Vin Diesel v obleku. Vin Diesel s nadváhou. No řekněte, kde jinde tohle uvidíte?? ()

Camac

Výborné soudní drama, při kterém se člověk hodně pobaví. Vin Diesel v netypické roli je nakažlivě sympatický. Kdyby to nebylo podle skutečné události, byla by to jen komedie, takto je to i zajímavé svědectví, co všechno se může stát a taky se stává v americkém právním systému. A i když těm mafiánům člověk na plátně fandí, za sousedy bych je nechtěl. ()

zahadum

Film som odkladal..myslel som si,že Vin Diesel by nič seriózne nikdy nezvládol....a ..pozor..chyba ako hrom...pán Diesel ospravedlňujem sa vám !!! ()

Matli

Vin Diesel s vlasama mi tam moc nesedí, ale zahrál to hodně dobře a Peter Dinklage taky válí (jako vždy). Jinak soudní proces jak má být, člověk se u toho nenudí a těší se na konec. Možná by to šlo natočit i lépe, ale i tak je to hodně slušná práce. Nejdelší proces v americké historii - bylo mi ctí. 78% ()

Eratashi

Jedna hvězda speciálně pro Vin Diesela. Zbytek je jeden velký vtip. Ať po stránce kriminální, tak i právní. Je to šaškovská estráda v jednací síni. Tohle je možné pouze a jen v USA, kde rozhoduje porota. A pak zkuste někomu dokazovat to, že spravedlnost není o tom se vykecat ze všeho. ()

Darkslayer

Film sa mi zdal dost statický a jednotvárny. Je to také balancovanie medzi komédiou da drámou. Prvá polovica filmu je fajn ale druhá uz neprináša nič nove a zcína trochu nudit. A keď už na to príde vôbec mi tam nesedí Vin Diesel(neviem prečo). Je to taká napoly nuda. ()

Vodny

Film natočený podle skutečné události sledující jeden z největších soudních procesů v USA. V něm jde o odsouzení několika mafiánských rodin. Hlavní roli jednoho z gangsterů si zahrál Vin Diesel a nutno říci že uspěl. Diesel dokázal, že umí zahrát nejen drsňáka či vtipálka, ale rovnou obojí najednou. A díky tomu si tento film užije každý kdo má rád ostřejší humor i vážné scény od srdce. Tento film je také zajímavý tím, že ačkoliv skončí "dobře" (gangster-sympaťák vyhraje), tak zároveň má člověk pocit, že takto by to ve skutečnosti dopadnout nemělo. A přesto se to stalo. Nebudu radši načínat téma o americkém soudnictví a jejich nezávislé porotě (od toho tady jsou jiné a mnohem lepší filmy jako např. Porota). Největší slabina filmu je však jeho uvěřitelnost. Některé dialogy a promluvy u soudu se mi zdáli na můj vkus hodně uvolněné, s velkou porcí nadsázky a bez servítek k soudu, což si nedokážu dost dobře představit, že by v praxi fungovalo. Dále mi trošku chyběl spád, napětí a atmosféra, což bylo dáno rozvláčností soudního procesu, který trval více jak 600 dní a tak na některé detaily se zkrátka nedostalo. 70% ()

spriteboy

Další mafiánský film, který jsem viděl. Nevím, ale asi jsem trochu zaujatý při hodnocení těhlech filmů, ale mám je rád - také je většinou hodnotím velmi kladně - nejinak tomu bude i teď... Vin Diesel vystupuje v roli, na kterou u něj nejsme zvyklí a myslím, že se s ní vypořádal dobře - přesvědčil mě vždy, když mluvil. Trochu problémy jsem ho měl sledovat v delších chvílích, kdy je na plátně, ale mlčí - to mi pak přišlo, jako by mu přítomnost kamery skoro až vadila...Jinak ale zajmavý film, i když délka mohla být o něco menší... ()

FilmWave

Autoři zřejmě nechtěli urazit ani jednu ze stran tohoto soudního sporu a proto udělali ze scénáře obsahující autentické pasáže ze soudního přelíčení komedii. Výsledek tak bohužel není ani dramatickou rekonstrukcí ani třeskutou komedií (především ve světle závažných činů, ze kterých byli zúčastnění obviněni). Jako vítěz tak vychází pouze Vin Diesel, je prostě dobrý. ()

STina1

Po mnohých filmoch, kde Vin stvárňoval nadupaného anti/hrdinu, tu dokázal, že aj tento žáner mu nie je cudzí a vidieť ho aj v inej úlohe bolo pre mňa príjemné prekvapenie. Zaujímavý príbeh, dobre spracovaný dej a nakoniec samotný V. Diesel dodali tomuto filmu všetko, čo sa na 4 hviezdičky zaslúžene patrí. ()

Adm.Nelson

Vin Diesel má na viac ako na hranie holohlavých drsňákov. Nie Xander Cage, nie Dominic Toretto, nie Riddick, ale Jack DiNorscio by mal byť pre nás všetkých akýmsi upozornením, že Vin Diesel nám v budúcnosti predvedie omnoho viac ako svoje typické tvrďácke pózy. A je veľká škoda, že sa to nedeje už teraz, ten chlap totiž neskutočne mrhá svojím talentom. K filmu - okrem spomínaného výborného Dieselovho hereckého výkonu ma veľmi potešili vedľajšie postavy, svižná réžia, navyše filmy zo súdneho prostredia ma vždy vedeli zaujať. Hviezdu dole strhávam preto, lebo film až príliš vykresľoval prokurátora ako slizkého snaživca a tých mafiánov ako "jedných z nás". 8/10 ()

Rokle

Rozjezd uspávající, aby si mě postupem času Jack DiNorscio získal. Minimalistické a přesto interesantní. 70% ()

Hapretor

Viděno jen kvůli Vin Dieselovi. Hrál překvapivě dobře. Bylo to i vtipné. Jen tak dál pane Diesel. Nemusíte brát role jen jako např. XXX. Tam jste nejspíš jel jen na výpary, ne?! ()

Olík

Drama režiséra Sidneyho Lumeta mapující skutečnou událost nejdelšího mafiánského procesu v historii Spojených států (bez mála dva roky), pro mne postupem času začalo být zdlouhavé asi jako pro skutečnou porotu soudní řízení samotné. Jenom interiér soudní síně a Vin Diesel jako Jack DiNorscio…..téměř až klaoustofóbní záležitost. Na druhou stranu maskéry upravený Vin Diesel doslova exceluje (od teď si konečně může říkat herec) a jeho postava je jedním z nejsympatičtějších mafiózo, který kdy úřadoval na filmovém plátně. Proto toho kriminální drama, které svým způsobem satiricky karikuje státní zástupce, zatímco zločinecké organizace téměř velebí, hodnotím jako průměrné, s tím, že už ho nepotřebuji vidět znovu. ()

Akana

Po filmařské stránce docela pěkně odsýpající, zručně vystavěná soudní tahanice, chvíli vážnější, chvíli rozpustilejší. Ale i když se nepovažuju za moralistu, dělá mi problém jásat (a tvůrci se mě k tomu snaží dostrkat, ne, že ne) nad tím, že to těm parchantům nakonec prošlo. V nadsazeném akčňáku se dá v pohodě fandit grázlovi toho nejhrubšího zrna. Ale ve filmu natočeném podle skutečného soudního procesu už je to něco jiného. ()

Hubis_

Až na šok,že měl Diesel vlasy parádní filmek o mafiánek,který se mi nikdy nezhnusí.Jediné co mi vadilo,byla délka filmu.Určitě to šlo trochu zkrátit! ()