"MICHAEL SCOFIELD BOL AKO BÚRKA" -------- Djawadi útočí na diváka starými známymi tónmi a nostalgia sa množí a množí jedna radosť (SK dabing ju nakopol ešte viac). Úvodné epizódy ako vytrhnuté z prvých sérií, pričom druhá polovica skôr identická tej poslednej. Prostredie Jemenu pomohlo, aj keď rýchlo stratilo svoje čaro. Väzeniu samotnému sa dalo povenovať trocha viac. Veľké sklamanie je z nevyužitého potenciálu T-Baga, pretože tých pár chvíľ čo bol na obrazovke, boli jednoducho výborné. Dostal málo priestoru, hral posledné husle a rozhodne si zaslúžil viac. Celkovo sa jedná o vydarenú sériu, zvraty známe aj z minulosti, stará crew je naspäť spolu a 7 ročnú pauzu je vidieť. Ak sú špekulácie o ďalšej sérii pravdivé, nezaškodil by trošku dlhší odklad, neurýchliť to a pohrať sa s tým. Kľudne niečo s T-Bagom & Fox River, nech sa to skončí tam, kde to všetko začalo.(2.6.2017)

• Tom Riddle

Obsahuje náznaky spoilerů. Prison Break jsem v době jeho vzniku sledoval jako všichni a první série mi tehdy přišla výjimečná, od té doby jsem ovšem viděl (bez přehánění cca dvě) stovky dalších (a často výrazně lepších) seriálů, a tak ve chvíli, kdy celá řada diváků srovnává kvalitu pětky s jedničkou, říkám si: "Byl Prison Break i na samém začátku hloupou trapárnou?" Upřímně doufám, že ne, pátá série jí ovšem je. Navázání na prakticky definitivní dořešení původního seriálu proběhne přinejlepším problematicky (divák si sice může leccos domyslet, přesto to jednoduše skřípe), celým sequelem se jako smrad táhne dlouhá série zázračně vyřešených "neřešitelných" cliffhangerů (např. na konci jednoho dílu parta prchá pouhé metry od po zuby ozbrojených teroristů, na začátku dalšího už jsou v bezpečné vzdálenosti s celou řadou možností na záchranu), navrátivší se postavy mnohdy nemají co na práci (Sucre, C-Note a jeho konvertování k islámu jakožto spojka s Jemenem a jediná jeho pointa), jedna trapná hláška střídá druhou (objednávka pizzy aka nejvíc cheesy scéna ever, pun intended), a konečně i v samém závěru se Prison Break bez jakéhokoliv nadhledu dopouští těch nejostudnějších seriálových klišé a obzvlášť možná největšího seriálového WTF momentu (v nejhorším smyslu slova) tohohle roku (kdo viděl, zřejmě tuší, o čem mluvím, pokud jste viděli, a netušíte, klidně mi napište, rád si o tom momentu popovídám, a strašlivě nerad bych to překvapení pokazil všem, kdo to ještě neviděli). Najdou se i světlejší chvilky, nostalgie vůči původnímu castu funguje, stejně jako tradičně atmosferický a kvalitní soundtrack, seriál zůstává i po dlouhé pauze věrný původním charakterům (Lincoln je stále tou stejnou hloupou horou svalů, jakou jsme si zamilovali na začátku) a konečně i vynikající herectví Roberta Kneppera, který v roli T-Baga s bravurou i ty papírově nejtrapnější a nejslabší chvíle prodá líp než zbytek osazenstva. Celkově to ale nestačí na víc než nějakých pětadvacet procent.(4.6.2017)

Stará dobrá parta se po mnoha letech dala zase dohromady. Prostředí Jemenu nebylo za mě tolik atraktivní a to, jak postavy v podstatě všech 9 dílů pořád utíkají, bylo už taky trochu ohrané. Na druhou stranu jsem byl za návrat moc rád, PB jsem vždy žral a vždy ho budu mít rád. O napětí a překvapivé zvraty nebyla nouze, což bylo to, co seriál táhlo a na mě platilo. Každý díl jsem byl přiškvařenej k sedadlu. Za další díly bych se nezlobil. 90%(11.8.2017)

Tohle se mi ještě nestalo, že bych za jeden den zkoukl celý seriál do konce. Sice měl jenom 8 epizod v poměrně krátké stopáži, ale úplně mě sežral zaživa, ano mluvím "o 5 řadě útěku z vězení. Těm co se líbily předešlé série, tak tímhle určitě nepohrdnou i kdyby ne, tak já jsem nadšený. První půle mě bavila více prostředí věznice, samotný útěk a zdrhání po Yemenu. Druhá půle už hrála dost na city a byla to klasická hra o čas s vynalézavými nápady. 9ti letá odmlka seriál skoro nepoznamela a ztrátu na kvalitě jsem nějak zvlášť nezaznamenal. Když vezmu hlavní postavy, tak za prvé vypadají pořád stejně Michael aka Kaniel Outis jen trochu zestříbřel, ale vkus pro kérky a skvělé nápady jsou brilantní, Lincoln má více životů než Chuck Norris a dokonce si našel děvče, Sáře bych tu roli matky taky věřil, ale ta mě nikdy moc neohromovala, takže herecky to dali jako přes kopírák. Staří dobří trestanci jako T-Bag poloviční Terminátor, Sucre jako pasák nafukovaček, C-Note náboženského mága i neunávného agenta Kellermana jsem zase rád viděl. S nových mě mile překvapil ujetec, feťáckej korejec, co nedá dopustit na Queeny viz. "We Are The Champions" , sexy Šíba s šibalskýma očima i mladej Whipe ušel. Záporacký hovado Poseidon si myslel, že je stále o krok dál než Michael, ale šeredně se zmýlil. Konec mi vyhovuje už by do toho nemuseli, šťourat, doporučuji. Dávám 100%(14.11.2017)

Nad znovuoživením seriál jsem kroutil hlavou, po shlédnutí traileru jsem klel ještě víc, nicméně jsem byl velice příjemně překvapen. Seriál doplácí na hodně nízký rozpočet (prázdné scény, málo života v nich, použití starých záběrů - zdravíme Johna Abuzziho), na druhou stranu tomu ale díky málo dílům nechybí spád. Ospravedlnění Michaelova zmrtvýchvstání jsem tak nějak vzal, druhá půlka série se ale točí okolo znovuzískání protivné Sáry, takže pro diváka chybí pořádná motivace. Nicméně je na co koukat a je spousta důvodů, proč se těšit na poslední díl. Další série ale už potřeba není...(3.6.2017)

• - Wentworth Miller (Michael Scofield) a Dominic Purcell (Lincoln Burrows) sú veľmi blízki priatelia v reálnom živote. Okrem toho, že si spolu zahrali už v seriáloch The Flash (2014) a v spin-offe, Legends of Tomorrow (2016) sú zodpovední za vznik 5. série Prison Breaku: Návrat. Začal to Purcell, ktorý navrhol reštart série Millerovi. Tomu sa nápad pozdával natoľko, že s ním zašiel do TV Fox, aká dala myšlienke zelenú. (Martin12500)

• - Prvý trailer mohli diváci zhliadnuť 16. mája 2016. (Martin12500)

• - Natáčanie sa začalo 7. apríla 2016, a skončilo 11. júla 2016. (Martin12500)