Prázdniny pana Beana

• Velká Británie Mr. Bean's Holiday (více)

leÉrable

Dost jsem o tohle filmu slyšel a tak se přiznám, že jsem od něj vůbec nic nečekal. Nakonec jsem ale byl poměrně mile překvapem. Sice nemůžu říct, že bych se nějak zvlášť bavil či že bych se na to koukal, pokud bych nemusel, ale nový (a naštěstí poslední) Bean se dá zhlédnout bez nějakých extrémních křečí, sic na mnoha místech skřípe jak děj, tak postavy vedlejší a hlavně i postava hlavní (řekl bych, že když někdy uvidím Atkinsona, jak se pitvoří ve wehrmachťácké uniformě, budu se válet po zemi, ale ono nic). Nevím proč, zda už je z Beana unaven samotný představitel, diváci nebo my všichni, ale už to prostě není ono. Co si ale jednoznačně zaslouží pochvalu, je Dafoeův festivalový snímek. ()

Looka

Po nepříliš zdařilé "americké" jedničce pro mě byla dvojka velice sympatickým překvapením. Jedná se totiž spíš o kalsickou grotesku s minimem slov a známé scénky jsou do "děje" zasazeny dost nenásilně. Road movie napříč Francií je taky díky stopáži svižná a v podstatě není čas na nudu jako v roztahané jedničce. Hlavní dětský hrdina i francouzská skoroherečka působí přirozeně a z celého filmu sálá prázdninová pohoda. Kromě poťouchlého utahování si z Canneského festivalu se odvěká rivalita Anglie vs. Francie nijak neventiluje. ()

danielwanderer

Uh oh... Načo to vtieranie romantiky, pocitu viny za "únos"? Nestačilo to čo fungovalo u starého Beana? Jeho nemý, ale predsa nekompromisný humor. Takto sa dočkáme toho ako sa naš angličan dostáva vďaka štastnej náhode na trip do Francúzska. Najskôr Paríž a potom cesta do Cannes. Začnú gagy, no fajn, bavím sa, no potom príde až príliž príbehovosti pre túto postavu... Čo na filme oceňujem, že dosť sa snaží zachovať nemosť a to hlavne vďaka tomu, že Bean vie po francúzsky celé tri slová a tak predsa máme nejaký oporný bod. No mimo to... Škoda rečí... Hlavne ten koniec o tom ako režisér nájde nový štýl, Bean lásku, otec syna... ...a ten desný spev na konci??!!?? To tam vôbec nemuselo byť. Netušil som, že niekedy poviem takúto vetu, ale; "ten čas mohol byť kľudne zaplácaný kravinami a bol by som spokojnejší...". ()

Gremlin1

I když mám postavu Mr. Beana v oblibě, do tohoto filmu evidentně nepatří, působí tu spíš rušivě. Mám dojem, že do jeho role by se v tomhle kousku hodil i Bruce Willis :-) Parkrát se sice ve filmu od srdce zasmějete ale jinak děj filmu podivně kličkuje a účelových scén je tu i na komedii příliš. Oceňuju ale poměrně vtipnou parodii v závěru filmu s Dafoem a francouzsko-anglické vtípky. ()

DjMetal

Mna vzdy bavil Mr. Bean. Len je tu ta chyba ze skoro cely film je po francuzky,ale co uz..vieme o co tu ide:D...Je to super typek, ktory vie vzdy pobavit divakov. A ak by ste chceli vediet nazov sondtracku tak....Matt Willis - Crash (Mr. Bean's Holiday Theme) ()

e.Boďo

film sa mi páči,a i keď Bean moc toho nenarozpráva aj s toho mála mi prišiel český dabing absolútne otrasný.sori bratia ()

coinneach

Bean ve své nejlepší podobě! Zatímco první celovečerní film odsouvá samotného Beana až na druhou kolej, zde je věnováno nejvíce prostoru tomu, co dělá Beana Beanem...jeho posunkům, gagům a výrazům ve tváři. Ve filmech s Beanem, totiž není důležité, jak propracovaný je scénář, ale fakt, kolik prostoru je věnováno Beanově osobnosti:) ()

Rodin

Film obsahuje snad jedinou opravdu vtipnou scénu, a to hned na počátku, kdy venku na pozadí šedých zamlžených reálií strašlivě leje (asi jako u nás koncem listopadu) a objeví se popisek LONDÝN, následovaný za pár vteřin oddechu upřesněním ČERVEN. Jinak kromě celkově podprůměrné grotesky vyzdvihuji naprosto příšernou ruštinu Karla Rodena. To se museli v Rusku opravdu divit. ()

Epimetheus

A čo že scenár a réžia neboli výborné... dobré... no a čo, mne sa to páčilo a Rowan Atkinson je proste fakt dobrý. Ja som sa bavil. ()

kyLuke

Já tady zase s nízkým hodnocením souhlasím.Je to totiž naprostá televizní slátanina,která se ani nevyrovná dokonalému seriálu . ()

Izz

První Beanův celovečerák ukázal,že tudy cesta této postavy nevede,přesto to nebyla špatná zábava.Prázdniny pana Beana JSOU špatná zábava,protože nejsou zábavné prakticky vůbec,beanovská poetika a humor na úrovni jsou nepřítomny a Rowan Atkinson přinejlepším vykrádá sám sebe.Celkovou marnost a skoro-až-trapnost už nezachrání ani Karel Roden a doufám,že další celovečerní pokusy se s touto postavou již podnikat nebudou. ()

Kozy9 odpad!

Veľké sklamanie. Bean bol mojou obľúbenou postavou a na jeho nový film som sa tešil. No nadšenie prekrylo zhrozenie. Niečo tak nudné a zdĺhavé sa hľadá ťažko. Film mi pripadá ako posledný pokus vyžmýkať z charakteru posledné centy. Neviem nájsť jediný dôvod udeliť tejto hlúposti čo i len jednu hviezdičku. Dúfam že to čo vybudoval Atkinson už nebude musieť trpieť niečim tak hrozným. ()

lksvcr

Musím říct, že jsem se u tohohle filmu několikrát upřímně zasmál a to je důvod, proč se na komedie dívám. Vzhledem k tomu jaké se natáčí komedie dnes (2016) se nebojím označit toto dílo, jako vskutku dobré. Jenom ten přerůžovělý konec se zpěvem na úplné finále mi připadalo už přeci jen moc. Není to lepší než klasický seriálový Mr. Bean, ale je to pěkná oddechová komedie. ()

Scraffy

Vtipná Mr. Beanovka, ktorá sa na nič nehrá a dáva nám svoju vlastnú dávku milého a nevinného humoru. Ja som sa skvelo bavil a rád si dakedy film pozriem znova. ()

SONY_

Tohle velké dobrodružství pana Beana si já vždy užívám naplno. Bean natáčí svojí cestu na kameru a u toho poznává svět. Je jasné, že to nemá to kouzlo jako seriál, protože tu nemáme například medvídka Teddyho, ale pořád to má něco do sebe. A hlavně to má, podle mě, hezkou doprovodnou hudbu, která k tomu dokonale pasuje. Ideální je, si myslím, si film pustit například na dovolené u moře. A já se na podobnou cestu též vydám. /85%/ ()

Lukisjama

Příjemná komedie pro celou rodinu. Během celého filmu jsem měl úsměv na tváři. U scény kdy Mr.Bean stopuje motorkáře jsem brečel smíchy. FIlm je oproti ostatním beanovkám o něco horší ale rozhodně vám náladu nezkazí. Moje obavy z toho že film nebude mít děj a bude poskládán pouze s epizodek, se naštěstí nevyplnil. Děj to relativně má. Závěrečná scéna kdy všichni co jsou na pláži zpívají mě nepříde až tak vtipná jako asi Steve Bendelack chtěl ale na druhou stranu nevím čím jiným bych to já ukončil takže nic proti. :-) ()