Bývalý učitel Josef Tkaloun se rozhodl definitivně opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Je plný energie, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu manželky Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny jeho aktivity, přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem, i když v jeho režii dostávají situace občas poněkud groteskní obrysy. (TV Nova)

Lofiodtahar

Svěrákům to prostě funguje! Plnohodnotný český film, který asi mladšímu publiku nic říkat nebude. Ale těm co mají aspoň tři dekády za sebou, spíše čtyři, se tento film bude líbit tak jako se líbil mně. Dobře obsazené role, skvěle zahrané a hlavně vše prostě lidské včetně lidských chyb, tužeb, prožitků a pocitu, že zkoušet žít a cítit se pořád užitečný či potřebný je vlastnost nám daná. Chtít být milován či chtít milovat není jen pro náctileté a i když forma může vypadat jinak, stejně jde v životě pořád o jedno a to samé. Mít někoho koho můžete milovat a sdílet sním dobré i zlé. A hlavně mít koho vítat pokud jste typ vítací :-) ()

Latinus

Mam rad dobre ceske filmy.Toto je dokonale dielo.Kazdy rok by mal pribudnut film rovnakej kvality.Pisat o tom viac nema vyznam....Nie som si isty ,ci odvtedy vznikol lepsi cesky film. ()

Martyjoker

S každým dalším shlédnutím tohoto filmu musím říct, že ač nedosáhl takového věhlasu, jako jiné filmy z dílny Svěráků, patří k mým nejoblíbenějším. Závěrečná scéna letu balónem je dle mého názoru to nejlepší, co kdy Svěrákovi natočili! ()

GrooteLulu

Podzim života pro mě přijde až kdovíkdy, ale jako Svěrákovská komedie to není špatný. Ovšem nedosahuje ani trošku kvalit předešlých filmů i z dob před rokem 89, jak u scénářů otce, tak posléze synovy režie a celkově jejich talent zmizel a točí si filmy, tak už jen z nostalgie. Trošku mě to připomíná Spielberga, že už sám sebe nikdy nepřekoná, což samozřejmě chápu. ()

Pernicek19

Tento film se mi velice líbil. Nejen mě, ale i mému dědečkovi a babičce. Ti se v tomto filmu viděli a když ho dávají v televizi, oba se rádi kouknou a když jsem u nich tak i já s nimi. Zdeňku Svěrákovi a Daniele Kolářové tyto role velmi sedly. ()

pantokrator

Je to takové... zvětralé. Moudrosti málo, srandy málo, příběhu málo, místy přehrávání. Vilhelmové neautentická "spiritualita" je strašlivě rušivá (patřila by tak do Troškových hovadin). ()

Mondy666

To je zase blbost proč se postava Svěráka nevykašlala na tu hnusnou Kolářovou a nešla si pořádně užít život s postavou Nely Boudové která má ve filmu skvělé ehm prostě vypadá super. Škoda být to tak bylo by to podařené. ()

milos.bradik

Normální Svěrák. Já mám jeho filmy rád, sice nejsou žádné velké umění, ale je to oddechovka jakou snesu. Samozřejmostí je kvalitní scénář a film je i dobře herecky obsazený. Takže u mne 75 %. ()

KyoroChan

Můj nejoblíbenější Český film! Pan Svěrák s paní Kolářovou jsou naprosto bravurní! Pevně věřím, že spoustu scén napsal skutečně sám život. Ale úplně nejvíc jsou ty jeho erotické sny :D ()

Verbudrak odpad!

Viděno během let třikrát se stále rostoucím úžasem, že je to fakt tak špatný, jak se mi to zdálo hned napoprvé... i napodruhé... takže je, mám to potvrzeno. Zvláštní je, že tam je pár dobrých linek, jako třeba Macháček s Wilhelmicí. Jenže těch špatných je daleko daleko víc, to ani nemá cenu vyjmenovávat, a hlavně jako celek to nefunguje. A aby to byla čistá nula, musím opět zmínit jako asi u všech Svěrákovek: toho pána to scénářování nemůže bavit, tomu prostě nevěřím. Ten krvepot je na tom hrozně vidět. ()

Radovan.Long

Zdeněk Svěrák je v našich končinách něco jak mistr herec a spolu s tímto snímkem,jsem ho vnímal i v realitě.Děj filmu se točí kolem učitele základní školy, který už ve škole není rád,ale zároveň cítí že má dost sil zkusit něco jiného.Komediální pojetí snahy nezabřednout doma na kanapy s knihou v ruce a dekou přes nohy. ()

horskejvlk

Svěrák jako kladný hrdina a ještě ke všemu simpaťák to fakt nejde. Po revoluci se vymknul dramaturgickému zařazení kde geniálně ztvárňoval snaživé blby, kokoty a byrokratické úředníky nebo aparátčiky viz skvělá role jemu na míru ve Skřiváncích na niti a začal se vtelovat do charakterních rolí což mu vůbec nejde. V Lahvích mě naprosto nezajímá jeho představitel který se snaží zachytit alespoň druhou mízu a nejde mu to, navíc jeho erotické, slizké představy toho zavilého starce ještě míň. ()

Hansolo35

Dlouho jsem odolával se na to kouknout. Přece jen...senilita už je tady vidět a ani Jan tu zrovna neexceluje. Viz. "vtípky" s košem na PC, bizarní pád z kola a snaha o spojení vysílačkou před dědky v parku. Balení Vilhelmové Macháčkem je docela uvěřitelné i když ho z toho bolí ty...srdce. Ale že bych na to koukal opakovaně...to těžko. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady