Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

Rockerman

Je hodně těžké zaujmout diváka, když se 90% děje odehrává u soudu. Tady se to sice povedlo, ale to téma, ale hlavně ten verdikt poroty mě natolik zklamal, že víc jak tři hvězdy si to v mých očích nezaslouží. Tvůrci se velmi snažili, aby ten hlavní hrdina byl sympatický a abychom mu prostě fandili, ale já v něm viděl především gaunera a mafiána a mé sympatie si tedy rozhodně nezískal. Sladkými řečmi o rodině oblbnul porotu, ale mě ne. Jestli ten proces fakt probíhal takto, tak to nás potěš pánbůh. Obratní právníci vyhráli, ale spravedlnost zaplakala. Jinak bylo osvěžením vidět Diesla v jiné roli, než za volantem. A také jsem byl zvědavý na Petera Dinklageho, kterého mám rád v Game of Thrones. U mě tedy pouze dobrý film. ()

Evander

Velmi zábavné soudní drama nebo spíše soudní komedie s výborným Vinem Dieselem v hlavní roli. Docela by mne zajímalo do jaké míry je snímek autentický či pouze inspirovaný skutečnými událostmi. 80% ()

sadlokan

Vždyť to jsou jenom takoví strejdové.No.Ti jsou!Bez katarze.VD parádní.Celý film se tam producíruje a na konci mu nasadí za odměnu"medvěda"? ()

Blaogranas

Docela sranda. Vin Diesel v obleku a s bujnou kšticí hází jednu hlášku za druhou a ze soudního procesu dělá svým chováním show. Zajímavé je, že většina toho skutečně u soudu zazněla. Pohodový filmík pro chvíle oddychu, ale nijak ho nepřeceňovat! :-) ()

foundation

Vyborny film ktory sa prakticky cely, az na par minut, odohrava v sudnej sieni. Vin Diesel ma tymto presvedcil ze aj on dokaze slusne a poctivo zahrat svoju ulohu. Zaujimave je tu jednoznacne aj to ze aj ked vsetci ti ktori sedeli v sudnej sieni a celili obvineniam z prakticy tych najzavaznejsich zlocinov a boli z nich nepochybne vinni, vdaka Dieslovi a vobec celemu podaniu toho pribehu som mal pocit ze fandim skor im ako prokuratovori. Teda az na Calabresiho. Je nad slnko jasne ze presne to bol zamer rezisera ktory to cele natocil odlahcene, nenutene a povedal by som ze navzdory tomu ze sa uvadza ze skoro cely film je zalozeny na vypovedi pritomnych svedkov a roznych zapisnic, v skutocnosti to je mozno pravda na takych 30 percent. Ale cert to ber. Co Sidney Lumet spravil to som mu tentokrat zozral aj s navijakom. Vyborna afmosfera, napatie aj ked ide o cistu konverzacku, gradacia deja, vsetko na svojom mieste. Prakticky ani nemam co by som tomu vycital. Na plny pocet to sice rozhodne neni je to velmi dobra a poctivo odvedena robota. ()

Mandalorian

Nečekal jsem, že kdy Diesela uvidím zrovna v takovýmhle filmu. Skvělé, nenucené, bez zbytečných sr..ček o h..vnech USA. Vynikající filmek od začátku do konce. Nenudil, nezklamal a já ho nesmazal. Shlídnu ho brzy zase. :-) 100% ()

Biopler

Diesel je na smiech, režijne veľký prúser, hudobné vsuvky úplne mimo. Nejaký jazzový podmaz, či čo to malo byť, úplne kazil dojem z každej scény, v ktorej sa objavil. Najväčší fail je nudne podaný príbeh. Scenár plný ošúchaných fráz a záverečné reči v súdnej sieni, ktoré mohli napraviť pošramotený výsledok, len podčiarkli celkovú nemohúcnosť vysúkať niečo iné, niečo prekvapivé, niečo čo diváka preberie. ()

Pezza

Vin Diesel velmi překvapil. Klidně může skončit s těm akčníma blbostma a zkusit něco vážnějšího... ()

marshall

Tak mě osobně tenhle snímek i přes mnohá doporučení moc nenadchnul. Děj se neuvěřitelně vlekl, zápletka žádná, člověk od začátku tuší a ví, že všechno dopadne dobře, vin Diesel se jako herec znova moc nepředvedl, jeho proslovy nebyly víceméně vůbec vtipně (záměrně píšu víceméně, protože by se jedna, dvě vyjímky našly) a za srdce beroucí dojemné projevy se také minuly účinkem. Kolem a dokola průměrný film, kterému k dokonalosti, poněvadž námět působí originálně, chybí nějaká ta hloubka a špetka nevyzpytatelnosti. ()

Patrik200s

Film v ktorom Diesel ukázal, že vie zahrať aj niekoho iného ako vyholeného bushmana a to je ďalšie plus na jeho herecké triko. Škoda, že takých nerealizoval viac. ()

arkie

Nádherný herecký výkon Vina Diesela nedokáže zakryť slabý príbeh o mafianovi, ktorý srandičkami a "otvorenou úprimnosťou" dokázal zachrániť kamarátov pred väzením. Tvorcovia filmu zjavne nadŕžajú mafianom, robia zo žalobcov bandu neschopných magorov, ktorí by tak akosi "neboli v práve". Miestami to bolo vtipné, ale aj tak to bola partia podvodníkov a vrahov, ktorí by si zaslúžili sedieť. ()

R.I.P.

Film o ničem, plný nezáživných dialogů, řadového ne moc bystrého pěšáka z řad mafie. Pomalu a jistě točí Diesel jednu sračku za druhou. ()

Perr

Autor vzal soudní drama a postavu, které dal do pusy pár vtipných hlášek a pokusil se o zajímavý mix žánrů, ale bohužel na soudní drama příběhu chybí nějaká větší hloubka nebo zápletka, na komedii je těch vtipných hlášek zase velmi málo. Jedná se poměrně o průměrný film a to včetně zde opěvovaného výkonu Vin Diesela. ()

Dartdevil

Ano, je to zábavné. Ano, je to nejlepší Dieselův film. Ano, dvě hodky uplynuly jako voda. Ale soudní případ jako takový mi nepřišel až tak dobře zpracovaný, postrádal jsem více podrobností, možná více různých dnů z procesu, více důvodů pro porotu, aby rozhodli, tak jak rozhodli. Protože z toho co jsem viděl prezentované tímto filmem, bych je jako porotce jednoznačně shledal vinnými. ()

Hejsa

Vše milující Vin Diesel jakoby trošku hrál sám sebe, to jest lehce hloupého,ale velice charismatického chlapíka v soudním prostředí, kde je nám sice americko-italská mafie líčena jako hejno výlupků a naproti tomu žalobce jako moci chtiví kariérista,ale čert to vem. Vetšina hlášek, co Diesel vypustí je luxusních, svůj part si zde odehrál i sympatický prcek Peter Dinklage a závěrečný pocit hořké loajality podtrhuje příjemné překvapení z tohoto nenápadného snímku. ()

DisneyCZ

Vin Diesel úplně jinak než jak ho známe.. Myslím, že to byla jeho neprofesionálnější role od těch "tvrďáckejch", kterou zvládnul parádně.. Výrokem poroty si až tak jistý nejsem, ale jelikož je příběh založený na pravdě - zajímalo by mě, kolik pravdy je ve filmu.. ()

Likan7

Každý herec má svou škatulku. O Dieslovi to platí minimálně trojnásobně. Pokud nehraje v akčním filmu kde se pouze tváří drsně a případně mluví o rodině nebo zabíjení, není to on. Jako herec stojí za starou bačkoru, nerozumím, proč si chtěl vyzkoušet něco vážnějšího, v čem bude muset hrát. Ve výsledku film, který zákonitě musí stoupat a padat s jeho výkonem, nestojí samozřejmě za nic. Budiž mu odpuštěno, zkusil si to. PS - S vlasy vypadá Viník fakt divně. ()