Prázdniny pana Beana

• Velká Británie Mr. Bean's Holiday (více)

DominikV

Pár fórků je tu sice ůžasných ( např. ,,Dáte si kávu?" ,,Oui" ,,S cukrem?" ,, Oui" ,,Mluvíte krásně francouzsky" ,,Gracias"), ale jsem zastáncem toho, že tento film je tak trochu z povinosti k fanouškům. ()

WolfR

Mr. Bean se vrací podruhé a naposledy na filmové plátno. Nutno říci, že s lepší dějem než prvně, ale přesto žádná sláva. Kouzlo seriálových skečů se již úplně vytratilo, Bean už není takový, jaký býval a už mele z posledního. Zkrátka a dobře, Bean měl zůstat jen u seriálu a tak bychom si ho pamatovali jako nepřekonatelného mistra zábavy. Takhle, si svou pověst jen pohoršil. Film je plný obehraných fórů a scének, ale i tak Beanovo pitvoření stále dokáže rozesmát, ikdyž už to nepůsobí tak dobře, jako v seriálu. Jinak co filmu naprosto nepomohlo, byla závěrečná muzikální scéna na pláži, která mi přišla trapná. Abych to tak nějak shrnul, Bean se naposledy vrátil, ale ne takový jako za starých časů, nýbrž jen jeho stín, a to ještě bez svého oblíbeného medvídka. Zbytečnost, 2 hvězdy. ()

KajusaK

Dabing je naprostá katastrofa, mělo to radši zůstat v aj, anebo němé. Vše lepší než tohle..Vtípky byly slabší ale dalo se to shlédnout, nenudilo to..Jen podle Beana klasik je to hrůza..Pěkné zakončení.. ()

tom88

Najslabší Bean zo všetkých, to je na 100%. Pre mňa veľmi veľké sklamanie, toto by som skôr nazval Najväčšia (Beanova, filmová) katastrofa. Atkinson sa moc nevyznamenal ako kedysi a dokonca niektoré scény boli dosť trápne, čo sa v pôvodných seriáloch nestávalo. Zdalo sa mi, že (niektoré) jeho xichty a grimasy už boli príšerne moc okukané a strácali na kvalite. Ani dej nebol silnou stránkou filmu. Námet nebol zlý, ale veľmi nevyužitý a scenár mal byť prepísaný kým bol ešte čas. Veľká škoda. Rowan Atkinson sa mohol ušetriť na nejaký iný projekt, v ktorom mohol excelovať a nie hanbiť sa. Tie 3* dávam len pre to, že je to Bean, ktorý ma baví od detstva a jeho postava je nezameniteľná. 52% ()

Radiq

Výkřik do tmy: Mr. Bean je mrtev! Neříkám, že nebylo pár situací, kdy jsem se zasmál. Ale Mr. Bean prostě do reálného světa nepatří. Tomu měl zůstat jeho miniaturní živůtek v někde v Anglii. Jeho pobrukování a ňafání a mrmlání se do filmu vůbec nehodí, na rozdíl od jednotlivých dílů jeho skečů. Ale co vidím jako největší katastrofu - hudba. Celej film tam hrajou nějaký mainstreamovky (přijde mi to jako výběr pro puberťáky - třeba když jede na kole), což se k Beanovi teda rozhodně nehodí. A já to nebudu trpět. ()

zombkiler

Je to opět skvělá sranda.Pan Bean tentokrát na cestě po Francouzské riviéře až do Cannes kde omylem skončí jako herec ve filmu a právě zde začíná největší švanda. ()

vesper001

Atkinsona i Beana mám moc ráda, ale tady byl jeho šklebů takový vodopád, že doufám, že se mi o nich nebude zdát. Obzvlášť nešťastná mi připadala kamera (vlastně obě). Zato scéna v restauraci nebo ve vlaku (další Rodenova světově hvězdná role, slavná hlavně na Litoměřicku) patří k tomu nejlepšímu, protože jsou čistokrevně beanovské. Posledních 20 minut je ovšem čiré zoufalství, které pošle film po zásluze ke dnu. ()

mr.kliky odpad!

všechno už tu bylo tak stokrát a tady je k tomu ještě přidaná hudební vložka na konci a je to hozený do moderního hávu. ()

Triple H

Úplne jednoduchá, infantilná a milá blbinka. Ale pobavila ma. Svojím spôsobom je pre mňa obdivhodné ako dokáže Atkinson aj po rokoch úplne hladko stelesniť túto postavu. Ďalšia vec je, že sa jedná viac-menej o 90 minútovú grotesku založenú takmer výhradne na fyzickej komédii - hádam aj o pekný kus viac ako prvý film. To sa len tak často nevidí a poniektoré nápady boli celkom dobré. Navyše tam je kopec pekných, doslova pohľadnicových, záberov. Úplne záverečná scéna len dokazuje, že tu nešlo skutočne o nič viac len o zábavu. Mne to padlo na sobotný večer dobre. :-) ()

filmmovier

Z původního Beana už moc nezbylo. Komedie je to pořád pěkná, má spoustu báječných momentů, ty s Beanem na kole a v restauraci patří k těm nejvydařenějším. Jinak zápletka s dítětem a výletem do Cannes opravdu není moc borcovní. Účast Karla Rodena a spoustu dalších slavných hvězd sice potěší, ale filmu to moc nepomůže, protože pořád to je hlavně Beanova one man show. Ano, byl jsem z toho tedy trochu zklamaný, ale pořád je to zábava se spoustou nových i vylepšených forků, takže za ****. ()

Karush

Niekedy už možno nám jeho trapasy lezú krkom, ale si stále myslím, že on je ten, ktorý nás presvedčí, že každý môže dostať šancu dosiahnuť niečo, a k tomu nie sú potrebné žiadne vyššie schopnosti a možnosti. Samotný film a humor v ňom je veľmi premenlivý, sú v ňom veľmi dobré pasáže, ale aj veľmi zdĺhavé a mimoriadne trápne, ale ku koncu sa to dá nejak celé do poriadku. Ale zas na druhej strane tento záver, pre aký sa rozhodli, už presiahol charakter Beana, mala som pocit, že to už nebol on, napriek tomuto všetkému som sa na moje prekvapenie celkom príjemne pobavila ()

M-arta

Sestavit zajímavý a nosný příběh jenom na základě drobných vtípků a gagů? Tak to moc nevyšlo… Kratší úlety Mr. Beana miluju, ale v tomhle případě jsme v polovině raději odcházeli z kina. ()

rodo

Tak to jsem nečekal, že se u filmu s Mr. Beanem takřka nezasměju. Spousta krátkých filmů s ním mě dokázala pobavit a jeho styl humoru mi často přišel skoro geniální, ale v tomto filmu, možná to bude znít paradoxně, přehrává až hrůza. Proč je to paradoxní? Protože prakticky ve všech svých groteskách Atkinson přehrává, ale vždy to pro mě bylo dostatečně vtipné, ale tady většina Beanových scének vyzní trapně. Nevím proč, ale asi je to tím, že se film vážně nepovedl. Ach jo :-( ()

Hillock

Nemyslím si, že si tento snímek zaslouží více než 40 %. V konečném důsledku získal nad 50 %, což mě děsí, jelikož jsem během filmu mnohokrát uvažoval o jedné hvězdičce, a to i přesto, že jsem jeho veliký fanoušek a jeho dvacetiminutové skeče jsou to nejlepší, co kdy natočil. Vážně mám ze snímku špatný pocit. Beanův předchozí celovečerní film je o třídu lepší. Tak teda nevím, co bude dál, ale pokud se někdo v budoucnu rozhodne natočit další film s panem Beanem, doufám, že to nebude taková hrůza. ()

Estrecha

Snaha o další celovečerní film s mr. Beanem, bohužel však narozdíl od předchozího, toto byla opravdu filmová katastrofa. Občas jsem se i bál. Pan Bean mi připomínal retarda a vtipné to nebylo ani náhodou. Některé úseky se mi líbily, ale za to utrpení snad ani nestálo je vidět.. Hrůza hrůzoucí... ()