Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

Ydrosten

Dokonalý prototyp Americké rodinné komedie. Otec nemá čas na děti a manželku ( mít doma takovou manželku, tak mě v práci neudrží ani párem koní ) a tak se Morgan Freeman ( alias černý bůh ) rozhodne že mu dá šanci jak to změnit. V pořádku, americké hodnoty jsou jiné než u nás a proto všechno samozřejmě dobře dopadne. Triky - hlavně se zvířaty - určitě dodávají filmu svoji dávku citlivosti ( komu by neukápla slzička při pohledu na tolik roztomilých zvířátek, které navíc umí pracovat z nářadím ) a musím uzant že co se zvířat týče, nemá film chybu. 90% američanů je věřících a odvolávají ( nebo dovolávají ) se boha v každém možném momentě. Pokud ale kdokoliv - tedy i věřící američan - oznámí že mu bůh vijevil svoji touhu, ihned je označen za blázna a odsuzován ( což bych od věřících spoluobčanů neočekával ) Film jako celek působí dost nemotorně : proč se na archu muselo dostat veškeré zvířectvo ? Vždyť ta " potopa " byla jen na ploše 50 metrů x 5 kilometrů. Tak proč takový komplikace ? Takové filmy opravdu nabourávají mentalitu kohokoliv a ne jen dementně uvažujících američanů, kteří se opravdu takovými filmy jen ve světě donekonečna shazují jako národ. ()

John8

Co by byl Božský Bruce bez Jima Carreyho? Steve Carell kterému se dějou špatné věci. A to je asi všechno, není to nejhorší film všech dob, ale je to tak nějak o ničem. ()

Rathalos

Zaujimavy namet na fantasy komediu obsahuje tento film v hlavnej ulohe so Stevenom Carellom,aj ked mi tam nieco chybalo,ale aj tak fajn zabava...:-) ()

salamandrr

Vcelku vtipné a podařené,ale taky prokouknutelné a očekávané. Musím evanovi přiznat, že mě pobavil, ale nijak neohromil a ekožvásty mě nijak nedachnou nikdy....ale myslim, že za podívání to stojí ()

Jakubik

Zatraceně velká nuda. Málo vtipů, debilní příběh. Jediné co bylo pěkné byli efekty v tokovémto filmu jsem je opravdu nečekal. Pár dobrých vtípků zde bylo ale ty film bohužel nezachrání. ()

Ronyk7

O dost větší bída než minule. Tenkrát to zachránil Jim, ale teď to nemá kdo zachraňovat. Ani jednou za film jsem se nezasmál a to je na komedii opravdu ubohost. 16.03.2008 ()

ex.it

Vskutku jsem byla překvapená. Čekala jsem o dost míň, ale vlastně se mi tato komedie líbila víc, než její předchůdce s Jimem Carreym. ()

Mr.FreeZer

Steve Carell docílil toho, že to taky zvládne zahrát a docela dobře. Drahé triky a efekty udělaly z této komedie snad nejdražší snímek ze žánru komediálních. Já ale stále dávám přednost Božskému Jimovi. ()

smrtacik

Film je zaujímavý najmä tým, že nás takmer celým sprevádzajú zvieratá všetkých možných druhov. Vo väčšine záberov je zvierat viac ako ľudí, čo je však dosť pochopiteľné vzhľadom na to, aký príbeh sa nám tvorcovia snažia ponúknuť. Niektoré scény na konci sú naozaj pekné, veď v zábere stoja stovky párov zvierat. Pri týchto scénach sa otvárali ústa nejednému detskému divákovi, či milovníkovi prírody. Áno, detský divák sa zasmeje, aj keď lama donesie v ústach kladivo, opičke váľajúcej drevené polená, alebo na slonovi robiacom sprchu, ale to naozaj k dobrej komédii nestačí. Mnou očakávaná záverečná scéna, kde určite vyplácali mnoho miliónov z rozpočtu, ma však tiež sklamala. Pôsobila dosť umelo, neprirodzene, jednoducho nebola až tak "mokrá“ ak mohla a mala byť. Nedá mi ešte spomenúť, že okrasu hlavného hrdinu z prvého dielu Jennifer Aniston vystriedala nemenej zlatučká Lauren Graham a hlavného záporaka si strihol John Goodman. Taká slabšia rodinná jednohubka Hodnotenie: 40% ()

Ssoumess

Slabý film, nevím proč jsem čekal že to bude lepší než Bruce (při čemž ten se mi líbil hodně), možná to bylo právě kvůli Carellově výstupu v Brucovi (který stále beru jako nejvtipnější scénu). Některé džouky v evanovi se snaží právě napodobit jeho bezmocné brblání, ale je to spíš trapas. Pár světlých chvilek (například natupírování vousů)nedokázalo zmírnit debilitu celku. Použité efekty bych dokázal udělat se třema kámošema za měsíc a za mnohem levnějc (cca 5mil dolarů, prosím ozvěte se mi:). Docela jsem se na Evana těšil, i když vím že to nemám dělat, a taky to podle toho dopadlo - moc blbě. 3/10 za Freemana, vousy ve tvaru análního kolíku a docela vtiného reportéra (ten co chtěl rozehnat lvy) ()

pepa3rd

Vcelku průměrná komedie, navazující lehce na předešlý film. Sice to nedává tak docela smysl (proč se na tu archu nastěhovala všechna ta zvířata), ale jinak se na to dá překvapivě dobře koukat a i se pobavíte. Kam se ale poděly ty peníze, to fakt nevim. 50 % ()

P. J. D.

Nemůžu říci, že bych se vyloženě nudil. Nemůžu ani říci, že bych se bavil. U tohoto filmu jsem měl poněkud rozporuplné pocity. Někdy převládaly sice vtipné scénky, ale vzápětí je střídaly ty vážnějšího rysu, a proto to na mne působilo trochu zmatečně. Hlavní role sice byla podaná vcelku obstojně, ale to samo o sobě nic neznamená. Kamera, hudba a ostatní složky, to vše mi říká, abych dal hodnocení jen dvě hvězdičky. A já nevidím, proč tomu tak neučinit. ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)