Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

rikitiki

Napínavá lekačka s místy obstojně hustou atmosférou, kdyby ji nekazily logické chyby (teenageři chovající se jako vyškolení tajní agenti a s vybavením, které by jim česká policie mohla jen závidět) a totální přepísknutosti (pád do jámy plné slizu a koster - to je jak z parodie na Mlčení jehňátek). /25. 10. 12./ ()

SOLOM.

Hodně slušný psychologický thriller, který vyvrcholí parádním finishem. Začátek mi taky přišel jako nějaká komedie pro mladé, kdy se mladý típek snaží zbalit pohlednou buchtu odvedle. Naštěstí jak plynul čas, tak se změnila i atmosféra a já se příjemně bavil. Herecké výkony jsou na velice slušné úrovni a asi i díky jim se na tohle podívám ještě několikrát. Škoda jen, že C.A. Moss nedostala trochu víc prostoru a možnost nabídnout divákům i něco navíc. ()

claudel

Ze začátku to vypadalo na psychologické drama, pak na komedii pro teenagery, vzápětí napínavý thriller a nakonec všechno dohromady:) Každopádně jsem se dobře bavil a hodnotím pozitivně. ()

Sofia

Relativně originálně zpracované stokrát omleté téma o psychopatickém sousedovi. Plusem jsou výkony všech tří mladých představitelů, mínusem soused, který už je slizký psychopat od pohledu a mírné nelogičnosti (např. policista, který byl ve službě ve dne v noci...). Celou dobu jsem si říkala, že se spoustou knížek, počítačem a tím kouskem zahrady, co měl Shia k dispozici, by pro mě ty tři měsíce domácího vězení vlastně byly dokonalou dovolenou :-) ()

ARI50

Dustirbua je přesně ten typ filmu co dokáže být hodně napínavý. Hlavní dvojice je super a pěkně to jiskří, zábava samozřejmě nesmí chybět v žádném filmu. Děj filmu který začíná chlapeckou hlouposti a zvědavosti se velmi dobře otočí. ()

JASON_X

Před dávnými časy v předaleké minulosti, někdy v raných osmdesátkách, jsem coby kluk viděl v ČST jakousi socialistickou komedii o holčině, která si nabalí přítele, o kterém je její mladší brácha přesvědčený, že je upír. A zbytek komedie pak pojednával o tom, jak se to snaží s nějakými svými kamarády dokázat. Moc vtipné to bylo. Ano, to byl sarkasmus. Nebylo. Já bych totiž tehdy místo toho mnohem raději viděl nějaký pořádný upírský krvák ze západu. A historie se jak známo opakuje, takže jsem si dneska jako blbý hejl pustil tuhle Disturbii v domnění, že půjde o thriller. Nejde. Jde o komedii. O hollywoodskou teenagersko-rodinnou komedii, ve které se dva řízci a jedna roštěnka snaží dokázat, že jejich soused je vrah. Je sice dobře natočená, herci jsou vcelku sympatičtí, David Morse je dokonce můj oblíbenec, zápletka je slušná, ale je to pořád pouhopouhá komedie, tedy oproti brutálnímu krváku přece jen podřadný žánr. A nic na tom nezmění ani ta absurdní, rádoby thrillerová čtvrthodina ke konci, v rádoby stylu 'Scream' apod. 60%. ()

veru_needy

Pěkný film plný akce, napětí a atmosféry, která by se dala krájet. Při sledování tohoto snímku, je třeba se nenechat odradit prvními minutami, kdy to vypadá, jako by šlo o obyčejný film pro teenagery. Atmosféra se bude postupně zhušťovat, napínat a vše se ukáže až ke konci, kdy se všechno objasní a vysvětlí. Zkrátka a dobře, jak lze nevinným šmírováním sousedů objevit jejich tajná a zvrácená tajemství. Jinak, Shia LaBeouf... takhle mu to sluší. Když si nehraje na tvrďáka, nesnaží se vypadat vážně a netváří se jako blbec. To byly holt ještě časy, kdy z něj popularita nestačila udělat pořádnýho vola. ()

MáŠa

Horor z kategorie reálných a lehce uvěřitelných, možná by se dalo použít spojení něco na pomezí hororu a thilleru, protože se tu po většinu filmu rozvíjí děj typu je ten člověk od vedle doopravdy zabiják? Kostra příběhu určitě nebude nic originálního, ale jinak můžu spíš chválit. Je to napívané, je to i trochu sexy, nenudí to, jinými slovy dá se to prostě shlédnout. ()

becki_tu

Sympatický a povahově úplně normální kluk Shia LaBeouf (aneb když není co dělat, zapnu XBox, kabelovou televizi apod.), nádherná a libózní sexbomba...eh, teda dívka od vedle v podání neznámé Sarah Roemer (tedy teď už známé), chladný soused - podivín David Morse se zabijáckým pohledem a vcelku "normální" matka Carrie-Anne Moss. To je výčet postav, které bohatě stačily k tomu, aby děj dostal tu správnou šťávu s příchutí romantiky a trochu i komedie, ale na druhou stranu mi ještě teď, když si vzpomenu na závěrečnou scénu v domě, běhá mráz po zádech. Propadák jsem nečekal, ale i tak jsem z kina odcházel příjemně překvapen a nadmíru spokojen. ()

Bauer

Často přirovnávaný film k Oknu do dvora od mistra hororu Alfreda Hitchcocka. Toto byl jeden z nejhlavnějších důvodů, proč jsem to chtěl vidět, protože přirovnat film k něčemu od Hitchcocka to chce opravdu odvahu. A myslím, že tady to přirovnání platí, protože tvůrcům se podařilo natočit thriller, který tady už dlouho nebyl a už něco takového bylo zapotřebí. Snímek má jednoznačně pomalý rozjezd, ale je to velice zabávné. Už jen nápad s domácím vězením se mi líbil. Líbilo se mi, jak si hlavní hrdina s tímto problémem poradil a to tím, že začal šmírovat lidi s dalekohledem u okna. Ale to netušil, že jeho soused je vrah. Prosté, jednoduché a přesto skvělé! Scénář tedy opravdu výborný. Dynamická a občas strašidelná hudba rovněž neměla chybu a dodávala určitě na atmosféře, zejména tedy na konci filmu. Když už jsem u konce, tak se musím zmínit o posledních 20 minutách, kdy jsem snad ani nedýchal a běhal mi mráz po zádech. Obsadit do hlavní role mladého herce Shiu LaBeoufa byla nejlepší volba. Jeho tvář je zatím neoukoukaná. Navíc je to sympaťák a především hraje exceletně, takže tenhle kluk má budoucnost ve filmu zcela jistě zaručenou. Taky bych němel opomenout krásnou Sarah Roemer. A David Morse? Já ho mám zaškatulkovaného jako sympaťáka ze Skály, ale v tomto filmu je ďábelský a jde z něj opravdu strach. Disturbia dokazuje, že i když je film s teenagerama a je to film pro teenagery, tak může být chytrý, zábavný a napínavý! A já dávám s čistým svědomím 5*! ()

Morholt

Shia LaBeouf opět prokázal svůj nesporný talent a to samé musím říci o jeho vrstevnici Sarah Roemer. Téma samo o sobě už bylo zfilmováno mnohokrát, ale tahle verze, u které jsem měl občas pocit, že se dívám na teenagerovskou komedii, mě docela bavila. Zejména poslední čtvrthodinka byla vydařená. Snad jen škoda, že více prostoru nedostala Carrie, ale halt pro ní nezbylo ve scénáři místo. 75% ()

Lucasion

Disturbia. Mladý Kale ( Shia LaBeouf ) příjde hned na začátku snímku o tátu a těžko se s tím vyrovnává. Za fyzické napadení učitele dostává 90 dní domácího vězení. Že to je zábava být 3 měsíce doma? Hrát na Xboxu, koukat na tv, pít redbull a cpát se zmrzlinou. Kylovo "nedobrovolné" prázdniny naruší zpráva o ztracení ženy v blízkosti tohoto poklidného předměstí. Kyle začne po vzoru "Oknu do dvora" sledovat sousedy a kromě šmírování krásné sousedky Ashley ( Sarah Roemer ) uvidí velmi podezřelé chování svého dalšího souseda. Romantiku tedy střídá thrillerové napětí. Film vás drží v nejistotě a po celou dobu se vaše přehodnocování situace : "Je vrah - není vrah." bude přiklánět na obě strany. SPOILER : Jak trailer napovídá Kyle nemá bůjnou fantazii a tak finálních 15 minut je trošku drsnějších. Parádní soundtrack do tohoto báječného snímku prostě zapadne. Každý vrah musí někde bydlet ne? ( 98 procent ) ()

Richie666

Tak na tohle jsem zašel v Holandsku ve velmi dobré náladě, ale bohužel se z toho vyklubala jen nuda za osm a půl euro :-))) ()

Handle

Disturbia možná má pár výborných momentů, ale o nějakém strachu však nemůže být řeč. Kdyby film přitlačil na pilu a nabídnul více napětí, hodnotil bych ho hned líp. Při čtení komentářů tu mnozí vychvalují bůh ví jakou atmosféru a ta mě právě zklamala. Sice jsem se nenudil, ale z dobrého námětu se podle mě stal jen velmi lehce nadprůměrný "thriller", který je podle mě opravdu thrillerem jen cca poslední čtvrthodinu. ()

ScarPoul

Tento film ma utvrdil v tom čo som už dávno predpokladal a to že Shia LaBeouf má pred sebou skvélu budúcnosť plnú filmových hitov. Na film Disturbia som sa vybral hlavne preto lebo som videl okno do dvora od Hitchcocka a priznaj me si podobnosť sa nezaprie , s tým rozdielom že sa to odohrava nie len v jednej miestnosti ale máme možnosť pozrieť sa aj do iných lokalít a je určite hlúpe porovnávat okno do dvora s disturbiou ale ako som vravel istá bodobnosť tu je až na pár výhrad v scenári ktoré nie že by boli vyslovene trapné ale jednoducho tam nesedia napr. koniec pred titulkami a ked Kale vysvetluje Ashley prečo ju sledoval čo sa mi tam nehodilo aj ked ju chcel len zbalit. hudba je genialna či už po pesničkovej alebo orchestrálnej stránke a kamera miestami rozkmitana miestami staticka a miestami digitalna a na záver to všetko srší napätim čo znamená že film rozhodne ale rozhodne nenudí a humorom na scene ked matka beží po ulici a kričí frank kde si a Kale jej ukaže že to dieta na trojkolke išlo dole kopcom tak som sa smial na celé kino. Rozhodne odporúčam tento filmik všetkým čo majú radi mix humoru a napätia a chcú si nachvilku odychnut od bezduchých komedií alebo psychologických drám. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007