Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

Guran

Po trošku chudém začátku jsem se nesmírně bavil! Skvělý vin diesel, u kterého mi chvilku trvalo, než jsem si zvykl na jeho vlasy, poněvadž ve většině jeho filmů je lysý. Tento film je skvělý, z prostředí soudu a že už jsem takovýchto filmů viděl dost! Opravdu pecka hlavně výkon Diesela, který mě přesvědčil, že je herecky nadaný i pro takovéto role a ne jenom na gangstery, nebo agetny. Klobouk dolů. ()

mac000

Přestože mezi filmy 12 rozhněvaných mužů a Dokažte mi vinu uplynulo téměř 40 let, Veterán Lumet i zde ukazuje, že je mistrem svého řemesla. A zejména soudní dramata mu jdou mimořádně (matří k nim i neméně zdařilý "kousek " Verdikt s Paulem Newmanem - Je zajímavé, že Vin Diesela si pro hlavní roli přál i samotný J. DiNorscio , údajné poté, co shlédnul film Rychle a zběsile. Předtím byl jedním z adeptů produkce na tuto roli mj. Joe Pesci ()

pOne

Průměrné soudní drama, které postrádá kousek originality, hloubku příběhu, spád, herecké výkony a pár dalších věcí. Mezi klady lze zařadit některé ze vtípků v podání V. Diesela. Slabší ***. ()

lmc

Velice příjemné a pohodové drama, u kterého jsem se skvěle bavil. Vin Diesel mě příjemně překvapil. Jen tak dál... ()

AdrianMonk

Tento film pro mě byl velkým překvapením. Že by holá lebka Vin Diesel, hvězda akčních slátanin jako kurva fiXXX měl hrát hlavní roli ve filmu, kde se dvě hodiny jen mluví a mluví? A věřte nebo ne, Vin Diesel je v tomto filmu výborný. Mafiána DiNorscia (btw., slušivá paruka) mu vysloveně věříte a tomuhle vychcanému hajzlíkovi, ač je to mafián, celý film fandíte. Když si k tomu připočtu skvělý scénář a Lumetovu režii, vyjde mi jeden z nejlepších filmů roku 2006. ()

sirrgulo

Vin Diesel v roli sice mafiána, ale ne akční, mi docela seděl. Vtipný, ne moc chytrý Jack, který se rozhodl hájit sám a tak dozákladu překopal předem jasný průběh soudu. Za ten fajn účes a několik povedených vtipů si Vin zaslouží pochvalu. ()

chrustie

Diesel skvěle zahrál pitomce, on ten kluk snad i umí hrát :).. Jinak pěkná ukázka právního systému USA, který se tu snad nikdy nepřenese, i když je pravda, že na konci sem byl soudním líčením zmožen více, než porota. ()

Akvidizerp

pokud z člověka neudělá strach stvůru zůstává na světě svobodný ať je jeho osud jakýkoli, takto byla napsaná hlavní role filmu, kde vyhrálo lidství jedince nad sílou moci – vtipná pohádka pro frustrované dospělé ()

gotham

Byť jsem fanoušek soudních dramat i mafiánských filmů a tohle by mělo být někde mezi, Dokažte mi vinu je spíše komediální film. V podstatě všichni ostatní mafiáni byly uvěřitelní, ale Vinovi Dieselovi jsem toho taliána fakt nesežral. To ale nebyl jediný problém, ten soud, okolo kterého se vše točilo, vypadal jak nějaká divadelní fraška, navíc si z toho DiNorscio dělal spíš zábavnou show, jakoby mu ani nešlo o život. Zkrátka spíš je to takový soudní konverzační příběh než nějaké mafiánské soudní drama. Od Lumeta bych čekal rozhodně vyšší kvalitu. 60% ()

WkikiS

V. Diesel je můj nejoblíbenější herec hned po D. Johnsonovi. Tahle role mu sedla dokonale! Výborný scénář s humorem. Nemám moc v oblibě filmy, které se odehrávají na jednom místě, ale taky mi to vůbec nevadilo. Diesel by mohl hrát často v takových rolích. :) ()

Creshaw

Film o tehle udalosti snad ani nesel pri zachovani humorneho razu natocit lip a ani Vin Diesel v hlavni roli vali. I kdyz jde o film bez kladnych hrdinu, Jackieho si proste zamilujete. Na absolutorium to sice neni, ale i tak moc pekny filmek. A dokazte mi, ze se pletu! :) ()

Insomniac

Vin Diesel šliapol vedľa svojich obvyklých vôd, ale mne to vôbec nevadilo a fakt sa mi to páčilo. Dokázal, že nie je len svalnatý debilko, ale vie aj hrať. (Akurát tie vlasy mi nesedeli:) ()

jopal

Akoze Diesel sa snazi, to sa mu musi uznat, ale rolu talianskeho obcana a uz vobec mafiana, mu nemozete uverit ani pod sedativami. Absolutne mu to nesedelo a preto ma aj cely film neoslovil. Ale v niecom predsa. Pripadal som si ako na SK. Tiez grazly unikaju trestom... ()

kolly13

Konečně Vin Diesel vládnoucí slovem a ne pěstmi. Film je napínavý a já se dlouho divil, jaktože musím bijce vyjmout ze škatulky ranař a dát mu nálepku herec. ()

kolodej1

nemám moc rád mafiánské filmy a ani příběhy ze soudních síní, takže jsem se rozmýšlel, jestli se mám na to vůbec dívat. Nakonec jsem si říkal, že to zkusím. A udělal jsem rozhodně dobře, Z filmu se vyklubalo púsobivé drama, kde nechybělo napětí ani zábava. K tomu výborné herecké výkony, na dialozích bylo vidět, že většina nebyla vymyšlených, ale autenticky u soudu zazněly. Výborný film, který se nedal nedokoukat ()